Новости

Огляд західних ресурсів: Як отримати більше трафіку з голосового пошуку

 1. Search Engine Watch
 2. Поради
 3. Search Engine Journal
 4. Поради
 5. Поради

Зовсім скоро можна буде запитати: "Сірі, розкажи, як вивести сайт в топ Google з урахуванням голосового пошуку?". І отримати релевантний відповідь цифрового помічника. Поки ж Сірі навчається, хоч і швидкими темпами, на це питання відповімо ми. Голосовий пошук стає все популярнішим. Але до сих пір мало хто SEO-фахівці розуміють, як оптимізувати сайти під нього. Розповідаємо, що пишуть з цього приводу передові західні ресурси.

Розповідаємо, що пишуть з цього приводу передові західні ресурси

Мене звуть Катя, і я - редактор англомовного блогу Ringostat . Мені доводиться регулярно читати безліч гарячого контенту про маркетинг на зарубіжних ресурсах. Тому я вирішила, що пора ділитися і з вами актуальними новинами з digital-світу. Тепер ми будемо робити огляди найкорисніших і обговорюваних тем з західних блогів. І сьогодні почнемо з голосового пошуку та оптимізації контенту для нього.

Згідно Neil Patel в 2017-му використання цієї технології збільшилася на 178%, і за прогнозами з кожним роком цей показник буде лише зростати. Ця тема більш поширена на Заході через великої кількості різних голосових асистентів (аналогів Siri і Alexa). Але ж і у нас нікого не здивуєш звичкою говорити прямо з гаджетами і озвучувати їм свої запити.

Такі тенденції складно ігнорувати, тому бренди стурбовані питаннями "Як зробити контент сайту видимим для голосового пошуку?", "Які відмінності текстового пошуку від голосового?", "На що варто звернути увагу при оптимізації?". Давайте поглянемо, що з цього приводу кажуть авторитетні онлайн-видання Search Engine Journal, Search Engine Watch і Neil Patel.

Search Engine Watch

цей ресурс пише , Що при використанні голосового пошуку людина зазвичай потребує термінового відповіді і зовсім не горить бажанням перегортати сторінки. Найчастіше йому показуються featured snippets (обрані сніппети), які знаходяться вище за інших результатів на нульовій позиції. цей ресурс  пише  , Що при використанні голосового пошуку людина зазвичай потребує термінового відповіді і зовсім не горить бажанням перегортати сторінки

Різниця між голосовим і текстовим пошуком - істотна. Голосові запити часто містять слова "поблизу", "поруч", тому що люди використовують такий вид пошуку на ходу, щоб знайти певну локацію (компанію, ресторан, готель і т. Д.). Також дуже поширені питальні слова "хто?", "Що?", "Коли?", "Де?" І природні, розмовні конструкції, які не притаманні письмовим стилем.

Поради

 1. Використовуйте аналіз ключових слів і намірів, щоб краще розуміти контекст запитів. Дізнайтеся, чого очікують користувачі при здійсненні пошукового запиту, а вже потім адаптуйте контент на сайті під їхні потреби. Додавайте синоніми і альтернативні версії одного і того ж запиту. Наприклад, "Як дістатися в магазин X" і "Покажи дорогу в магазин X".
 2. Включайте в рекламні кампанії ключові слова, що вказують на місце розташування. Наприклад, Парк Шевченка, Хрещатик або район Оболонь можуть бути орієнтирами, які люди використовують, щоб знайти відповідний ресторан в Києві. Аналогічно з офлайн-магазинами. Додавання таких ключових слів позитивно впливає на ранжування для голосового пошуку.
 3. Підсилюйте присутність бренду. Тут однаково важливі і органічний пошук, і платна реклама. Говорячи про останню, важливо розуміти, які рекламні кампанії призводять найбільше трафіку і дзвінків, щоб розміщуватися найбільш вигідно. У цій справі може допомогти Google Analytics, Яндекс.Метрика та коллтрекінг .

Search Engine Journal

Цей ресурс в своїх висновках спирається на поради представників Google, Джона Мюллера і Гері Иллис. Вони дають рекомендації з приводу того, який контент спрацьовує найкраще для голосового пошуку, а який - ні.

Поради

 1. Структуруйте інформацію. Якщо зміст сниппета складається з декількох пунктів, пошукова система автоматично додає посилання "Читати далі", яка буде вести на ваш сайт. А це є додатковою можливістю отримання трафіку. Також в 2018-му Google запускає функціонал, який віддає перевагу саме структурованих даних на сайтах. "З боку Google нам досить складно зрозуміти ваші сайти і сторінки, а також розібратися в тому, які голосові запити повинні їм відповідати. Якщо ви будете давати більше інформації, про що конкретна сторінка вашого сайту, нам буде легше структурувати пошук. "
 2. Приділяйте увагу голосовим сніпетів. Громіздкі відповіді на питання не будуть озвучуватися голосовими асистентами, як і довгі переліки з різними посиланнями. Іншими словами, контент, який не може бути прочитаний вголос без втрати сенсу, не спрацює для голосового пошуку. Він повинен бути простим, зрозумілим і легким для прочитання.
 3. Не переборщити з оптимізацією. Деякі ресурси поспішають створювати сторінки з одним абзацом, щоб догодити голосовому пошуку. Але Google підкреслює, що подібні матеріали будуть мати для пошукача невелику цінність, так як лише поверхово відповідають на запитання, чи не розкриваючи тему. Тому важливо надавати читачеві більше, ніж суха відповідь на його запит - Google вважає за краще глибокий, ретельно пророблений контент.

Neil Patel

Важливий аргумент на користь голосового пошуку в статті Neil Patel - його швидкість. Згідно з дослідженнями Стенфорда технологія розпізнавання голосу працює в три рази швидше, ніж текстовий пошук. Це покращує user experience і робить пошук більш зручним. Раніше був поширений стереотип про те, що головний недолік голосового пошуку - неточність. Але ці технології стають все краще. Останні звіти від Microsoft говорять, що їх голосовий асистент Cortana помиляється лише в 5,1% випадків.

Тим часом і Google не відстає від Microsoft в питаннях точності.

Тим часом і Google не відстає від Microsoft в питаннях точності

Динаміка зростання точності розпізнання Google голосових запитів

Джерело - Neil Patel

Neil Patel підкреслює, що коли Google, Microsoft і інші великі технологічні компанії починають змагатися, найближчим часом SEO-ландшафт буде істотно змінюватися.

Поради

 1. Дотримуватися базових принципів SEO. На голосовий пошук також впливає час завантаження, кількість репоста і лайків з соціальних мереж, слів на сторінці. Наприклад, час завантаження сторінки має бути ще менше, ніж при текстовому пошуку.

Оптимальний час завантаження сторінок для голосового та текстового пошуку Оптимальний час завантаження сторінок для голосового та текстового пошуку

Джерело - Neil Patel

У випадку з голосовим пошуком Google як і раніше віддає перевагу довгим статей. Середня кількість слів на сторінці, яка ранжируется в топ-результатах - це 2312 слів.

 1. Фокусуйтеся на розмовних ключових словах. У 2017 більшість фраз, які використовуються в голосовому пошуку Google, були саме розмовними. 7 з 10 голосових запитів здійснюються за допомогою мови, який ми використовуємо в побуті. Це скорочення, сленг і просторіччя, не властиві писемного мовлення. Тому проводите аналіз ключових слів і додайте в рекламні кампанії більше природних і розмовних конструкцій.
 1. Оптимізуйте контент для обраних фрагментів. Потрібно забезпечити пошуковим системам можливість легко систематизувати і видавати ваші матеріали. Наприклад, додайте на сайт сторінку з відповідями на найбільш поширені запитання про вашу компанію, сфері послуг, галузевої специфіки.

У нас в Ringostat такий сторінкою є база знань .

Якщо FAQ у вас були і раніше, зробіть їх потрібного розміру, щоб якомога частіше показуватися на нульовій позиції в пошуковій видачі. Тут допомагають рекомендації про оптимальний розмір фрагментів.

Оптимальне і максимальну кількість: слів в знаків в абзаці, пунктів і слів в списку, рядків і стовпців в таблиці Оптимальне і максимальну кількість: слів в знаків в абзаці, пунктів і слів в списку, рядків і стовпців в таблиці

Джерело - Neil Patel

Рекомендованої довжиною для абзаців вважається 45 слів, допустимий максимум - 97. У списках варто робити близько 4-5 перерахувань. Списки, що містять більше восьми пунктів, зазвичай ігноруються голосовим пошуком.

Практично кожне видання говорить про важливість аналізу та оптимізації ключових слів. Напишіть нам в коментарі або чат, і ми розповімо, як це зробити можна застосувати для вашої компанії.

Такі тенденції складно ігнорувати, тому бренди стурбовані питаннями "Як зробити контент сайту видимим для голосового пошуку?
Які відмінності текстового пошуку від голосового?
На що варто звернути увагу при оптимізації?
Також дуже поширені питальні слова "хто?
Що?
Коли?
Де?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: