Новости

Який виндовс краще 7 або 10 або може 8.1

  1. Що таке операційна система
  2. Склад операційної системи
  3. Можливості редакцій Windows 7
  4. Windows 7 (Starter)
  5. Windows 7 (Home Basic)
  6. Windows 7 (Home Premium)
  7. Windows 7 (Professional)
  8. Windows 7 (Ultimate)
  9. Як визначити чи підтримує ваш процесор PAE, NX і SSE2
  10. Можливості редакцій Windows 8 і 8.1
  11. Можливості редакцій Windows 10
  12. Який виндовс краще - Відповіді на питання
  13. Який виндовс краще? Або який windows краще?
  14. Який виндовс краще 7 або 10?
  15. Яка виндовс 7 краще для ігор?
  16. Яка виндовс 10 краще?
  17. Яку виндовс 7 краще встановити?
  18. Який виндовс краще для ноутбука?
  19. Що значить windows 10 1607/1703/1709/1803/1809?
  20. На 2 гіга оперативки що краще ставити виндовс 8.1 або 10?
Який виндовс краще

Який виндовс краще? - це дуже цікаве питання. Але на мій погляд не зовсім коректний, тому що не повний. Він не повністю визначає те, що ви хочете дізнатися.

Якщо вас цікавить розрядність (32/64), то кожна версія хороша для свого комплекту обладнання. Досить докладно я розкрив цю частину теми в статті " Яку вибрати Windows ".

Якщо вас цікавить номер версії XP, 7, 8, 10, то тут відповідь очевидна. Виходячи з принципу, що кожна наступна версія повинна бути кращою за попередню, відповідь уже напрошується сам собою. Звичайно це Windows 10. На даний момент це остання версія і вона звичайно ж найкрутіша. Для найновіших комп'ютерів вона напевно повинна бути найкращою. Але тут же виникають питання: "А чим вона краще за інших?"; "Чи можна його встановлювати на старі комп'ютери?"; "Чи можна ставити старі Ос на нові комп'ютери?". Щоб зрозуміти суть наших подальших міркувань, необхідно знати що таке Операційна Система (ОС), з чого вона складається і як працює.

Зміст статті:

Що таке операційна система

Який виндовс краще - Операційні системи для комп'ютера

З Вікіпедія дізнаємося таке визначення:
"Операційна Система, скорочено ОС (від англійського operating system, OS) - це комплекс взаємопов'язаних програм, призначених для управління ресурсами комп'ютера та організації взаємодії з користувачем". Іншими словами ОС зобов'язана управляти всіма пристроями комп'ютера і дозволяти вводити команди і дані з пристроїв введення таких як клавіатура, миша ..., і виводити результати виконання команд на пристрої виведення такі як екран монітора або принтер.

Склад операційної системи

Який виндовс краще - Склад Операційної системи

Сучасна Операційна Система складається з 5 важливих компонентів:

- ядро ​​- головна частина операційної системи, яка керує всіма процесами виконання програм і їх доступом до ресурсів комп'ютера, а так же керує файловою системою;

- драйвери - програми, які забезпечують роботу всіх пристроїв і компонентів комп'ютера;

- файли конфігурації операційної системи;

- командний процесор - перетворює команди користувача, введені з клавіатури, в команди зрозумілі операційній системі;

- графічний інтерфейс - перетворює команди миші в команди зрозумілі операційній системі;

Ось власне і все. Але чому ж тоді установчі пакети такі великі? Та тому, що всі версії Windows це не тільки сама операційна система, а ще й пакети утиліт (програм) - програм, що забезпечують зручності роботи з ОС. Тому кожна версія Віндовс відрізняється не стільки самим ядром, скільки пакетом програм. І це особливо сильно помітно в редакціях будь-якої версії виндовс від XP до десятки. Тому вони так сильно відрізняються за можливостями і за ціною.

З огляду на той факт, що після версії 7 кожна наступна операційна система (ядро) є продовженням попередньої, слід припустити, що версії з 7 по 10 мало відрізняються один від одного і досить сумісні. І це підтверджує сама Майкрософт: все ОС від Вісти до 10 сумісні. Більш того вони схожі по конфігурації і при установці вимагають мінімум 1 ГБ оперативної пам'яті.

Звідси висновок, що Віндовс з 7 по 10 як операційна система мало відрізняються один від одного і немає великої різниці в тому, що ви хочете встановити. А ось набором програм, настройками і зовнішнім виглядом (графічним оформленням) вони відрізняються значно. Найпомітніше відмінність в ос це розрядність (32 і 64 розряду). Саме воно визначає на який комп'ютер який виндовс краще поставити.

Якщо ядро ​​Віндовс 32 розрядне, то і весь пакет програм буде 32 розрядним. Якщо ядро ​​64 розрядне, то в пакеті будуть присутні 64 розрядні програми. Звичайно не всі програми 64 розрядні, а тільки ті в яких є гостра необхідність. Решта, як і раніше будуть 32 розрядними. Так як 64 біт ос дозволяє працювати 32 розрядних програм.

Оскільки Операційна Система це не благодать Божа, призначена для забезпечення зручної роботи комп'ютерів, а бізнес проект, створений викачувати гроші користувачів, то потрібно дивитися які капості, або гідності і обмеження, які нововведення в який пакет включені. Давайте подивимося чим відрізняються різні редакції різних версій Windows.

Можливості редакцій Windows 7

Віндовс Vista і 7 розроблялися ще в ті часи коли було досить багато тільки 32 розрядних процесорів. Тому вони і були орієнтовані переважно на максимальне використання їх можливостей. А деякі можливості 64 розрядних процесорів використовувалися не повністю. Я маю на увазі підтримку PAE, NX і SSE2. Можливо це робилося для того щоб максимально забезпечити сумісність з попередньою версією XP і не відлякати шанувальників Віндовс.

Windows 7 (Starter)

Який виндовс краще - Windows 7 Початкова (Starter)

Так наприклад, Windows 7 Початкова (Starter) існує тільки в 32 розрядному варіанті і дозволяє працювати з обсягами пам'яті тільки до 2 ГБ. Це абсолютно мінімалістичний пакет, призначений скоріше для дешевих нетбуків. Так ось такі обмеження. А з іншого боку в ній є все найнеобхідніше:
1. Windows Media Player;
2. Покращена панель завдань і списки переходів;
3. Пошук Windows;
4. Приєднання до домашньої групи;
5. копіювання та відновлення;
6. Розширені можливості програвання медіа файлів;
7. Центр підтримки;
8. Управління пристроями (Device Stage);
9. Потокове мовлення медіа файлів, включаючи технологію Play To;
10. Підтримка Bluetooth;
11. факсів і сканування;
12. Базовий набір ігор;
13. Диспетчер облікових даних;
14. Кількість одночасно запущених додатків будь-;

Який виндовс краще - Windows 7 Home Basic (Домашня базова)

В принципі цю редакцію використовувати можна на слабких ноутбуках і особливо на нетбуках. Вона призначена для користувачів з мінімальними вимогами і поєднує в собі надійність і швидкість зі знайомим інтерфейсом. Бродити в інтернеті. Друкувати документи. Дивитись фільми. Слухати музику. Все це цілком можливо. Але ось пограти можна буде тільки в легені гри, переважно з пакета виндовс. Starter є OEM версією і поставлявся як встановлена. Я думаю це чудовий вихід якщо проблема з грошима. Але ми завжди хочемо більше і краще. Як на мене, так не хотілося б ставити ущемленими версію взагалі ні за яких умов.

Windows 7 (Home Basic)

Як я говорив на самому початку, кожна наступна версія крутіше попередньої. Версія Windows 7 Home базова (Home Basic) містить все, що і початкова плюс:

15. «Живі» ескізи в панелі завдань;
16. Швидке перемикання користувачів;
17. Підключення до бездротових мереж «на льоту»;
18. Загальний доступ до підключення Інтернету;
19. Підтримка декількох моніторів;
20. Центр мобільності Windows (без режиму презентації);

Це найдешевша редакція в продажу. Виявилися деякі проблеми управління обладнанням підключеним через порти USB. В силу цього теж не раджу використовувати. може підвести в невідповідний момент.

Windows 7 (Home Premium)

Який виндовс краще - Версія Windows 7 Home Розширена (Home Premium)

Версія Windows 7 Home Розширена (Home Premium) ще крутіше. Крім усього цього в своєму складі має ще:

21. Glass і розширена навігація в Windows (Aero Shake і Aero Peek);
22. Фонові малюнки Aero Background;
23. Windows Touch (сенсорний і рукописний ввід);
24. Створення домашньої групи;
25. Windows Media Center;
26. Відтворення та редагування DVD-відео;
27. Розширений набір ігор;
28. Ножиці, Журнал Windows, Записки;
29. Windows Sideshow (на додатковому дисплеї);

Відмінне рішення для більшості завдань, включаючи ігри.

Windows 7 (Professional)

Далі за кількістю додатків йде Windows 7 Професійна (Professional). До всього наявного додаються такі функції як:

30. Друк з урахуванням розташування;
31. Приєднання до домену та групові політики;
32. Підключення до віддалених робочих столів (хост);
33. Розширена архівація (мережа і групові політики);
34. Шифруюча файлова система (EFS);
35. Центр мобільності Windows: режим презентації;
36. Автономні папки;
37. Windows XP Mode;

Мабуть найкраще рішення з усієї лінійки. Є всі найнеобхідніші програми та немає нічого зайвого.

Windows 7 (Ultimate)

Який виндовс краще - Windows 7 Enterprise (Enterprise)

Найкрутіша комплектація серед домашніх версій є Windows 7 Ultimate (Ultimate), серед професійних Windows 7 Enterprise (Enterprise). Якщо не вдаватися глибоко в тонкощі, то вони практично однакові по комплектації і відрізняються в основному ліцензійної схемою і ціною. До їх складу додані наступні можливості:

38. BitLocker і BitLocker To Go;
39. AppLocker;
40. DirectAccess;
41. BranchCache;
42. Багатомовний користувальницький інтерфейс (мовні пакети);
43. «Корпоративний» пошук;
44. Покращення в розгортанні віртуальних середовищ (VDI);
45. Завантаження з віртуальних жорстких дисків (VHD);

Звичайно це вкрай поверхневий опис програм і можливостей, включених до складу Windows 7. Щоб визначитися чи потрібно все це вам. Необхідно як мінімум знати, що є що і з чим його їдять. У цій справі інтернет в допомогу. Шкода немає можливості в одній статті описати все докладно.

Порівнюючи вищеописані можливості різних редакцій Windows 7 Домашня розширена (Home Premium) буде кращим варіантом. Його вам буде більш ніж достатньо.

Перш ніж переходити до розгляду комплектів Віндовс 8 і 10 хочу нагадати, що виндовс 8 розроблявся в той час коли вже проводилися тільки 64 розрядні процесори. Ймовірно тому в ньому була реалізована програмна підтримка PAE, NX і SSE2. Що збільшило захищеність даних і самої ОС. Але призвело до несумісності нової ОС з 32 розрядними процесорами.

Як визначити чи підтримує ваш процесор PAE, NX і SSE2

Майкрософт випустила програму, яка показує вам зіставлення між логічним процесором і фізичним. Топологія логічного процесора зашита в програму. Відповідність технологій, присутніх у вашому процесорі зазначено зірочками. Програма запускається з командного рядка. В результаті її роботи ви отримаєте приблизно таку інформацію:

Який виндовс краще - Тест процесора

На малюнку я підкреслив, все що вас буде цікавити в першу чергу. Перші два рядки ця назва і топологія вашого процесора. Наступні три це якраз NX, PAE і SSE2. Всі вони повинні бути відзначені зірочками як на малюнку. І хоча майкрософт вказує саме ці набори інструкцій для всіх 64 розрядних виндовс від 7 до 10 як обов'язкових, підтримки їх процесором вистачає тільки для windows 7 і 8. Для windows 8.1 і 10 цього вже не достатньо. Справа в тому що в списках 64 розрядних інструкцій процесора вже більше 75. А старі процесори, випущені скажімо в 2005 році, підтримують тільки 15. Природно вони фізично не можуть виконувати інші інструкції. Отже 64 розрядні версії windows такі як 8.1 і 10 вже працювати не будуть.

Щоб дізнатися чи підходить ваш старий процесор для роботи з виндовс 10 або 8.1 вам необхідно пройти на сторінку майкрософт або 8.1. У рядку "Процесор" знайти слово виділене синім кольором. Це посилання на сторінку. На цій сторінці нижче тексту розташовані таблиці відповідностей версій Віндовс від 7 до 10 груп процесорів. Знаючи назву свого процесора в інтернеті можна знайти досить подробиць про нього і потім порівняти з записами в таблиці.

Можливості редакцій Windows 8 і 8.1

Який виндовс краще - Windows 8

Тепер подивимося можливості редакцій Windows 8 і 8.1. Спочатку Windows 8 розроблялася виключно для мобільних пристроїв з сенсорними екранами і носила назву Windows 8 RT (RunTime). До її складу включені сенсорно оптимізовані версії нових Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote.

Потім з'явилися Windows 8 і Windows 8 PRO для настільних комп'ютерів з розширеними можливостями управління сенсорними екранами. Редакція 8 включає в себе все те, що є в Windows 7 Домашня розширена (Home Premium). А редакція PRO дорівнює Windows 7 Ultimate (Ultimate). Обидві версії не містять компонентів MS Office.

Який виндовс краще - Windows 8.1

З'ясувалося, що початкові задуми реалізовані не так добре як хотілося. А грошиків ой як хочеться. Тому дуже швидко з'явилася ніби як нова версія 8.1. У неї ну все практично те ж саме, тільки нібито поліпшене. І додалася редакція Windows 8.1 Enterprise, за складом і можливостям дорівнює попередній редакції PRO. А редакція PRO і просто 8.1 стали скромнішими. Загалом, розставили все на свої місця як і повинно бути. Але з'явилося дивне обмеження. Редакція 8.1 підтримує обсяг пам'яті до 128 ГБ, а редакції PRO і Enterprise до 512 ГБ. Мабуть збиралися жити дуже довго.

Як бачите комплектація всюди дуже хороша. Тому можна встановлювати все, що душі заманеться. Головним обмежувачем буде служити тільки товщина вашого гаманця. Логічно купувати версію PRO. Ви отримаєте все що можна використовувати в домашніх умовах і не будете переплачувати за абсолютно непотрібне.

Можливості редакцій Windows 10

Який виндовс краще - Windows 10

Тепер подивимося можливості редакцій Windows 10. Тут все досить схоже на 8.1: - Windows 10 Home (Домашня) має всі базові основні можливості операційної системи включені в версію Windows 8 PRO. Що вже говорить про спочатку великі можливості ніж у вісімки;
- Windows 10 Pro (Професійна) для підприємств малого бізнесу і домашніх користувачів, яким необхідні розширені можливості системи відповідає Windows 8 Enterprise або Windows 7 Ultimate (Ultimate);
- Windows 10 Enterprise (Корпоративна) для підприємств середнього і великого бізнесу. Редакція Windows Enterprise має всі можливості професійної версії, а також додаткові функції, які є актуальними для застосування на підприємствах. Але по суті вже мало відрізняється від попередньої версії.

Для бажаючих купити: якщо ви бажаєте отримати по максимуму корисне для домашнього використання, то версія PRO найоптимальніший варіант, хоча і Домашньої версії буде більш ніж достатньо.

Який виндовс краще - Відповіді на питання

Який виндовс краще - Windows 10

Тепер, маючи під рукою всю необхідну інформацію, можна досить повно і точно відповісти на більш конкретні питання.

Який виндовс краще? Або який windows краще?

Як я вже говорив найостанніша версія завжди кращий за попередні. Отже це 10. Виходячи з комплекту програм і можливостей, які можна використовувати в домашніх умовах, це буде версія ДОМАШНЯ або якщо сильно хочеться, то ПРО.

Відповідь: кращим варіантом для домашнього використання на буде Windows 10 Pro (Професійна).

Який виндовс краще 7 або 10?

З огляду на принцип, остання розробка краще першої, то це знову 10. Як ви пам'ятаєте у десятки домашня редакція не гірше редакції PRO у сімки. А Windows 10 Pro (Професійна) включає майже всі функції Windows 7 Ultimate (Ultimate).

Відповідь: виндовс 10 краще 7 (хоча б тому, що він значно більш захищений).

Але тут слід врахувати той факт, що Widows 7 вже добре працює на 2 ГБ ОЗУ і на будь-яких старих процесорах. Для 32 розрядної десятки 2 ГБ замало. З таким обсягом пам'яті вона працює повільніше сімки. До того ж десятка абсолютно не встановлюється на 32 процесори, так як у них відсутня підтримка PAE, NX і SSE2. А 64 розрядної версії не хоче працювати зі старими 64 розрядними процесорами, які не підтримують нові 64 розрядні інструкції. Нова ОС для нового обладнання. До того ж в 2020 році припиняється всіляка підтримка windows 7.

Яка виндовс 7 краще для ігор?

На це питання можна було відповісти відразу при розгляді можливостей windows 7. Теоретично для ігор підійде будь-яка редакція крім початкової, через її обмежень. А реально Windows 7 Домашня розширена (Home Premium) буде найкращим рішенням. Хоча для ігор в будь-якому випадку необхідна установка додаткових пакетів таких як: Adobe Flash Player, Visual C ++, ...

Яка виндовс 10 краще?

Для домашнього використання цілком достатньо Windows 10 Home (Домашня).

Так все починалося в 2015 році.

Тепер все змінилося.

В результаті останніх переустановлень з'ясувалося, що Windows 10 вже існує кілька версій: перша версія (липень 2015 р її номер повинен бути мабуть 1507), 1511, 1607, 1703 1709, 1803, 1809. Номери версій відповідають році і місяця випуску. У кожній наступній версії виробляються доопрацювання і поліпшення. Але ці доробки і поліпшення шляхом оновлень не переносяться в старі версії. Тобто встановлена ​​стара версія Віндовс не отримує цих нововведень. Щоб їх отримати потрібно перевстановити віндовс на нову версію. Тому всі версії існують паралельно. І оновлюються окремо, не залежно один від одного. Журнал оновлень всіх версій розташована за адресою.

Вважаю що майкрософт вступила в змову з іншими корпораціями пишуть ПО. І ті стали включати в нові програми перевірку версії Віндовс. Вже останні версії фотошопа і скайпу не підтримують версії Віндовс нижче 1803. Є й інші програми. Скоро їх буде дуже багато. Версія Віндовс 1703 і більш ранні збірки домашня і ПРО перестали підтримуватися. А значить щомісячних оновлень для них більше не буде. Майкрософт сама рекомендує встановити останню версію Windows 10. З її слів версія 1803 і відповідно 1809 самі швидко завантажуються і найпродуктивніші.

Так что при віборі установчо пакета windows 10 тепер необходимо перевіряті ще й версію Збірки. Сейчас Вийшла и рекомендується версия 1809. В ІНШОМУ випадки ви просто не зможете скористати новімі можливо і новімі програмами. Починаючи з версії 1809 будуть збірки тільки Корпоративна і для освітніх установ. Підтримка їх буде здійснюватися не більше 30 місяців. А далі знову встановлювати нову версію.

Яку виндовс 7 краще встановити?

Краще рішення це те, яке найкраще відповідає вашим потребам. Для домашнього використання Windows 7 Домашня розширена (Home Premium) буде найкращим рішенням. Але так було в той час коли вона продавалася так як це було найкраще співвідношення ціна / якість. Зараз можете закачувати і встановлювати будь-яку, крім початкової. Максимальна ймовірно найпоширеніша збірка.

Який виндовс краще для ноутбука?

Ноутбук такий же комп'ютер як і настільний, тільки переносний. Тому на нього поширюються всі ті ж самі правила. З огляду на те, що ви напевно хочете використовувати нове програмне забезпечення, то для вас цілком підійде Windows 10 Home.

А ось яка саме 32 або 64 біт. Тут необхідно знати:

- Який на ноутбуці встановлений процесор 32 або 64 розрядний, досить новий або дуже старий? - відповідь на це питання дозволить прояснити, чи зможете ви взагалі встановлювати виндовс 10.

- Скільки встановлено оперативної пам'яті? - відповідь на це питання точно підкаже яку редакцію вам краще встановити 32 або 64 розрядну. Детально про це читайте в статті " Яку вибрати Windows ".

Як показала практика Windows 10 краще встановлювати якщо у вас ОЗУ 4 і більше ГБ. Виходячи з цього вже сміливо можна припустити, що 64 біт буде краще.

Що значить windows 10 1607/1703/1709/1803/1809?

Це дати виходу редакцій віндовс 10. Перша пара цифр означає рік. Друга місяць. Отже версія 1607, це редакція випущена в липні 2016 року. Як повідомила майкрософт редакція 1803 найшвидша і найбільш захищена. Багато програм в нових версіях підтримують саме її, і навіть 1809. Більш ранні версії стають не актуальними і їх підтримка припиняється.

Якщо ви помітили з 2017 року нові редакції виходять два рази на рік. У березні та у вересні. Підтримка старих редакцій становила 18 місяців. Починаючи з редакції 1809 майкрософт обіцяє зробити підтримку 30 місяців.

На 2 гіга оперативки що краще ставити виндовс 8.1 або 10?

І теоретично і практично виндовс 8.1 легше ніж 10. Відповідно і працювати буде трохи швидше. Точно можу сказати, що 32 розрядні версії обох Віндовс працювати будуть, але в жодному разі не дуже швидко. Як прискорити роботу вашого комп'ютера рекомендую прочитати тут .

З 64 розрядними Віндовс справи йдуть трохи складніше. Якщо процесор занадто старий і не підтримують необхідні списки 64 розрядних інструкцій, то встановити їх не вийде. Ні той, ні той.

схоже

Або який windows краще?
Який виндовс краще 7 або 10?
Яка виндовс 7 краще для ігор?
Яка виндовс 10 краще?
Яку виндовс 7 краще встановити?
Який виндовс краще для ноутбука?
Що значить windows 10 1607/1703/1709/1803/1809?
Або 10?
Але тут же виникають питання: "А чим вона краще за інших?
Quot;; "Чи можна його встановлювати на старі комп'ютери?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: