Новости

Для чого насправді потрібен щоденник і як його правильно вести?

  1. Що являє собою щоденник?
  2. Для чого необхідно вести щоденник?
  3. Види щоденників - який вибрати?
  4. Як правильно вести щоденник - практичні рекомендації

Багато людей задаються питанням про те, як вести щоденник правильно. І це не дивно, адже якщо постійно тримати в своїй голові масу різноманітної інформації і різних завдань, то часто можна просто забути про все на світі і заплутатися у власних прагненнях. Безліч громадян вельми поверхнево уявляє собі плани на наступний день, тиждень, місяць, і в результаті ефективність їх дій залишає бажати кращого. Час проходить, а будь-які значні успіхи в різних сферах життя так і не спостерігаються. Буває і так, що знову виникла ідея плутає старі плани, і не дає до кінця довести розпочату справу.

Варто визнати, що з подібними проблемами часто стикається більшість сучасних людей. А щоб такого не відбувалося, необхідно систематизувати одержувані знання і почати постійно планувати своє життя. А як раз в цьому вам і допоможе такий практичний інструмент високоефективних людей, як особистий щоденник для планування, а про те, що він собою являє і як правильно вести щоденник, читайте далі.

до змісту ↑

Що являє собою щоденник?

По суті, це невеликий компактний блокнот або зошит, в якій ви постійно ведете записи. Існує досить багато видів найрізноманітніших щоденників. Але докладніше про це ви дізнаєтеся далі. Тут варто зазначити, що ефективність планування вашого часу досягається не за рахунок якогось особливого блокнота, а завдяки правильному і регулярному ведення ваших записів.

до змісту ↑

Для чого необхідно вести щоденник?

Для чого необхідно вести щоденник

Завдяки запису різної інформації, що надходить, вона краще відкладається і довше запам'ятовується у вас в голові.

Проглядання списку справ на день дає можливість не відволікатися на зайве і не витрачати сили даремно, що дозволяє заощадити масу енергії і вашого особистого часу.


Щоденник допомагає вам планувати свій час на дні, тижні, місяці і навіть роки вперед і не забувати про пріоритетні завдання.

Завдяки регулярній записи дрібних і незначних на перший погляд завдань, ви дозволяєте очиститися вашому мозку від зайвої інформації, не тримати її весь день в голові, побоюючись щось забути, і, відповідно, ефективніше працювати.

Завдяки зручності і компактності завжди можете носити ваш щоденник з собою. При необхідності ви в будь-який момент зможете відразу записати в нього різні відомості про близьких вам людей і ділових партнерів (адреси, номери телефонів, електронну пошту, важливі дати), а також різні ідеї, думки або ж рядки вірша.

Також щоденник є відмінним помічником в питанні обліку ваших доходів і витрат, і ви можете використовувати його для складання списку покупок, записувати витрати, розмір отриманих доходів та ін.

Якщо ви займаєтеся вивченням іноземних мов, то завдяки записи в ваш щоденник різних термінів, слів та виразів зможете швидше запам'ятати потрібні вам дані.

Не варто думати, що щоденник необхідний лише просунутим бізнесменам і вкрай зайнятим людям. Навіть якщо ви проста домогосподарка або звичайний робочий, то і в такому випадку ведення щоденника принесе вам масу переваг. Але перед тим як почати вести щоденник, слід розібратися з вибором його різновидів.

до змісту ↑

Види щоденників - який вибрати?

Ваш особистий щоденник може мати абсолютно різну форму. Так, це може бути записна книжка, блокнот, зошит або ж їх електронний аналог для планшета або смартфона. Що стосується останніх варіантів, то в інтернеті ви знайдете масу відповідних програм для вашого мобільного пристрою. Серед них варто відзначити LeaderTask, «Щоденник», PIMOne, Power Notes і EverNote.

Якщо вам більше до вподоби звичні паперові блокноти і записні книжки, то при виборі зверніть увагу на наявність дат або ж спеціальних полів для їх проставлення. В останньому варіанті вам доведеться самостійно прописати всі числа і місяці (краще зробити це відразу ж після покупки). Важливо приділити вашу увагу матеріалу обкладинки. Вона може бути пластикової, паперової, дермантіновий або шкіряною.

Природно, останній варіант є найкращим, а оскільки щоденник слід вести кожен день, то й блокнот повинен бути якісним. Також вельми вдалим доповненням до обкладинці стануть тканинна закладка, невеликі кишеньки на поверхні і кріплення для листків паперу всередині. Ще дуже бажано, щоб в щоденнику присутній календар і різна допоміжна інформація.

до змісту ↑

Як правильно вести щоденник - практичні рекомендації

Як правильно вести щоденник - практичні рекомендації

Як ви розумієте, щоденник то і має на увазі, що його необхідно вести кожен день. Постарайтеся завести собі корисну звичку рівно о 8 або 9 годин вечора робити записи, а точніше складати і записувати план справ на наступний день. Головне - робити це регулярно, не пропускаючи жодного дня. А навіть якщо таке й станеться, то ви ясно зможете побачити, що відповідна сторінка в щоденнику залишилася порожньою, і ви упустили можливість провести день з максимальною користю.

А навіть якщо таке й станеться, то ви ясно зможете побачити, що відповідна сторінка в щоденнику залишилася порожньою, і ви упустили можливість провести день з максимальною користю

Завжди беріть ваш блокнот з собою, де б ви не знаходилися. Для такого випадку можна знайти і відповідну компактну ручку, яка не буде заважати вашим рухам, перебуваючи в кишені. Погодьтеся, що думки і різні вдалі ідеї часто приходять спонтанно і в різний час доби. І буде дуже зручно, якщо в такі моменти осяяння у вас завжди будуть при собі папір і ручка.

І буде дуже зручно, якщо в такі моменти осяяння у вас завжди будуть при собі папір і ручка

Якщо ви сумніваєтеся в необхідності робити будь-які записи, то спочатку складіть попередній план наступного дня на чернетці - в кінці щоденника або ж на окремому листочку. А коли вже точно визначитеся із завданнями, то чітко і конкретно записуйте їх на наступний день.

Також під час розмови про те, як вести щоденник, потрібно наголосити на необхідності установки чітких обмежень за часом для кожної окремої справи. Наприклад, якщо сьогодні ввечері ви вирішили зайнятися вивченням англійської мови, то так і запишіть, що о 7 годині ви починаєте заняття і закінчуєте їх в 8 вечора. Дуже важливо встановлювати для себе конкретні часові проміжки і завжди їх дотримуватися. Це дозволить вам не відволікатися на зайве і економити масу часу.

Не поспішайте відразу ж після покупки щоденника писати на наступний день по 10-20 завдань. Якщо ви ніколи раніше цього не робили, то по незвички ви, швидше за все, не виконаєте і половини з них. Заведіть собі за правило, що якщо вже зробили запис або описали завдання в вашому щоденнику, то її обов'язково слід виконати. Почніть хоча б з 2-3 невеликих справ на день і поступово збільшуйте їх кількість в майбутньому.

Важливо згадати і про непланові блоки. Варто визнати, що часто багатьом людям не вдається дотримуватися складеного плану, так як в життя втручаються різні несподівані обставини - захворів хтось із близьких, терміново викликав начальник на роботу і т. Д. Як раз на такі випадки виділяйте 1-2 години часу з вашого розпорядку, в які ви і будете займатися вирішенням непередбачених питань.

Говорячи про те, як вести щоденник, варто відзначити і те, що такий блокнот використовується не тільки для різних ділових нотаток, але і для обліку часу на відпочинок і розваги. Так, ви можете заздалегідь позначати дати і тижні, коли плануєте добре відпочити. Також в щоденнику варто записувати час на перерви в роботі, на спілкування з друзями, колегами і родичами.

Щоб вам було простіше визначитися з черговістю виконання різних завдань, позначайте їх пріоритетність різними символами. Так, найважливіші пункти вашого плану можна обводити кружечком або ж позначати їх за значимістю буквами А, В і С. Природно, що вашим головним завданням на день буде виконання найголовніших справ, а вже після них заняття іншими питаннями зі списку.

Природно, що вашим головним завданням на день буде виконання найголовніших справ, а вже після них заняття іншими питаннями зі списку

Кожен день, перш ніж складати новий список справ на завтра, проводите аналіз виконаної роботи за сьогодні. Якщо ви змогли виконати всі заплановані завдання і не дуже втомилися, то можете скласти для себе ще більше справ. Якщо ж вам не вдалося виконати частину із запланованого, то дайте відповідь собі чесно, чому так сталося. В останньому випадку має сенс скласти для себе більш простий список справ і постаратися виконати його повністю.

В останньому випадку має сенс скласти для себе більш простий список справ і постаратися виконати його повністю

Вдалою ідеєю буде ввести для себе систему заохочень за виконання завдань. Так, коли ви виконаєте одну з найскладніших справ за день, то можете порадувати себе невеликим подарунком. Наприклад, це може бути невелика сума грошей, яку ви відразу можете витратити на будь-які радості для себе. Але якщо ви не зробили і половини від задуманого, то ніякої нагороди робити, звичайно, не варто. Уже одна ця рекомендація дозволить вам набагато простіше і веселіше займатися плануванням.

Тепер ви точно знаєте, як вести щоденник і що такий щоденник є незамінним помічником для високоефективних людей, які бажають в найкоротші терміни досягати своїх цілей і не втрачати час дарма. Цей помічник допомагає розвантажити вашу голову від нав'язливих ідей, думок, чітко систематизувати всю інформацію, що надходить і навчитися по-справжньому грамотно розпоряджатися найціннішим і не поновлюваний ресурс в нашому житті - часом. Успіхів!

Автор: Олексій Півень

Натискаючи на кнопку «Залишити коментар», ви приймаєте угоду користувача і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

Що являє собою щоденник?
Для чого необхідно вести щоденник?
Види щоденників - який вибрати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: