Новости

Програма для спілкування по мережі

 1. 1. Для обміну повідомленнями
 2. 2. Голосове спілкування через мікрофон
 3. 3. Для групового спілкування
 4. 4. Спілкування в локальній мережі без Інтернету
 5. 5. Програма для спілкування в офісі, як це працює
 6. 6. Відправка повідомлень і файлів в офлайн

Що таке програма для спілкування по мережі? Це чат (від англ. "Chat", розмова) або месенджер (програма, яка передає повідомлення). Що таке програма для спілкування по мережі

Сучасні чати і месенджери вміють не тільки передавати повідомлення, а й обмінюватися картинками і файлами, робити аудіо і відео дзвінки.

Деяким програмам обов'язково потрібен Інтернет для роботи, деяким - ні, вони працюють, використовуючи власний сервер, який працює у вас, всередині компанії. Це, звичайно, набагато безпечніше.

Поговоримо про одну з таких програм для офісного спілкування, MyChat . Для чого її можна використовувати і як.

Спочатку коротке відео, щоб стисло пояснити, навіщо потрібна ця програма:

А тепер детальніше:

 1. Для обміну повідомленнями
 2. Голосове спілкування через мікрофон
 3. Для групового спілкування
 4. Спілкування в локальній мережі без Інтернету
 5. Програма для спілкування в офісі, як це працює
 6. Відправлення повідомлень і файлів в офлайн

1. Для обміну повідомленнями

Незважаючи на очевидність, варто зауважити, що повідомлення зобов'язані шифруватися, і не яким-небудь самопальним алгоритмом, а серйозної, відкритої бібліотекою, наприклад, OpenSSL . Історія повідомлень повинна зберігатися на власному сервері всередині компанії, а не десь в Інтернеті. І, нарешті, для роботи програми має бути досить навіть поганих і повільних каналів зв'язку .

З цим у MyChat все в порядку, тому переходимо далі.


2. Голосове спілкування через мікрофон

Тут розробники внутрішньомережевого месенджера MyChat пішли цікавим шляхом, вони не стали винаходити велосипед і використовують движок WebRTC, саму прогресивну технологію дзвінків в світі на даний момент. Можна дзвонити не тільки між програмами-клієнтами MyChat, але і між програмою і WEB-чатом, що працює в браузері Chrome, FireFox, Opera або Edge. Всі сучасні браузери вже підтримують технологію WebRTC.

Дзвінки, ясна річ, безлімітні, за них нікому не потрібно платити, зв'язок йде вже через існуючі канали зв'язку або по локальній / корпоративної мережі.

Чат MyChat для стиснення голосу працює з кодеком Opus . Його алгоритми функціонують з низькими затримками, від 2.5 до 60 мілісекунд, підтримують змінний бітрейт, дуже добре тиснуть звукові дані, краще і якісніше, ніж MP3, Vorbis, AAC LC, AMR-WB і Speex.

Говорячи нетехнічних мовою, ви можете дзвонити в MyChat навіть через мобільні GPRS з'єднання , А це реально дуже низькі швидкості.

Дуже важливо, що це все працює автоматично, адміністратору не треба розбиратися в чорній магії кодеків, рівнях звуку, бітрейтів, шумозаглушення, налаштування обладнання та інші речі. Кожен, хто налаштовував Jabber-сервери і зоопарк клієнтів під них, причому всіх - зі своїми нюансами і несумісні, мене зрозуміє.


3. Для групового спілкування

Популярні програми типу Skype або Mail.ru Agent не дуже добре пристосовані до групових чатах , А використовувати ретро-софт кшталт IRC в сучасному офісі просто несерйозно через складність налаштувань, слабких можливостей і зупинки розвитку протоколів IRC (останній його RFC датується квітня 2000 року ).

В MyChat текстові конференції (їх ще називають каналами) були з самого початку виникнення месенджера, аж з 2004 року, і розвивалися весь цей час. На вересень 2016 року вийшло близько 60 версій корпоративного чату . Вже за цим показником можна зрозуміти, наскільки серйозно розробники його розвивають і підтримують.

У конференціях може перебувати будь-яку кількість людей одночасно (є реальні приклади комфортної роботи декількох сотень чоловік). Можна закривати їх паролем для поділу груп користувачів за різними проектами або підрозділам. Можна забороняти вихід з важливих конференцій, тоді користувачі просто не можуть їх покинути, випадково або навмисно. Виглядають конференції досить симпатично:

Є навіть спеціальні блокування і покарання (Кікі і бани, олдскул оцінить :), а також автоматична фільтрація нецензурних виразів . На сервері месенджера можна створити скільки завгодно конференцій і включати туди потрібних людей автоматично, благо, WEB-админка це вміє:


4. Спілкування в локальній мережі без Інтернету

Напевно, немає сенсу займатися профілактичним залякуванням, що, мовляв, в корпоративі не можна використовувати аську, скайп і хенгаутс, тому що їх сервери знаходяться за океаном і ваші повідомлення зберігаються там, фільтруються і читаються не зрозумій ким (кому цікаво, рекомендую статтю « Чому Skype - це зло? Забороніть використовувати Скайп в корпоративній мережі », Там все розкладено« по поличках »).

Адекватні керівники компаній і системні адміністратори, я вже не кажу про фахівців з комп'ютерної безпеки - відмінно це розуміють.

Адекватні керівники компаній і системні адміністратори, я вже не кажу про фахівців з комп'ютерної безпеки - відмінно це розуміють

Однак, просто взяти і викинути вже звичну програму не можна. Якщо шукати щось для заміни, то вибрати треба софт, який як мінімум буде не гірше за функціоналом, щоб перевести на нього співробітників без зайвих втрат.

Тут вже все індивідуально, в кожної компанії свої правила і запити, універсального рецепту немає. Але все ж варто почитати відгуки реальних людей з самих різних організацій про те, як вони використовують корпоративний офісний чат і причини, чому вони почали і продовжують роками використовувати MyChat. зустрічаються реально цікаві приклади, варто почитати .

Цікаво те, що багато спочатку почали використовувати безкоштовну версію MyChat . Тут у розробників цікавий оригінальний підхід: вони відмовилися від класичної trial-версії на 30 днів, програма безкоштовна відразу після установки, обмеження тільки за кількістю онлайн-підключень. Але 20 чоловік онлайн реально за очі вистачить, для тестів - так точно, я вже не кажу про реальну роботу невеликих компаній.

Є непогана вступна стаття, як запустити у себе в компанії месенджер MyChat і «зав'язати» співробітників в єдину мережу, особливо, якщо є територіально розкидані офіси: « Локальна аська або як налаштувати роботу MyChat через Інтернет ».

В цілому - в месенджері є навіть більше, ніж потрібно. У вас швидше буде завдання, які сервіси варто просто-напросто заборонити, щоб у користувачів очі не розбігалися :) Плюс в тому, що це все робиться через зручну структуру в адмінці, вона називається «Групи прав», всі зміни застосовуються миттєво і інтерфейс користувача додатків відразу це відображає:

Грубо кажучи, заборонили графічні смайлики - у користувачів одночасно навіть іконка виклику смайлів пропала. Вимкнули відеодзвінки - кнопки відеодзвінків зникли з панелі інструментів. Миттєво. Без перезапуску програми. Не можна використовувати конференції, а тільки спілкування один на один в приватах - програма моментально перетворюється.

Цікавий підхід, і дуже наочний, варто спробувати - звикаєш настільки, що думаєш, як раніше можна було без усього цього працювати?


5. Програма для спілкування в офісі, як це працює

Для офісних месенджерів зазвичай свій набір вимог, крім зручного інтерфейсу, бажано - максимально схожого на MS Office. Бо до нього вже все привчені, не доведеться витрачати купу часу, розповідаючи по багато разів користувачам, що і як.

Звикання людей до якихось програм і перехід на інші - це важкий процес, але це ще не все.

Раз вже ми вибираємо саме месенджер для офісу, це вам не котиками обмінюватися в соціалочках. Це реально робочий інструмент. І тут MyChat показує себе на повну потужність, видно, що упор при його розробці був зроблений саме на роботу компаній.

По-перше, в ньому працює інтеграція з Active Directory По-перше, в ньому працює інтеграція з Active Directory. Користувачі витягати з домену, через LDAP, з усіма вже заведеними ПІБ, телефонами, email-ми і бозна чим + працює прозора NTLM авторизація. MSI пакет для розгортання через GPO. В офіційній довідці розжовано все буквально по кроках, по російськи .По-третє, в MyChat вбудований досить потужний файловий сервер По-третє, в MyChat вбудований досить потужний файловий сервер. До нього вміє підключатися як рідний MyChat Client, так і взагалі будь-який FTP клієнт. Я, наприклад, вважаю за краще FAR і Total Commander, у співробітників - FileZilla. Все працює. Зручність у тому, що цей сервер працює «з коробки», кожному користувачеві, який є в чаті, автоматично створюється учеткі на файловому сервері + є загальний, публічний доступ. Він, звичайно, не дотягує до спеціалізованих серверів, але, поклавши руку на серце, навіть його можливостей в більшості випадків вистачає.


По-четверте, Kanban-дошка для управління проектами По-четверте, Kanban-дошка для управління проектами. Якщо ви дізналися по картинці великий whiteboard, який багато де висить в офісах, ви мене зрозумієте. Це та ж дошка, тільки в електронному варіанті.

Можна завести будь-яку кількість проектів, призначити етапи, виконавців, стежити за дедлайнами. Переміщати завдання між етапами, коментувати їх, доповнювати, накладати фільтри для пошуку тощо. Загалом, «бачити проект» в цілому. Супер штука, буде корисна практично в будь-якій компанії. Виглядає в роботі воно ось так (працює в браузері, до речі):

На робочому столі користуватися зручно, на планшеті і телефоні, звичайно, не те, але з часом, думаю, ситуація виправиться в кращу сторону, враховуючи, що нові версії виходять в середньому кожен місяць-два.


6. Відправка повідомлень і файлів в офлайн

Відправлення повідомлень і цілих папок з файлами користувачам, які в даний момент відключені від сервера (знаходяться офлайн) - завжди була сильною стороною MyChat. На відміну від того ж Skype, де офлайн-повідомлення приймаються загадковим чином, ніби по щучому велінню, в MyChat зазвичай все чітко.

Повідомлення зберігаються на сервері необмежений час, файли і цілі папки можна відправляти і не хвилюватися, що вони не дійдуть Повідомлення зберігаються на сервері необмежений час, файли і цілі папки можна відправляти і не хвилюватися, що вони не дійдуть.

До речі, по email великі папки з файлами не відправити ніяк. Навіть якщо їх заархівувати, то розмір листа буде рази в півтора більше, ніж сам архів. І ніяких гарантій, дійшов лист до одержувача чи ні. У мессенджере MyChat таких проблем немає.

У будь-який момент можна зайти в історію повідомлень, вибрати співрозмовника, діапазон дат - і спокійно читати історію листування:

У світлі того, що Gmail, наприклад, відмовляється приймати у вкладеннях виконувані файли, а архіви з паролем іноді просто ігнорує (звичайно, він же піклується про мою безпеку, ага), відправлення повідомлень і файлів в корпоративному офісному чаті стане непоганою підмогою.

Як добре сказав один з користувачів, « Зараз вже все частіше і частіше ловлю себе на думці, що передаю якісь файли через MyChat, взагалі не замислюючись про те, що раптом не дійде ».

Підсумовуючи все написане, варто сказати, що програма активно розвивається, незважаючи на свій солідний вік. Офіційний форум підтримки - живий , На ньому кілька десятків тисяч повідомлень і розробники оперативно відповідають навіть тим, хто використовує безкоштовну версію програми.

Цікавий підхід, і дуже наочний, варто спробувати - звикаєш настільки, що думаєш, як раніше можна було без усього цього працювати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: