Новости

32 біта і 64 біта - в чому різниця? - Digitark

  1. 32 або 64 біта серед нас
  2. Доля 32 біт

Хоча б раз кожен з нас використовуючи комп'ютер стикався з таким поняттям, як "64-бітна" система або програма. Чим відрізняються 64 біта від 32-х крім номера, і чому деяким важливо це знати - про це розповість Digitark!

Минуло майже п'ять років з того моменту, як Apple представили смартфон iPhone 5S. Пристрій стало першим телефоном компанії з сенсором відбитку пальця. Під час презентації Тім Кук зробив акцент і на інше технічне нововведення нового iPhone, впровадженого в його процесор Apple A7. За допомогою цього мобільного чіп став першим у своєму класі процесором з вбудованим 64-бітними розширеннями.

Очевидно, для багатьох глядачів презентації по всьому світу, що не цікавляться такими тонкощами апаратної начинки iPhone, 64-бітна архітектура не викликала особливого інтересу, тому що рідко кому потрібно знати - чим 64 біта краще 32-х? Мова, втім, не тільки про продукти Apple. Практично всі персональні комп'ютери давно використовують цю ж технологію.

32 або 64 біта серед нас

Ми стикаємося з вибором між 64 або 32-бітових версіях програм, завантажуючи їх з інтернету. Windows також розділяє ці програми по різних папках Program Files наступним чином:

Windows також розділяє ці програми по різних папках Program Files наступним чином:

У 64-бітової версії Windows папка Program Files відповідає за 64-бітові програми, а в папці Program Files (x86) знаходяться 32-бітові додатки

Але чому ж 32-бітові програми знаходяться в папці "x86"? Справа в тому, що модельні номери процесорів Intel в кінці минулого століття закінчувалися цифрою 86. Всі ці процесори, зрозуміло, мали саме 32-бітної архітектурою (з 1985 року).

Головна відмінність 64-бітної системи від 32-бітної в тому, що остання не здатна читати більше 4 ГБ RAM.

Це стосується не тільки основної оперативної пам'яті, а й тієї, що встановлена ​​в відеокарти комп'ютера. Важливо знати ці відмінності тому, що багато сучасних комп'ютери, здатні підтримувати сучасні ігри на прийнятному рівні графіки, або ж програють відео в форматі 1080p і 4K, оснащені, як правило, мінімум 8 ГБ оперативної пам'яті, не рахуючи відеокарти.

Зрозуміло, на таких комп'ютерах вже заздалегідь встановлена ​​саме 64-бітна ОС, що підтримує і 32-бітові програми. Проте, ніколи не буде зайвим переконатися в тому, що ваш пристрій працює з сучасним стандартом. У Windows це легко зробити, вибравши в налаштуваннях меню "Система" і розділ "Про систему". Графа "Тип системи" повинна говорити наступне:

Графа Тип системи повинна говорити наступне:

Швидше за все те ж саме написано і в ваших властивості Windows, так як перехід на 64-бітну архітектуру почався ще понад 10 років тому

У разі комп'ютерів Mac ще простіше дізнатися, з якою системою ви маєте справу. Просто переконайтеся в тому, що ваш пристрій було вироблено в 2008 році або пізніше. Швидше за все, цей критерій точно виконаний.

Доля 32 біт

Перехід індустрії з 32 біт на 64 вже давно завершений. Проте, на просторах інтернету і в магазинах додатків до цих пір можна знайти 32-бітові програми. Це не дуже добре, оскільки, наприклад, якщо на вашому комп'ютері з 12 ГБ RAM запустити 32-бітний веб-браузер, то він буде утилізувати максимум 4 ГБ.

Для кого-то це здасться гарною новиною, тому що браузер не зазіхатиме на відведений для інших програм ресурс. Однак варто врахувати те, що різноманітні HTML5-плеєри, які завантажуються за замовчуванням в Facebook і YouTube, з'їдають величезну кількість пам'яті, що в разі її нестачі призводить до нестабільності додатки.

Apple намагаються поховати 32-бітну архітектуру одними з перших, задаючи тренд індустрії, як це колись сталося з відмовою від Flash на користь HTML5. Багато користувачів iPhone, що поновили свої пристрої до iOS 11, могли виявити, що деякі програми більше не запускаються, а в якості помилки підноситься "розробник не оновив свій додаток".

Саме так Apple бореться із застарілою технологією на своїх пристроях - 32-бітові додатки було заборонено публікувати в App Store ще в 2015 році. На черзі програми і додатки для Mac, адже в Apple пообіцяли, що їх macOS High Sierra стане останньою ОС, що підтримують 32-бітові програми. 1 січня цього року в Mac App Store також заборонили публікацію нових додатків зі старою архітектурою, а з червня не можна буде оновити вже існуючі.

Apple нагадує, що на macOS High Sierra підтримка 32-бітових додатків закінчиться

З боку ж Microsoft в цьому плані поки тиша. Лінійка Windows славиться серед багатьох комп'ютерних ентузіастів своєю консервативністю (наприклад підтримка випущеної в 2001 році Windows XP аж до 2014 року). Проте є підстави вважати, що і в Microsoft замислюються про те, як зробити 32-бітну архітектуру історією. З року в рік розробники припиняють підтримку застарілої технології, що може дозволити компанії випустити наступну версію Windows повністю 64-бітної.

Якщо це комусь не сподобається - завжди є можливість залишитися на Windows 10 до кінця циклу підтримки. Ні для кого не секрет, що користувачі Windows дуже повільно адаптуються до нових версій (наприклад донині частка 51% від загальної кількості встановлених на комп'ютерах систем Windows належить випущеної в 2009 році Windows 7 ).

32-бітові додатки - технологія минулого. Її кінець неминучий. Це справа часу - коли споживач і розробник відмовляться від неї назавжди. На звичайному користувача комп'ютера це сильно не позначиться, але спеціалізуються на комп'ютерах професіоналам варто стежити за розвитком подій.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: