Новости

Домогтися закордонного паспорта за 170 грн: в Харкові можуть покарати топ-чиновника міграційної служби

Безпрецедентне рішення ухвалили після того, як місцевий активіст відмовився платити 461 грн. Фото: telegraf.com.ua

Домогтися закордонного паспорта за 170 грн: в Харкові можуть покарати топ-чиновника міграційної служби Максим Іванов https://cdn.segodnya.ua/img/article/6340/73_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/ 6340 / 73_tn.jpg 2015-07-23T08: 31: 10 + 03: 00 Харків Активіст каже, що в цілому йому вся судова тяганина обійшлася приблизно в 200 грн

У Харкові начальника облуправління Державної міграційної служби зобов'язали заплатити штраф за саботаж виконання судових рішень.

Безпрецедентне рішення ухвалили після того, як місцевий активіст відмовився платити 461 грн за закордонний паспорт, пославшись на закон , Згідно з яким вартість документа - всього 170 грн. За 14 місяців суперечок і судової тяганини харків'янин Ігор Капустянський пройшов всі судові інстанції: за його словами, служителі Феміди стали на його бік у всіх судах, аж до Вищого адміністративного. "Оскільки навіть після цього видавати паспорт мені відмовлялися, я подав позов до Окружного адміністративного суд і там постановили накласти штраф у розмірі 12 тис. грн на начальника управління В'ячеслава Гузя. Половина цієї суми повинна відійти мені ", - пояснює нам Ігор Капустянка. За його словами, в облУГМС пручаються і тепер, подавши апеляцію, але чоловік упевнений: рішення знову винесуть на його користь.

Активіст каже, що в цілому йому вся судова тяганина обійшлася приблизно в 200 грн. "Зараз до мене звертаються за порадами і консультаціями інші люди. У Харкові, щонайменше, таких троє. Ми хочемо не просто отримати закордонний паспорт за 170 гривень, але виграти і змінити систему в цій структурі", - запевнив Капустянський.

У свою чергу, в облУГМС відзначають, що обговорювати цю ситуацію почали передчасно. Мовляв, на сьогоднішній день рішення Окружного адмінсуду не вступило в силу. "Апеляційна скарга вже заявлена ​​до суду і до тих пір, поки не буде його рішення, говорити про сплату штрафних санкцій рано", - пояснює завсектором юридичного забезпечення Харківського облУГМС Микола Кезля. В цілому ж, за словами юриста, служба виконує чинні нормативні акти Кабміну, які передбачають сплату вартості бланка і послуг міграційної служби.

До слова, Ігор Капустянський може стати другим харків'янином з кордоном за 170 грн. Майже півтора року тому після року судових тяжб домогтися успіху в такому ж вдалося місцевій жительці Ксенії Підопригора. Але, незважаючи на позитивну для позивачів юридичну практику, масово шукати правди в судах харків'яни так і не пішли. Правозахисники вважають, що не відбудеться це і зараз. "Якщо людині потрібен паспорт сьогодні-завтра, він заплатить будь-які гроші, щоб його отримати. За правду ж готове боротися лише переважна меншість людей", - вважає правозахисник Людмила Клочко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: