Яка версія windows краще і яку вибрати?

Для початку розберемося навіщо це взагалі потрібно? Наприклад Ви купуєте ноутбук або ПК без операційної системи (вирішили заощадити гроші, ну і правильно) або з встановленим дистрибутивом Linux (те ж саме, заощадили тому що він безкоштовний, але часто він незвичний звичайному користувачеві).
І тут перед Вами постає питання - яку ж версію встановити?
Звичайно може бути перше питання буде "А до кого ж звернутися для установки", але це вже з іншої категорії.
На вибір я пропоную 3 версії операційних систем сімейства Windows - це Windows XP, Windows 7 і Windows 8.
З одного боку найпростішим рішенням даного питання буде поставити останню версію вийшла на даний момент - це Windows 8. Тим більше у Microsoft тенденція з кожним випуском версій прибирати глюки і помилки попередніх версій, та й після цього працювати над новими помилками. Така вже їхня природа - помилки та виправлення . Але я б не поспішав з таким вибором, адже не завжди те що нове означає краще. Так давайте ж розглянемо ці операційні системи і зробимо висновок на якій зупинитися.
1) Переваги та недоліки Windows XP

Переваги.
Для кого ж призначена і чим хороша ця версія? Думаю відповідь очевидна, навіть виходячи з того що протягом дев'яти років з 2003 і по 2011 року цю система користувалася найпопулярнішим попитом. Запитайте "Чому?" Та тому що люди звикли до того, що у багатьох їхніх знайомих і друзів варто саме ця версія, то що відгукуються про неї позитивно, так і те, що вона проста в роботі. Все гранично чітко і ясно і не потрібно часто вдаватися до допомоги друзів і знайомих для пояснення як зробити що то.
Так само за цей час вона "обросла" достатньою кількістю оновлень і доповнень (ще й збірки існують в яких все і відразу ), Що дозволяє її встановити і відразу почати користуватися без потреби звикати і шукати щось нове.
З технічних переваг не можна не відзначити той факт, що вона підходить для старих комп'ютерів. Під старими я так само маю на увазі що у них слабке залізо і начинка. Вона вимагає значно менше оперативної пам'яті для роботи.
Недоліки.
Найголовніші недоліки пов'язані з залізом і виходячи з цього випливають інші невтішні моменти. Наприклад вона "не бачить" оперативну пам'ять більше ніж 4 Гб (якщо використовувати 4 Гб і більше, система зможе використовувати тільки 3.25 Гб.) І підтримує максимум DirectX 9. Воно й логічно, в той час коли вона випускалася ще не було такого що комп'ютер міг підтримувати 8 Гб оперативної пам'яті, ну а DirectX має специфіку постійно підвищуватися під вимоги. Тому якщо Ви хочете пограти або попрацювати з сучасними графічними редакторами або іграми, то швидше за все Ви цього зробити не зможете.
Так же недоліком є ​​той факт, що цю ОС заркивают і оновлень більше випускатися не буде.

Системні вимоги для Windows XP:
Процесор - 300 мГц
Оперативна пам'ять - 128 мб
1.5 гб вільного місця на жорсткому диску.


2) Переваги та недоліки Windows 7

Переваги.
Через 8 років після виходу Windows XP вийшла ця версія. Хоча і була як би "проміжна" нестабільна версія Windows Vista, але вона не отримала належного поширення і я б скоріше відніс її до бета-версії перед виходом сімки.
Думаю найбільшим гідністю буде її інтерфейс Aero. Справді сімка куди більш красивіше і зручніше ніж XP. Є тільки маленький нюанс - чим "вище" Ваша версія Windows 7 тим більше можливостей Ви отримаєте (я маю на увазі випуски Домашня Базова, Розширена, Корпоративна, Професійна і Максимальна). Я взагалі люблю все функціональне (про всяк випадок, стане в нагоді коли небудь) тому на ПК у мене Максимальна, а на ноут Базова (все одно на ньому тільки в поїздках працюю).
Так само перевагою є те, що в Windows 7 існує мало кому помітна служба під назвою UAC (User Account Control). Це те саме віконечко яке вискакує у Вас при діях з особливо важливими інструментами (файлами) і питає дозвіл на зміну. Це своєрідна "захист від дурня" тобто коли вийде таке повідомлення, Ви можете ще подумати "А чи варто мені це робити? Раптом зашкодить комп'ютера" і можете відмовитися від гріха подалі. Добре якщо це повідомлення виходить при виконанні Ваших дій, а що якщо воно просто так вийде? Тут вже варто задуматися про віруси, хакерів і тому подібних, щоб переглянути антивірус. А антивірус все таки обов'язковий, тому що в наш час всякі "нехороші" люди навчилися робити так, що можна обійти і такий захист цієї служби.
Ще з переваг можна відзначити те, що Windows 7 добре справляється з бездротовими мережами, а саме Wi Fi. Що природно, адже в пору виходу Windows XP це було ще мало поширене. У ній вже вбудовані всі драйвера для підтримки даної функції (особливо якщо у Вас моноблок, ноутбук або нетбук), але і для ПК можна поставити планку в порт і Ваш комп'ютер зможе використовувати Wi Fi як завгодно.
Ну і наостанок не можу не відзначити те, що в Windows 7 вже вбудовані найбільш підходящі драйвера для Вашого комп'ютера. І після того як Ви її встановили, Вам залишається тільки встановити парочку драйверів які йдуть зазвичай разом з Вашим комп'ютером, камерою, телефоном тощо пристроями. Ну або скористатися програмою для пошуку невстановлених драйверів, знайти і відновити їх.
Недоліки.
От чесно, за роки роботи з Windows 7 ще не знайшов більш менш важливих недоліків. Хіба що деякі старі ігри і програми не йдуть на ній. Звичайно в ній це передбачена і дає змогу виконувати в режимі сумісності з попередніми версіями Windows, але як я не намагався часом так запустити - у мене нічого не вийшло.

Системні вимоги для Windows 7:
Процесор - 1 гГц
Оперативна пам'ять - 1 гб для 32х-бітової версії і 2 гб для 64х-бітової версії
Відеокарта з підтримкою DirectX9
16 гб вільного місця на жорсткому диску для 32х-бітової версії і 20 гб для 64х-бітової версії.


3) Переваги та недоліки Windows 8

Переваги.
Стиль Metro. Ох вже цей хвалений стиль метро .... Але тим не менш, це перевага. Спочатку, правда незручно, але через якийсь час звикаєш і починаєш розуміти всю красу даного інтерфейсу прийшов на заміну Aero від Windows 7.
Багатоплатформність. Ця ОСь вийшла не так давно, а саме 3 місяці тому. 26 жовтня 2012 року було опубліковано її офіційний реліз. Отже вона орієнтована на більш часті потреби користувачів, зокрема її можна ставити не тільки на ПК, ноутбук або нетбук, а так само на моноблоки і планшети. Досягається це шляхом того, що в ній передбачено сенсорне введення даних (для цього і був придуманий стиль метро - ці квадратики і прямокутники).
Швидкість завантаження. Це вже я взяв з оф сайту Майкрософта, але до достоїнств відніс бо він лише в долі секунд швидше завантаження чистої Windows 7 (перевірено досвідченим шляхом) і можете не вестися на відеоролики компанії.
Вбудований антивірус. У цій версії йде вже вбудований антивірус від самої компанії Microsoft. В принципі непоганий і безкоштовний антивірус. Сам ним користуюся і іншим рекомендую.
Більш тісний зв'язок з інтернетом, тобто інтернет там потрібен практично завжди. Якщо у випадку з windows 7 або windows XP можна було заборонити програми або підключити інтернет, але не бути в ньому, то тут як тільки з'явиться інтернет система відразу почне щось качати і оновлювати. Може це і недолік (особливо для тих хто користується 3g USB модемами), але я вважаю що це більше гідність бо завжди знаходишся в курсі всіх подій (особливо якщо встановлені інформаційний гаджети) і система постійно оновлена.
Недоліки.
На мою думку вона ще досить "сира", над нею ще треба попрацювати. Адже як зазвичай буває після виходу нової версії відразу починаються пошуки її вразливостей, глюків, помилок, особливо над цим намагаються різного роду хакери. З огляду на той факт що вона тісно пов'язана з інтернетом, то Ваші дані будуть практично відразу доступні зловмисникам. Часом не врятує навіть антивірус.
У ній не можна встановлювати програми з інших сайтів. Тобто раніше було простіше - знайшов в інтернеті потрібну програму, скачав архів або exe файл, запустив, встановив і користуєшся. Тут же вирішили убезпечити зробити трохи по іншому - тепер потрібно шукати і викачувати утиліти через вбудований Windows Store - магазин Windows. Аналог AppStore у айфонів і Google Market у андроїдів. Особисто мені здається це недоліком ніж перевагою, хоча ...

Системні вимоги для Windows 8:
Процесор: 1 гігагерц (ГГц) або вище з підтримкою PAE, NX і SSE2 (докладніше)
ОЗУ: 1 гігабайт (ГБ) для 32-розрядної версії або 2 ГБ для 64-розрядної версії.
Вільне місце на жорсткому диску: 16 гігабайт (ГБ) для 32-розрядної версії або 20 ГБ для 64-розрядної версії.
Графічний адаптер: графічний пристрій Microsoft DirectX 9 з драйвером WDDM.


Ось в принципі і все про порівняннях. Тепер розберемося що ж все таки вибрати і встановити.
Хоча зараз виробники програм і гра випускають свої продукти з підтримкою всіх цих версій, але все частіше відмовляються від Windows XP (бо ресурсів у неї не вистачить) і не включають Windows 8 (не встигли ще "поєднати").
На своєму досвіді я б рекомендував зупинити свій вибір на Windows 7 і бажано на Максимальної (Ultimate). Просто тому що сам користуюся і не бачу сенсу переходити на ту ж саму 8ку. Я взагалі вважаю що 8ка це як "предверие" інший операційки, як це було з windows vista перед виходом windows seven. Просто Microsoft поспішати і штампує випускає системи в першу чергу, а виправленням помилок займається вже знехотя (це особисто моя думка).
7ка на даний момент є найбільш стабільною і популярною версією windows. Та й ноутбуки, комп'ютери, нетбуки зараз випускають вже з передвстановленою windows 7 (хоча почали впроваджувати вже і windows 8). І нинішнє залізо комп'ютерів дозволяє встановлювати windows 7. Навіть на нетбуки йде спеціальна windows 7 редакції Starter (початкова).
Windows XP я б рекомендував ставити тим, хто з нею знайомий ще з бородатих 2000х років, якщо у нього старенький комп'ютер або новий, але залізо не дозволяє ставити навіть Windosw Starter.
Ну а з установкою Windows 8 я б рекомендував все таки притримати хоча б коду мінімум коли вона буде більш менш відточена і виправлена.
Беріть участь в опитуванні, залишайте коментаріДля початку розберемося навіщо це взагалі потрібно?
І тут перед Вами постає питання - яку ж версію встановити?
Для кого ж призначена і чим хороша ця версія?
Запитайте "Чому?
Це своєрідна "захист від дурня" тобто коли вийде таке повідомлення, Ви можете ще подумати "А чи варто мені це робити?
Добре якщо це повідомлення виходить при виконанні Ваших дій, а що якщо воно просто так вийде?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: