Ведення бухгалтерського обліку ВП. Питання та відповіді

  1. Чи зобов'язаний ІП вести бухгалтерський облік?
  2. Чи потрібен ІП бухгалтерський облік?
  3. Який спосіб ведення бухгалтерського обліку вибрати ІП?
  4. Які внески зобов'язаний платити ВП?
  5. Як оформити лікарняний для ІП?
  6. Як ІП отримати декретні виплати?
  7. Яку систему оподаткування вибрати ІП?

У новому огляді ми зібрали самі часто задають питання, пов'язані з веденням бухгалтерського обліку ІП і дали на них розгорнуті відповіді. Сподіваємося, ця інформація буде вам корисна!

Якщо ви не знайшли відповідь на яке вас цікавить, поставити запитання юристам безкоштовно ви можете тут . Відповідь буде готовий вже через 15 хвилин після відправки питання!

Чи зобов'язаний ІП вести бухгалтерський облік?

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Федерального закону «Про бухгалтерський облік», індивідуальні підприємці, які використовують спрощену систему оподаткування, або сплачують єдиний податок на поставлений дохід, можуть не вести бухгалтерський облік.

Певних правил ведення бухобліку у ІП не існує, так як все залежить від обраної системи оподаткування. Однак, можна виділити два основних моменти, які характерні для всіх індивідуальних підприємців. Так, все ІП, незалежно від обраної системи оподаткування, зобов'язані вести книгу обліку доходів і витрат та сплачувати внески до Пенсійного фонду.

Чи потрібен ІП бухгалтерський облік?

Хоча ведення бухобліку і необов'язково, але воно все одно є необхідною складовою підприємницької діяльності. Перш за все, бухгалтерський облік допомагає контролювати доходи і витрати, а також допомагає бачити результати господарської діяльності ВП.

Який спосіб ведення бухгалтерського обліку вибрати ІП?

Найчастіше індивідуальні підприємці в Росії вибирають самостійне ведення бухгалтерського обліку. Перш за все це пов'язано з тим, що ведення обліку та звітності при пільговій системі оподаткування не становить особливої ​​складності. Таким чином, якщо ви вибрали пільгову систему оподаткування і у вас є час на ведення бухгалтерського обліку, то цей спосіб вам підходить ідеально.

Ще одним поширеним способом є запрошення позаштатного бухгалтера. У цього способу ведення бухгалтерського обліку є як плюси, так і мінуси. З одного боку, послуги бухгалтерів-фрілансерів на ведення бухобліку коштують не дуже дорого, а з іншого, знайти професійну, грамотну відповідального фахівця не так вже й просто.

І, нарешті, третій спосіб - це укладення договору на бухгалтерський супровід з професійною організацією. Це найбільш витратний спосіб, однак він повністю знімає обов'язок з ведення бухобліку з ВП.

Які внески зобов'язаний платити ВП?

У зв'язку з тим, що індивідуальні підприємці не платять самі собі зарплату, страхові внески до Пенсійного фонду і Фонду обов'язкового медичного страхування вони зобов'язані виплачувати самостійно.

Сума страхових внесків для ІП не фіксована і залежить від доходу індивідуального підприємця.

Як оформити лікарняний для ІП?

Так як обов'язок виплати по лікарняному листі лежить на Фонді соціального страхування, то індивідуальний підприємець повинен укласти з ФСС договір про добровільну внесення страхових внесків. Розмір страхових внесків в цьому випадку не фіксований і залежить від розміру МРОТ. Таким чином, якщо у індивідуального підприємця укладено договір з ФСС, за яким регулярно робляться виплати, то лікарняний виплачується з коштів Фонду, на підставі листка непрацездатності.

Для того щоб отримати лікарняний лист, IP необхідно звернутися в поліклініку за місцем проживання та відкрити листок тимчасової непрацездатності.

Як ІП отримати декретні виплати?

Якщо індивідуальний підприємець планує піти в декрет і отримати належні виплати від держави, то подбати про це питання слід заздалегідь. Справа в тому, що ІП не входять до переліку осіб, зазначених у Законі «Про обов'язкове соціальне страхування» і тому вони позбавлені на отримання деяких виплат по вагітності та пологах. У тому випадку, якщо ви хочете отримати допомогу у зв'язку з вагітністю, вам необхідно вносити регулярні добровільні соцвнески в ФСС, відповідно до програми добровільного страхування. Розмір внесків не фіксований і залежить від рівня мінімальної зарплати в регіоні.

Яку систему оподаткування вибрати ІП?

На сьогоднішній день в Росії найпопулярнішими формами оподаткування залишаються ОСНО (загальна система оподаткування), ССО (спрощена система оподаткування) і ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід).

При виборі загальної системи оподаткування, індивідуальний підприємець зобов'язаний в повній мірі вести бухгалтерський облік, а також платити всі загальні податки (ПДВ, ПДФО, податок на майно і т.д.).

Вибір спрощеної системи оподаткування дозволяє істотно знизити фінансові витрати, так як індивідуальний підприємець зобов'язаний сплачувати лише єдиний податок один раз в квартал. Крім цього, існує можливість зменшити суму податку за рахунок стразового внесків. Таким чином, ви можете заощадити до 50%, однак такий спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо у вас є наймані працівники.

Єдиний податок на поставлений дохід підходить тільки для осіб, перелічених у п. 2 ст. 246.26 НК РФ. При виборі ЕНВД ви повинні сплачувати податок щоквартально. Розмір податку розраховується індивідуально і залежить від доходу ІП, розміру торгової території, наявності співробітників і т.д.

Яку систему оподаткування вибрати? Найвигіднішими формами є спрощена система оподаткування і ЕНВД. Однак, через те, що єдиний податок на поставлений дохід підходить не для всіх індивідуальних підприємців, ми рекомендуємо зупинитися на ССО, як на найпростішій та фінансово привабливою системі оподаткування.

Чи зобов'язаний ІП вести бухгалтерський облік?
Чи потрібен ІП бухгалтерський облік?
Який спосіб ведення бухгалтерського обліку вибрати ІП?
Які внески зобов'язаний платити ВП?
Як оформити лікарняний для ІП?
Як ІП отримати декретні виплати?
Яку систему оподаткування вибрати ІП?
Чи зобов'язаний ІП вести бухгалтерський облік?
Чи потрібен ІП бухгалтерський облік?
Який спосіб ведення бухгалтерського обліку вибрати ІП?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: