Як вести свій Telegram-канал: тема, формат, просування і монетизація

 1. Визначтеся, чи підходить вам Telegram-канал в принципі
 2. вибір теми
 3. формат
 4. просування
 5. монетизація

03 Марта, 2017, 18:00

14896

Telegram-канали можуть бути зручним способом взаємодії з аудиторією. Але щоб створити канал, який будуть читати, потрібно підготуватися. Своїм досвідом створення, форматування і просування Telegram-каналу з нуля в статті ділиться Євген Плохой, CEO CapableBits . Він створював канал не як «цінність в собі», а для перевірки гіпотези: наскільки на ринку затребуваний сервіс-фільтр інформаційних потоків.

свій канал Поганий IT Stream я почав вести відносно недавно і якихось захмарних висот поки не досяг, але темпи зростання аудиторії і відгуки читачів цілком надихаючі.

Telegram-канал я почав вести, щоб перевірити свою гіпотезу. Вона полягає в тому, що навколо нас дуже велика кількість інформаційних потоків, інформація в яких часто повторюється. Що гірше, на гребені потоків - часто вже не корисна інформація, а тільки лише та, яка знаходить більший відгук ( «ШОК! Дивитися до кінця!», «12 перевірених способів заробити мільярд» і т.д). І навіть, якщо відбирати корисні або цікаві тексти, їх все одно залишається дуже багато. Багато тексту, мало інформації.

Тому, можливо, є місце для продукту, який буде обробляти інформаційні потоки, вибирати найцікавіше і буде давати короткий коментар, що дає загальне уявлення про новини: чому саме вона цікава. Якщо читачеві цікаві деталі, то він може перейти по посиланню і прочитати статтю повністю.

І перш ніж писати нейронку, яка буде відокремлювати зерна від плевел і AI, який буде складати короткий рев'ю, я в три кліка створив Telegram-канал за своєю тематикою. Моя вибірка - це те, що я і так кожен день роблю, просто ніде не публікував. Колись це намагалося зробити додаток Summly, яке купив Yahoo за $ 30 млн, особливо не розбираючись в продукті, за яким не було ніякої технології.

І ось в разі, якщо я колись вирішу робити подібний продукт з блек-джек і AI, то у мене вже буде перевірена гіпотеза і аудиторія для нього.

Як тільки я створив сам канал, то почав шукати інформацію про те, як його вести, де його просувати і т.д. На жаль, все обмежувалося приблизно однаковим набором рекомендацій від Кепа. Тому я вирішив зібрати воєдино свій невеликий досвід, який, можливо, вам буде цікавий. Як-не-як, але Telegram-канал на сьогоднішній день - це найпростіший спосіб за два тижні домогтися кількості переглядів, порівнянних з невеликим новинним ресурсом, який до цих цифр йде місяцями.

Визначтеся, чи підходить вам Telegram-канал в принципі

Я для себе визначив такі переваги і недоліки.

переваги:

 • Готова платформа, з широким функціоналом з коробки або за допомогою спамерських пошукових роботів.
 • Передплатники отримують push-повідомлення (хоча їх можна і відключити).
 • Повідомлення передплатники точно отримають, вам не доведеться конкурувати з алгоритмами ранжирування, щоб донести інформацію до своїх же користувачів.

недоліки:

 • Відносно невелика аудиторія.
 • Відсутність віральних механік. Кнопка «Поділитися» є, але вона майже не працює.
 • Відсутність нативних інструментів просування.
 • Складно отримати відгук від аудиторії.
 • Це канал для відносно коротких повідомлень, довгі читати незручно.

Для моєї гіпотези Telegram - ідеальний формат. Канал, який буде робити вижимки з усього обсягу інформації, супроводжуючи короткими коментарями про те, чому саме ця інформація потрапила в канал.

вибір теми

Досить очевидний крок, але багато їм нехтують. Коли у вас є конкретна тема, то і позиціонування каналу робити простіше, так само як і знаходити свою цільову аудиторію. Моя тема - це IT, розробка продуктів, маркетинг і аналіз ринку. Так що контент я створюю досить легко - я і так це робив, просто не ділився в каналі і не публікував в Facebook. Facebook я обійшов увагою через алгоритмів ранжирування. Публікуватися в Facebook - все одно, що кричати в подушку: докричишся тільки до «близьких людей», тих, хто і так тебе читає.

формат

Канали без формату перетворюються в смітник, від них швидко відписуються або блокують повідомлення, так що кількість переглядів постійно падає. Про це розповім трохи детальніше.

Ось елементи формату, які я виділив:

 1. Одне повідомлення, один раз в день. Це моя обіцянка користувачам і таким чином кількість переглядів моїх повідомлень не сильно відрізняється від кількості передплатників. Хтось мене читає раз в тиждень, все скопом, так що я дивлюся на цифри за тиждень. Так, в кінці тижня у мене переглядів більше, ніж передплатників в каналі.
 2. Сталість контенту. Передплатники знають, чого чекати. Тобто не буде такого, що сьогодні я пришлю новина про першу програму, написану AI, а завтра смішного кота в капелюсі. У мене два основні розділи. «Основний»: 3-5 новин з моїм коротким рев'ю або суб'єктивними прогнозами і посиланням на джерело та «Швидкі новини»: де я публікую просто заголовки або опис основних новин, без посилань.
 3. Форматування. Воно полегшує читаність і збільшує впізнанність постів. Для форматування постів я використовую @ControllerBot. Це відмінний інструмент, який дозволять: додавати кнопки, реакції у вигляді емоджі, робити текст «жирним», додавати in-text посилання. Кожен розділ я виділяю «жирним шрифтом», посилання виділяю завжди однаковими емоджі.

Кожен розділ я виділяю «жирним шрифтом», посилання виділяю завжди однаковими емоджі

У розділу «швидкі новини» також своє форматування.

У розділу «швидкі новини» також своє форматування

Це не найкраще форматування, так як повідомлення виходять досить довгими і їх складніше читати. Але не все відразу, буду виправлятися.

Таким чином, мої передплатники знають точно, що вони отримають і як часто, і серед інших каналів легко зможуть дізнатися мій просто за зовнішнім виглядом повідомлень.

просування

Найцікавіший і найскладніший пункт. Я пробував або в процесі тестування кілька підходів:

 1. Особиста мережу контактів, сторінки в Facebook. Попросив поділитися інформацією про канал - отримав близько 150 передплатників.
 2. Публікація в тематичних групах Facebook (ми пам'ятаємо, що я знаю свою ЦА і, відповідно, знаю в які групи писати) - ще приблизно 200.
 3. Я скористався сервісом sociate.ru , Який дозволяє розміщувати рекламу прямо в каналах Телеграм, які підключені до системи. Скачок на графіку з 300 до 420 це реклама в великому каналі ULTRA.
 4. Дані з розділу 2) - не повністю заслуга sociate. Один раз в тиждень я прошу передплатників поділитися у себе на сторінці посиланням на канал або запросити трьох друзів, за це вони отримують невелику винагороду. Зазвичай це книга, яку я вважаю корисною. Звичайно, назва книги я не говорю 🙂 Ця частина просування досить прикордонна, так як я використовую не свій контент. Але, з одного боку, я ці книги чесно купив і я їх не продаю, а даю почитати. Суперечливим є, звичайно, і я буду йти від цього формату. Йти до пункту 5).
 5. Я підписаний на велику кількість платних розсилок від дуже крутих експертів ринку і стратегів. Я запропонував передплатникам переводити одну кращу статтю або есе за тиждень і викладати її на зовнішньому ресурсі. Натомість я хочу, щоб стаття набирала хоча б 15 репоста. Провів голосування, за допомогою того ж @ControllerBot.

Провів голосування, за допомогою того ж @ControllerBot

Як це буде працювати - не знаю, подивимося на наступному тижні.

 1. Ми домовилися з хлопцями з Apptractor, що кожну п'ятницю вони публікують у себе новини з мого каналу, які їм видалися цікавими, а це ще одне джерело залучення трафіку.
 2. Розмістити посилання на канал у різних маркетплейсах і вибірках. В інтернеті можна знайти багато статтею з їх переліком. Я цього, чесно кажучи, не робив, але згадати мав.
 3. Написати статтю для AIN.UA 🙂

монетизація

 • Реклама. Більшість каналів монетизуються за рахунок реклами. В основному реклами інших каналів. Така розвага може приносити близько $ 1000 - $ 1500 на місяць. Я відразу відмовився від такого формату і у мене принципово немає реклами, навіть від друзів, навіть якщо сильно просять. Зрозуміло я планую робити невеликі анонси, але вони будуть дуже-дуже рідкісними і стосуватися тільки моїх власних продуктів. Але якщо такий варіант вам цікавий, то вам знову - на sociate.
 • Спонсорство. Якщо у вашому каналі - зрозуміла аудиторія, то вона може перетинатися з аудиторією якоїсь компанії, і її якість буде важливіша за кількість. Це похідна від першого пункту, але мені він приємніший, так як дозволить не спотворювати канал «лівої» інформацією, а вбудувати рекламу в формат органічно, особливо якщо компанія гарна і справді може принести користь передплатникам. До того ж, це прогнозований дохід і ви не залежите від рекламного майданчика або кількості заявок на ній. Поки це - тільки ідея і у мене в принципі не стоїть завдання заробляти безпосередньо на каналі.
 • Продаж своїх послуг. Це - похідна від другого пункту. Просто на цей раз ви і є умовна компанія. В цьому випадку Telegram-канал стає елементом контент-маркетингу
 • Фантастичний варіант - платна підписка. Я вже згадував, що сам підписаний на платні розсилки і там інформація набагато цікавіше і корисніше, ніж на багатьох ресурсах. Можливо, ваші користувачі готові будуть платити за доступ до вашої інформації.

Інструменти

Розділ звучить голосно, але змістом я вас не здивую, так як ви вже все знаєте, якщо прочитали статтю. Але окремий пункт не завадить:

 • VoteBot - бот для створення голосування з різних питань. Створює одне повідомлення і в реальному часі оновлює результати
 • голос - бот, який переклад текст в аудіозапис, використовує Ivona і Yandex SpeechKit. Є in-line режим, так що можна використовувати в своєму каналі. Можливо, саме таким буде формат вашого каналу, коли читачі слухають контент, а не читають.
 • Sociate - біржа, де можна замовити пост в різних Telegram-каналах. Також є можливість розмістити рекламу в групах «ВКонтакте», Instagram.
 • Ще одна біржа реклами в Telegram. Відрізняється тим, що є ексклюзивні канали, хоч і дорого.
 • ControllerBot - форматування статей, базова аналітика, відкладені пости, додавання кнопок або реакцій. Загалом, це обов'язковий інструмент. До того ж Telegram-канали дуже обмежені з точки зору інтерактиву. Зараз, після кожної статті я проводжу невелике опитування, який повинен збільшувати рівень залученості аудиторії. Практично вся функціональність з інших ботів, яка потрібна для комфортного ведення каналу, в ньому реалізована.

Практично вся функціональність з інших ботів, яка потрібна для комфортного ведення каналу, в ньому реалізована

Хочу тільки звернути увагу, що все це буде працювати тільки зі зрозумілою цільовою аудиторією. Якщо у вас цільова аудиторія «ВСЕ!», Наприклад канали про котів чи історичними фотографіями, то ваш основний козир - це кількість, і ви зможете монетизувати тільки за рахунок загальної реклами, або ж, в деяких випадках, за рахунок продажу своїх послуг.

Автор: Євген Плохой, CEO CapableBits

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: