Новости

З якими труднощами зараз стикаються росіяни в Києві - The Village

  1. З якими труднощами зараз стикаються українці у Москві

18 березня Міністерство закордонних справ України опублікувало рекомендації для в'їжджають до Росії. У заяві Міністерство порадило врахувати, що в деяких випадках прикордонники при в'їзді в Росію вимагають документальне підтвердження мети поїздки. А 19 березня секретар РНБО Андрій Парубій висловив ініціативу ввести візовий режим з РФ, хоча згодом її не підтримала уряд на чолі з Яценюком.

Крім того, 21 березня президент Володимир Путін підписав закон про включення Криму і Севастополя до складу Російської Федерації, що остаточно загострило геополітичну та громадську обстановку. The Village поговорив з росіянами, які живуть в Києві, і дізнався, як події останніх днів вплинули на їхнє життя і з якими труднощами вони стикаються.

люди в місті

З якими труднощами зараз стикаються українці
у Москві

Вікторія Федорина

(Москва - Київ) колишній головний редактор «Forbes Woman Україна»

Я приїхала до Києва 3 роки тому працювати головним редактором журналу «Forbes Woman Україна». До Києва переїхали майже всією сім'єю: я, чоловік (колишній головний редактор «Forbes Україна»), середня і молодша доньки. Старша дочка вчиться у Вищій школі економіки в Москві. Влітку минулого року Курченко (29-річний мільярдер, фігурант розслідувань про корупцію в українському Forbes. - Прим. Ред.) Купив «Український Медіа Холдинг» і роботи ми втратили. Завдяки Курченко під час євромайдан ми були безробітними і прекрасно провели час там же. Ми прийняли рішення залишатися тут, в Києві, і створювати собі робочі місця самостійно. У Києві мені подобається доброзичливість і привітність людей, комфортне міське простір. Тут є душевна теплота, яка в Москві кудись випарувалася.

Ніяких труднощів в Україні у мене немає. Я навіть взялася вивчати українську мову просто тому, що він мені подобається. Крім того, працюючи в Києві, я познайомилася з багатьма людьми, які стали моїми друзями. Останні події на спілкуванні з моїми російськими друзями ніяк не позначилися: прогресивна російська інтелігенція підтримує Україну і переживає за неї. З тими, хто не підтримує і не переживає, я, напевно, вже розпрощалася.

Олександр Толкач
(Москва - Київ) директор
із зовнішніх зв'язків в DTEK

Я переїхав в Україну три з половиною роки тому, коли мене покликали сюди працювати. Тут мені живеться комфортно, поки я планую тут затриматися. У зв'язку з недавніми політичними подіями ні з якими труднощами не стикався. Останнім часом мені довелося кілька разів відлітати з України в Росію і повертатися - як одному, так і з сім'єю, - і жодного разу не було проблем на кордоні. Хоча чув, що у деяких знайомих виникали складності, але все в підсумку успішно перетнули кордон.

Я розумію українську мову, хоча поки на ньому не розмовляю. Незважаючи на це, жодного разу не стикався з проблемами на національному ґрунті, навіть коли працював у Вінницькій, Львівській та Івано-Франківській областях. Вважаю історії про упередженість до російськомовних в Україні багато в чому надуманими.

Вважаю історії про упередженість до російськомовних в Україні багато в чому надуманими

Друзі в Росії останнім часом стали набагато частіше дзвонити і писати, питати, чи все в порядку. Безумовно, люди накручені новинним потоком, тому доводилося витрачати якийсь час на перепереконання, пояснювати, що насправді все не так, як показують у новинах. Розумію, що багатьом моїм знайомим, які давно не були в Україні, складно повірити, що жити тут спокійно і безпечно.

В Україні я продовжую спілкуватися з тими людьми, з якими і спілкувався раніше. Багато з моїх друзів були на Майдані, і це ніяк не вплинуло на наші відносини.

Гарі Корогодський
(Москва - Київ)

бізнесмен

Я народився в Києві, а в Москву переїхав в 19 років, вчитися в інституті. Коли Радянський Союз ділився на Росію і Україну, я жив в Москві, тому у мене російське громадянство. Насправді громадянства у мене два: російське та ізраїльське.

Зараз я хочу відмовитися від російського громадянства і отримати українське. Пояснення цьому не існує, скоріше це просто моє бажання. Живучи в Києві, ніколи не стикався з труднощами через свою приналежність до Росії. Правда, зараз у мене великі проблеми з оформленням українського громадянства. Україна не визнає подвійного громадянства. З іншого боку, мільйони людей мають по два паспорти різних країн, один з яких офіційний. У тому числі 300 тисяч ізраїльтян, вихідців з України, мають одночасно громадянство Ізраїлю і України.

Дарина Росюк

відеопродюсер

Я народилася в Росії, все дитинство провела в Криму, пішла там у школу, але потім ми переїхали в Москву, де я прожила більшу частину життя. Незважаючи на російське громадянство, особливих труднощів в Україні у мене не виникає. Зовсім недавно я була в Москві. Єдине, що змінилося в світлі останніх подій при перетині кордону, так це те, що російський митник поставив більше запитань про цілі перебування в Україні, ніж зазвичай.

Найболючіша складність - це моральний аспект. Я не підтримую дії Росії щодо України. Але мої батьки, які все життя прожили в Росії і Севастополі, дотримуються іншої думки. Вони вітали включення Криму до складу РФ. На цьому грунті у нас було багато суперечок, які закінчувалися киданням трубок. Я вважаю, що маю моральне право говорити про події, що відбуваються, так як сама брала участь в мітингах на Майдані, там було багато моїх колег і друзів. Але батьки мене не слухають і говорять про бандерівців та інше.

Більшість моїх друзів в Росії розуміють, що інформацію, яку подають в російських ЗМІ, потрібно брати під сумнів, тому часто читають українські видання. Проте, частина моїх знайомих вважає, що українці самі напросилися на те, що Крим увійшов до складу РФ. Нещодавно одна з моїх приятельок написала повідомлення: «Напевно, ви б не виходили на Майдан в листопаді, знаючи, до чого це призведе». Я відповіла, що ні я, ні мої знайомі не шкодують ні про те, що вони ходили на Майдан, ні про те, що там робили. Перемог без втрат, на жаль, не буває. Україна показала світу приклад: якщо люди незадоволені тим, що відбувається, вони не будуть терпіти це все життя - вони можуть щось змінити. Я не політик і не буду робити прогнозів, подивимося, як будуть розвиватися події. Але панічних настроїв у мене немає і нікуди виїжджати я не збираюся.

Влад Тополов

(Лангепас - Донецьк / Київ) студент, журналіст

Я народився в Донецьку, але мої батьки були змушені мігрувати на північ Росії, в Лангепас. Коли чотири роки тому прийшов час вступати до університету, повернувся назад до Донецька - відчував, що тут мій дім. Громадянство у мене як і раніше російське, тому вчуся в університеті в статусі іноземного студента. Паралельно працюю журналістом, так що регулярно буваю в Києві по роботі.

За весь цей час не відчував ніяких труднощів, хоча спочатку не розумів української мови. З настороженим ставленням через громадянство зіткнувся лише одного разу - коли купував цигарки. Продавщиця, насупивши брови, подивилася на мій паспорт і запитала, що я тут роблю, раз я з Росії. Зате українські друзі не сприймають мене як чужого, тому з забобонами на національній ґрунті не стикаюся.

Зате став отримувати більше запитань від друзів з Росії. Вони думають, що на Україні небезпечно, кличуть до себе. Багато хто вірить, що у нас стріляють і грабують на вулицях, покришки лежать на кожному проспекті, а вулиці оточені бійцями колишнього «Беркута». Пояснюю їм, що все не так, як показують у новинах.

Пояснюю їм, що все не так, як показують у новинах

Ганна

(Красноярськ - Київ)
фітнес тренер

Я переїхала до Києва рік тому з Красноярська. Тут живе мій молодий чоловік. У Києві все швидко стало приємним і улюбленим. Дуже прикро, що між українцями і росіянами трапився цей конфлікт, штучно нав'язаний, не заснований ні на чому, крім дикої пропаганди. Я думаю, складно буде відновити нормальні відносини з-за стереотипів. З іншого боку, розумію і переживання знайомих росіян, так як бачу, що в ЗМІ розповідають про події під певним кутом і не дають повну картину.

Я працюю неофіційно, тому з бюрократичними проблемами тут не стикалася. Основна складність зараз для мене - це проблеми з організацією в'їзду і виїзду. Зараз багато розмов з приводу візового режиму з Росією. Скоро мені потрібно буде поїхати додому, і я хвилююся, чи нормально все пройде.

Скоро мені потрібно буде поїхати додому, і я хвилююся, чи нормально все пройде

Анна Соболєва

(Москва - Київ) директор
з розвитку бізнесу в рекламному агентстві

Я українка, громадянка Росії. Багато це знають. Для інших я «москвичка». Хоча питання громадянства в звичайному житті не піднімається в принципі. Живу в Києві вже 4 роки, після 13 років життя в Москві. Чоловік російська, громадянин України. Ми виховуємо доньку, чотирирічну громадянку Росії, яка народилася в Києві. Сім'я чоловіка в Донецьку, моя - в Москві. У нас різного кольору обкладинки паспортів, і поки ми не знаємо, як на нас позначиться ситуація, що склалася в майбутньому. Події розвиваються дуже швидко, тому будувати прогнози зараз складно. Я не піддаюся паніці і не вірю ЗМІ.

Всі ці чотири місяці я - частина всього, що відбувається в Києві, в Україні. За цей час я не стикалася з проблемами через свого громадянства. Я говорю по-російськи, їжджу на машині з московськими номерами, регулярно перетинаю кордон. Зараз, втім, готую документи для оформлення посвідки на постійне проживання в Україні - в зв'язку з ризиком введення віз або інших обмежень. Багато сперечаюся з батьками - у них інший погляд на ситуацію.

Багато сперечаюся з батьками - у них інший погляд на ситуацію

В середині березня дізналася на кордоні про необхідність підтвердження «фінансового забезпечення», з чим не стикалася раніше. Переживаю, що якщо поїду в Москву, то мене можуть не випустити з-за «загрози для громадян Росії» або не пустити в Київ з якоїсь причини. Найскладніше, мабуть, просто знаходитися в цьому інформаційному протистоянні. Для мене тут все вже на особистому рівні. Коли ти через одне рукостискання знаєш загиблих, покликаних, дивишся стрім знайомих, які знаходяться зараз в Криму. Я дуже хочу, щоб думаючі росіяни й українці перемогли всі інформаційні війни. Зрозуміло, всі ми проти війни, але навіщо ж ми тоді постійно воюємо один з одним в «Фейсбуці»?

Зрозуміло, всі ми проти війни, але навіщо ж ми тоді постійно воюємо один з одним в «Фейсбуці»?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: