Новости

Дешеву гречку в Києві вже розмели, а китайської крупи бояться

Китайці гречку майже не їдять. фото lite.in.ua

Дешеву гречку в Києві вже розмели, а китайської крупи бояться Катерина Стулень https://cdn.segodnya.ua/img/article/2413/21_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2413/21_tn. jpg 2011-03-18T07: 52: 17 + 02: 00 Бізнес 5 квітня в Україну привезуть гречку з Китаю.

Перша партія китайської гречки скоро прибуде в Україну. Судно з 504 тоннами крупи відплив з порту Далянь 9 березня і прибуде до Одеси 5 квітня. Якщо, звичайно, все пройде благополучно і судно з цінних вантажем перехоплять сомалійські пірати. Всього з Китаю наша країна хоче імпортувати 20 тисяч тонн крупи і за рахунок імпорту заповнити дефіцит і збити дорожнечу вітчизняної каші. А для того щоб це стало можливим, депутати ще 3 березня ухвалили закон про безмитне ввезення гречки (до цього на митниці платили 20%). Вчора цей закон підписав президент. Тим часом ми з'ясували, як йдуть справи з дефіцитної крупою в столичних магазинах і на ринках.

З-ПІД підлоги. Нещодавно столична влада надали "Сегодня" список магазинів, де гарантовано є гречана крупа по 18,99 грн. за кіло. Але вчора ми не знайшли за тими адресами дефіцитний товар. "Ще тиждень тому у нас була дешева гречка. Але її розмели за кілька днів і до сих пір ходять запитують. Кажуть, що повинні завезти ще, але ми сумніваємося", - каже продавець магазину на вул. Фрунзе, 109-в. В інших магазинах, які фігурували в списку, гречка була по 23 грн. / Кг або її не було взагалі. "Так у нас уже близько місяця немає гречки", - говорить працівник магазину на пр-ті Відрадний, 18.

А ось на ринках гречки достатньо. Продають її розфасовану в пакети без вказівки виробника. За крупу просять 25 грн. На Житньому ринку на Подолі нам вдалося знайти гречку по 24 грн. за кіло. Однак продавали її ... з-під поли. На наше запитання, чи є гречка, продавець дістала пакет з-під прилавка і відразу ж заховала. До чого конспірація - не пояснила: "Яка різниця, головне, що вона не китайська".

ПЕРЕВІРИЛИ. Продавець попередила недарма. В інтернеті вже давно курсують чутки про те, що китайська гречка нібито з ГМО і взагалі отруйна, мовляв, її занадто сильно обробляють хімікатами. І незважаючи на те, що уряд і експерти вже багато разів спростували цю інформацію, люди все одно бояться китайської крупи. "Експерти провели всі дослідження, і якби в крупі гранично допустимі показники зашкалили, її б не закупили, - розповів начальник департаменту розвитку аграрних ринків Мінагрополітики Анатолій Разгон. - Це буде перша партія, подивимося, як вона розійдеться у нас. Її везуть уже упаковану ".

До речі, китайську гречку завозили в Україну ще в 2007 році, і тоді ніхто не відрізнив її від нашої крупи.

НЕ ЇДЯТЬ. Самі китайці, втім, гречку майже не їдять. Її там в основному вирощують на корм для тварин. "У нас гречку дуже рідко готують, нею годують птахів. Вдома я її жодного разу не їв, вперше спробував в Україні. Сподобалася", ¬ каже китаєць Сунь Чжао Чин, який останні кілька років живе в нашій країні.

"ГРЕЧКУ КУПУЮ варені - ПО 30 ГРН."

Заборонений плід солодкий. Для багатьох цю просту істину підтвердила ситуація з гречкою. "Раніше мені кіло цієї крупи вистачало на рік, - розповідає" Сегодня "кіев¬лянка Наталя Солодка. - І цей кілограм закінчився якраз в той період, коли гре¬чка зникла з прилавків. Забавно, але чомусь саме в цей момент я зрозуміла, що дуже люблю гречку. Захотілося її - як перед смертю. Але доводиться купувати в уже вареному вигляді в кулінарії супермаркету - по 30 грн. за кіло ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: