Як включити голосове введення на windows 10. Голосова помічниця для Росії установка Cortana

 1. цифрова епоха
 2. ігрове минуле
 3. можливості
 4. обмеження
 5. стеження
 6. Голосовий помічник Cortana
 7. включення Cortana
 8. Cortana для інших мов
 9. Деактивация голосового помічника Cortana
 10. Голосова помічниця cortana на Windows 10
 11. Установка програми Контана
 12. Мінуси використання програми

Технічний рівень: Базовий

Короткий зміст

При оновленні до Windows 10 Mobile багато користувачів помітили наступне: при натисканні кнопки Пошуку на панелі навігації відкривається Edge, який перекидає на сайт Яндекса; відсутня голосовий помічник; немає Кортан російською; кнопка Нічного режиму на панелі повідомлень не працює. У цій статті я опишу причини і можливі рішення даних проблем.

подробиці

Як можна здогадатися, всі ці питання взаємопов'язані. Їх усіх об'єднує робота (а точніше, її відсутність) голосового помічника від Microsoft - Кортан.

1) Що за Кортан і куди подівся старий голосовий помічник?

Кортан - персональний голосовий асистент, аналог Google Now на Android і Siri на iOS, однак набагато більш просунутий. Вона вміє все - від відкриття додатків, дзвінків, відправлення повідомлень і електронних листів до розпізнавання музики, розповідання анекдотів і цікавих фактів і навіть співу колискових. Єдине АЛЕ - на даний момент Кортан не переведений на російську (а тим більше, на білоруський або українську) мову і недоступна для відповідних регіонів.

У Windows Phone 8.1 була вбудована обрізана версія Кортан, вміє тільки відкривати додатки і дзвонити. У Windows 10 Mobile чомусь навіть такий обрізаний голосовий помічник був чомусь вирізаний. Тобто голосовий помічник російською мовою в W 10 M відсутня!

2) Як тут замішаний Яндекс і його додатки?

Так як між Microsoft і Яндексом був укладений договір про співпрацю, деякі додатки Яндекса встановлені на смартфонах, в їх числі і Яндекс.Пошук. Судячи з усього, задумка була зробити так, щоб поки немає Кортан російською мовою, її частково заміняв пошук Яндекса. Якщо ви не видаляли цей додаток, то після натискання кнопки пошуку буде відкриватися саме воно.

Але я, чесно кажучи, бачив замало людей, які не видали цей додаток. У такому випадку після натискання кнопки пошуку буде відкриватися браузер, а саме сторінка Яндекса. Причини такої поведінки невідомі. Багатьох це дратує. А назад встановити додаток можна, воно стає недоступним.

3) Як зробити так, щоб при натисканні "Пошуку" не відкривався Edge?

Я пропоную наступне рішення проблеми. Якщо в налаштуваннях телефону ви виставите регіон "Сполучені Штати Америки", при цьому залишивши мову і регіональний формат так, як є (тобто російський, білоруський, український), після натискання кнопки пошуку буде відкриватися обрізана версія Кортан, приблизно як на деськтопной Windows 10 . Її функції будуть сильно обмежені - якщо не помиляюся, можна буде тільки здійснювати пошук в інтернеті і на смартфоні. Але по-моєму це краще браузера з Яндексом.

4) Що за нічний режим і чому він не працює?

Нічний режим - це одна з можливостей повноцінної Кортан. Він відключає повідомлення, є можливість обмежити дзвінки та смс, в загальному можна зробити все, щоб телефон вночі вас не турбував.

Проблема в тому, що за даний режим цілком і повністю відповідає Кортан. Його налаштування знаходяться саме в додатку Кортан. Тобто без неї його робота неможлива - обрізана версія Кортан, яка з'являється при виставленні регіоном США, також не володіє цим розділом.

Відповідно, натискання на кнопку "Нічного режиму" буде просто перекидати вас в додаток, що заміняє Кортану. За замовчуванням - це додаток Яндекс.Пошук, якщо ви його видалили - Edge з пошуковим запитом, якщо ви виставили регіон США, обрізане додаток Пошуку.

5) Коли вийде Кортан російською мовою?

Незважаючи на численні запити з цього приводу до Microsoft, ніякої офіційної, і навіть неофіційної, інформації немає.

6) Як включити Кортану англійською мовою?

Якщо ви добре знаєте англійська мова і все-таки хочете покористуватися Кортаной, спеціально для вас розробники ОС не обмежували можливість зміни регіону і мови смартфона.

Щоб у вас з'явилася Кортан англійською, потрібно змінити регіон смартфона на США, мова і формат - на англійську США. Зробити це можна в Налаштуваннях> Час і Мова. Спочатку зайдіть в Мова, змініть його на англійську США, смартфон попросить перезавантаження. Перезавантажте його. Потім зайдіть в Регіон, змініть регіон на США. Перезавантажитеся. Якщо необхідно, змініть також і регіональний формат і перезавантажити.

Якщо додаток Cortana не з'явилося в списку додатків, знайдіть в ньому додаток Search і запустіть. Додаток Cortana з'явиться в списку додатків.

Також рекомендую в Настройках> Час і Мова> Час поставити галочку "Використовувати 24-годинний формат", так як для США за замовчуванням використовується 12-годинний формат часу. Змінити міри довжини, температури (милі, градуси за Фаренгейтом на кілометри і градуси за Цельсієм) можна безпосередньо в настройках Кортан.

Даний спосіб буде також діяти для будь-якого підтримуваного Кортаной мови і регіону.

У статті розповідається про те, що таке Кортан, для чого вона використовується і розглядаються деякі особливості цього віртуального помічника.

цифрова епоха

З кожним роком цифрові технології розвиваються все сильніше, і те, що ще кілька років тому здавалося фантастикою або існувало у вигляді концептів, втілюється в життя. Правда, не завжди вдало, яскравий тому приклад - Google Glass, - «розумні окуляри» з елементами віртуальної реальності.

Особливо популярні в останні роки стали різні віртуальні помічники з подобою штучного інтелекту, наприклад, Siri - доступна користувачам продукції Apple. І досить довгий час конкурентів у цій сфері у «яблучної» компанії не було. Звичайно, для телефонів на базі «андроїда» та інших операційних систем сторонні розробники випускали різних віртуальних помічників, однак, вони вимагали довгої настройки і якістю особливо не відрізнялися.

Але з виходом Windows 10 все змінилося, і тепер у Apple з'явився вагомий конкурент в цій сфері, і багато користувачів вже встигли спробувати такого віртуального помічника, як Кортан. Так що таке Кортан, які її можливості і як її включити? Про це ми і поговоримо.

ігрове минуле

Кортан - це голосова віртуальна помічниця з якимись елементами ІІ (штучного інтелекту), розроблена компанією Microsoft. В майбутньому також планується її реліз на пристроях, що працюють під управлінням iOS . Вперше широкому загалу вона була показана під час однієї з конференцій, що проходила 2 квітня 2014 року.

І, до речі, це ім'я вона отримала на честь однієї з героїнь серії комп'ютерних ігор Halo, і озвучила її та ж актриса, яка займалася цим і в грі. Так що тепер ми знаємо, що таке Кортан.

можливості


можливості

Кортан розроблялася як універсальний віртуальний помічник, який може істотно полегшити і загальне управління комп'ютером або ж іншим цифровим пристроєм. Одна з ключових її особливостей в тому, що вона може передбачати запити і потреби користувача.

При необхідності їй можна дати повний доступ до ряду особистих даних - адресній книзі, електронній пошті , Історії пошукових запитів, і до решти. Всю подібну інформацію Кортан буде використовувати для полегшення взаємодії з користувачем і підвищення своєї «самостійності». Так що ми розібрали питання про те, що таке Кортан.

В майбутньому вона буде викликатися звичної кнопкою «Пуск», всі пошукові запити та інше можна вводити як вручну, так і задавати за допомогою Причому взаємодія передбачається як на рівні звичайного інтернет-серфігна, так і на основі особистих файлів. Наприклад, їй можна задати команду відшукати ту чи іншу папку, видалити каталог, запустити іншу програму, налаштування системи і багато іншого.

Розробники постаралися максимально наблизити Кортану до рівня людського сприйняття: вона може жартувати, підтримувати бесіди поки що простого рівня, і багато іншого. Також крім пошуку і управління комп'ютером, в її функції входить стеження за актуальною інформацією, наприклад, вона здатна нагадати про майбутню зустріч, дні народження когось із близьких, порадити змінити одяг, якщо прогноз погоди несприятливий і т.п. Тепер ми знаємо, що таке Кортан в "Віндовс 10". Як бачимо, це дуже зручний віртуальний помічник, і розробники обіцяють постійно доповнювати його можливості і рівень «інтелекту»

обмеження

обмеження

Правда, скористатися цією чудовою системою зможуть не всі, вона не працює з користувачами молодше 13 років. Визначається це за допомогою дати народження, яка вказана в профілі облікового запису Microsoft. Але на цьому обмеження, на жаль, не закінчуються.

Часто можна зустріти питання про те, І тут не все так просто. Справа в тому, що поки що системою підтримується лише кілька мов, і російська, на жаль, в їх число не входить. Але не все так сумно, запустити її все одно можна.

Для цього в настройках комп'ютера потрібно змінити регіон на той, який Кортан підтримує, наприклад, США. Після цього, потрібно в «Мова і регіон» скачати спеціальний мовної пакет для обраного регіону, а потім в розділі «Розпізнавання голосу» вибрати підтримуваний мову, в нашому випадку - це англійська. Тепер ми знаємо, як включити Кортану. Після всіх налаштувань потрібно зайти в налаштування пошуку і активувати Кортану перемиканням відповідної кнопки.

Після всього цього вона запрацює, але, само собою, розпізнавати буде лише англійську мову.

стеження


стеження

Одним з негативних моментів, які затьмарили радість користувачів від наявності такого помічника, є те, що Кортан відмовляється працювати при вимкненому зборі телеметрії і особистих даних користувача, таких як історія пошуку в Інтернеті, голосові запити та інше.

Але якщо ви її все ж запустили, як користуватися Кортаной? Все дуже просто. Після першого її запуску вона сама почне настройку, запропонує вказати її повноваження і ознайомить з коротким списком команд.

 1. Голосовий помічник - як, навіщо і для кого.
 2. Включення Cortana незалежно від місця розташування.
 3. Коли заговорити по-російськи.
 4. Відключення голосового помічника.

Голосовий помічник Cortana

Людина постійно шукає можливість спихнути частину своєї роботи на машини. Останні кілька років, в зв'язку з поширенням соціальних мереж, а разом з цим переміщенням кола спілкування людини в світову мережу, розробникам стали доступні нові методи навчання. Ні для кого сьогодні не секрет, що найбільші пошукові системи спільно з розробниками програмного забезпечення постійно стежать за діями користувачів онлайн. Це дає їм величезні бази даних для створення і навчання систем «Розумного будинку» частиною яких і належить стати голосовим помічникам Siri (Apple), Cortana (Microsoft виндовс), Google Assistant.

Потрібно зауважити, що спроби створення таких помічників велися вже давно, проте, через обмеженого набору функцій, вони не набули великого поширення. Для прикладу можна взяти голосове управління телефоном у великих виробників комплектуючих, коду смартфон був ще розкішшю. Такі телефони потрібно було довгий час навчати, записуючи команди своїм голосом.

включення Cortana

На даний момент голосовий помічник Windows 10 Кортан розуміє і працює тільки з декількома мовами: французька, англійська, німецька, італійська, іспанська та китайська. Поки російською ОС не говорить. У зв'язку з цим, що б Cortana з'явилася на комп'ютері, потрібно буде змінити регіональні параметри на один з вивчений нею мову. Причому спілкуватися з нею, звичайно ж, доведеться саме на цій мові, так що елементарне знання і розмовний досвід буде необхідний користувачеві. Розберемо активацію помічника для англійської мови.

Для початку заходимо на сторінку зміни регіональних параметрів. Відкриваємо «Параметри» через меню «Пуск» (значок шестерня) або з клавіатури, натисніть сполучення клавіш Win + I. Тут нам потрібен пункт «Час і мова», де зліва вибираємо пункт «Регіон і мова». У вікні міняємо регіон на більш відповідний до нашого вибору (наприклад, США), додаємо мову відповідної кнопкою (система видасть пропозицію скачати потрібний мовний пакет), натиснувши на потрібну мову, відзначаємо, що будемо використовувати його за замовчуванням.
Для початку заходимо на сторінку зміни регіональних параметрів
Для повної роботи, в пункті «параметри» потрібно завантажити голосовий пакет, інакше Кортан не зможе говорити. Після закінчення завантаження переходимо до наступного пункту - «Розпізнавання голосу». Тут вибираємо мову для спілкування з системою (в нашому випадку English), обов'язково проставляем позначку пункту про акцент (якщо звичайно мова не рідна) і попередня настройка системи завершена.

Якщо щось з описаного вище недоступно, то у користувача Windows 10 для однієї мови. Або не здійснено вхід в windows 10 як зареєстрованого користувача, що можна вирішити активированием онлайн облікового запису, що неможливо при неліцензійному програмному забезпеченні.

Далі слід перезавантажити пристрій, щоб нові налаштування інтерфейсу вступили в силу. Натискаємо на значок «Пошук» на панелі швидкого доступу, зліва вибираємо налаштування і там вже бачимо пропозицію активувати cortana windows 10. Трохи нижче належить налаштувати її роботу. Змінюємо перемикач, якщо потрібно щоб система відгукувалася на словосполучення «Hey Cortana», функція «Respond best» збирає дані кожної голосової команди, що дає помічнику можливість самонавчатися і в подальшому більш точно розуміти команди. У ній же, можна вибрати навчання тільки для себе або для всіх користувачів.
Далі слід перезавантажити пристрій, щоб нові налаштування інтерфейсу вступили в силу
Все, Кортан функціонує. для більш швидкого навчання і повної працездатності, за бажанням можна активувати стеження за діями користувача. Для цього в «Налаштуваннях» вибираємо вкладку «Конфіденційність», а там пункт «Мова, рукописний ввід ...». Справа читаємо попередження про діяльність цієї функції і, якщо все влаштовує натискаємо «Зустрітися зі мною». Тепер Cortana і Microsoft будуть знати практично все що робить користувач і пропонувати деякі дії грунтуючись на його перевагах.

Cortana для інших мов

Офіційно в россии розробники стверджують, що для кількох інших мов підтримка з'явитися в першому півріччі 2017. У зв'язку зі складністю і відсутністю кваліфікованої допомоги, російською система запрацює ще нескоро. Ймовірно, помічник прийде включений у велике оновлення навесні цього року. Так як включити кортану на російською windows 10 поки неможливо, не володіють іншими мовами користувачам залишається тільки чекати.

Деактивация голосового помічника Cortana

Після того як включити помічника кортану в windows 10 вдалося, користувач обов'язково замислиться про її відключенні надалі. Для цього знову йдемо до «Налаштування» (Win + I) - «Конфіденційність», тут у вкладці «Мова, рукописний ввід ...» забороняємо системі знайомитися. Після чого Cortana перестане збирати дані і видалить всі накопичені знання. Залишиться тільки повернути початковий стан регіональним налаштувань в російськомовний вид.

У разі, коли боязнь стеження з боку помічника не відпускає користувача, будь-який з них назве десяток проблем, існує радикальний спосіб. Але справа ускладнюється тим, що Кортан глибоко вбудована в систему пошуку і стартове меню Windows 10. Звідси випливає, що повне її видалення може викликати проблеми в працездатності ОС, які вирішуються установкою стороннього ПО.

Для видалення потрібна буде програма InstallWimTweak з йдуть в комплекті командним файлом (winaero.com/download.php?view.1832). Потрібно запустити його з правами адміністратора. Після закінчення роботи утиліти можна закрити вікно програми і перезавантажити операційну систему.
Для видалення потрібна буде програма InstallWimTweak з йдуть в комплекті командним файлом (winaero

Привіт, читачі блогу. Сьогодні Вас чекає цікавий пост. Навіть не пост, а велика стаття. Йтиметься нову програму для Windows 10. Взимку минулого року вийшла оновлена ​​збірка Windows 10 разом з новою помічницею, що має голос і названої Кортаной (Cortana). Багато хто вважає, що помічник в Росії поки не доступний, проте це не так. Я розкрию Вам всі секрети і покажу на практиці, як почати користуватися асистентом.

Що являє собою програма, як встановити Cortana на Windows 10, які проблеми можуть виникнути при установці - читайте в статті.

Голосова помічниця cortana на Windows 10

Задумкою Microsoft було створення не просто голосового помічника, а реалістичного, очеловеченного помічника. Назва «Cortana» було дано не випадково - воно відсилає до відеогри Halo, де Cortana була помічником - штучним інтелектом.

Перед тим, як включити помічника, користувачеві доведеться відповісти на питання, які допоможуть Cortana дізнатися про його переваги. Таким чином, якщо ваша футбольна команда (за яку хворієте) переможе в матчі, Cortana сповістить вас про це. Якщо ви будете перебувати в іншій країні, Cortana надасть інформацію про валюту і погоді на сьогодні. А якщо ви отримаєте лист, в якому буде міститися фраза на кшталт «зустрінемося сьогодні в 21.00?», То Cortana створить відповідне подія в календарі або відзначить це як повідомлення.

Також за допомогою Cortana ви зможете створювати тригери, наприклад, «Нагадай мені, коли я подзвоню Марії, сказати їй про розпродаж в торговому центрі». Помічник створить відповідне нагадування і повідомить вас під час вхідного або вихідного дзвінка Марії. Також за допомогою Cortana можна дізнатися, наприклад, який місцевий бар краще. Cortana покаже місце, що має найбільш високий рейтинг. А якщо запитати, які місцеві бари тут кращі, то отримаєте список таких місць. Непогані функції, чи не так?

Що ще вміє асистент? Розробники зробили Cortana не тільки розумним помічником, а й схожим на людину. Вона вміє відповідати дотепно на питання, виражати емоції через анімацію. Всього в Cortana запрограмовано 16 емоцій. І цю область в Microsoft планують розвивати окремо. За їх словами, на прикладі з футбольною командою, в разі її перемоги, помічниця буде радіти разом з вами, тому Microsoft розрахував три найважливіших аспекти для свого дітища.


За їх словами, на прикладі з футбольною командою, в разі її перемоги, помічниця буде радіти разом з вами, тому Microsoft розрахував три найважливіших аспекти для свого дітища

Загалом, розробники обіцяють зробити помічницю максимально «живий» при спілкуванні. Разом з цим, чекати на екрані симпатичної дівчини (ту саму Cortana з Halo) не доведеться - голосова помічниця буде лише анімованим кольоровим кружечком. Звертатися до вас Cortana буде по імені, яке ви вкажете, або нікнейм.

У компанії робляться великі ставки на голосового помічника. Microsoft з гордістю заявляє, що обійшла в цьому плані головних конкурентів і створила по-справжньому зручну і корисну функцію. На відміну від аналогів, Cortana це не просто «паличка-виручалочка», яка допомагає знайти потрібну інформацію або включити пісню, а ціле творіння, штучний інтелект, який дізнається про господаря все більше і стає незамінним помічником.

Установка програми Контана

Раніше тільки користувачі сучасних телефонних пристроїв ( Windows Phone 8.1) могли працювати з нею, адже вона була частиною даної оперативної системи . Зараз з Кортаной вільно можуть розмовляти клієнти в США, так як вона має інтерфейс англійською для Windows 10 і windows 7. Ця новина викликає безліч невдоволень користувачів європейських країн, які також мають телефонний тип Кортан на своїх мобільниках.

В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ можна знайти запис віце-президента «Майкрасофт» Белфіора, який повідомляє про те, що різновид Кортан для комп'ютерів поки що є більш нової порівняно з мобільною версією , І тому вона залишається відкритою тільки на американському англійською, хоч і очікується її поява на інших мовах. Але слід нагадати про те, що російськомовна Кортан так і не з'явилася, в той час як первинну версію творці оприлюднили аж навесні 2014. У Росії вже відомо і новинку і багато з успіхом користуються асистентом (навіть можна скачати програму для андроїд). Однак дата виходу російськомовної версії не відома.

На даний момент, спробувавши провести запуск Кортан на Windows 10 американці бачать на екранах повідомлення про те, що Кортан в їх регіоні їм закрита. Однак перекинутися парою фраз з Кортаной все-таки можна, головне, це змінити спільну мову на американську англійську, а своє місцезнаходження - на Сполучені Штати.

Таким чином, щоб зробити запуск програми на комп'ютері, потрібно слідувати плану:

 • Увійти в панель управління, знайти рядок під назвою «Годинник, Мова і регіон» (Clock, Language, and Region);
 • Перейти на рядок «Формати» (Formats) і поміняти мову на англійську (США);
 • Знайшовши рядок «Розташування» (Location) змінити країну на «США»;
 • У рядку «Адміністративні» (Administrative) поставити англійську мову (США).

Крім того, слід перевірити основний системний мову, замість звичного російського там обов'язково має висвітлюватися English. І можна приступити до перезавантаження системи. Після виконаних дій можна спокійно починати розмовляти з Кортаной по-англійськи, проте не варто забувати, що заздалегідь необхідно «залогінитися» в обліковій записи Microsoft .

З Кортаной же можна домовитися про те, як вона буде кликати власника. Якщо ж складно спілкуватися на американському англійською, є можливість змінити деякі деталі в єдиних налаштуваннях. Для цього у вкладці System перейдіть в Speech і поміняйте розташування прапорця на «Use speech patterns for non-native speakers of this language», що підійде тим користувачам, для кого вибрана мова не національне.

Однак в PCWorld зазначено той факт, що ця програма для комп'ютера поки що вважається «сирий». Хоча і є оновлення «Hey Cortana», що дозволяє любителям новинок звертатися до Кортане, вимовивши «Hey Cortana», вона виявляється досить-таки «глючной». Ви в цьому переконаєтеся, якщо спробуєте.

Мінуси використання програми

Які проблеми можуть бути після установки Cortana:

 • Часом Кортан зовсім не хоче відгукуватися власнику на даний заклик, навіть при повторень цієї фрази кілька десятків разів.
 • Бувають випадки, коли Кортан думає над якимось питанням, в той час як ви і не питали.
 • Деякі варіанти питань в принципі не доступні комп'ютерної версії Кортан, мобільна різновид виявляється набагато розумніший. Таким чином, якщо ви вирішили почати користуватися цією програмою, пам'ятайте, що повинні позбутися від сильного акценту, інакше вона просто вас не зрозуміє і почне гальмувати, перебуваючи в постійному пошуку на неіснуючі питання.

Якщо Ви залишилися не задоволені програмою, то завжди зможете відключити помічника. Сподіваюся, що після прочитання даного мануала, питань про програму не залишиться.

Що за Кортан і куди подівся старий голосовий помічник?
Як тут замішаний Яндекс і його додатки?
Що за нічний режим і чому він не працює?
Коли вийде Кортан російською мовою?
Як включити Кортану англійською мовою?
Так що таке Кортан, які її можливості і як її включити?
Але якщо ви її все ж запустили, як користуватися Кортаной?
Php?
Непогані функції, чи не так?
Що ще вміє асистент?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: