Друкуємо дбайливо і акуратно

 1. Знання специфіки підготовки макетів допоможе не тільки отримати потрібний результат на кольоровому...
 2. Розмір і дозвіл
 3. Вибираємо підходящі формати
 4. вибір драйвера
 5. вибір паперу
 6. А3, А4 і інші
 7. Двохсторонній друк
 8. колір
 9. вместо Висновки
 10. PostScript і PCL
Знання специфіки підготовки макетів допоможе не тільки отримати потрібний результат на кольоровому лазерному принтері, а й продовжити життя «годувальнику».

Кольорові цифрові друковані пристрої міцно влаштувалися в оперативній поліграфії. Шириться парк кольорових копірів, лазерних і широкоформатних принтерів, технології друку вдосконалюються, якість відбитків росте, а їх собівартість знижується. Кольорові лазерні принтери формату А4 вже коштують менше 1000 дол., І це не межа.

Але як би не було зовсім друковане пристрій, необхідна грамотна підготовка макету - Тонерний і традиційна офсетні технології істотно відрізняються. Так, все принтери мають простий дружній інтерфейс, і друк на них здається відносно простим завданням. Насправді все не так райдужно, як в рекламних проспектах і журнальних оглядах. Недосвідчений користувач в кращому випадку не реалізує потенціал пристрою, а в гіршому просто виведе його з ладу. Як домогтися, щоб результат виправдовував очікування, а апарат працював надійно і довго?

Цифрові копіри і лазерні принтери

Кольорові лазерні принтери відносяться до найбільш «демократичною» групі кольорових друкованих пристроїв, що становить основну частину парку ЦПМ. Апарати, в яких реалізовані електрографічний або світлодіодний принципи, відрізняються високою якістю друку, широким асортиментом матеріалів для друку і надійністю. Їх вартість залежить від формату, продуктивності і комплектації і коливається в межах від однієї до сотень тисяч доларів * .

Ті, хто стоїть особняком твёрдочернільние принтери мають особливості, головним чином в правилах експлуатації. По-перше, принтер повинен бути постійно включений, щоб не застигли чорнило в соплах. Перебої з електроенергією можуть привести до серйозних і «дорогим» пошкоджень. Якщо електроживлення нестабільно, обов'язково підключення до мережі через потужний (не менше кіловата) блок безперебійного живлення. Друга особливість - характерний «воскової» глянець відбитків. Подобається, не подобається - це питання інше.

Копіри відрізняються від лазерних принтерів високими продуктивністю і ресурсом, можливістю сканування і друку кольорових оригіналів. У копірах використовується тільки електрографічний або світлодіодна технології друку. Багато в стандартній конфігурації (без інтерфейсного модуля) не можуть отримувати завдання на друк безпосередньо з комп'ютера - їм потрібно оригінал, з якого буде виконано копіювання. Тому спочатку його треба десь вивести, причому з належною якістю.

Щоб перетворити «чистий» копір в принтер, доведеться купити RIP і мережеву карту (для пристроїв в діапазоні 15 000-25 000 дол. Інтерфейсний комплект обійдеться в 2000-2500 дол.).

Розмір і дозвіл

Принципової різниці між підготовкою макета для друку в друкарні або на кольоровому лазерному принтері немає. Макет для друкарні зазвичай без проблем роздруковується на принтері. Це добре, коли макет спочатку готується для друку в друкарні, і потрібно вивести сигнальний примірник або пробний тираж. Але при виведенні «важких» макетів, насичених растровими зображеннями, обробка даних затягується. А через недостатнє обсягу пам'яті принтера після десятихвилинної очікування на екрані з'являється повідомлення типу «Мало пам'яті, завдання знято». Тому перед виведенням макета на друк слід його оптимізувати. Якщо ж публікація спочатку призначена для друку на кольоровому принтері, макет краще відразу готувати з урахуванням особливостей кольорового лазерного друку.

Вимоги кольорового принтера набагато «м'якше», ніж у ФНА: дозвіл растрових зображень може бути невисоким (цілком достатньо 110-150 ppi), а колірна модель - як CMYK, так і RGB (на якості відбитків це не відіб'ється). Адже фізична роздільна здатність кольорових лазерних принтерів і копірів становить 600-1200 ppi (в ФНА - 2400 dpi і вище), а фотографічне якість відбитків досягається за рахунок інтерполяції і нюансів технології безрастровой друку (continuous tone). Тому, оптимізуючи публікацію, сміливо зменшуйте дозвіл растрових зображень зі стандартних для офсету 300 ppi до 110-250 ppi (в залежності від розмірів об'єктів). Наприклад, растрове зображення з роздільною здатністю 300 ppi в форматі А4 наш принтер HP Color LaserJet 8550 друкує успішно (якщо не брати до уваги час на обробку завдання). А для зображення з тим же дозволом, але формату А3, пам'яті (32 Мбайт в стандартній конфігурації) вже не вистачає. Якщо ж зменшити дозвіл до 110 ppi, все друкується швидко і без видимої втрати якості.

Практика показує, що розмір пам'яті принтера критичний не стільки для «важких» файлів, скільки при запечатування більшої площі. Файл 25 Мбайт формату А4 буде надрукований нормально, а на А3 може не вистачити пам'яті навіть для 18 Мбайт.

Вибираємо підходящі формати

Якщо макет готується для друку на власному принтері, підійде будь-яка програма, що забезпечує правильний висновок. Інша справа друк «на стороні», наприклад, в салоні оперативної поліграфії. Тоді треба заздалегідь дізнатися вимоги салону до макетів замовника.

По-перше, на яких носіях приймаються файли. Надійний і універсальний CD-R (CD-RW). Якщо принести макет на Iomega-Zip або флеш-брелоку з USB-інтерфейсом, може виявитися, що в салоні відсутні пристрої або драйвери. Возитися з підключенням вінчестера теж не завжди зручно (особливо якщо роздрукувати треба всього пару сторінок). Невеликі за обсягом файли нормально пересилаються по e-mail.

По-друге, кращі формати файлів. В принципі, в будь-якому поважному салоні візьмуть макети, підготовлені в Adobe Photoshop, Adobe Illustrator і CorelDraw. Чи не викличуть нарікань формати PSD, TIF, JPEG, CDR, AI, EPS і PDF. Питання лише в підтримці особливостей різних версій. Це стосується в першу чергу CorelDraw (Illustrator 9 відкриває файли, збережені в «десятці», але тоді необхідно передавати пов'язані растрові зображення). А ось менш відомі програми ... Якось раз нам принесли макет, зроблений в AutoCAD, і були дуже здивовані, дізнавшись, що роздрукувати його неможливо, т. К. Цієї програми у нас просто немає.

У будь-якому випадку консультуйтеся з працівниками фірми, яка надає послуги цифрового друку. Буває, що оператор салону не настільки глибоко знає комп'ютерну графіку, щоб вільно працювати у всіх пакетах. Так нехай він вносить в макет корективи в добре знайомому! Та й потенціал принтера не зайве враховувати. Наприклад, наш чудово друкує з CorelDraw, але при виведенні з Adobe Illustrator іноді виникають помилки, тому клієнтам ми рекомендуємо першу програму.

Найбільш відповідний формат для кольорового лазерного друку, на мій погляд, зараз PDF. Він дає впевненість, що документ на друку матиме такий вигляд, як гадалося. І печатка з Adobe Acrobat Reader в кілька разів швидше, ніж безпосередньо з додатків, а помилок при виведенні практично не буває. Документи в цьому форматі компактні і доступні для редагування в Adobe Acrobat.

PDF зручний як формат передачі даних між замовником і виконавцем, оскільки може бути швидко переглянутий на будь-якому комп'ютері з допомогою безкоштовної програми Acrobat Reader. Для документів з явним переважанням тексту і векторної графіки PDF, як правило, забезпечує помітне скорочення обсягу файлу (в порівнянні з вихідним файлом додатки). PDF підвищує ймовірність успішного виведення «твердої копії», особливо якщо макет підготовлений в програмах, схильних до «необережному» поводження з мовою PostScript. Так як цифровий друк не пред'являє високих вимог до розв'язання і колірної моделі растрових зображень, PDF-файл для електронної публікації нерідко з успіхом використовується і для цифрового друку.

Особливо зручний PDF при роздруківці складних документів Microsoft Word. У нас був випадок, коли принтер вперто не бажав роздруковувати з Word 70-сторінковий документ, друкуючи сторінки в довільному порядку або тільки по одній сторінці за раз. Після перетворення в формат PDF документ був повністю роздрукований протягом декількох хвилин - без помилок і проблем!

вибір драйвера

У комплекті поставки нашого принтера є драйвери PCL 5c і PostScript. Управління печаткою відрізняється, в основному, функціями управління кольором (див. Далі) і налаштувань на вкладці «Якість друку» (рис. 1).

Як видно з малюнків, драйвер PCL визначає параметри друку векторної графіки, аж до передачі всієї сторінки у вигляді растрового зображення (для вибору режиму використовуються прапорці в лівій частині діалогового вікна), а також посилки на друк TrueType-шрифтів у вигляді растра (опція корисна при помилках, пов'язаних зі шрифтами). У пристроях інших виробників настройки оформлені інакше, але принцип зберігається.

Традиційно вважається, що PCL потрібен для роздруківки офісних документів, а PostScript - складних макетів, підготовлених в графічних пакетах. Згоден. Але з офісними документами PostScript-драйвер теж впевнено справляється, тому і використовується в 90% випадків.

вибір паперу

Запечатуваний матеріал грає важливу роль. Макет може чудово виглядати при виведенні на спеціальному папері для цифрового друку, цілком прийнятно - на звичайному офісному, а на цупкому картоні давати шлюб. Звичайно, спеціальна завжди чудова, але ціна виводить її за рамки рентабельності. Звичайна офісна набагато дешевше і забезпечує достатню якість друку. З щільних марок добре зарекомендувала себе DataCopy 210 г / м2, але при двостороннього друку необхідно забезпечити витримку протягом 5-8 годин для зняття електростатичного заряду (в іншому випадку можуть спостерігатися спотворення кольорів на зворотному боці - див. «Двосторонній друк»).

Незважаючи на максимально допустиму за технічною характеристикою нашого принтера щільність в 216 г / м2, відмінно запечатується матова крейдований папір щільністю до 300 г / м2, причому друк можлива з двох сторін без витримки відбитків для зняття електростатики.

Чудові результати досягаються при друку на дизайнерських картонах, що користуються попитом серед замовників. Навіть прості чорно-білі візитки на дизайнерському картоні виглядають красиво і багато, а стоять цілком демократично. Однак добре запечатуються в повному обсязі види. В результаті проб і помилок ми визначили відповідні з наявних сорти для кольорового лазерного друку - Stardream, Lustre, Anodised, Splindergel і ін. Завдяки придбанню каталогів дизайнерських картонів, ми надаємо замовнику вибір.

Дизайнерські картони і кольорова калька дуже перспективні для цифрового друку. Дорогі колекції в офсетного друку застосовуються нечасто - в основному для друку представницької продукції великих фірм. Цифровий друк дозволяє кожному експериментувати з дизайнерськими картонами, не витрачаючи значних коштів.

Якість паперу помітно впливає на легкість її проходження через друкований тракт. Не раз бувало, що одна партія крейдованого паперу прекрасно запечатувалася, а інша, тієї ж марки і від того ж постачальника, після проходження через «піч» покривалася бульбашками і розшаровувалася. Можливо, до таких дефектів приводив перепад температур (хоча папір перед друком дотримувалися в приміщенні при постійній температурі і вологості) або порушення правил зберігання або транспортування.

Гладкі, щільні сорти паперу і картону добре запечатуються, навіть якщо їх щільність набагато перевищує заявлену виробником (ми два роки успішно друкуємо на дизайнерських картонах 260-285 г / м2, крейдованому папері 300 г / м2). Друк на щільних картонах життєво необхідна для оперативної поліграфії, т. К. Дозволяє виготовляти високоякісні візитки, грамоти, листівки та дипломи - найрентабельнішу продукцію.

Особливої ​​уваги потребує друк на папері, що самоклеїться. Іноді при проходженні через грубку самоклейка розшаровується і застряє між валами. Витягти її звідти - непросте завдання (грубка дуже гаряча). Через невдалої спроби усунути подібний затор (це сталося на самому початку експлуатації принтера) був пошкоджений один з валів грубки (на ньому з'явився зацеп), і на всіх відбитках тепер присутній незначний дефект, що повторює форму зацепа. Міняти грубку цілком? Але це не дає настільки серйозний, щоб виправдати високу ціну операції (понад 450 дол.). Проте, слід дотримуватися максимальної обережності з новими видами паперу, особливо самоклеящейся. Пошкодження грубки і подає тракту тягнуть серйозні витрати на ремонт обладнання.

А3, А4 і інші

Формат паперу, що подається в принтер, не менш важливий. Якщо щільність картону занадто велика і друк на ньому виконується погано (зазвичай відбувається неповна запечатка площі листа, приблизно на відстані 1/4 від кінця), не варто ставити на матеріалі хрест: його цілком можна запечатати, зменшивши формат. Чи не запечатується лист А3? Спробуйте друкувати на А4. А якщо і він виявиться великий, зійдіть до А5. Звичайно, для друку обкладинок або плакатів метод не годиться, але для візиток - цілком.

Нещодавно до нас надійшло замовлення - виконати надпечатку конвертів. Стандартна задача, ніяких проблем ми не очікували ... І раптом з'ясувалося, що їх розмір (164х230 мм) відсутня в наборі доступних для нашого принтера форматів паперу, а спроба вибрати пункт «Нестандартна» і явно задати розмір конверта не вдалася - принтер відмовлявся приймати потрібний розмір паперу. Замовлення було вигідним - витратити час на вирішення проблеми варто було. В результаті, на вкладці «Папір» налаштувань принтера вибрали варіант «Нестандартна» і задали мінімальний розмір паперу, який «погоджувався» прийняти принтер (190х230).

Потім в CorelDraw макет документа привели до розміру 230х160, а на вкладці Layout (Макет) діалогового вікна Print (Друк) у списку Reposition images to (Розташування зображення) вибрали Top Left Corner (Верхній лівий кут) (рис. 3).

Двохсторонній друк

При запечатки листа з обох сторін можуть виникнути проблеми, пов'язані з накопиченням на поверхні паперу електростатичного заряду, що заважає нормальному тонер. Якщо після роздруківки першої сторони відразу виконати переворот листа і запечатати зворотну, кольору на ній можуть помітно відрізнятися від отриманих на першому проході - все залежить від паперу. При друку на крейдованому навіть невеликої щільності (130 г / м2) можуть спостерігатися розлучення на растрових зображеннях.

Вихід з неприємної ситуації був знайдений випадково: зворотний бік запечатали не відразу, а через добу після лицьової. Якість було ідеальним! Якщо папір після проходження через принтер полежить кілька годин, статичний заряд зникає, і можна запечатувати оборот без втрати якості. На жаль, про оперативність в подібних випадках доведеться забути.

З'ясувалося, і що принтер не забезпечує точної приведення і дає в горизонтальному напрямку зрушення на 2 мм, тому при двостороннього друку виходить сумарний зсув 4 мм особи до обороту. Щоб його компенсувати, доводиться враховувати цю величину при підготовці макетів до друку, але забезпечити ідеальне попадання не можна - величина зсуву непостійна і залежить від щільності паперу. Крім зсуву по горизонталі, друк відбувається під невеликим кутом, що робить влучне попадання практично неможливим. Величина кута змінюється довільно навіть при друку на одному папері, а спроби врахувати його поворотом макета вимагають багато часу і виведення пробних копій.

колір

Питання отримання передбачуваного кольору в цифрового друку стоїть не менш гостро, ніж в традиційній офсетного. Удавана простота вибору налаштувань вводить в оману; наслідок - брак або нарікання замовника. Виробники, йдучи назустріч побажанням користувачів, забезпечують друковані пристрої спеціальними колірними каталогами (по суті - каталогами Pantone з урахуванням особливостей пристрою) (рис. 4).

Роздрукувавши такий каталог, можна використовувати його при узгодженні квітів з замовником - адже куди простіше вибрати потрібний колір на папері, ніж оцінювати його по монітору. Однак каталог містить 43 сторінки, і його друк по примірнику для всіх видів паперу - задоволення недешеве. Якщо ще врахувати, що колір на відбитку істотно змінюється в залежності від обраного колірного простору і паперу, набагато дешевше і простіше виконувати пробну роздруківку макета замовника на обраної ним папері і коригувати «за місцем».

У комплект поставки принтера входять і спеціальні колірні палітри, що встановлюються в усі популярні пакети комп'ютерної графіки: CorelDraw, Adobe Illustrator, Photoshop, QuarkXPress, PageMaker, Macromedia FreeHand і ін. Підключивши її, можна працювати безпосередньо в колірному просторі принтера.

Здається, відмінностей в драйверах (рис 5.) майже немає, але PostScript надає більш широкі налаштування кольору за рахунок списку «Емуляція кольору CMYK», де можна вибрати один з чотирьох наборів:

 • DIC (Dainippon) - японський стандарт офсетного друку;
 • SWOP - американський стандарт офсетного друку;
 • Euroscale - європейський стандарт офсетного друку. Кольори максимально набліжені до офсетного друку России и України (де вікорістовується європейський стандарт);
 • «Пристрій» - власне колірне простір принтера. Кольори насічені и максимально блізькі до наведення в каталозі квітів.

вместо Висновки

Як би не були розвинені можливості настройки кольору в драйверах кольорових лазерних принтерів і копірів, ставити знак рівності між колірним охопленням тонерного і офсетного процесів помилково. Багато хто звик до офсетного вигляду і якості, підсвідомо порівнюють з ним принтерні роздруківки, зазвичай поступаються офсетним. Ваше завдання - витягти максимум з наявного обладнання, спираючись на його гідності.

Про автора: Георгій Кнабе ( [email protected] ), Власник салону оперативної поліграфії «Мета-Принт», восьмирічний досвід роботи в галузі дизайну, поліграфії і цифрових технологій, п'ять років викладає комп'ютерну графіку, автор семи книг з даної тематики.

PostScript і PCL

PostScript

Мова PostScript був створений в середині 80-х років фірмою Adobe як універсальна мова управління абстрактним графічним пристроєм, реальним прототипом якого виступав лазерний принтер. Базою опису кривих (в шрифтах і векторної графіки) стали криві Безьє, що дають максимальну якість для пристрою з будь-яким дозволом.

PostScript - повноцінна мова програмування, на відміну від PCL (лінійної послідовності команд). Повторювані фрагменти коду в PostScript визначаються як підпрограма, що викликається необмежену кількість разів. Для виведення на друк гільошірние візерунка звичайну мову управління містить сотню послідовних команд «провести лінію», а PostScript - єдиний цикл, еквівалентний інструкції «провести лінію сто раз з таким-то кроком». Інформації менше, а ефективність виконання підвищується на порядок.

Розробники зробили PostScript базою внутрішнього коду програми Adobe Illustrator і створили на його основі формат даних EPS (Encapsulated PostScript), що став провідним для межпрограммного і міжплатформного перенесення векторних даних у видавничих системах. Фактично, успіх Illustrator обумовлений саме тим, що всі створені в ньому об'єкти описані на мові PostScript (в чому нескладно переконатися, відкривши файл AI в текстовому редакторі), та й вся компанія Adobe, можна сказати, виросла на PostScript. Одна з причин перевагу її шрифтових технологій - ні на одному з етапів не відбувається конвертування в PostScript, адже вони спочатку на ньому засновані.

Перша версія мови була опублікована компанією Adobe в 1985 р Вона створювалася в розрахунку на лазерні принтери Apple і мала ряд обмежень (кількість вузлів в кривих не могло перевищувати 1600). Це викликало помилки при спробі вивести, наприклад, з CorelDraw, документ, що містить великий обсяг тексту, конвертованого в криві (він сприймався як одна крива з величезною кількістю вузлів), або просто з великою кількістю об'єктів. Потім PostScript був значно розширений: число вузлів збільшено до 10 000, додані багатобарвне кольороподіл, висновок кольорових зображень, включення ICC-профілів кольороподілу, додаткові формати файлів (TIFF, потім JPEG), кольорові зображення в моделі RGB і т. Д.

У технічній документації принтера зазвичай вказується тільки рівень PostScript, причому останнім є PostScript 3. Його підтримують практично всі сучасні кольорові лазерні принтери і копіри. Тому у них, як правило, не виникає проблем при друку насичених ефектами макетів CorelDraw і Adobe Illustrator. Але навіть підтримка двома принтерами від різних виробників PostScript 3 не означає, що відбитки будуть ідентичні: можуть відрізнятися номера версій; до того ж деякі виробники застосовують власні інтерпретатори мови PostScript (наприклад, в принтерах HP, тоді як Xerox завжди застосовував Genuine PostScript - «істинний», т. е. ліцензований у Adobe).

PCL

Мова PCL (Printer Control Language) розроблений компанією Hewlett-Packard і є «рідним» для принтерів цієї фірми. Команди PCL - послідовності символів, що починаються з ESC (1Bh). Вони дозволяють задати число виведених на друк копій, розмір і орієнтацію, встановити лоток подачі паперу, дозвіл друку, межі сторінки, позиціонування курсору, шрифт, інтерліньяж, кегль, перемикання на мову HP-GL / 2 та ін.

Перша версія (PCL 1), що з'явилася трохи раніше PostScript Level 1, забезпечувала найпростіші команди управління принтером та друк в текстовому режимі, а також основні операції для виведення на друк з одного користувача робочої станції. У другій були додані функції EDP (Electronic Data Processing, обробка електронних даних) і транзакції між комп'ютером і принтером. Була і друк з багатокористувацьких ОС, хоча тільки в текстовому режимі. В PCL 3 (1984 г.) з'явилася Office Word Processing (обробка офісних текстів), що дозволило виводити на друк растрову графіку і шрифти. Специфікація мови PCL 4 (1985 г.) визначила форматування сторінок, з'явилася підтримка макросів, великих растрових шрифтів і поліпшеною графіки. У версії PCL 5 кілька варіантів. У базовій специфікації (1990 р) є Office Publishing (офісні публікація), включаючи масштабування шрифтів безпосередньо принтером, контурні шрифти і підтримку графічного мови HP-GL / 2. В PCL 5E (Enhanced, поліпшена) забезпечено двунаправленное спілкування комп'ютера і принтера, а також функції вибору шрифтів в операційній системі Microsoft Windows. PCL 5C (Color, кольорова) служить для кольорових принтерів, додані теги вказівки кольору тексту (саме ця версія використовується в нашому принтері).

Остання версія - PCL 6 (1996 г.) - перейшла на нову модульну структуру мови (що вже було давно зроблено в PostScript) для прискорення розробки нового ПЗ, і зокрема, нових драйверів пристроїв виведення на друк. Спільна розробка з компанією Microsoft забезпечує прискорене повернення управління з додатком, швидкий друк складних графічних зображень, покращена якість друку і підвищену точність при виведенні документів. PCL 6 зберігає повну сумісність з попередніми версіями PCL, але істотно змінений метод пересилання команд в принтер, тому в технічному описі зазвичай наводяться відомості про сумісність з PCL 6 і однією з різновидів PCL 5 (частіше з PCL 5E).

PCL не є мовою програмування і застосовується для виведення на друк офісних документів. Треба сказати, що сучасні «офісні» документи, насичені растровими зображеннями, графіками і таблицями, за складністю часто не тільки не поступаються поліграфічним, але і перевершують їх. Опис сторінки на PCL займає менше місця і обробляється принтером швидше, ніж на PostScript.

* Детальніше про сучасних лазерних принтерах формату А3 см.статью І.Кістенева "Технології успіху" , Publish? 2,2004

Як домогтися, щоб результат виправдовував очікування, а апарат працював надійно і довго?
Міняти грубку цілком?
Чи не запечатується лист А3?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: