Новости

Віртуалізація для Mac на платформі VMware Fusion

 1. Платформа VMware Fusion
 2. можливості Unity
 3. Ігри, сумісні з Fusion
 4. Про VMware Fusion і Parallels Desktop
 5. Міграція з платформи Parallels Desktop for Mac на VMware Fusion
 6. Висновок

Настільні платформи віртуалізації набувають все більшої і більшої популярності. Домашні користувачі навчилися пристосовувати віртуальні машини для виконання дуже широкого кола завдань: тестування нового програмного забезпечення, навчання новим операційним системам, настройки мереж між гостьовими системами і безпечної роботи в інтернеті. Для користувачів платформи Mac, з тих пір, як компанія Apple перейшла на процесори Intel, програмне забезпечення для віртуалізації десктопів має набагато більше значення, ніж для прихильників PC.

Незважаючи на те, що ідеологія Стіва Джобса схиляє користувачів всіляко іронізувати з приводу архітектури PC і проповідує простоту і вишуканість Маков (все, звичайно, пам'ятають відомі відеоролики Apple про двох хлопців, які представляють Mac і PC), багато користувачів, звичайно, мають потребу у великій кількості програмного забезпечення, якого не вистачає операційній системі Mac OS. Механізм Boot Camp, пропонований компанією Apple, дозволяє встановити Mac OS і Windows на одній машині в різних розділах, однак такий стан справ не влаштовує користувачів з кількох причин. А саме:

 • Найчастіше доводиться працювати з програмним забезпеченням, яке існує або для Mac, або для PC, при цьому необхідно використовувати його одночасно в двох системах.
 • Необхідність мати можливість просто створювати резервні копії робочих оточень Windows і швидко відкочуватися до них. При використанні пакету Boot Camp пошкоджений розділ з Windows складно відновити. Резервну ж копію віртуальної машини можна зробити, просто скопіювавши папку з її файлами.
 • Тестування різних продуктів для Windows небезпечно проводити на робочій системі, оскільки це може спричинити втрату її працездатності.
 • Навчання налаштування мережі інфраструктури Windows можливо лише при кількох одночасно запущених системах.
 • У перервах під час роботи за Mac OS користувачі хочуть грати в комп'ютерні ігри для Windows без перезавантаження системи.

Все це створює необхідність у запуску операційної системи Windows у віртуальній машині. Проте, застосування Boot Camp іноді також виправдано, оскільки в цьому випадку операційна система запускається «нативної», без витрат на підтримку віртуалізації.

До недавнього часу для вирішення перерахованих завдань використовувалися, в основному, продукти CrossOver (емулятор Windows) і Parallels Desktop for Mac (повноцінна платформа віртуалізації), рідше - VirtualBox і рішення на основі QEMU (Open OSX WinTel, iEmulator і Q). Популярність Parallels Desktop була настільки висока, що до середини 2006 року компанією Parallels було продано вже більше 100 000 копій продукту. Безумовно, компанія VMware, лідер ринку технологій віртуалізації, не могла залишити цей факт без уваги і взялася за розробку своєї платформи для Mac. Після досить тривалого тестування, в серпні 2007 року VMware оголосила про вихід настільної системи віртуалізації - VMware Fusion .

Платформа VMware Fusion

Бралися за розробку Fusion, компанія VMware дуже ретельно підходила до створення іміджу майбутнього продукту, маючи на увазі особливе становище користувачів Mac в комп'ютерному співтоваристві. Менеджер VMware по продукту Fusion заявив, що платформа розроблена для користувачів, що бажають використовувати додатки для Windows на Mac, але не саму Windows. Отже, щоб встановити Fusion вам знадобиться:

 • Mac на основі процесорів Intel (для запуску 64-бітових гостьових операційних систем знадобиться Mac з процесором Core 2 Duo або Xeon)
 • 512 МБ оперативної пам'яті (рекомендується 1 ГБ або більше)
 • 275 МБ вільного місця на диску для установки Fusion
 • Не менш 1 ГБ на диску для кожної віртуальної машини (рекомендується не менше 10 ГБ)
 • Версія Mac OS X не нижче 10.4.9 (експериментальна підтримка ще не вийшла OS X Leopard вже вбудована в Fusion)

Після установки VMware Fusion користувачів приємно здивує ергономічний графічний інтерфейс, побудований на основі технології Cocoa. Прихильники канула в лету платформи Connectix Virtual PC for Mac при старті Fusion дізнаються вікно Virtual Machine Library, що містить список наявних віртуальних машин і посилання на сховище встановлених віртуальних шаблонів (Virtual Appliances). Серед них, крім усього іншого, можна знайти вже готові до запуску віртуальні машини з налаштованими Open Source гостьовими системами.

Бібліотека віртуальних машин в VMware Fusion

Компанія VMware заявляє про підтримку, в тій чи іншій мірі, близько шістдесяти гостьових систем в Fusion, що є безумовним плюсом продукту, в порівнянні з Parallels Desktop.

Основні можливості Fusion містять:

 • Підтримку 32- і 64-бітних гостьових систем, включаючи всі версії Windows (починаючи з 3.11), більшість поширених дистрибутивів Linux і Solaris.
 • Подання кількох віртуальних процесорів у віртуальній машині (на даний момент не більше двох).
 • Повну підтримку високошвидкісного інтерфейсу USB 2.0.
 • Drag & Drop файлів між хостовой і гостьовою операційною системою (включаючи Linux-системи) і можливість створення спільних папок з хостовой ОС
 • Можливість створення знімків стану віртуальної машини ( «снапшотов»). На жаль, Fusion дозволяє створити тільки один снапшот для віртуальної машини, на відміну від Parallels Desktop, де можна створювати безліч знімків.
 • Можливість відображення Windows-додатків як вікон в хостовой системі Mac OS (кодове ім'я цього механізму Unity - аналог функцій Coherence в Parallels Desktop).
 • Відображення заряду батареї в гостьовій ОС Windows при роботі на портативних комп'ютерах (дуже зручна функція в повноекранному режимі).
 • Підтримку механізму Boot Camp, що дозволяє запускати Windows з відповідного розділу безпосередньо.
 • Можливість грати в 3D-ігри для Windows з підтримкою DirectX 8.1 (проте Fusion не підтримує OpenGL, на відміну від Parallels Desktop).
 • Широкі можливості по налаштуванню мережевого взаємодії, включаючи підтримку з'єднань AirPort / Wi-Fi. Кожна віртуальна машина може мати до десяти віртуальних мережевих адаптерів.
 • Підтримку до 16 ГБ оперативної пам'яті хостовой системи, при цьому однією віртуальній машині може бути виділено до 8 ГБ пам'яті (в 64-бітної гостьовий системі).

Процес створення віртуальної машини і установки гостьовий операційної системи досить простий і не викликає складнощів навіть у самих недосвідчених користувачів Mac. При створенні нової віртуальної машини можна вибрати вже існуючу ОС Windows, фізично встановлену за допомогою механізму Boot Camp. Треба відзначити, що якщо розділ Boot Camp уже використовувався платформою Parallels Desktop, віртуальна машина VMware Fusion для цього розділу може не працювати. Вирішення цієї проблеми полягає у фізичній завантаженні Windows і відновленні її з дефолтними настройками.

Після установки гостьовий ОС необхідно встановити пакет VMware Tools, що містить в собі набір засобів для поліпшення інтеграції гостьовий і хостовой систем. Однак не у всіх дистрибутивах Linux установка VMware Tools відбувається коректно - іноді потрібно вручну запустити скрипт vmware-install.pl, що міститься в дистрибутиві пакета.

Багатьох користувачів цікавить, чи можливо встановити Mac OS X в віртуальній машині. Компанія VMware відповідає на це питання так: в той час як це технічно можливо, компанія Apple забороняє використовувати Mac OS у віртуальній машині, відповідно до політики ліцензування.

можливості Unity

Користувачі, які працювали раніше з платформою Parallels Desktop, дізнаються в механізмі Unity платформи VMware Fusion аналог функції Coherence. Ця можливість дозволяє «витягнути» вікно додатка з гостьової системи Windows в хостовую систему Mac OS, як ніби-то додаток нативної було в ній запущено. Щоб використовувати цю можливість, необхідно натиснути кнопку «Unity» на панелі інструментів VMware Fusion.

Вікна Windows Media Player і Microsoft Outlook в хостовой системі Mac OS, що показуються за допомогою Unity

Треба сказати, що функція Unity в Fusion дозволяє розташовувати вікна додатків по відношенню до хостовой системі кілька зручніше, ніж Coherence від Parallels, де все Windows-додатки розташовуються в одному шарі.

VMware Fusion має приховану можливість, що дозволяє відображати панель задач Windows при використанні Unity. Для її включення в гостьовій системі в файлі tools.conf, що знаходиться в папці C: Documents and SettingsAll UsersApplication DataVMwareVMware Tools, необхідно прописати рядок:

unity.showTaskbar = «true»

після чого потрібно перезапустити гостьову систему.

Ігри, сумісні з Fusion

Експериментальна підтримка 3D-прискорення дозволяє користувачам Маків повноцінно грати в 3D-ігри для Windows з підтримкою DirectX 8.1.

Гра Aliens vs. Predator у віртуальній машині Fusion

На даний момент VMware Fusion підтримує наступні ігри:

 • Aliens vs. Predator
 • Breath of Fire IV
 • Grand Theft Auto III (в настройках екрану необхідно встановити Trails в значення OFF)
 • Hitman 2
 • Lord of the Realms III
 • Max Payne 1
 • Max Payne 2
 • Need for Speed ​​Porsche
 • RalliSport Challenge
 • Tony Hawk 3
 • X-2 Rolling

Потрібно відзначити, що інтерфейс Windows Vista Aero використовує функції DirectX 9, тому функції Aero в віртуальній машині будуть недоступні.

Про VMware Fusion і Parallels Desktop

У даній статті ми свідомо не будемо приводити ні порівняння функціональності, ні порівняння продуктивності продуктів VMware Fusion і Parallels Desktop, щоб не викликати гарячих суперечок на цю тему. На даний момент між компаніями SWSoft, власником Parallels, і VMware йде запекла конкурентна боротьба в сегменті ринку віртуалізації для Маков. Свого часу Parallels Desktop знайшов заслужену популярність як єдино надійна і багатофункціональна платформа, проте у VMware величезний досвід в розробці рішень для віртуалізації, що дає всі підстави вважати, що новачок Fusion істотно потіснить Parallels Desktop на ринку віртуалізації. Різні інформаційні портали (наприклад, CNET ), А також незалежні блогери публікують безліч матеріалів на тему порівняння можливостей цих двох продуктів, однак складно сказати, який з них краще на даний момент, оскільки їх думки розходяться. Компанія Parallels готує один реліз за іншим, намагаючись випередити VMware, яка дійсно добре зробила продукт Fusion і, в кінцевому підсумку, вибір платформи стане справою смаку, оскільки обидві вони справляються з покладеними на них завданнями в повному обсязі. Однак у VMware Fusion є один безперечний плюс - сумісність з іншими платформами VMware і великі технічні та маркетингові ресурси. Це дозволить їй отримати чималу частку ринку компанії Parallels, яка, втім, встигла заробити чимало грошей на продажах суперпопулярного Parallels Desktop. Найближчим часом очікується боротьба цих двох компаній за віртуалізацію серверів на платформі XServe (компанія Parallels вже анонсувала свій продукт Parallels Server).

Так чи інакше, ми рекомендуємо спробувати обидва продукти і вибрати найбільш відповідне рішення, тим більше що вони продаються за однаковою ціною - $ 79,99 за копію (при замовленні кількох копій обидві компанії надають знижки). Для тих, хто вже використовує віртуальні машини на платформі Parallels Desktop, далі наведено інструкцію по їх міграції на платформу VMware Fusion.

Міграція з платформи Parallels Desktop for Mac на VMware Fusion

До виходу Fusion платформа Parallels Desktop for Mac була найпопулярнішою платформою віртуалізації для Маков, не відчуваючи особливої ​​конкуренції з боку інших продуктів. З виходом VMware Fusion безліч користувачів віртуальних машин на платформі Parallels захотіли порівняти швидкодію і функціональність перевіреного часом Parallels Desktop з новинкою від VMware. Для цього багато хто хотів би перенести вже використовуються віртуальні машини на платформу Fusion. Компанія VMware надає таку можливість: за допомогою продукту VMware Converter ви можете смігріровать віртуальні машини Parallels. Ця процедура має такі особливості:

 • Допускається конвертація тільки гостьових систем Windows 2000 / XP / 2003. Windows Vista, Linux та інші системи смігріровать таким чином не вийде.
 • Файлова система гостьовій ОС повинна бути NTFS з не менш 300 МБ вільного місця. У хостовой ОС має достатній обсяг вільної пам'яті для створюваної віртуальної машини.
 • Після міграції необхідно повторно активувати копію Windows (якщо вона не ліцензована як Volume License).

Міграція віртуальної машини на платформу Fusion складається з декількох етапів:

 • Налаштування загального доступу до хостовой системі з віртуальної машини
 • Установка VMware Converter, вибір і імпортування вихідної віртуальної машини в файли віртуальних дисків
 • Створення віртуальної машини в VMware Fusion
 • Запуск цільової машини і установка VMware Tools
 • Рішення проблем із завершенням роботи Windows
 1. Налаштування загального доступу.
  Для отримання файлів смігрірованной віртуальної машини, в хостовой системі необхідно налаштувати доступ з гостьової системи на платформі Parallels. Ви можете використовувати механізм Parallels Shared Folders (загальні папки) або мережеві папки хостовой системи. При використанні мережевих папок процедура може проходити швидше. Щоб використовувати їх, необхідно переконатися, що служба Windows Sharing включена в хостовой системі. Для цього в настройках системи виберіть Sharing Tool і відзначте галку «Windows Sharing»:

  Включення служби Windows Sharing в Mac OS

  Створіть в домашньому каталозі папку «Virtual Machines», куди будуть поміщені файли створеної після міграції віртуальної машини. Після цього запустіть віртуальну машину Parallels.

 2. Установка VMware Converter, вибір і імпортування вихідної віртуальної машини в файли віртуальних дисків.
  Скачайте продукт VMware Converter за адресою: http://www.vmware.com/download/converter/ (При цьому доведеться відповісти на кілька маркетингових питань) і встановіть його в гостьовій системі (для процедури міграції досить безкоштовного Starter Edition). Після цього запустіть Converter і виберіть «Import Machine». У наступному діалозі виберіть «Physical Computer» як джерело:

  Вибір джерела для міграції

  У вікні далі виберіть «Local Machine» і введіть пароль адміністратора, якщо ви запустили Converter не під адміністративної обліковим записом. Після цього натисніть «Next» і виберіть диски віртуальної машини для експорту:

  Вибір дисків віртуальної машини для експорту

  Далі натисніть «Next» і вкажіть мережеву папку, де будуть створені файли цільової віртуальної машини:

  Вибір мережевої папки з створюваної віртуальної машиною

  В якості типу віртуальної машини виберіть «Worstation 5.x ...» і натисніть «Next», після чого вкажіть логін і пароль для доступу до мережевої папці вашого Mac. Далі на сторінці «VM Options» виберіть тип віртуальних дисків: розгортаються в міру заповнення (варіант «Allow virtual disk files to grow») або заданого розміру ( «Allocate all disk space now»). Останній варіант варто вибирати тільки тоді, коли будь-які додатки у віртуальній машині висувають високі вимоги до продуктивності дисків. Файли віртуальних дисків будуть розділені на файли об'ємом не більше 2 ГБ, так як деякі користувачі мають FAT-розділи на зовнішніх дисках, що не дозволяють створювати файли великого об'єму.

  На наступній сторінці виберіть тип мережевої взаємодії віртуального мережевого адаптера і їх кількість у експортованої віртуальної машини і натисніть «Next» для переходу на сторінку «Ready to complete». Після цього, ви можете починати конвертацію віртуальної машини:

  Конвертація віртуальної машини за допомогою VMware Converter

  По закінченню процесу конвертації закрийте VMware Converter і вимкніть віртуальну машину. Пам'ятайте, що гостьова ОС в створеній знову віртуальній машині вимагає додаткової ліцензії, в разі, якщо ви будете запускати її разом з віртуальною машиною Parallels. Крім того одночасний запуск обох систем може викликати конфлікт мережевих імен або адрес.

 3. Створення віртуальної машини в VMware Fusion.
  Перейдіть в папку на вашому Маке, де VMware Converter створив файли смігрірованной віртуальної машини, і видаліть * .vmx-файл конфігурації (цей файл буде створений заново при створенні віртуальної машини Fusion). Далі за допомогою майстра створіть нову віртуальну машину і вкажіть тип гостьової системи, ім'я та розташування файлу конфігурації. На сторінці «Virtual Hard Disk» виберіть чекбокс «Use an existing virtual disk».

  Додавання існуючого диска для віртуальної машини Fusion

  Тут вкажіть * .vmdk-файл з найкоротшим іменем з пасажирів папці з віртуальною машиною файлів (наприклад, «ParallelsVM.vmdk», а не «ParallelsVM-sxxx.vmdk»). Після цього заберіть прапорець «Start virtual machine now» і натисніть «Finish».

 4. Запуск цільової машини і установка VMware Tools.
  Тепер ви можете запустіті Створення віртуальну машину. После завантаження гостьової операційної системи дочекалися, поки Windows ВСТАНОВИВ необхідні драйвери, и скачать з него машину. Від Пропозиції повторно актівуваті копію Windows поки відмовтеся - це значний простіше сделать после установки VMware Tools. После перезавантаження, в хостовой системе в меню «Virtual Machine» віберіть «Install VMware Tools» и погодьтеся зі всіма попередження про непідпісані драйвери. После перезавантаження вам буде доступно безліч Нових можливий, среди якіх можлівість використовуват курсор міші, не «провалюється» в віртуальну машину, Функції Unity, підтримка інтерфейсу USB 2.0 и повноекранній режим. Если во время установки ви Вибравши підтрімку Boot Camp, то ви зможете використовуват камеру iSight и інші спеціфічні пристрої Mac.
 5. Рішення проблем Із завершенням роботи Windows.
  На відміну від платформи VMware Fusion, Parallels Desktop не має підтримки стандарту ACPI для керування живленням (ця можливість обіцяна в наступному релізі Parallels Desktop), в результаті чого після завершення роботи в гостьовій системі, ви побачите наступну картинку:

  Екран виключення живлення комп'ютера без підтримки ACPI Power Management

  Є два способи вирішення цієї проблеми:

  1. В папці з віртуальною машиною виберіть «Show Package Contents», відкрийте * .vmx-файл в текстовому редакторі і додайте рядок:
   gui.exitonCLIHLT = "TRUE"
  2. Встановіть Windows поверх існуючої установки. При пропонуванні установника Windows вибрати додаткові драйвери, вкажіть ACPI HAL замість HAL.

Висновок

Компанія VMware зробила по-справжньому гідну платформу віртуалізації для Маков, вклавши в неї багато зусиль по портированию технологій віртуалізації з інших своїх платформ. Протягом довгого часу бета-тестування VMware підігрівала інтерес користувачів, поступово розкриваючи все нові і нові функції, і це було правильним маркетинговим ходом - продукт завантажили понад 250 000 користувачів. Незважаючи на те, що Fusion - це перший досвід VMware в віртуалізації для Маков, на даний момент цей продукт цілком має право претендувати на лідерство в своєму сегменті ринку. Компанія Parallels, безумовно, докладе всіх зусиль, щоб випередити VMware щодо функціональності своєї платформи (зараз можна сказати, що обидва продукти знаходяться приблизно на одному рівні).

Засмучує, що Fusion має можливість створювати тільки один знімок стану віртуальної машини, на відміну від Parallels Desktop, що дозволяє створювати дерева «снапшотов». Ця можливість може знадобитися користувачам, що бажають, наприклад, мати конфігурацію Windows з Internet Explorer 6 і 7 версії або Mozilla Firefox (необхідна річ при розробці та тестуванні веб-сайтів). Будемо сподіватися, що VMware додати цю можливість в наступних версіях продукту. В цілому можна сказати, що і Fusion, і Desktop, прекрасно справляються з завданнями віртуалізації для користувачів Mac, і зробити об'єктивний вибір, можна лише тільки випробувавши обидві ці платформи в справі. У будь-якому випадку, від суперництва цих двох платформ кінцевий користувач тільки виграє.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: