Новости

Голосовий пошук: тенденції для SEO

 1. 1) Практично все голосові запити виконуються на смартфонах
 2. 2) Інші ключові слова
 3. 3) Конверсійний контент
 4. 4) Місцезнаходження
 5. 5) Цифрові помічники удосконалюються

За даними MindMeld за 2015 рік, користувачі в середньому щомісяця відправляли в Google 50 мільярдів голосових запит.

Торішня статистика Google говорить про те, що 20% від загального обсягу запитів у пошуковій системі - це голосові команди за допомогою Siri, Google Now, Cortana , Siri і інших персональних помічників.

1) Практично все голосові запити виконуються на смартфонах

Розвиток цього напрямку тісно пов'язане із загальним поширенням мобільних пристроїв, тому що Зараз більше половини всіх пошуків відбуваються на смартфонах або планшетах. Google цієї обставини було достатньо, щоб переключитися на індексацію mobile-first (в пріоритеті мобільні, а не настільні пристрої). А як же бути з голосовим пошуком? Як використовувати цю функцію в плані SEO?

Для початку - пройти тест mobile-friendly (Є ряд сервісів для цього). Сайт чи не з'явиться в мобільному пошуку, якщо провалить цей тест.

Юзабіліті не єдиний фактор пошукового ранжирування. Є й інші нюанси.

 • Всі ресурси сайту повинні бути доступні пошуковому роботу. Перевірте, що ваш мобільний сайт не блокує CSS, JavaScript, зображення, відео та інше.
 • Уникайте Flash. Flash не підтримує багатьма мобільними браузерами. Щоб упевнитися в тому, що у Google (і мобільних відвідувачів) є доступ до всього контенту сайту, краще залишити мобільні сторінки без Flash.
 • Оптимізуйте час завантаження. Цікавий факт: за статистикою, 40% мобільних користувачів після трьох секунд закриють сайт. Найпростіший спосіб оптимізувати UX і швидкість завантаження - зменшити вагу зображень.

2) Інші ключові слова

2) Інші ключові слова

Голосові запити відрізняються від того, що користувачі пишуть на клавіатурі. Ті питання і фрази, які люди вимовляють, звучать природніше. Є спеціальні інструменти для пошуку голосових запитів, наприклад Rank Tracker .

Є спеціальні інструменти для пошуку голосових запитів, наприклад  Rank Tracker

3) Конверсійний контент

З виходом у 2013 році алгоритму Hummingbird довелося попрощатися з ключовим словами точної відповідності. Але для голосового пошуку потрібно вдаватися до олдскульний методам посторінковою оптимізації. Для відповідності голосовим запитам слід внести зміни в контент.

По-перше, необхідно враховувати особливості розмовної мови. Структура запиту може бути приблизно такою: «Добре, Google! Мені потрібно - як це ... гм ... - додаток, яке відправляє нагадування і таке інше ». Ці фрази не відповідають тегам додатки, але тим не менш допоможуть створити контент, який говорить на мові потенційного користувача.

По-друге, зазвичай голосові запити обумовлені більш терміновими потребами. Google називає їх мікромоментамі і виділяє в 4 групи.

Ключове слово тут - невідкладність. Спробуйте з'ясувати, які питання задають користувачі, і запропонуйте швидкі відповіді в блозі, соцмережах, на сторінках FAQ.

4) Місцезнаходження

Місцезнаходження важливо в 80% випадків, голосові запити більше пов'язані з конкретним місцезнаходженням, ніж письмові. Це означає, що потрібно коректно налаштувати сайт для локального пошуку , Особливо якщо справа стосується місцевого бізнесу. Ось кілька важливих нюансів:

 • Відгуки. Кількість відгуків грає важливу роль в Google. Заохочуйте користувачів ділитися думкою про вашу організацію. Не залишайте без уваги і критичні коментарі. Існують приклади того, як користувачі змінюють відгуки після відповіді менеджера.

Існують приклади того, як користувачі змінюють відгуки після відповіді менеджера

 • Google My Business. Увійдіть в Google My Business і впишіть оновлені дані. Складіть унікальне опис своєї компанії, виберіть відповідні категорії і завантажте як мінімум п'ять фотографій.
 • Фото. Кількість фотографій на бізнес-сторінці вагомий фактор для Google. Варто витратити на це час, або найняти фотографа.
 • Schema. Мікродані надають сайту переваги в локальному пошуку по небрендові запитам. У локальному розділі Schema.org присутня безліч категорій, в т.ч. адреса, телефон, робочий час.

5) Цифрові помічники удосконалюються

Можливості Siri, Cortana і Google Assistant не обмежуються тільки лише пошуком інформації. Ці цифрові помічники здатні виконувати завдання, наприклад робити нотатки і встановлювати будильник. Набір навичок розширюється.

Генеральний директор Google Сундар Пічаї каже, що завдяки технології розпізнавання мови і обробки природної мови Google Assistant може зрозуміти контекст. У майбутньому, за словами Пічаї, цифровий помічник буде здатний знаходити відповіді на більш складні питання, наприклад варто дивитися якийсь фільм. Користувач зможе запитати про квитки, а у відповідь почути, щось на зразок: «до початку фільму залишилося дві години, ось квитки».

Очевидно, що завдання, які зможуть виконувати віртуальні помічники (покупка квитків, замовлення столиків в ресторані), так чи інакше будуть пов'язані з пошуком. Загалом, для пошукового просування відкривається новий ринок, і компаніям доведеться конкурувати за те, щоб стати кращим сервісом для пошукової системи. Сервісом, в якому віртуальний помічник купує квитки, або рестораном, в якому замовляє їжу. Загалом, конкуренція буде на порядок вище, ніж в сьогоднішньому світі SEO.

А як же бути з голосовим пошуком?
Як використовувати цю функцію в плані SEO?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: