Новости

Як встановити операційну систему на віртуальну машину VMware vSphere

 1. Як записати файл на пристрій сервера
 2. Як задати MAC адресу віртуального адаптера вручну
 3. Як встановити операційну систему на віртуальну машину VMware vSphere

Описується як встановити операційну систему на віртуальну машину VMware vSphere без прив'язки до конкретного типу ОС, як записати файл на пристрій сервера і як задати вручну MAC адресу віртуального адаптера. Даються добрі поради і покрокова інструкція.

Тільки що ми завершили створення віртуальної машини (див. " Як створити віртуальну машину VMware vSphere ") І зараз займаємося установкою на неї операційної системи. В даному випадку, нам без різниці, яку операційну систему будемо встановлювати.

Необхідно приготувати:

 • файл з образом диска операційної системи в форматі ISO;
 • хороший пароль адміністратора (що таке хороший пароль см. " Що таке ssh / sftp і для чого він потрібен? ");
 • IP адреси віртуальних мережевих адаптерів сервера (у нас їх три) в межах пулів IP адрес для кожної віртуальної мережі.

Як записати файл на пристрій сервера

Насамперед перепишемо файл з образом диска в форматі ISO на накопичувач сервера під керуванням гипервизора ESXi (див. " Як встановити гипервизор ESXi "," Як налаштувати гипервизор ESXi "," Завантаження і установка vSphere Client "," Як налаштувати службу часу гипервизора ESXi "," Як додати ліцензію ESXi "І" Як додати користувача ESXi ")

 1. Запускаємо vSphere Client і єднаємося з гіпервізіром, як це описано в " Завантаження і установка vSphere Client "
 2. На дереві елементів (ліва бічна колонка) вибираємо сервер і переходимо на вкладку "Configuration" (Конфігурація) та вибираємо пристрої, що запам'ятовують (Storage) в розділі заліза (Hardware) - рис. 1. Описується як встановити операційну систему на віртуальну машину VMware vSphere без прив'язки до конкретного типу ОС, як записати файл на пристрій сервера і як задати вручну MAC адресу віртуального адаптера

  Мал. 1. Відкрити пристрій

 3. Вибираємо мишкою пристрій, на якому будемо зберігати всі наші установчі образи і правою клавішею мишки викликаємо контекстне меню, в якому вибираємо елемент "Browse Datastore" (Переглянути вміст сховища).
 4. Отримуємо вікно файлового браузера (Рис. 2.), на якому натискаємо на жовту іконку, що зображає папку, вводимо ім'я нової папки - "ISO Images", в якій будемо зберігати всі образи дисків. Зображення папки з'явиться в лівому і в правому вікні файлового броузера.

  Мал. 2. Створити нову папку

 5. Натискаємо двічі мишкою на зображення нової папки в лівому віконці і в правому побачимо її вміст. Натискаємо мишкою на іконку "Upload files to this datastore" (Рис. 3.). Можна завантажити файл або відразу папку. Вибираємо файл і знаходимо на керуючому комп'ютері файл з образом диска операційної системи в форматі ISO.

  Мал. 3. Завантажити файл

 6. Процес завантаження займе деякий час, в залежності від швидкості каналу пердачи даних між керуючим комп'ютером і сервером під управлінням гипервизора ESXi. Зрештою, файл з'явиться в правому віконці броузера. З цим завданням ми успішно впоралися.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Для віртуальних комп'ютерів під управлінням Linux, необхідно ВРУЧНУ задавати адреси MAC віртуальних адаптерів. Інакше при перенесенні віртуальної машини на інший фізичний сервер, мережевий адаптер не буде знайдений. Будь ласка слідкуйте, щоб в рамках інфраструктури введені вручну мережеві адреси не повторювалися. Буде конфлікт.

Як задати MAC адресу віртуального адаптера вручну

 1. Запускаємо vSphere Client і єднаємося з гіпервізіром.
 2. На дереві елементів (ліва бічна колонка) вибираємо віртуальну машину і правою клавішею мишки викликаємо спливаюче контекстне меню (Рис. 4).

  Мал. 4. Параметри віртуальної машини

 3. Вибираємо елемент меню "Edit Settings" (Змінити параметри) та отримуємо спливаюче вікно з параметрами обраної віртуальної машини (Рис. 5.).

  Мал. 5. Установка адреси MAC

 4. Вибираємо верхній за списком віртуальний сетіевой адаптер. Справа з'являться параметри цього адаптера. Натискаємо радіокнопку "Manual" (Вручну), після чого стає доступно для редагування віконце "MAC address". Вводимо туди останні три групи, наприклад, 00:00:01.
 5. Повторюємо процедуру для кожного віртуального мережевого адаптера, тільки останні три групи будуть 00:00:02 і 00:00:03.
 6. Беремо поминальник і записуємо туди назву віртуальної машини і привласнені тільки що MAC адреси її віртуальних адаптерів. Це буде гарантувати, що в майбутньому ми не введемо повторно один і той же адресу.

Ще раз. Це необхідно тільки для віртуальних машин під управлінням Linux.

Все готово. Приступаємо до установки операційної системи.

Як встановити операційну систему на віртуальну машину VMware vSphere

 1. Запускаємо vSphere Client і єднаємося з гіпервізіром.
 2. На дереві елементів (ліва бічна колонка) вибираємо потрібну віртуальну машину. Є кілька способів відкрити її термінал - натиснути мишкою на підкреслену червоним іконку у вигляді терміналу вгорі або за допомогою правої клавіші мишки відкрити спливаючий контекстне меню для обраної віртуальної машини і потім вибрати елемент "Open Console" (Відкрити консоль). (Рис. 6).

  Мал. 6. Відкрити термінал віртуальної машини

 3. Як тільки термінал відкрився, натискаємо на іконку запуску віртуальної машини (такий зелененький трикутник) - рис. 7. п. 1. Віртуальна машина почне робити спроби завантажитися. Звичайно, вони будуть безуспішними, оскільки операційної системи ще немає.

  Мал. 7. Підключення образу диска

 4. Натискаємо на іконку CD / DVD (Рис. 7. п. 2) і вибираємо "Connect to ISO image on a datastore" (Приєднати ISO образ на накопичувачі сервера) і в файловому браузері вибираємо записаний образ диска з операційною системою. Якщо все успішно, то віртуальна машина подумає, що що в її віртуальний CD-ROM вставлений диск з операційною системою.
 5. Необхідно перезапустити віртуальну машину, пославши їй сигнал CTRL-ALT-DEL Для цього вибираємо меню "VM" -> "Guest" -> "Send Ctrl-Alt-del" (Рис. 8.).

  Мал. 8. Перезапуск віртуальної машини

 6. Віртуальна машина перезавантажиться і завантажиться з підключеного диска, що містить інсталяційний чином операційної системи. Можна приступати до установки. Для того, щоб зробити вікно терміналу віртуальної машини активним і можна було працювати, треба натиснути мишкою десь всередині вікна. Щоб вийти з вікна, треба набрати комбінацію клавіш CTRL + ALT.

  Мал. 9. Установка ОС

От і все. Після завершення установки і настройки операційної системи, можна почати використання успішно створеної нами віртуальної машини.

Описано як встановити операційну систему на віртуальну машину VMware vSphere, як записати файл на пристрій сервера і як задати вручну MAC адресу віртуального адаптера. Дано добрі поради і покрокова інструкція.

Читати далі

Що таке ssh / sftp і для чого він потрібен?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: