Новости

Як це - поїхати доглядати за кіньми в Чехію

Мене звуть Ксюша і зараз я живу на фермі в маленькому селі в Чехії, в 50 км від Брно. Тут тиша, дуже красивий ліс і три чудових коня - Люк, Ніко і Саша. Власне, до них я і приїхала.

Протягом останніх трьох років працювала в ІТ-компанії, в медичному сегменті. Якщо дивитися з боку, це була ідеальна робота: хороша команда і зарплата, весь соціальний пакет. Просто не моє. У якийсь момент остаточно набридло, але звільнятися в нікуди не хотілося. Минулого разу я шукала роботу довгих і утомливих три місяці. Тому, покопавшись собі, придумала таку перезавантаження - доглядати за кіньми за кордоном.

Я почала займатися кінним спортом в останніх класах школи. Подруга буквально притягла мене на конюшню «Динамо». У них була група, де підлітки могли займатися безкоштовно в обмін на догляд за кіньми. Ми прибирали, чистили, сідлали. За це нас вчили їздити верхи і перестрибувати перешкоди.

Мені подобалося доглядати за кіньми, подобалося їздити верхи, але не дуже подобалася спортивна змагальна атмосфера. Так що, коли вступала в універ, закинула заняття на цілих шість років.

Три роки тому мені довелося шукати нову роботу, і цей процес якось затягнувся. Вирішила знайти підробіток, згадала, що коней все-таки люблю, вмію з ними звертатися, і пішла проводити прогулянки на вихідних в кінний клуб «Кентавр». А коли влаштувалася на нове місце, залишилася у них просто займатися. Тут мені подобалося. Ніяких змагань, просто приємне спілкування і добрий стосунок до коней.

Якось в інтернеті натрапила на сайт Yard and Groom . Це як Workaway, тільки для роботи з кіньми. Є робота, є волонтерські та навчальні програми, де оплачують тільки їжу. Вакансії різні, але найбільше потрібні професійні спортсмени, тренери або менеджери стаєнь.

Хотілося до Франції, я знаю мову, і країна подобається. Там нічого не знайшлося, і я почала дивитися пропозиції в інших країнах Європи. Про Чехії навіть не думала, але, прочитавши вакансію, закохалася: стайня в горах, не спортивна, відгуки позитивні і чеський не обов'язковий. Господар-британець виявився дуже дружелюбним, відповів відразу ж, і його влаштувало, що я можу приїхати тільки на три місяці, щоб не робити спеціальну візу. І ось я вже тут.

Це не зовсім ферма, просто два заміські будинки, які господарі здають влітку постояльцям. Коні живуть на вільному випасі, сплять в так званому шелтері - три стіни і дах. Вони не прив'язані, навколо велике поле, огороджене електропастух, таким парканчиком з струмом, можуть вільно гуляти і їсти свіжу траву. Ні, взимку їм не холодно, просто потрібно годувати сіном, коли немає свіжої трави.

В Україні коней зазвичай тримають в стайнях, але на свіжому повітрі їм краще. Та й доглядати за ними так приємніше. Коли на фермі (все-таки для простоти я називаю це фермою) є гості, їх іноді катають на конях по лісі. Але це не основний заробіток. Наскільки я зрозуміла, господар купив їх, скоріше, як домашніх тварин. Він сам проводить з ними багато часу, тренує, катається.

Він сам проводить з ними багато часу, тренує, катається

В основному в будні я роблю те, що раніше робила в кінному клубі у вихідні. Прибирання вранці займає хвилин 10 - просто підібрати лопатою пару куп. Ще я перевіряю, чи свіжа вода у них в поїлки, чи є трава у вільному доступі - поле поділене на сектори, щоб трава встигала відростати і щоб коні не об'їдалися. Якщо погода хороша, ми займаємося в бочці - огородженому колі з піском, де можна робити вправи. Їм потрібна фізичне навантаження. Власне, заради цього мене і найняли.

У дощовий день я гуляю з кіньми пішки, чищу і змащую амуніцію, заміняю електропастух там, де він зламаний, в загальному, роблю всякі дрібниці.

Після обіду ми їдемо в ліс, часто разом з господарем. Чистити коней потрібно саме під сідло, щоб під ременями їм нічого не заважало і не Терло. Я чищу копита, там бувають камінчики, і витираю морди. Крім лісу ми гуляємо в село, щоб коні звикали до машин і іншим звукам цивілізації.

Я багато чому тут навчилася. Так, я вміла чистити і сідлати коней і, звичайно, вміла їздити верхи, але тут з'явилася можливість працювати з кіньми самостійно, пробувати щось нове і дивитися, який це дало результат. Господар ферми займається з ними за принципом Natural Horsеmanship. Суть в тому, щоб навчити коня робити те, що тобі потрібно самим природним для неї шляхом. Менеджмент трави і води теж досить новий для мене.

Менеджмент трави і води теж досить новий для мене

Мені подобається почуття взаємодії з твариною, коли виходить знайти спільну мову. Кінь адже важить в сім разів більше, ніж чоловік. Він запросто може не робити те, що ти хочеш. Це як велика дитина, з ним важливо показати, хто тут головний, але при цьому бути ласкавим. А почуття від швидкої їзди верхи взагалі ні з чим не порівняти. Ти і кінь неначе одне ціле, і є тільки ви і вітер.

Я не дуже поділяю життя на до і після цієї поїздки. Це не ПМЖ і навіть не рік, а всього лише три місяці в абсолютно іншій атмосфері.

У Києві я весь час ходила кудись, займалася танцями, спілкувалася з людьми. Тут цього немає. Село дуже маленька, і здається, місцеві взагалі нікуди не ходять. У свій перший вихідний я нікуди не виїжджала, гуляла по селу, малювала, грала на гармошці. Людей на вулицях не бачила взагалі. Так що у мене не багато шансів затусіть з місцевими. Для цього треба кудись їхати на поїзді, в Брно, може бути, в Прагу. Але до вокзалу потрібно щоб хтось підвіз, йти далеко, а громадського транспорту немає.

Я думала, що буду дуже сумувати за людьми, що буде відчуття, що я щось пропускаю, але його немає. Завжди буде щось відбуватися, я все одно не зможу відвідати всі. Так що навряд чи варто про щось шкодувати.

Я приїду в кінці листопада. Конкретних планів, що буду робити, немає, подивимося за настроєм до кінця поїздки. Може бути, мені захочеться повернутися на стабільну офісну роботу і займатися з кіньми на вихідних. А може, я вирішу кардинально все міняти і пошукаю довгостроковий контракт на схожою фермі де-небудь ще. Хотілося б займатися цим в Києві, але навряд чи в якості основної роботи. У нас треба бути або дуже класним професіоналом, або погоджуватися на дуже мало грошей.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: