Новости

Чи можна здати телефон назад в магазин, якщо не сподобався

 1. Чи можна повернути телефон в магазин, якщо він не сподобався
 2. Повернення в інтернет-магазин
 3. Телефон куплений в кредит
 4. Повернення мобільного телефону в магазин протягом 14 днів
 5. Заява претензія на повернення телефону або смартфона

Статті чинного в Росії ЗоЗПП дають вам законну можливість обмінювати або повертати куплену річ в двотижневий термін від дати покупки. У цьому ж Законі є досить об'ємний список предметів, які не можна здати назад, якщо вони належної якості. До даної групи належать продовольчі товари, коштовності, предмети гігієни, медичні препарати, складна техніка.

Щоб віддати оплачений предмет спору або обміняти на іншу модель, він повинен зберігати споживчі якості. Але, з огляду на вищесказане, виникає спірне питання щодо того, чи можна повернути куплений не сподобався стільниковий телефон в магазин і відшкодовує продавець його вартість повністю.

Оскільки випадків з подачею скарг від споживачів саме з поверненням смартфонів дуже багато, це питання було особливо уважно розглянуто Федеральною службою з нагляду за захистом споживчих прав. З метою врегулювання правових відносин до ЗоЗПП на додаток було направлено лист «Про обмін телефонів». Відповідно до нього стільниковий апарат паче не вважається складним технічним пристроєм, а значить повернути телефон, якщо він не сподобався, стало можливим.

На практиці продавці неохоче погоджуються з цим, тому споживач повинен знати, як правильно діяти при поверненні і як повернути гроші за телефон, якщо він справний повністю, але з яких-небудь причин не сподобався.

Чи можна повернути телефон в магазин, якщо він не сподобався

Кожен покупець має право безперешкодно здати телефон назад в магазин, якщо він не сподобався на підставі 26-го пункту ЗоЗПП. У ньому зафіксовано, що споживач може обміняти або здати назад товар належної якості, якщо він не входить в групи не повертаються товарів і не підійшов споживачу за забарвленням, комплектації, формою, габаритами.

Терміни повернення не можуть перевищувати 14 днів від дати покупки. Ці два тижні починають відраховуватися не в день придбання товару, а з наступного за ним. Наприклад, якщо ви купуєте смартфон 12 березня, останній день для повернення - 27 березня. Якщо це число випадає на неробочий день, останній день для повернення переноситься на перший робочий день, наступний за цим вихідним.

Якщо телефон вам подарували, але він вам не сподобався, і ви не користувалися нею, перед тим як повернути смартфон магазин необхідно уточнити, де саме він був придбаний. Вимагати обміну або повернення за законом можна виключно в тому ж магазині, де річ куплена. Навіть якщо це мережа магазинів, не можна прийти в будь-який, - тільки за тією ж адресою, яка вказана в чеку на покупку.

Як і в якому порядку діяти, щоб повернути не сподобався апарат залежить від способу його придбання.

Повернення в інтернет-магазин

Повернення в інтернет-магазин

Ситуацій, в яких споживач купив телефон і цікавиться, чи можна його повернути, якщо не подобається, дуже багато, і досить велика частина - купили смартфон через інтернет магазин. Не всі знають, що на товари з інтернет-магазину не поширюється дія списку не повертаються товарів (за винятком предметів особистої гігієни), якщо цей магазин існує виключно в режимі онлайн (немає магазинів в містах). Тому відмовити вам не мають права, якщо всі умови вами дотримані.

Здавати телефон назад, якщо він вам не сподобався, не підійшов за якимись параметрами, можна протягом 7 днів від дати отримання. Але термін для повернення залежить і від того, чи було продавцем вам направлено повідомлення про те, що у вас є тільки сім днів для повернення. Якщо такого повідомлення не було, термін для повернення збільшується до 90 днів.

Відмовитися від стільникового апарату, смартфона реально, коли дотримані абсолютно всі наступні умови:

Відмовитися від стільникового апарату, смартфона реально, коли дотримані абсолютно всі наступні умови:

 • Ідеально збережений товарний вид смартфона (немає ознак, що їм користувалися);
 • Є документи, що підтверджують факт, дату і вартість покупки;
 • Чи не порушено і не пошкоджені ярлики, пломби.

Ви не зможете повернути, що не сподобався мобільний телефон, якщо він був зроблений для вас за індивідуальним замовленням (колір, гравіювання і так далі).

Телефон куплений в кредит

Не менш часто ставлять запитання: «Чи можна отримати гроші назад, якщо телефон, який я придбав, не влаштовує, але на нього оформлений кредит?». Згідно із законом, людина, яка купила якийсь товар, є споживачем, а значить, його права захищаються ЗоЗПП. Це означає, що повернути стільниковий телефон, який ви купили в кредит, тому в магазин можливо. Якщо ви купили смартфон менш, ніж 14 днів тому і він вам не сподобався, необхідно вдатися до таких дій, як:

У тому випадку, коли причина повернення полягає не в неналежну якість, особливо уважно стежте за термінами. Продавець може навмисне тягнути час, щоб 14 днів минув, і ви не могли нічого вимагати. Тому фіксуйте дату свого візиту і факт звернення. До тих пір, поки рішення не буде прийнято, з вас не знімаються боргові зобов'язання перед банком.

Повернення мобільного телефону в магазин протягом 14 днів

Якщо ви купили смартфон, але він вам не подобається, з цієї причини його можна повернути й відшкодувати сплачені гроші виключно протягом перших двох тижнів від дати купівлі. Чи будуть у вас всі документи в цілості, і чи не буде на телефоні ознак його використання - це ті чинники, від яких залежить реалізація вашого права.

Права споживачів:

Права споживачів:

 • Обмін невподобаний моделі телефону на іншу, з перерахунком вартості. Цікавлячись, чи можна обміняти смартфон на інший, уточніть, чи є потрібна модель в магазині. Якщо її немає, вам можуть або повернути гроші, або замовити доставку, яка не повинна перевищувати 20 днів;
 • Повернення повної вартості, якщо обмін або терміни доставки іншої моделі вас не влаштовують;
 • Якщо виявлені недоліки, які не впливають на роботу пристрою, можна вимагати зниження ціни товару;
 • Якщо виявлена ​​поломка, можна вимагати безкоштовний ремонт.

Важливо пам'ятати, що для вас відповідь на питання про те, чи можливо повернути куплений телефон, якщо він не сподобався, буде залежати в першу чергу від дотримання термінів, збереження товарного вигляду пристрою і наявності документальних доказів факту і вартості покупки.

Заява претензія на повернення телефону або смартфона

Заява претензія на повернення телефону або смартфона

Відповівши собі на питання і переконавшись в тому, чи можна повернути мобільний телефон, якщо він не сподобався, необхідно звернутися в магазин, де було придбано виріб, і подати заяву на повернення грошей. Пишеться таке в двох примірниках: один подається адміністрації магазину, а другий ви залишаєте собі, але на ньому відповідальний співробітник повинен поставити відмітку про те, що запит був прийнятий і зареєстрований.

Якщо після подачі претензії продавцеві він відмовляє, порушуючи права споживачів, ви можете звернутися зі скаргою в Росспоживнагляд або суд. Задовольнити вимоги щодо повернення грошей - це в компетенції тільки судового органу, але перед тим, як подавати позов, проконсультуйтеся з кваліфікованим юристом. Юридична консультація допоможе розібратися в справжню причину відмови, а також в тому, чи має продавець право відмовити в поверненні і чи можна пред'явити додаткові вимоги.

Заява на повернення телефону в перебігу 14 днів можна скачати тут

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: