Yellow Leaf - Статті - Перегляд цифрового ТБ в Linux

Зараз в Російській добігає кінця реалізація федеральної програми з розвитку цифрового телебачення , Яка передбачає забезпечення практично 100% населення країни можливістю прийому двадцяти федеральних каналів (два мультиплекси по десять каналів) в стандарті DVB-T2.

Крім того, в деяких регіонах (наприклад Москва і Крим) є додаткові мультиплекси в цьому стандарті. Так само в окремих регіонах є місцеве телемовлення в стандарті DVB-T (наприклад ТОВ «Радіотелеком» в Республіці Татарстан і «ЦТБ-Регіон» в ХМАО).

Цікавою завданням є перегляд цифрового ТБ на комп'ютері з використанням недорогих USB-тюнерів. Про це і буде розказано далі.

Робота з DVB-T і DVB-T2 тюнерами в Linux реалізована однаково (а так само ще і DVB-C і навіть DVB-S / S2), тому початкові умови будуть наступні:

  • Використовуваний в якості медіацентру комп'ютер з Ubuntu 16.04.
  • недорогий DVB-T тюнер на чіпі RTL2832U (Без підтримки DVB-T2, але зате коштує менше шести доларів).

недорогий   DVB-T тюнер на чіпі RTL2832U   (Без підтримки DVB-T2, але зате коштує менше шести доларів)

Завдання: дивитися пакет місцевих телеканалів від ТОВ «Радіотелеком» в місті Казані, використовуючи зазначені вище кошти. В даному випадку трансляція йде в DVB-T на 23 і 26 телевізійних каналах (Діапазон ДМВ / UHF).

Для перегляду аналогового телебачення в Linux "класичним" рішенням вважається пакет TVTime, який так само має обмежену підтримку цифрових тюнерів . Однак останнє оновлення TVTime було в 2005-му році і сучасні тюнери він не підтримує. Тому довелося шукати інше рішення.

Зручним рішення виявився відеоплеєр VLC, який має вбудовану підтримку сучасних DVB-пристроїв, однак він не має можливості пошуку каналів і йому необхідно явно вказувати параметри потоку. І тут нам на допомогу приходить пакет w-scan, який вміє здійснювати пошук цифрових каналів і генерувати плейлисти в популярних форматах. Встановимо необхідне ПО:

sudo apt-get install vlc w-scan

Далі виконаємо пошук каналів (не забудьте попередньо підключений тюнер до комп'ютера і антену до тюнера;)) і збережемо список у вигляді плейлиста в форматі XSPF:

w_scan -ft -L> ~ / TVChannels.xspf

Час пошуку залежить від підтримуваних тюнером стандартів і кількості трансльованих в вашому регіоні каналів. Для DVB-T тюнера час пошуку складає приблизно півтори хвилини. Для жителів Казані готовий плейлист можна взяти тут .

Відразу після завершення пошуку можна відкрити плейлист в програвачі та почати перегляд. "Перемикати" канали можна вибираючи необхідну сходинку у списку відтворення.

В процесі експлуатації особливих проблем помічено не було, однак невеликі нюанси все-таки є:

  • "Рідна" антена тюнера має вертикальну поляризацію, а ТВ-мовлення в більшості міст Росії йде з горизонтальною. В результаті антену відразу варто міняти на більш відповідну.
  • Для нормальної роботи тюнера потрібен досить сильний сигнал, тому може знадобитися активна антена або додатковий підсилювач.
  • Описуваний тюнер має гніздо антени стандарту MXC і для підключення антени з "класичним" штекером САТ-Ш знадобиться перехідник .

На цьому все. Приємного перегляду!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: