Новости

Олександр Садоян: "Якщо дізнаються, що Америка тобі аплодує, то може на наступний день скажуть: Олександр - хороший художник"

  1. Читайте також

Відомий художник Олександр Садоян вже 18 проживає в Сполучених Штатах Америки. Сьогодні в колі сім'ї буде відзначатися 60-річчя художника. Наша бесіда почалася саме з цього питання.

- Деякі відзначають свій день народження у вузькому колі, інші вважають за краще гучні бенкети, інші - подорожі - Деякі відзначають свій день народження у вузькому колі, інші вважають за краще гучні бенкети, інші - подорожі. Як ви плануєте відзначити свій ювілей?
- Тут поняття день народження одне, у Вірменії - інше. Тут хтось може і відвідати тебе, щоб не образити, випити з тобою чашку кави, а хтось - зайнятий. Бувало, що я і зовсім не відзначав день народження.
-Зазвичай в свій день народження люди, діячі мистецтва підводять підсумки: що було зроблено, що зробити не встигли, сумують, захоплюються своїми досягненнями. А як у Вас це відбувається?
-Я в своєму житті не реалізував те, що хотілося. Багато часу було втрачено даремно, я не писав картини. Якби я міг малювати, то залишив би після себе більш продуктивні речі. Але оскільки не було місця, умов, то я не зміг писати багато картин. А що малював, малював з душею. Важливо було якість, не кількість, а те, що ти залишив після себе. Навіть якщо ти залишиш всього пару робіт і люди будуть пам'ятати тебе - це вже дуже багато.
Пане Садоян, в останні роки, наскільки я в курсі, і наскільки стежу за Вашими виставками, Ви частіше стали звертатися до духовної сфери у Вашій творчості. Зокрема, я маю на увазі Ваші роботи із серії "Церкви". Такі тематичні зміни у Вашій творчості пов'язані з більш зрілим віком, або існує інше джерело натхнення?
-В Америці я пройшов покаяння, я віруюча. Саме тому моя живопис докорінно змінилася. Я пишу картини тільки на духовні теми, зовсім необов'язково малювати людини. Духовна тема - це колір, поклик кольору, це метелик, це така мудрість. У живописі головне - побачити чистоту, світло, життя. Чому ти дивишся на картину? Щоб очиститися, чи не так? Якщо дивишся і відчуваєш себе погано, то вона ні про що тобі не говорить, як і погана музика. Але сьогодні у людей різні смаки: одні говорять одне, інші - інше. Змішалося погане і хороше, не розуміють, що правильно, що неправильно.
-Вам випало щастя, перебуваючи в Америці, спілкуватися з представниками різних національностей. Як ставляться до духовності люди інших національностей?
-Прекрасности відносяться до художникам. Дискримінації немає. Поет може бути турком, але бути такою талановитою людиною, і люди кажуть: відмінно пише, талант від Бога. Ми повинні цінувати художника, митця. Багато народів не визнають інші національності. Ми повинні однаково приймати всіх. Вирішальним фактором є індивідуальність, особистість, талант.
-Художник часто говорять, що у них є свій улюблений колір, який на полотнах грає певну роль. Який колір у Вашого самовираження?
-Поскольку я вірменин, то віддаю перевагу трьом кольорам нашого прапора. Просто люблю жовтий, червоний, синій, вони привертають. Кожен колір має своє місце. Мені подобаються всі кольори на світлі. Моя живопис - живопис фарб. Мій посил - в кольорі, Бог обдаровує, а ми відтворюємо.
-Є такі цілі, бажання, які Ви поки не встигли здійснити?
-Про що мова, творча людина не може задовольнятися досягнутим. Кожен день починається нове життя, нова дорога, нові ідеї. Завтра я хочу знайти у своєму житті щось нове. У тебе має бути що сказати за прожиті роки. Повинно бути що сказати світу. Найближча виставка відбудеться в січні в Санта Моніці, в розкішній галереї. Потрібно постійно, нескінченно багато писати. Художник повинен виставлятися.
- Спільнота художників в Вірменії є одним з відображень нашої дійсності. Хто представляє спільнота вірменських художників в Америці, які у вас взаємини, є зв'язок, спілкування?
-Звичайно, у нас є хороші художники, які емігрували з Вірменії і живуть тут. Моїми друзями є: Самвел Амбарцумян, Самвел Аладжян, Кікі, Раффі Адалян, кожен по своєму талановитий як художник. Безумовно, ми зустрічаємося під час виставок, хочемо просувати нашу творчість. Важко, але немає нічого неможливого. Якщо Аршил Горки завоював Америку, то будь-яка талановита вірменський художник може тут чогось домогтися.
Пане Садоян, Ви є одним із знаменитих художників Америки, Ваші картини виставлялися більш ніж на 100 виставках. З Вірменії, зокрема - Міністерство Діаспори, Спілка художників Вірменії, - встигли Вас привітати в зв'язку з ювілеєм?
-Їх не цікавлять художники, діячі мистецтва. Їх не цікавить, що у Олександра Садоян день народження, а той інший живе в важких умовах. Якщо дізнаються, що Америка аплодує тобі, то може і вони скажуть завтра: Олександр - хороший художник.
-Размеренная життя в Америці не заважає натхненню?
-В Америці немає розміреним, спокійного життя. Нехай нікому не здається, що тут ти можеш лягти і спати. Сюди приїжджають працювати все життя. Пощастило людині, який займається творчістю в цій країні. Я себе в відчуваю добре, коли працюю.

Руза Мінасян

Читайте також

ЗМІ зобов'язані цитувати матеріали Aravot.am з гіперпосиланням на конкретний матеріал цитування. Гіперпосилання має бути розміщена в першому абзаці тексту.

Як ви плануєте відзначити свій ювілей?
А як у Вас це відбувається?
Такі тематичні зміни у Вашій творчості пов'язані з більш зрілим віком, або існує інше джерело натхнення?
Чому ти дивишся на картину?
Щоб очиститися, чи не так?
Як ставляться до духовності люди інших національностей?
Який колір у Вашого самовираження?
Є такі цілі, бажання, які Ви поки не встигли здійснити?
Хто представляє спільнота вірменських художників в Америці, які у вас взаємини, є зв'язок, спілкування?
З Вірменії, зокрема - Міністерство Діаспори, Спілка художників Вірменії, - встигли Вас привітати в зв'язку з ювілеєм?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: