Ведення контекстної реклами самостійно: плюси і мінуси

 1. Використання систем автоматизованого управління контекстною рекламою (САУКР)
 2. R-брокер (від РА «Реєстратура»)
 3. САУКР для інтернет магазинів: ApiShops!
 4. Чим примітний тариф «Безтурботний»?

Керівник проекту TextStyle

Перша частина статті , Присвячена вибору підрядника по контекстній рекламі.

Насправді контекстна реклама - це не просто. Якщо ви менеджер з реклами в компанії клієнта, до контекстної реклами найбільш застосуємо теза «Хочеш щось зробити, зроби це САМ». Аутсорс в даному випадку буде програвати.

Я думаю, ви вже не новачок в Яндекс.Директі і робите перші кроки в Google AdWords. За останній рік було випущено кілька хороших. Особливо хочу відзначити 2-е видання «Бігуна» (для реклами в Бігуні буде корисно), і спільне видання Анара Бабаєва (Миколи Євдокимова та Олександра Іванова).

Коли контекстна рекламна кампанія ведеться самостійно можна:

 • детально опрацювати оголошення, створивши їх в точній відповідності з ключовими словами;
 • бездоганно контролювати витрату виділеного на рекламу бюджету;
 • дуже оперативно зараховувати гроші (хоч кожен день через Яндекс.Деньги переводити);
 • крім того, вирішується одна з проблем: професійні агентства контекстної реклами працюють ТІЛЬКИ за безготівковим розрахунком (Яндекс весь такий «білий і пухнастий», податки платить). А це 1-2 дня затримок платежів. Доходить до абсурду: багато агентств (наприклад, українські) не приймають ... Яндекс.Деньги (до оплати Діректа). Це як би вважається «чорний нал»!

До мінусів самостійного ведення відноситься наступне:

 • складно отримати професійну пораду від експертів,
 • важко оцінювати отримані результати за допомогою,
 • ризик неефективно «злити» бюджет за короткий термін.

Якщо ви приймаєте рішення про те, щоб вести РК самостійно, рекомендую платні семінари (влаштовуються AdLabs, iConText, «Академією інтернет реклами») і безкоштовні вебінари (Дивіться анонси на SEOnews).

Використання систем автоматизованого управління контекстною рекламою (САУКР)

Системи автоматизованого управління контекстною рекламою (САУКР - тут ця абревіатура вводиться вперше) це такі «надбудови» над основною системою (Яндекс.Директ або Бігун), які дозволяють більш ефективно створювати і підтримувати рекламну кампанію. Вони почали розвиватися відносно недавно (близько 2 років тому). Справа в тому, що системи контекстної реклами самі по собі постійно нарощують рівень своєї оптимізації та ускладнення інтерфейсу. Тут я говорю саме про ускладнення, що, власне, і лякає нових рекламодавців, особливо в Google AdWords.

Особливих альтернатив по САУКР в Рунеті немає: eLama.ru, R-Broker.ru, Blondinka.ru, TNXcontext.ru і 15.06.2011 закрилася САУКР «СмартКонтекст» (агентства iConText). Ці системи є формально агентствами, заробляють на агентської комісії Яндекс.Директу, проте на відміну від агентств вони не роблять роботу за клієнта, а просто надають додаткові функції. САУКР підстьобують Яндекс Дірект.улучшать свою функціональність, який по-різному до них відноситься, так як по суті (як і Sape) ці системи змінюють правила гри.

Система «Елам» Олексія Довжикова (співвласник великого веб-агентства «Трінет», Санкт Петербург) дозволяє:

 1. Заводити рекламну кампанію з одного місця для трьох систем: Яндекс.Директ, Google AdWords і Бігун. Якщо у вас багато послуг і велика кількість запитів. Причому при закладі РК Елам навіть показує, скільки символів залишилося в тій чи іншій контекстної системі, плюс вкладки дозволяють працювати з більшою кількістю «хвостів».

 2. Причому при закладі РК Елам навіть показує, скільки символів залишилося в тій чи іншій контекстної системі, плюс вкладки дозволяють працювати з більшою кількістю «хвостів»

 3. Чітко визначати необхідну позицію і гарантувати покази. Таким чином, досягається баланс між кількістю і вартістю переходів! Цей процес буде відбуватися за різними словами.

 4. Цей процес буде відбуватися за різними словами

 5. Інші функції: показ рекламної кампанії менше, ніж 40 годин на тиждень в певні години (вона автоматично відключається) і інші.

Серед основних недоліків Елам:

 1. Гроші доводиться зараховувати в два заходи. По-перше, доводиться близько чотирьох годин чекати, поки сума з'явиться на внутрішньому рахунку. А потім чекати ще кілька годин, поки ця сума перейде на рахунок РК Яндекс.Директ / Бігун.
 2. Зі свого рекламної кампанії не можна використовувати інструменти корекції для ставок Елам. Це можливо тільки при переказі коштів через Елам.

Інтерфейс Елам зручно використовувати для створення рекламних кампаній в Google, Яндекс.Директі і Бігуні з одного місця. Потім імпортувати їх через csv або xls файли і запустити в потрібних акаунтах:

Імпорт і експорт кампаній є у всіх системах (в Google необхідно освоювати Windows додаток Google Editor), не бійтеся їм користуватися.

Детальніше про функціональність Елам і нові можливості Бігуна можна подивитися в презентації до вебінару: « Як Бігун, eLama і Текарт контексту вчили »

R-брокер (від РА «Реєстратура»)

«R-брокер» - система, яка також працює з API Яндекса (для агентств), вона рідко висвітлюється на SEOnews. Як додаток буває двох типів: веб-інтерфейс і Windows-додаток. На відміну від Елам, R-брокер не має зручного інтерфейсу закладу рекламної кампанії, однак для професіоналів контекстної реклами R-брокер має більшою кількістю функцій. Іншим недоліком системи є невигідна робота готівкою (через Робокасса - комісія 5-7% від суми), в той час як в Елам можна Яндекс.Деньги вводити в систему без втрат.

В R-брокера є ряд переваг:

 1. Детальне налаштування тактик для ведення рекламної кампанії в окремому інтерфейсі.
 2. Наявність 4-х тактик ведення РК; (3)
 3. Безліч додаткових алгоритмів і функцій прийняття рішень (робота з низьким рівнем CTR, показ оголошень на більш вигідних позиціях в нічний час і т.д.). Залежно від обраної рекламодавцем тактики, можна побачити ціну кожного місця або входу в «цінову зону»; (4)
 4. Розширені можливості роботи з контролем якості рекламної кампанії і тайм-націлених (відключення фрази за низький CTR). R-max: цінове обмеження, в межах якого, рекламодавець готовий платити за клік (в залежності від обраної тактики: в межах конкретного місця або «цінової зони»); (5)
 5. Розширена і доповнена статистика;
 6. Фіксування звітів для кожної виробленої корекції ставок;
 7. Кожні 15 - 30 хвилин відбувається автоматичне редагування ставок.

Крім фіксованого місця можна додатково налаштувати для кампанії наступну опцію: автоматично вибирати місця для отримання максимальної вигоди - R-брокер робить перевірки місць по сусідству від замовленої і займає їх, якщо вони більш вигідні по співвідношенню кількості кліків отриманих за певну ціну.

Основна, злегка «млява» боротьба йде між Елам і R-брокером. Елам позиціонується як система, яка робить контекст «простіше», а R-брокер - як професійний інструмент з більшою функціональністю, а також додаток для автоматизації ведення контексту в агентствах контекстної реклами. Після того, як Рамблер став використовувати пошукові технології Яндекса, «Бігун» фактично теж став САУКР: він розміщує рекламу на майданчиках, на Google, Рамблере і навіть конкурує з Яндексом на видачу Mail.ru. Ще трохи зусиль, і Бігун зможе стати тією ж Елам за своєю функціональністю, коли зрозуміє що краще орієнтуватися на клієнтів, які самі ведуть свої рекламні кампанії.

САУКР для інтернет магазинів: ApiShops!

Для інтернет-магазинів Яндекс і Mail.ru давно вже розробили товарні агрегатори Яндекс.Маркет і Torg.Mail.ru, які збирають і дають можливість користувачам шукати товари за цінами та іншими параметрами. Однак органічний пошук і контекстну рекламу для нього ніхто не відміняв. Особливо це стосується товарів, які не представлені на Яндекс.Маркет (наприклад, будматеріали). І тут користувачеві бажано дати не тільки оголошення виду «Кращі і якісні рідкі цвяхи у нас», а й ЦІНУ на товар, вже в оголошенні. Зрозуміло, вручну працювати з такими параметрами в звичайному інтерфейсі контекстної реклами важко. Елам і R-брокер прагнуть до автоматизації таких завдань, але поки що мляво.

Ця ніша дала можливість появи нового стартапу ApiShops. Детальніше про його чудових можливостях можна побачити на цьому.

Сервіс ApiShops обробляє прайс-лист вашої компанії, наповнює список ключових слів і оголошень, регулює ставки в залежності від рентабельності кожної одиниці товару, оновлює наявність товарів і їх вартість, відстежує позиції у видачі системи Яндекс.

Сервіс Context.Apishops.com являє собою багатофункціональну майданчик, яка максимально оптимізує процес створення і регулювання кампаній в Яндекс.Директі. Нижче наведені основні функції цього сервісу:

 1. Є можливість автоматично створити три типи рекламних кампаній: реклама товарних категорій, реклама товарних позицій і реклама розділів з товарами певних виробників.
 2. Система робить аналіз прайс-листа, складаючи перелік синонімів для кожної товарної моделі, грунтуючись на даних конкурентів.
 3. Система бере в розрахунок обмеження по довжині оголошень, вибираючи шаблон з відповідною довжиною і обрізаючи при необхідності союзи і прийменники в кінці текстів оголошень.
 4. Завантаження і подальший аналіз прайс-листа (при завантаженні можна використовувати різні способи: CSV, YML або ручне додавання товарів).
 5. Виходячи з шаблонів, автоматично створюються унікальні клікабельні тексти.
 6. Денний бюджет кожної кампанії може бути обмежений.
 7. Неефективні запити автоматично відключаються.
 8. Для кожного товару активно автоматичне складання ключових слів по 40 відключається правилам, а також можна додавати синоніми до кожного розділу.
 9. Фільтр по товарах дозволяє рекламувати тільки ті одиниці, допустима ціна залучення замовлення яких відповідає заданій інформації.
 10. Продають запити автоматично додаються в кампанію. Крім того, для них можна встановити підвищений коефіцієнт вартості за клік.
 11. За умовчанням активується великий список мінус-слів . Його можна підігнати відповідно до кожного шаблоном кампанії.
 12. Можливість створити максимальну ставку за клік для кожної рекламної кампанії в робочий час (налаштувавши тимчасові інтервали) і в неробочий час (система автоматично перемикає режими).
 13. Є можливість коригування ставок для будь-якої рекламної кампанії кожні 15 хвилин.
 14. Автоматичне регулювання вартості за кліки, що залежить від рівня рентабельності і конверсії (враховується конверсія як в робочий, так і в неробочий час).

Чим примітний тариф «Безтурботний»?

Якщо у вас немає можливості або навичок вести рекламну кампанію самостійно, вас можуть виручити експерти компанії Яндекс. Все, що вам потрібно зробити - подати заявку на абонентське обслуговування за тарифом «Безтурботний».

Головні переваги тарифу «Безтурботний»:

 • експертна підтримка за всіма моментами, які можуть з'явитися в ході рекламної кампанії;
 • SEO-копірайт або створення оголошень по певних запитах користувачів;
 • формування медіаплану;
 • визначення найбільш ефективних ключових слів;
 • проведення повного аналізу рекламної кампанії, її оптимізація для збільшення рівня ефективності.

Використовуючи тариф «Безтурботний», можна активно брати участь в власної рекламної кампанії, змінюючи ставки, додаючи або коригуючи ключові слова і фрази, редагуючи контент. Тим часом, за допомогою майданчики AdWords від Google ви можете автоматично визначити максимальну ціну за клік. Ви також маєте можливість налаштувати автоматичне встановлення ставок, що дозволяє розподілити бюджет власної кампанії на день. У разі якщо є обмеження по бюджету - це ідеальний варіант для безлічі компаній, що прагнуть залучити якомога більше потенційних клієнтів.

Деякі з рекомендацій по роботі з контекстною рекламою були надані фахівцями компанії.


Чим примітний тариф «Безтурботний»?
Чим примітний тариф «Безтурботний»?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: