Новости

IT Expert: Чи готовий ти до 4К?

IT Expert світ технологій Наука і техніка Сергій Гріцачук

| 14.11.2013

Навіщо переходити на 4К

Як підготувати систему до переходу на новий формат

Головне - відеокарта!

Навіщо переходити на 4К

Вважається, що навіть Full HD (1920 × 1080) недостатньо чітко відтворює деталі зображення, а існуючі монітори не підходять для повноцінного сприйняття відео кінематографічної якості.

Позначення «4К» застосовується щодо кількох різних стандартів в цифровому кінематографі та комп'ютерної графіки, тому, щоб уникнути плутанини, маркетологи вирішили назвати так будь-який дозвіл, горизонталь якого містить близько 4000 пікселів (як більше, так і менше).

Quad HD не влаштував маркетологів, і, не дивлячись на те, що пікселів по горизонталі всього 3840, він отримав назву "4К"

Не вдаючись в нюанси, скажу лише, що зображення такого формату вимагає не тільки спеціалізованих засобів створення контенту (наприклад, камер), але і відповідного класу ПК і моніторів. Судіть самі: тільки для того, щоб відобразити 4К-відео з частотою 60 кадрів / с, необхідно передавати близько 500 млн пікселів в секунду, а з усіх сучасних інтерфейсів з таким потоком впорається хіба що DisplayPort.

Cейчас поки немає ні фільмів, ні телепередач в такому дозволі, але кількість моніторів з підтримкою 4K зростає, поліпшуються характеристики відеокарт, і є всі підстави до появи контенту надвисокої роздільної здатності в найближчі рік-два. Але для геймерів і тих, хто професійно працює з графічними програмами (AutoCAD, Photoshop), нова технологія, зрозуміло, актуальна вже зараз: по-перше, забезпечує високу якість, а по-друге - уміщає на екрані більшу кількість інформації.

4К-монітори поки складаються з двох фізично різних половинок, цілісне зображення формується за таким же принципом, як якщо б картинку відображали на двох окремих екранах.

Як підготувати систему до переходу на новий формат

Починайте з придбання монітора (або телевізора) і тільки потім переходите до апгрейду комп'ютера. Пам'ятаючи про те, що буде потрібно перекачувати вчетверо більше інформації, зверніть увагу на запас оперативної пам'яті і продуктивність дискової підсистеми. Рекомендую доповнити конфігурацію SSD в ролі системного накопичувача, а HDD використовувати ємний (від 2 Тбайт) і швидкий (від 7200 об / хв).

Обсяг ОЗУ - питання дискусійне, але однозначно не повинно бути менше 8 Гбайт. Швидше за все, вибір доведеться робити між 16 і 32 Гбайт, але моя думка - 16 цілком достатньо. Переконайтеся, що на системній платі вистачає слотів для апгрейда, а також перевірте, чи встановлена ​​пам'ять з максимально допустимими характеристиками.

Доручити обробку великого потоку даних однієї відеокарти і очікувати прийнятного результату - щонайменше самовпевнено. Навіть найкрутіші новинки від AMD і NVIDIA, незважаючи на заяви розробників, зможуть забезпечити гідну продуктивність тільки працюючи в парі (а то і в більшій кількості).

Так що, якщо системна плата не розрахована на установку мінімум двох відеоадаптерів, доведеться з нею розлучитися.

А ось процесор, мабуть, навряд чи доведеться апгрейдити - якщо, звичайно, в системі не встановлений бюджетний варіант. Але, з огляду на перехід на новомодну технологію, чому б і не віддати перевагу максимально продуктивний «мотор»?

Обов'язково перевірте параметри джерела живлення: його потужності має вистачати з надлишком, щоб потягнути кілька відеокарт і інші енергоємні компоненти.

Доведеться подбати і про охолодження: продуктивна начинка, наскільки б енергоефективної не була, потребуватиме якісному відведення тепла.

Може здатися, що простіше відразу купити новий системний блок - особливо якщо взяти сертифікований NVIDIA «для 4К». Можливо, це так, якщо конфігурація комп'ютера пристойно застаріла. В інших ситуаціях, швидше за все, досить виконати лише деякі з наведених рекомендацій.

Головне - відеокарта!

Якщо потрібні гри в максимальній якості, вимоги до відеокарти виростуть. Не раджу думати, що наявна в розпорядженні NVIDIA GeForce GTX 680 або GeForce GTX 770 врятує ситуацію: для більш-менш комфортної гри на середніх настройках буде потрібно не менше двох карток рівня AMD Radeon HD 7970 або NVIDIA GTX 780 / Titan.

Не раджу думати, що наявна в розпорядженні NVIDIA GeForce GTX 680 або GeForce GTX 770 врятує ситуацію: для більш-менш комфортної гри на середніх настройках буде потрібно не менше двох карток рівня AMD Radeon HD 7970 або NVIDIA GTX 780 / Titan

NVIDIA розробила спеціальний стандарт конфігурації ПК, Battlebox, який гарантує готовність до 4К. Але навіть в ньому не розглядається менше трьох "Титанів".

А краще дочекатися появи в продажу флагманів - NVIDIA GeForce GTX 780 Ti або AMD Radeon R9 290X. Але навіть вони (за результатами попередніх тестів) не здатні видавати гідний результат в поодинці.

висновки

Те, що новий стандарт неминуче стане повсюдним, сумнівів немає. Але чи є сенс орієнтуватися на нього вже зараз? Говорити про готовність до повного переходу на формат 4К в будь-якому випадку рано: не готові ні постачальники контенту, ні розробники засобів відображення. Представлені в продажу пристрої являють собою здвоєний монітор (по суті, два в одному) з двома ж процесорами для обробки зображення. Це призводить до ряду проблем з відображенням в іграх, посилюючи недосконалістю драйверів. До того ж інтерес в надвисокому дозволі є поки що тільки у геймерів - якщо, звичайно, вони готові розлучитися з досить кругленькою сумою і миритися з уже виявленими і очікуваними недоробками і багами.Ключові слова: новини відеокарт

Журнал: Журнал IT-Expert [№ 11/2013] , Підписка на журнали

Але, з огляду на перехід на новомодну технологію, чому б і не віддати перевагу максимально продуктивний «мотор»?
Але чи є сенс орієнтуватися на нього вже зараз?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: