Як вести себе в суспільстві? Діловий етикет на BFM.ru

По тому, як ви поводитеся за столом, в гостях, навколишні отримують уявлення про вашу вихованості. А, наприклад, при прийомі на роботу недотримання ділового етикету може негативно відбитися на результатах співбесіди. Так як же поводитися в бізнес-суспільстві? По тому, як ви поводитеся за столом, в гостях, навколишні отримують уявлення про вашу вихованості

Фото: YAY / ТАСС

«Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Це прислів'я в сучасному світі втрачає свою актуальність, особливо, якщо мова йде про діловому суспільстві. Сьогодні зустрічають і по одягу, і по розуму, а тому то, як ви поведете себе при першій зустрічі, знайомстві, співбесіді може позитивно або негативно відбитися на всьому спілкуванні і на підсумки зустрічі. BFM.ru пропонує познайомитися з декількома правилами пристойності в бізнес-суспільстві. І почнемо ми з уявлення вас або кого-то вами.

Підраховано, що житель мегаполісу зустрічає в день така ж кількість людей, яке сільський житель за все своє життя. У цифрах уявити це складно. І, зрозуміло, з деякою частиною людей нам одного разу доводиться знайомитися або знайомити інших. І як театр починається з вішалки, так і знайомство починається з подання. Воно має свої правила, і найважливіша і найскладніша частина під час знайомства - зрозуміти, кого і кому необхідно представити першим, спираючись на ранг та авторитет, вік. За правилами хорошого тону незнайомі люди повинні бути представлені один одному кимось третім. Порядок подання наступний:

чоловіка - жінці;

молодшого за віком або положенню - старшому;

нового співробітника - керівнику;

одну людину - групі;

менш знайомого - більш знайомому.

Також варто пам'ятати, що представлений ніколи не простягає руку першим, він повинен почекати, коли йому подасть руку той, з ким його знайомлять. Хоча взагалі протокольне рукостискання необов'язково, а ось дивитися в очі людині, з яким вас знайомлять - ознака хорошого тону.

Після знайомства може виникнути незручна пауза. А кому, власне, почати розмову, адже, в будь-якому випадку, необхідно обмінятися вітальними словами. У цьому випадку право першого слова надається старшому за віком або положенню людини.

Важливо знати, що якщо ви є тим, хто представляє нового співробітника, просто знайомого, перш ніж залишити їх наодинці, слід хвилинку іншу почекати. Ви повинні упевнитися, що тема для першої розмови знайдена. Якщо ж після вітальних слів знову виникає пауза, допоможіть згадати новим знайомим загальні інтереси, місця, заходи або можливих спільних друзів. Після цього можна піти.

Що робити якщо ви зустріли на заході людини, але ніяк не можете згадати його ім'я. А він-то вас дізнався. Про це на наступній сторінці.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Так як же поводитися в бізнес-суспільстві?
Ru в ваші джерела новин?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: