Новости

Прем'єр Польщі вибачився за "літаковий скандал"

Дональд Туск. фото AFP

Прем'єр Польщі вибачився за "літаковий скандал" https://cdn.segodnya.ua/img/article/1345/27_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/1345/27_tn.jpg 2008-10- 17T13: 02: 03 + 03: 00 Світ Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск попросив вибачення за тривалу сварку між ним і президентом країни Лехом Качиньським, що спалахнула незадовго до саміту Європейського союзу в Брюсселі.

Туск заявив, що "не все виглядало добре" в цій історії.

Прем'єр-міністр також зазначив, що "неважливо, хто користується чиїм літаком, хто сидить в чиєму кріслі і хто коли говорить, головне - щоб це був голос, який представляє Польщу".

Ця історія почалася ще на початку жовтня. Дональд Туск і президент Лех Качиньський намагалися вирішити, хто з них очолить делегацію країни на відкрився в Брюсселі саміті Євросоюзу.

За "рознарядкою" секретаріату ЄС пропуск до зали засідань на саміт мали глава уряду, міністри закордонних справ і фінансів.

"Скажу жорстко - нам не потрібен президент (на саміті Євросоюзу). У нас з паном президентом разючі відмінності в поглядах на різні питання. Тому ми зробили кроки, щоб польська делегація виглядала на саміті ЄС як єдина команда", - заявив Туск.

Минулого тижня, вказавши, що на саміті обговорюватимуться перш за все енергетичні і кліматичні проблеми, Туск пояснював, що "колишня діяльність президента не свідчить про те, що він відчуває себе впевненим в цих питаннях - і я тут ще дуже делікатно висловлююсь".

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський також просив президента Качинського утриматися від участі в саміті ЄС в Брюсселі.

"Пане президенте, я благаю Вас, стоячи на колінах: відмовтеся! Утримайтеся від поїздки. Чи не ослабляйте позицію нашої країни на цьому важливому саміті", - сказав Сікорський, виступаючи на польському радіо.

Однак Лех Качинський вирішив все ж поїхати в Брюссель. Секретаріат президента забронював для нього чартерний рейс до Брюсселя.

В останній момент Туск все ж направив урядовий лайнер до Варшави за президентом, щоб не загострювати і без того критичну ситуацію.

Скандал не залишився без уваги як польських політиків, так і польського народу. Колишній глава уряду Польщі Лешек Міллер, коментуючи непорозуміння між нинішнім президентом і прем'єром, заявив, що обидва поводяться несерйозно і не доросли до своїх посад.

Тим часом, згідно з опитуваннями громадської думки, рядові поляки у своїй більшості (83%) вважають, що сварка між прем'єром і президентом лише підриває авторитет країни на міжнародній арені.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: