Новости

Подвійний форсаж. Порівняння технологій CrossFire і SLI

 1. Принципи побудови CrossFire
 2. Принципи побудови SLI
 3. Такі різні і схожі алгоритми
 4. SuperTiling (ATI)
 5. Scissor (ATI), Split Frame Rendering (NVIDIA)
 6. Alternate Frame Rendering (ATI, NVIDIA)
 7. SuperAA (ATI), SLI AA (NVIDIA)
 8. фізична складова
 9. тестовий стенд
 10. тестування
 11. Висновок

Апетити сучасних ігор ростуть як сніжний ком. Намагаючись наздогнати розробниками, виробники відеокарт вирішили піти простим шляхом і запропонували можливість об'єднання двох і навіть більше відеокарт в одній системі. Купуємо спочатку одну карту, через деякий час - другу і подвоюємо тим самим швидкість в іграх в два рази. Звучить красиво, тільки в житті все виявилося складніше - є маса нюансів і підводних каменів.

Саме час розставити крапки над i і з'ясувати, наскільки життєздатні технології NVIDIA SLI і ATI CrossFire на практиці.

Принципи побудови CrossFire

Для побудови будь-CrossFire-системи потрібна материнська плата з двома і більше роз'ємами PCI Express x16. Причому чіпсет системної плати повинен бути певної моделі від AMD або Intel. Крім того, необхідний потужний блок живлення і самі відеокарти. CrossFire підтримується всіма картами модельного ряду Radeon X1000. Великим плюсом є те, що плати не повинні бути ідентичними - вони повинні належати одній серії, але по функціональності чіпи можуть відрізнятися. Правда, є один важливий момент: сумарне швидкодію зв'язки відеокарт визначається характеристиками найменш продуктивного чіпа. Наприклад, якщо ядро ​​на одній з плат містить 36 піксельних конвеєрів, а на іншій - 48, то другий чіп буде використовувати тільки 36 конвеєрів. Те ж правило поширюється і на частоти відеокарт. Звідси випливає, що краще об'єднувати дві однакові плати.

Є три шляхи організації CrossFire:

 • відеокарти з'єднуються за допомогою спеціального кабелю - зовнішнє з'єднання;
 • відеокарти з'єднуються за допомогою гнучких містків - внутрішнє з'єднання;
 • відеокарти не з'єднуються взагалі, обмін даними йде по шині PCI Express x16, а CrossFire реалізується за допомогою драйверів - програмний метод.
Апетити сучасних ігор ростуть як сніжний ком

ECS GeForce 8800 GTS повністю повторює еталонний дизайн від NVIDIA.

У разі зовнішнього з'єднання потрібні дві плати однієї серії. Одна з них - так звана майстер-карта (Master card), на якій розпаяний чіп Compositing Engine. Такі плати позначаються написом CF (CrossFire). Друга (і третя) відеокарта може бути будь-який в межах серії (наприклад, Radeon X1900 CF і Radeon X1900 XT). В процесі роботи кожна з плат формує свою частину зображення відповідно до одного з алгоритмів. Потім оброблені дані надходять на Compositing Engine, який здійснює компонування зображення і видає фінальний кадр. Чіп містить власну буферну пам'ять, що дозволяє йому накопичувати дані і формувати результуючий кадр в міру готовності обох відеокарт.

Внутрішньо з'єднання стало можливим недавно завдяки появі нових відеокарт Radeon X1950 Pro (RV570) і Radeon X1650 XT (RV560). У цих моделях чіп Compositing Engine вбудований в графічний процесор, що призвело до двох істотних спрощень при організації CrossFire. Перше - зникло поняття майстер-карти, досить купити однакові плати (нехай навіть від різних виробників). Друге - відеокарти з'єднуються за допомогою пари гнучких шлейфів, що безсумнівно зручніше громіздких кабелів. Яка з плат стає майстер-картою - визначає драйвер.

Останній спосіб побудови зв'язки CrossFire - програмний. Тобто відеокарти взаємодіють між собою через шину PCI Express, а компонування даних відбувається за допомогою драйверів. Слід зауважити, що при використанні програмного режиму спостерігаються втрати в продуктивності (10-15%) у порівнянні з іншими варіантами з'єднання. З іншого боку, об'єднання, скажімо, двох Radeon X1300 - це дивна витівка. У цьому випадку розумніше купити більш потужну плату.

Таблиця сумісності для відеокарт ATI Перша відеокарта Друга відеокарта Тип з'єднання Radeon X1300 Radeon X1300 Програмний режим Radeon X1300 PRO Radeon X1300 PRO Програмний режим Radeon X1300 XT Radeon X1300 XT Програмний режим Radeon X1600 PRO Radeon X1600 PRO Програмний режим Radeon X1600 XT Radeon X1600 XT Програмний режим Radeon X1650 PRO Radeon X1650 PRO Програмний режим Radeon X1650 XT Radeon X1650 XT Внутрішнє з'єднання Radeon X1800 CF Radeon X1800 XT, X1800 CF, X1800 XL, X1800 GTO Зовнішнє з'єднання Radeon X1900 GT Radeon X1900 GT Програмний режим Radeon X1950 PRO Radeon X1950 PRO Внутрішнє з'єднання Radeon X1900 CF Radeon X1900XT, X1950 CF, X1950 XTX, X1900 CF, X1900 XTX Зовнішнє з'єднання Radeon X1950 CF Radeon X1950 XTX, X1950 CF, X1900 CF, X1900 XTX, X1900 XT Зовнішнє з'єднання

Принципи побудови SLI

З часів 3Dfx і їх SLI-технології (Scan Line Interleave - чергування рядків) спливло чимало часу. NVIDIA успадкувала напрацювання колись відомої компанії і запозичила літери для своєї версії SLI. Тепер ці літери розшифровуються як Scalable Link Interface - масштабований інтерфейс. Що потрібно для побудови подібної системи? Знадобляться дві карти серії GeForce 6/7/8 з шиною PCI Express x16, міст, який об'єднує їх, і системна плата з двома PCIe x16. Останні виробляє поки тільки сама NVIDIA.

Але в комп'ютерному світі все швидко змінюється, і цілком ймовірно, що після покупки ATI американської AMD Intel захоче отримати підтримку SLI на своїх чіпсетах за всяку ціну. Тим більше що SLI вже була реалізована на системній платі від Albatron (PX915P-2V). Правда, для цього самим виробникам плати довелося модифікувати драйвера ForceWare. Так чи інакше, але факт очевидний - підтримка чіпсетів для роботи з SLI і CrossFire здійснюється програмно. При виборі відеокарт обмежень трохи, головне, щоб плати належали до одного класу - можна об'єднати, наприклад, дві GeForce 6600 GT або пару GeForce 8800 GTX. Версія BIOS і виробник значення не мають (з деяких пір). Об'єднання в SLI можливо як з використанням спеціального містка, так і без нього, тобто програмним шляхом. В останньому випадку зростає навантаження на шину PCIe, що негативно позначається на продуктивності.

Після появи здвоєних відеокарт GeForce 7950 GX2 користувачам стала доступна технологія Quad SLI. Суть її проста - беремо дві двочіпові плати, встановлюємо в материнську плату з парою роз'ємів PCIe x16, з'єднуємо SLI-містком і отримуємо потужну графічну підсистему. Все добре, якби не кілька «але». Щоб повністю розкрити потенціал такої системи, потрібна дуже потужна конфігурація комп'ютера і широкоформатний ЖК-панель. Фактичний приріст швидкодії від використання Quad SLI нижче очікуваного, близько 50% (на 4-кратний не тягне). Недавній вихід GeForce 8800 GTX ставлять жирний хрест на Quad SLI, яка так і не отримала широкого розповсюдження. В майбутньому NVIDIA обіцяє реалізацію технології SLI на трьох відкритих класу GeForce 8800.

Необхідність потужного блоку живлення і місткого корпусу ніхто не відміняв.

Чіпсети з підтримкою CrossFire ATI Intel ATI CrossFire Xpress 1600 Intel P965 Express ATI CrossFire Xpress 3200 Intel 975X Express

Такі різні і схожі алгоритми

І ATI, і NVIDIA заявляють, що використовують унікальні технології обробки зображення. Кожна з нижче перерахованих технологій має свої плюси і мінуси, може істотно підвищувати продуктивність в одній грі і давати лише невеликий приріст в інший. Спробуємо розібратися, що спільного і різного у напрацюваннях двох конкурентів.

Почнемо з єдиного, по-справжньому унікального методу обробки.

SuperTiling (ATI)

Метод SuperTiling підтримується тільки ATI. Картинка розбивається на окремі ділянки і приймає вид шахової дошки. Кожна відеокарта обробляє свою частину зображення - квадратик 32 на 32 пікселів. Таким чином, навантаження по закраске ділиться приблизно порівну, а ось геометрична дублюється - обидві відеокарти розраховують одні й ті ж дані. Цей режим особливо стане в нагоді в іграх, де не робиться наголос на геометричну складову.

Scissor (ATI), Split Frame Rendering (NVIDIA)

У випадку з Scissor і Split Frame Rendering екран поділяється на кілька частин, кожна з яких обробляється окремої відкритий. При використанні двох плат зображення ділиться на дві частини по горизонталі. Навантаження між відеокартами розподіляється динамічно, тобто поділ екрану відбувається пропорційно завантаженості сцени. Обидві плати обробляють як геометричну (повністю), так і піксельну (свою частину) складові.

Alternate Frame Rendering (ATI, NVIDIA)

Технологія Alternate Frame Rendering була запатентована ATI за часів двочіпової карти Rage Fury MAXX. Зараз AFR використовують обидві компанії. В основі методу лежить послідовна обробка кадрів: одній платі дістаються парні кадри, інший - непарні. В ідеалі такий підхід повинен забезпечувати дворазовий приріст швидкості. На ділі все інакше. В силу того, що технологія заснована на принципах паралельної роботи, вся геометрія, шейдерниє програми та інше обробляються на обох платах - це плюс. Але через особливості SLI / CrossFire виникають помітні затримки в реакції системи на дії користувача (ривки). Чому? Та все просто - один кадр може бути досить простим для обробки, а наступний у багато разів складніше. Тут-то і починаються проблеми, часу на побудову кадру потрібно більше.

SuperAA (ATI), SLI AA (NVIDIA)

Вишеобозначенние режими, на відміну від попередніх, націлені на підвищення якості картинки, а не швидкодії. При використанні SuperAA (ATI) обидві карти генерують одне і те ж зображення, але використовують різні шаблони повноекранного згладжування (FSAA). Відеокарта виконує над кадром згладжування з деяким зрушенням щодо результатів іншої плати. Потім відбувається змішування обох картинок і на екран виводиться результат. Таким чином, відбувається подвоєння якості згладжування без втрат швидкості (в порівнянні з однією картою). Доступні режими SuperAA: 8x, 10x (8x + 2xS), 12x і 14x (12x + 2xS).

Метод SLI AA (NVIDIA) мало відрізняється від аналога від ATI. Стають доступні два нових режиму згладжування: SLI AA 8x і SLI AA 16x. Перший - це комбінація 4-кратного мультісемплінг кожної з відеокарт (MSAA 4x + MSAA 4x), а другий - 4-кратного мульти- і 2-кратного суперсемплінг, тобто 8xS + 8xS. В результаті застосування нових режимів зростає чіткість зображення і детальність сцени. Особливо це стосується дрібних і віддалених від глядача об'єктів. Є і більш екзотичний режим SLI AA 32x, правда, скористатися ним буде складно - занадто висока навантаження.

ASUS P5N32-E SLI Plus заснована на nForce 680i SLI, має в своєму розпорядженні аж три PCIE x16, що працюють за схемою 16 + 8 + 16 ліній.

На відміну від плат на базі Intel 975X модель GIGABYTE 965P-DQ6 2.0 (Intel P965) працює в CrossFire-режимі за схемою PCIe x16 + PCIe x4.

Відкрите з підтримкою SLI Модель Тип з'єднання NVIDIA GeForce 6600 LE Програмний режим NVIDIA GeForce 6600 Програмний режим NVIDIA GeForce 6600 GT Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 6800 LE Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 6800 XT Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 6800 Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 6800 GS Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 6800 GT Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 6800 Ultra Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7100 GS Програмний режим NVIDIA GeForce 7300 LE Програмний режим NVIDIA GeForce 7300 GS Програмний режим NVIDIA GeForce 7300 GT Програмний режим NVIDIA GeForce 7600 GS Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7600 GT Внутрішнє сої Инени NVIDIA GeForce 7800 GT Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7800 GTX Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7800 GTX 512 Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7900 GS Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7900 GT Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7900 GTO Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7900 GTX Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7950 GT Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 7950 GX2 Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 8800 GTS Внутрішнє з'єднання NVIDIA GeForce 8800 GTX Внутрішнє з'єднання

фізична складова

В недалекому майбутньому технології SLI і CrossFire прийдуть на допомогу центрального процесора в нелегкій справі обрахунку фізичних процесів в іграх. Тут компанії ATI і NVIDIA йдуть схожими шляхами. Одна з карт тандему CrossFire / SLI буде займатися обробкою фізики (за допомогою движка Havok), а інша - графіки. ATI пропонує використовувати материнські плати з трьома роз'ємами PCIe x16 і три відеокарти для максимальної продуктивності. Дві відповідають за картинку, третя - за фізику. Втім, можна обійтися і двома картами, при цьому під фізику можна буде поставити не найбільшу дорогу модель, наприклад Radeon X1650 Pro.

В арсеналі NVIDIA є схожа розробка, більш того, все материнки на базі nForce 680i SLI оснащені трьома роз'ємами PCIe x16. З виходом чіпа GeForce 8800 було заявлено про можливість одночасного обрахунку графіки і фізики навіть силами однієї плати - уніфіковані процесори впораються з обома завданнями.

Все це прекрасно, але поки лише на папері. Розробники ігор не поспішають впроваджувати підтримку технологій від NVIDIA і ATI.

Чіпсети з підтримкою SLI AMD Intel NVIDIA nForce Professional NVIDIA nForce4 SLI XE NVIDIA nForce 4 SLI NVIDIA nForce4 SLI NVIDIA nForce 4 SLI X16 NVIDIA nForce4 SLI X16 NVIDIA nForce 500 SLI NVIDIA nForce 570 SLI NVIDIA nForce 570 SLI NVIDIA nForce 590 SLI NVIDIA nForce 590 SLI NVIDIA nForce 650i SLI NVIDIA nForce 680a SLI NVIDIA nForce 680i SLI

тестовий стенд

В якості основи ми використовували процесор Core 2 Duo E6700 і 2 Гб пам'яті від Corsair, яка працювала на частоті 800 МГц і затримках 5-5-5-15. Цього більш ніж достатньо для сучасних ігор, та й не тільки. Системних плат у нас було цілих три, а відеокарт і того більше - шість.

Використовуючи Biostar TForce P965 Deluxe, ми тестували швидкість Foxconn FV-N88SMBD2-OD (16000-17500 руб.) І Palit GeForce 8800 GTX (20000-22000 руб.). Для тестування двох ASUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M (14500-16000 руб.) І EAX1950CROSSFIRE / HP / 512M в режимі CrossFire скористалися платою GIGABYTE 965P-DQ6 ревізії 2.0. У випадку з CrossFire графічні роз'єми PCIe діють на неї за схемою 16 + 4 лінії. Здавалося б, така схема повинна серйозно обмежити швидкість в іграх, проте цього немає. Якщо і є падіння, то вони знаходяться в межах 3-5%. Але проблема не тільки в цьому.

Для SLI нам належало розшукати системну плату на сучасному чіпсеті nForce 680i SLI. У нашому розпорядженні була ASUS P5N32-E SLI Plus. Відкрите - ECS GeForce 8800 GTS (16000-17500 руб.) І Leadtek WinFast PX8800 GTS TDH (15500-17000 руб.). Незважаючи на різних виробників і версії BIOS, плати працювали стабільно.

Блок живлення - модульний Be quiet! DARK POWER PRO BQT P6-PRO на 600 Вт, примітний ще тим, що у нього є два роз'єми для живлення відеокарт. Його потужності вистачило як для CrossFire-конфігурації, так і для SLI. Шкода не було можливості з'ясувати, чи вистачить запасів цього БП на дві GeForce 8800 GTX, які за офіційними даними зажадають Потужність 700 Вт.

ASUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M виглядає гідно і по сей день, але конкурувати з GeForce 8800 GTS їй дуже складно.

На тлі своїх конкурентів Leadtek WinFast PX8800 GTS TDH виглядає привабливо. І все завдяки оновленому дизайну.

Тестовий стенд Процесор Intel Core 2 Duo E6700 (Socket 775, 2,66 ГГц, L2-кеш 4 Мб) Материнські плати ASUS P5N32-E SLI Plus (NVIDIA nForce 680i SLI, Socket 775, DDR2-1200, PCIE, SLI, PCI, IDE, SATA II, RAID, Sound, USB, FireWire, GbLAN, ATX) Biostar TForce P965 Deluxe (Intel P965, Socket 775, DDR2-800, PCIE, PCI, IDE, SATA II RAID, Sound, USB, GbLAN, ATX) GIGABYTE 965P-DQ6 2.0 (Intel P965, Socket 775, DDR2-1066, PCIE, CrossFire, PCI, IDE, SATA II, RAID, Sound, USB, FireWire, GbLAN, ATX) Пам'ять Corsair TWIN2X2048-8500C5 (1066 МГц, 5 5-5-15) 2x1024 Мб Жорсткий диск Seagate Barracuda 7200.9 160 Гб (SATA II, 16 Мб) Оптичний привід NEC ND-4550A (IDE) Блок живлення Be quiet! DARK POWER PRO BQT P6-PRO 600W (600 Вт) Драйвера для системних плат Intel Chipset Software Installation Utility 8.0.1.1010 NVIDIA nForce 9.53 Драйвера для відеокарти ATI Catalyst 7.1 NVIDIA ForceWare 97.92 Операційна система Windows XP Pro SP2, DirectX 9.0c

тестування

Відкрите Radeon X1950 XTX об'єднуються за допомогою ось такого незграбного кабелю. Але це вже минуле, ATI перейшла на гнучкі мости!

Кожну конфігурацію ми довго і болісно тестували в найсучасніших іграх, а саме: в Company of Heroes, FEAR, Prey і порядком потягати Far Cry. Дозволи найвищі - від скромного 1600x1200 до значних 2048x1536. Налаштування якості завжди максимальні, згладжування і анізотропна фільтрація завжди були включені. Ще б пак, адже на таких потужних картах немає сенсу їх відключати, інакше потенціал не буде задіяний. До того ж який сенс купувати дорогу відеокарту і грати при стандартних налаштуваннях?

Перша гра - і відразу конфуз. У Company of Heroes від CrossFire немає ніякого ефекту! Трохи копнувши вглиб, ми дізналися, що з подібною проблемою стикалися не тільки ми, але тоді люди використовували більш стару версію драйверів Catalyst. У нашому випадку була новітня версія 7.1. На жаль, це не врятувало. Залишається сподіватися, що проблема буде вирішена найближчим часом. Судячи з відгуків, така дивна поведінка відзначено тільки на платах на базі Intel 965P, у старшого Intel 975X таких проблем немає. На жаль, з'ясувати це на практиці не вдалося, в майбутньому цю прогалину заповнимо.

А ось з SLI проблем не було. Зростання продуктивності в порівнянні з однієї GeForce 8800 GTS помітний і відчутно. Зв'язці з двох GTS-плат підкоряються будь-які дозволи, навіть 2048x1536. І це при включеній анізотропної фільтрації (x16) і згладжування (x16). Особливо користь від SLI помітна в грі FEAR Дві GeForce 8800 GTS впевнено обганяють одну GeForce 8800 GTX.

Парочка Radeon X1950 XTX відмінно себе проявила в FEAR і Far Cry, але вже в Prey ми отримали досить бляклі результати. Ефект від CrossFire невеликий.

Пара слів про шум: парочка Radeon X1950 XTX шумить значно, вони не ревуть як Radeon X1900 XTX, але на їх фоні GeForce 8800 GTS / GTX просто тихі.

Технічні характеристики відеокарт Модель ATI Radeon X1950 XTX NVIDIA GeForce 8800 GTS NVIDIA GeForce 8800 GTX кодів имя G80 G80 Технологічний процес 90 нм 90 нм 90 нм Кількість транзісторів 384 млн 681 млн 681 млн Частота чіпа 650 МГц 500 МГц (96 SP на частоті 1 , 2 ГГц) 575 МГц (128 SP на частоті 1,35 ГГц) Інтерфейс пам'яті 256 біт 320 біт 384 біт Тип пам'яті, ШВИДКІСТЬ GDRR4, 2,0 ГГц GDDR3, 1,6 ГГц GDDR3, 1,8 ГГц Пропускна здатність пам'яті 64 Гб / с 64 Гб / с 86,4 Гб / с Малозначні пам'яті 512 Мб 640 Мб 768 Мб піксельна процесорів 48 96 уніфікованіх потокових процесорів 128 уніфікованіх потокових процесорів верхових процесорів 8 текстурних блоків 16 24 32 блоків растеризації (ROP) 16 20 24 Версія DirectX 9.0c (SM 3.0) 10 (SM 4.0) 10 (SM 4.0) Версія OpenGL 2.0 2.0 2.0 Інтерфейс шини PCI Expess x16 PCI Expess x16 PCI Expess x16 Тестування в Іграх Company of Heroes 1.3.0 Дозвіл 1600x1200 1920x1200 2048x1536 Palit GeForce 8800 GTX (Biostar, AF x16, AA x16) 84,9 65,8 59,2 Foxconn FV-N88SMBD2-OD (Biostar, AF x16, AA x16) 65, 0 48 , 3 37,8 2x NVIDIA GeForce 8800 GTS (ASUS, SLI, AF x16, AA x16) 84,2 69,2 56,0 ASUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M (GIGABYTE, AF x16, AA x6) 62,7 51, 3 46,9 2x ATI Radeon X1950XTX (GIGABYTE, CrossFire, AF x16, AA x6) 42,7 35,0 30,1 Far Cry 1.4 (Regulator) Дозвіл 1600x1200 1920x1200 2048x1536 Palit GeForce 8800 GTX (Biostar, AF x16, AA x16 ) 133,9 124,3 97,9 Foxconn FV-N88SMBD2-OD (Biostar, AF x16, AA x16) 111,3 103,1 71,9 2x NVIDIA GeForce 8800 GTS (ASUS, SLI, AF x16, AA x16) 137,7 123,1 103,6 A SUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M (GIGABY TE, AF x16, AA x6) 85,0 73,6 59,1 2x ATI Radeon X1950XTX (GIGABYTE, CrossFire, AF x16, AA x6) 116,3 109,0 91,4 FEAR 1.08 Дозвіл 1600x1200 1920x1440 2048x1536 Palit GeForce 8800 GTX (Biostar, AF x16, AA x16) 84 59 55 Foxconn FV-N88SMBD2-OD (Biostar, AF x16, AA x16) 65 48 40 2x NVIDIA GeForce 8800 GTS (ASUS, SLI, AF x16, AA x16) 95 81 65 ASUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M (GIGABYTE, AF x16, AA x6) 43 31 28 2x ATI Radeon X1950XTX (GIGABYTE, CrossFire, AF x16, AA x6) 69 60 44 Prey 1.2 (HWzone) Дозвіл 1600x1200 1920x1200 2048x1536 Palit GeForce 8800 GTX ( Biostar, AF x16, AA x16) 105,3 91,4 72,5 Foxconn FV-N88SMBD2-OD (Biostar, AF x16, AA x16) 65,8 56,5 47,7 2x NVIDIA GeForce 8800 GTS (ASUS, SLI , AF x16, AA x16) 110,4 97,7 77,9 ASUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M (GIGABYTE, AF x16, AA x6) 45,0 39,9 32,4 2x ATI Radeon X1950XTX (GIGABYTE, CrossFire, AF x16, AA x6) 54,5 47,3 37,1

Висновок

Тестування пройшло гладко, без ексцесів і зависань. Це говорить про деяку зрілості технологій, проте залишається багато питань. Проблема з драйверами існує, це ми побачили на прикладі CrossFire в грі Company of Heroes, де ефекту від технології просто не було. Цілком можливо, що з подібною проблемою можна зіткнутися і з використанням двох GeForce в деяких іграх. Крім того, обидві технології все так же залежні від драйверів - у кожній наступній версії розробники додають профілі з підтримкою нових і старих ігор. У випадку з ATI ситуація складніша, драйвер автоматично вибирає той чи інший режим обробки зображення, в той час як NVIDIA дозволяє нам створювати профілі для ігор і вибирати режим роботи SLI самостійно.

Рекомендації по збірці системи з двома відеокартами: в першу чергу знадобиться просторий корпус типу Full Tower, далі потужний блок живлення з реальними ватами (від 600 Вт) і бажано модульний (щоб зайві дроти не заважали циркуляції повітря), ну і дві відеокарти - хоч від ATI, хоч від NVIDIA. Вибір за вами. Але це не все - не обійтися без потужного процесора і 2 Гб оперативної пам'яті. Широкоформатний РК-екран з роздільною здатністю 1920x1200 вкрай бажаним, інакше ефекту занурення вам не бачити як своїх вух.

На наш погляд, технологія SLI зараз виглядає краще, що цілком закономірно - вона з'явилася задовго до виходу CrossFire. У NVIDIA було багато часу відшліфувати драйвера. Наскільки виправданою виглядає покупка двох GeForce 8800 GTS? На наш погляд - не дуже, адже GTX-версія пропонує порівнянну швидкість, помітно поступаючись парочці лише в FEAR До речі, краще однієї GeForce 8800 GTX може бути тільки дві! Правда, солодка парочка обійдеться в кругленьку суму, а тут не за горами нове покоління відеокарт від ATI. Поспішати не варто.

Ефект від CrossFire / SLI є, але подвоєння швидкості скрізь і завжди чекати не варто. Якщо потрібна максимальна продуктивність будь-яку ціну, то це варіант, в інших випадках краще купити топ-версію відеокарти від ATI або NVIDIA і отримувати насолоду від ігор до виходу нового покоління графічних чіпів.

Дякуємо наступні компанії за надане обладнання:

2L-PR ( www.2l-pr.ru ) - Palit GeForce 8800 GTX;

ASUS ( www.asus.com ) - ASUS P5N32-E SLI Plus, ASUS EAX1950XTX / HTVDP / 512M, ASUS EAX1950CROSSFIRE / HP / 512M;

Biostar ( www.biostar.com.tw ) - Biostar TForce P965 Deluxe;

Corsair ( www.corsairmemory.com ) - Corsair TwinX XMS2 CM2X2048-8500 C5;

CustomTek ( www.customtek.ru ) - Be Quiet Dark Power Pro BQT P6 PRO-600W;

Foxconn ( www.foxconn.ru ) - Foxconn FV-N88SMBD2-OD;

Intel ( www.intel.ru ) - Intel Core 2 Duo E6700;

IT-Labs ( www.it-labs.ru ) - ECS GeForce 8800 GTS, Leadtek WinFast PX8800 GTS TDH.

Що потрібно для побудови подібної системи?
Чому?
До того ж який сенс купувати дорогу відеокарту і грати при стандартних налаштуваннях?
Наскільки виправданою виглядає покупка двох GeForce 8800 GTS?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: