Новости

Як встановити Ubuntu паралельно з Windows 10

Іноді користувачеві потрібно мати на ПК / ноутбуку дві операційні системи. Найчастіше це Windows і Linux в особі Ubuntu, Debian або Mint. Виникає закономірне питання - що робити і хто винен, щоб організувати Dual Boot, тобто подвійну завантаження з вибором ОС. Сьогодні ми розповімо, як просто це зробити.

Справа в тому, що Microsoft не любить GNU / Linux, хоча використовує у себе сервера на цій ОС. І тому установка Linux на ПК з уже встановленою Windows 10 має деякі підводні камені. Про них ми і розповімо.

Розмітка диска Windows 10

Перед установкою Ubuntu, потрібно розділити диск з Windows 10, щоб встановити другу ОС. На цьому етапі є два можливих сценарії, але спочатку потрібно перевірити, чи є в системі один розділ, виділений Windows 10 або кілька розділів. Якщо у вас в розпорядженні всього один розділ, його доведеться стиснути, але спочатку впевніться, що на ньому достатня кількість вільного простору.

У другому випадку, коли є два або більше розділів, вам потрібно вирішити, який розділ буде очищений для установки Ubuntu. Так чи інакше, клацніть правою кнопкою миші по меню Пуск, виберіть пункт "Керування дисками". У першому випадку виберіть диск (C :) і в контекстному меню правої кнопки миші виберіть опцію «Стиснути том».

Виберіть розмір нового розділу для Ubuntu, який залежить від початкового розміру диска і вільного простору на ньому, а також від вашого вибору. Зверніть увагу, що вам потрібно не менше 10 ГБ для установки Ubuntu (рекомендується 20 ГБ і більше). Після завершення стиснення, закрийте утиліту «Управління дисками»

У другому випадку, виберіть розділ, який потрібно очистити, припустимо (D :) і в додатку "Керування дисками" клацніть правою кнопкою миші по відповідному розділу і виберіть «Видалити тому», і у вас з'явиться нераспредленний розділ, також, як і в першому випадку. Крім цього, ви можете «відрізати» частину диска (D :), якщо не хочете повністю віддавати його під Ubuntu. Все виконується в тій же утиліті "Керування дисками".

установка Ubuntu

Після цього скачайте Ubuntu і запишіть на флешку. Для запису можна використовувати, наприклад, непогану утиліту Etcher , WinSetupFromUSB , Unetbootin або будь-який інший. Насправді, цих утиліт ціла купа.

Після записуєте на флешку настановної образ, скачаний раніше, підключаєте флешку до ПК і перевантажувати. Коли очиститься екран, викликаєте меню завантаження (зазвичай F9 або F11, залежить від моделі материнської плати і ноутбука). Там вибираєте вибору в якості джерела завантаження USB флешки. У деяких випадках буває, що завантаження з UEFI USB не розпочинається. Просто увійдіть або машину ще раз кнопкою Reset і виберіть просто USB. Після цього починайте установку.

При установці потрібно вибрати «Встановити Ubuntu поруч з Windows 10», після цього продовжити установку. Це дозволить тримати дві системи паралельно на одному ПК. Вибір між ними проводиться при включенні комп'ютера.

Можливо на деяких щодо старих ПК потрібно буде відключати опцію Secure Boot в BIOS.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: