Новости

Чи потрібен дитині логопед - як зрозуміти, ознаки

  1. В якому віці вести дитину до логопеда?
  2. Які ознаки говорять про необхідність звернення до логопеда?

Удосконалення вимови і мови - важливий аспект розвитку дитини. І звичайно, батькам стає тривожно, якщо їм здається, що дитина розмовляє не настільки добре, як міг би до певного віку.

І звичайно, батькам стає тривожно, якщо їм здається, що дитина розмовляє не настільки добре, як міг би до певного віку

Коли батьківські тривоги слід вважати виправданими, як зрозуміти, чи потрібен дитині логопед? Читайте на сайті sympaty.net.

В якому віці вести дитину до логопеда?

Є певні стадії оволодіння рідною мовою - давно розроблені норми, до якого віку яка стадія повинна бути пройдена. Правда, в нинішній час все частіше звучать думки про те, що все дітлахи розвиваються по-різному, і не завжди «гальмування» з мовним розвитком означає, що дитині потрібен логопед - іноді потрібно просто трохи почекати ...

Але все ж орієнтуватися на середньостатистичні показники варто - хоч це і «середня температура по лікарні», шкоди від відвідування логопеда точно не буде.

Якщо навіть ваш малюк трохи «запізнюється», кілька занять з цим фахівцем, можливо, зможуть йому допомогти заговорити краще!

Завантаження ...

  • До однорічного віку діти освоюють близько двох десятків основних слів, що складаються з одного-двох складів (це, звичайно ж, «мама», «тато», «дай», «на», і т.д.).
  • До дворіччя словниковий запас розширюється, в промові починають зустрічатися слова з трьох і більше складів, малюк об'єднує їх в осмислені фрази ( «Іди сюди!», «Дай ручку!», І т.п.). Іноді фрази довгі, але, по суті, є лепетом - тобто в них відсутня узгодженість побудови речень, відмінків слів і т.д.
  • До п'яти років дитина повинна оволодіти вимовою всіх звуків рідної мови, навчитися формулювати пропозиції, перестати уникати помилок в склонениях, відмінках, створенні множини, підстановках займенників і т.д. Тобто, п'ятирічка повинен вміти розмовляти нарівні з дорослими - але, звичайно, в межах наявних його розуміння тематик.

Врахуйте, що діти дуже по-різному досягають повного оволодіння мовою: наприклад, чотирирічка може цілком грамотно формулювати фрази, але при цьому «ковтати» звуки і не вимовляти «р». Або навпаки - при нормальному вимові перекручувати слова і кострубато складати фрази, зазнавати труднощів зі словесним виразом своїх думок.

Але визначальне значення має підсумок - якщо малюк не підтягнув всі мовні навички, то треба вирішити, чи потрібен логопед дитині в 5 років.

Які ознаки говорять про необхідність звернення до логопеда?

Чи потрібен дитині логопед або варто набратися терпіння і почекати, поки син або дочка навчаться розмовляти самі?

Щоб це зрозуміти, потрібно звертати увагу на характер мовних проблем. Ось що говорить про те, що дитині потрібно відвідати логопеда:

  • Заміна певних слів абсолютно несхожими за звучанням вигаданими словами: наприклад, замість «риба» - «ки», замість «собака» - «миа», і т.п. Навіть маленькі діти, коли не можуть вимовити якесь слово, намагаються вимовляти щось схоже за звучанням (тобто зрозуміло, що малюк має на увазі саме те, що треба, тільки не може правильно озвучити) - але велика кількість дивних, нелогічних замін слів говорить про проблему логопедичного характеру!
  • Перестановка складів, підстановка неправильних звуків в слова. Наприклад, замість «тепер» - «Петер», замість «ложка» - «лофка», і т.д. Для трирічки це більш-менш нормально, але у віці п'яти-шести років це вже вважається проблемою.
  • Поширена проблема - картавость, що не вимова літери «р». Або, що зустрічається рідше - шепелявість, тобто насичення мови шиплячими замість інших приголосних.
  • Малий словниковий запас, простота і убогість мови у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Так буває у хлопчиків і дівчаток, яким мало читають і з якими мало спілкуються, обходячись окриками і короткими побутовими фразами. Але так трапляється і з тими дітьми, які не відчувають дефіциту якісного спілкування - і тоді це проблема або логопеда, або психолога.
  • Буває, що дитина взагалі говорить невиразно, мимрить, може розмовляти тільки тихо , «Ковтає» багато звуків, через що мова стає малозрозумілою. Якщо це відбувається у віці старше трьох років - у наявності логопедична проблема.

Врахуйте, що в ряді випадків малюкові потрібна не тільки суто логопедична, але і психологічна допомога, щоб заговорити добре - і логопед зобов'язаний перенаправити маленького пацієнта до психолога, якщо це необхідно. Сайт «Красива і Успішна» радить в цьому випадку не лякатися, а своєчасно проконсультуватися з цими фахівцями!

Автор - Даша Блінова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна. Стаття перевірена практикуючим сімейним лікарем Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною, стаж роботи - 5 років. Детальніше про авторів сайту
Копіювання цієї статті заборонено!

В якому віці вести дитину до логопеда?
Які ознаки говорять про необхідність звернення до логопеда?
Коли батьківські тривоги слід вважати виправданими, як зрозуміти, чи потрібен дитині логопед?
В якому віці вести дитину до логопеда?
Які ознаки говорять про необхідність звернення до логопеда?
Чи потрібен дитині логопед або варто набратися терпіння і почекати, поки син або дочка навчаться розмовляти самі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: