Василь з фільму «любов і голуби» олександр Михайлов: «в сцені, де я пірнаю в костюмі, а випливаю в плавках, мене під водою роздягали водолази, але ніяк не могли розв'язати краватку. Мало не втопили. Довелося з ними

  1. «Перед початком зйомок Гурченко сказала режисерові:« Володя, бери мене! »
  2. «Меньшова палець покажи, і він починає реготати»
  3. «Фарш для пельменів готую з трьох видів м'яса: яловичини, курятини, ведмедини»

Сьогодні відомий актор відзначає день народження, а рівно 25 років тому почалися зйомки знаменитої комедії режисера Володимира Меньшова, яка принесла артисту всенародну любов

Олександр Михайлов прийшов в кіно досить пізно: у 30 років. Правда, швидко надолужив згаяне, знявшись в трьох десятках картин ( "Мужики», «Карнавал», «Змеелов»). Мабуть, найвідоміша роль актора - Василь з комедії «Любов і голуби», яку тільки за рік подивилися 45 мільйонів глядачів. Зараз історія про сімействі Кузякіну і розлучниці Раїси Захарівні стала просто-таки культовим фільмом. Одні тільки фрази: «Сучка ти фарбовані», «Людк, а Людк!», «Інфаркт микарда: по-о-ось такий рубець» чого варті!

«Перед початком зйомок Гурченко сказала режисерові:« Володя, бери мене! »

- Олександр Якович, ви, напевно, і уявити не могли, що комедія «Любов і голуби» стане настільки популярною?

- Навіть не припускав, що фільм ТАК «вистрілить». Я дуже люблю свою роль. На знімальному майданчику була просто дивовижна атмосфера взаємної доброти, довіри, гумору і легкості. Звичайно, це завдяки режисерові Володі Меньшова. За сценарієм події відбуваються в глухому сибірському селі, хоча знімали ми в Карелії. Чудове місце - маленьке містечко Медвеж'єгорськ, на околиці якого розкинулося невелике селище. Його назва зараз вже й не згадаю. Зйомки тривали протягом трьох місяців: більшу частину літа і осінь захопили.

- Уявляю, як місцеві жителі реагували на московських знаменитостей.

- Без ажіотажу. Такого не було, щоб натовпи народу від нас фанатели. Все було гідно, скромненько і елегантно. Правда, підгодовували: приносили пиріжки, свіжу картоплю, домашню ковбаску ...

- Вас на роль відразу затвердили?

- Що ви - Що ви! Володя Меньшов спочатку дуже скептично до мене поставився. Я прийшов на проби в краватці, костюмі, а йому потрібен був простий сільський хлопець Вася Кузякин ... Це помічник режисера наполіг: «Спробуйте Михайлова, я відчуваю, в ньому щось є таке». Тоді Володя психанув: «Ну ладно, підемо зі мною в яке-небудь злачне місце, в півнуху, подивишся там типажі». Зайшли в одну забігайлівку, походили, в іншу. Я кажу: «Володя, навіщо тобі пивні? Розкажи, що тобі треба, а я подумаю, перед тобою акцент свій сибірський ». Спробували, він говорить: «Цікаво, давай далі». І я так захопився, пішов по тексту і розкрився. Природно, скинув з себе все міські атрибути. Я сам-то народився в селищі Олов'яне Читинської області. Тому мені сільське життя знайома. Таких диваків, як мій герой, в нашому селі багато було.

- А партнерок вам довго підшукували?

- Довго. Навіть запрошували на роль моєї дружини Надюхи Любов Поліщук. Вона начебто пройшла проби, але у неї в той час дуже багато пропозицій було і в кіно, і в театрі, так що Любі довелося відмовитися. А ось з Ніною Дорошиною, яка зіграла Надюху, я не був знайомий. Після однієї з ролей вона років 17 не знімалася. «Любов і голуби» стали для неї другим початком акторської кар'єри. У нас була спроба з Ніною - сцена за столом. Дорошина виявилося просто унікальною актрисою.

- Як вам Гурченко? Кажуть, характер у неї не цукор!

- Відносини з Люсею були чудові! Вона справді дуже жорстка, але тільки по відношенню до бездарам. Гурченко стала для мене повною відкриттям. Перед початком зйомок сказала Меньшова: «До мене доходять чутки, що їх я влаштовую сцени режисерам. Не вір, брешуть! Ось я - чистий аркуш перед тобою. Володя, бери мене! »І дійсно, за весь час жодного капризу, жодного конфлікту не було.

- Може, у вас ще й службовий роман з партнерками по майданчику зав'язалася?

- Ні, що ви. По-перше, у мене і з Ніною, і з Гурченко різниця у віці - 10 років! А по-друге, я не гулящий чоловік. Однолюб, мені ЦЬОГО не треба. До того ж в кіно діє закон парадоксу. Коли актори на майданчику закохуються, їм справжні почуття грати дуже важко.

«Меньшова палець покажи, і він починає реготати»

- Стару парочку - дядька Митю і бабу Шуру - зіграли досить молоді тоді Сергій Юрський з дружиною Наталією Теняковой.

- Вони прекрасні актори. Наташі тоді було трохи більше сорока, а вона грала 70-річну бабу. Гримерка над її образом грунтовно попрацювала. Наташі накладали складний пластичний грим. Юрського під п'ятдесят було, а мені взагалі 35!

- Перед зйомками вас навчали, як обходитися з голубами?

- Ні. Я відомий голуб'ятник! З дитинства тримав голубів, так що ми з пташками звикли один до одного дуже швидко.

- Знаменита фраза Василя «ешкін кіт» звідки з'явилася? Імпровізація?

- «Йошкін кіт» був в сценарії. Я вважаю, що це найкращий мат в Росії. Зараз моральної планки немає, а ця фраза необразливо звучить.

- Кажуть, з фільму вирізали багато сцен?

- Картину знімали в розпал антиалкогольної кампанії, а моментів з випівоном було багато. Пам'ятайте, коли дядько Митя приходить з пляшкою вина, щоб провести в дорогу Василя. Але випити нам її не вдається, тому що пляшка розбивається. Так що пили ми тільки чай. Вино на зйомках собі не дозволяли! Я людина непитущий, Юрський теж цим не страждає.

До речі, наснимали багато матеріалу, який не увійшов до картину. У фільмі є сцена, коли Василь сидить в барі, а Раїса Захарівна перед ним танцює. Він з сигарою і коктейлем, який так мріяв спробувати. Спочатку мій герой повертав голову вліво, де стояли баба Шура і дядько Митя і теж пили коктейль. А справа - коктейлі потягувала вся сім'я Кузякіну. І в цей момент хтось бив Василя по щоках. Він повертався, а там голуб. Потім монтаж обривався, і Вася вже лежав у ліжку Раїси Захарівни в її міській квартирі, а поруч щеня. Пес виє, а Василь плаче. Такий був класний кадр. І раптом лунає якийсь шум. Мій герой зі словами «ешкін кіт» схоплюється. Виявляється, він заклав білизну в пральну машину, а її трясти початок. Кузякин кидається на цю машину, вона по кімнаті скаче ... Це було дуже смішно. Але кадри вирізали, інакше вийшли б все дві серії.

- Весело було на майданчику?

- Дуже. Володька більше всіх сміявся. Меньшов дуже сміхотливий. Йому палець покажи, і він починає реготати. «Ну, давайте, хлопці, ось цю сцену розіграйте», - говорив нам. Ми починали з Люсею, а він ухохативался. Потім піднімався і говорив: «Гаразд, давайте ще одну сцену». І знову починав кататися по підлозі. Він любить акторів і до всього ставиться з гумором.

«Фарш для пельменів готую з трьох видів м'яса: яловичини, курятини, ведмедини»

- А як же сцена, під час якої ви мало не загинули?

- Це випадковість, просто збіг обставин. Збираючись на південь, мій герой падає в воду в костюмі, з речами, а виринає в одних плавках. Знімали цю сцену без монтажу, одним планом від початку до кінця. Це такі у Меньшова режисерські фішки. Так ось. Я падав у воду, а там мене чекали два водолаза, які допомагали мені роздягнутися. Під час першого дубля вони мене схопили, почали роздягати. Все нормально, але довго. Я коли сплив, Володя був у жаху: «Хлопці, це бездарно, треба в десять разів швидше. Чого ви там копирсаєтеся? »Мене переодягнули в новий костюм, сорочку, труси, а краватка була один. Сухим його легко можна було зняти, а ось мокрим ... Та ще костюмерша затягла вузол тугіше. І коли під час другого дубля водолази рвонули за краватку, він затягнувся і далі не пішов. А у водолазів ж завдання швидше мене роздягнути. Відбиваюсь від них, а вони вчепилися мертвою хваткою. Я став уже битися по-справжньому. Одного вдарив, потім другого - жити-то хочеться. А вони не розуміють. У мене повітря закінчився, я вже став захлинатися. Гурченко зрозуміла: щось не те і почала кричати: «Рятуйте його!» Нікому і невтямки, що у нас під водою війна йде. Краватка вовняний, його НЕ порвешь. Потім я побачив ніж у одного з водолазів і став по ньому бити. Він зрозумів, розрізав краватку, і я виплив. Так мене мало не втопили. У комедії могла б статися драма, трагедія. Але, слава Богу, обійшлося ...

- За такі муки гонорар хоч пристойний заплатили?

- Копійки отримували. «Любов і голуби» і зараз по різних каналах крутять кілька разів на місяць, але я не отримую за це ні рубля. Прикро. Я ціну грошам знаю, адже в дитинстві жив в злиднях. Мама у мене була прибиральницею, посудомийкою.

- Чому ж ви тоді в актори подалися? Є багато більш грошовитих професій ...

- Я моряком хотів бути. Шкодую, що не став. Море мене завжди тягнуло. У фільмі «Самотнім надається гуртожиток» з Наталією Гундарєвої в головній ролі я зіграв боцмана. А ще - старпома в картині «Гангстер в океані» разом з моїми улюбленими друзями Леонідом Куравльовим, Арменом Джигарханяном, Лівою Дурова. Я після школи адже надійшов в морехідку, відучився і навіть плавав. Але за бажанням матері змушений був списатися на берег. Вже будучи дорослим, пішов в студентський театр мініатюр. Через високого зросту мені дали роль героя на ім'я Люсик Ейфеля. У мого персонажа навіть не було слів. Я завжди був високим і худим - одні кістки, мене дражнили Кістяком, Кащеем. Театром я захопився. Якось запитав у художнього керівника: «Може, мені варто вступити до театрального інституту?» Він відповів: «Близько навіть не торкайся до цієї професії. Тобі не дано туди лізти - не твоє ». Ну я і не ліз. А потім випадково пішов і здав іспити ...

- Ви родом з Забайкалля. Чим для вас дитинство пахне?

- А-а-а (посміхається). Кедром, смолою, рікою Гальян ... А ще пам'ятаю запах черемхи. Які приголомшливі пиріжки з черемхою робила моя мама.

- Як це з черемхою?

- перемелює черемху на м'ясорубку і робила з неї фарш ... Найсмачніше я нічого не їв.

- Та ви гурман, Олександр Якович!

- Ні, хоча люблю смачно поїсти. Правда, сам готувати не вмію. Хіба що сибірські пельмені. Роблю їх за своїм фірмовим рецептом з трьох сортів м'яса: яловичини, курятини, ведмедини. Головний секрет: фарш потрібно вимішувати з молоком!

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Вас на роль відразу затвердили?
Я кажу: «Володя, навіщо тобі пивні?
А партнерок вам довго підшукували?
Як вам Гурченко?
Може, у вас ще й службовий роман з партнерками по майданчику зав'язалася?
Перед зйомками вас навчали, як обходитися з голубами?
Знаменита фраза Василя «ешкін кіт» звідки з'явилася?
Імпровізація?
Кажуть, з фільму вирізали багато сцен?
Весело було на майданчику?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: