Як встановити Windows XP: BIOS

Театр починається з вішалки, а робота з комп'ютером - з установки Windows (в даному випадку нам потрібна установка Windows XP). Зважилися ви встановити після покупки нового жорсткого диска або комп'ютера, або коли встановлену версію Windows не вдається перевстановити, це не суть важливо. Головне, як це зробити :) Детальніше про перевстановлення Windows XP розповідається тут , Ну а в цій статті ми познайомимося з тим, як швидко і безболісно проходить установка Windows XP на ваш домашній комп'ютер.

Насамперед необхідно налаштувати ваш комп'ютер таким чином, щоб завантаження здійснювалася з жорсткого диска, а з оптичного накопичувача (він же дисковод CD-ROM або DVD, багато різних у нього назв). Щоб це зробити, потрібно BIOS - невелика програма, розташована в пам'яті ROM вашої системної плати. З її допомогою слід налаштувати оптичний накопичувач в якості першого завантажувального пристрою. І як це можна зробити? Читаємо далі!

Програма BIOS виконує роль посередника між операційною системою і устаткуванням комп'ютера. Завдяки BIOS операційна система не повинна сходити з розуму від різноманітних особливостей обладнання, за рахунок чого досягається базова підтримка самих різних пристроїв.

Звичайно, друзі, ви все страшно не подобаються BIOS. Авторам windata.ru частенько доводилося допомагати з установкою і перевстановлення Windows і перше, що до остраху лякає будь-якого недосвідченого користувача - це синє незрозуміле вікно BIOS, щоб його. І що найсмішніше, на ділі це примітивна програма, абсолютно не є страшною, так що не боїмося :)

Нам потрібно перейти в меню BIOS Setup, після чого налаштувати необхідні параметри BIOS. Для цього перезавантажте комп'ютер. У перших секундах завантаження, в той момент, коли проводиться тестування обладнання (це називається процедура POST; коли на екрані миготять всякі незрозумілі буковки на чорному тлі), натисніть кілька разів клавішу <Delete> або <F2>. Яку саме клавішу, залежить від встановленої у вас версії BIOS і це завжди, запам'ятайте, написано в нижній частині екрана.

Подивіться дуже уважно (і не чешіть вухо, повідомлення швидко зникне): зазвичай це повідомлення виглядає, наприклад, ось таким чином: Press «Del» to enter BIOS (іншими словами, "натисніть клавішу <Del> для доступу до BIOS").

Вам обов'язково потрібно натиснути клавішу ще до того, як почне завантажуватися Windows. Якщо не встигли і прогавили, перезавантажте комп'ютер і спробуйте ще разок, і ще, і так до тих пір, поки перед вами не розкриється, нарешті, вікно BIOS.

Коли була натиснута потрібна клавіша, відкриється віконце BIOS Setup, в якому представлено безліч різноманітних параметрів. Для навігації по меню BIOS застосовуйте клавіші управління курсором і клавішу <Enter>.

Для навігації по меню BIOS застосовуйте клавіші управління курсором і клавішу <Enter>

Дивимося на малюнок вище. Ось і наш ворожий BIOS, відкритий на меню Main. Що в ньому найгірше - у різних версій BIOS для різноманітних материнських плат представлено різне меню, тому ваш BIOS буде напевно відрізнятися від того, що показаний на малюнку вище. Але, незважаючи на це, ви без особливих зусиль виявите шуканий параметр. Зробити це елементарно: за допомогою клавіш курсору рухайтеся по меню BIOS і натискайте клавішу <Enter> щоб відвідати в потрібний розділ.

Нічого не бійтеся, за просту прогулянку по BIOS вас ніхто не покарає, а комп'ютер не загориться яскравим полум'ям з тріском і шумом, і взагалі, все це дуже просто. Те, що нам потрібно, іменується Boot ( "завантаження"). Це меню може обзиватися також як Boot, Boot Device, Boot Priority і іншими схожими назвами, а ось назва "Boot" в тій чи іншій формі буде обов'язково, це просто зуб даю.

Нерідко меню Boot розташоване в розділі Advanced BIOS (або просто Advanced, тобто "розширене меню BIOS"). Щоб зайти в нього, як уже говорилося, будуть потрібні клавіші управління курсором, оскільки миша в BIOS, о жах, не працює. При цьому меню BIOS, в яке ми переходимо, підсвічується певним кольором (на зображеннях в цій статті видно, що це білий колір).

Шукаємо і не лякаємося. Як правило це меню розташовано прямо під носом, мужньо переходите по всім доступним розділах і меню швидко виявиться.

Тепер давайте розглянемо на конкретному прикладі, як можна виявити потрібне нам меню. BIOS ми відкрили, перше вікно показано вище. Як бачите, в ньому вибрано меню Main. Присутні там вгорі і інші меню, такі як Advanced, Power і ... вуяля, там є меню Boot! Ха-ха, пощастило, і не треба, витріщивши глазики, бігати по меню. Використовуємо клавіші курсора і переходимо в меню Boot (див. Нижче).

Нижче)

І що ми бачимо далі? А то, що нам потрібно: розділ Boot Device Priority, перекладається як "пріоритет завантаження пристроїв". Заходимо в це меню, клацнувши на клавіші <Enter>.

Заходимо в це меню, клацнувши на клавіші <Enter>

Тепер нам потрібно, щоб першим завантажувальним пристроєм став CD-ROM, в той час як спочатку, як видно на зображенні вище, зазначено значення Hard Disk, чи то пак жорсткий диск. В поле 1st Boot Device ( "перший завантажувальний пристрій") тепер за допомогою клавіш <Page Up> і <Page Down> перебираємо всі присутні там значення, поки не натрапимо на значення CD-ROM.

А ось для другого завантажувального пристрою ми виберемо значення Hard Disk. Навіщо це потрібно? Це дуже зручно, адже якщо в оптичному накопичувачі є диск, комп'ютер, в першу чергу, спробує завантажиться з нього. А якщо ж диска немає, він відразу буде завантажуватися з жорсткого диска. Отже, вам більше не доведеться заходити в BIOS щоб змусити комп'ютер завантажуватися з диска, вкажіть зараз це значення один раз, і справа буде в капелюсі. Подивимося на наступний малюнок, тепер CD-ROM став першим завантажувальним пристроєм, порядочег!

І ось ще що. Після того, як ви перейдете в меню Exit (вихід), не забудьте неодмінно вибрати значення Exit & Save Changes ( "вийти і зберегти зміни"). Після цього з'явиться вікно, в якому потрібно підтвердити, чи дійсно ви хочете завершити роботу з BIOS або так, дурницями страждаєте. Натисніть в цьому вікні на клавіші <Y> (мовляв, Yes, так, хочу-хочу). У вашій версії BIOS це значення може називатися якось по-іншому, але головне, щоб було слово Save ( "зберегти"), інакше все вироблені вами в BIOS зміни не будуть збережені.

Ось і весь концерт за вашими заявками, як бачите, все просто як апельсінчег :)

Підкоривши BIOS, перейдемо до першого етапу установки Windows XP .

І як це можна зробити?
І що ми бачимо далі?
Навіщо це потрібно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: