Новости

Активація Windows 10 після заміни компонентів комп'ютера

  1. Як працює безкоштовне ліцензування Windows 10
  2. Що буде після заміни компонентів ПК?
  3. Чи можливий перенос безкоштовної ліцензії Windows 10 на інший ПК?

Незабаром після виходу нової операційної системи стало ясно, що в процесі переходу легальної версії 7 або 8.1 до Windows 10 безкоштовна ліцензія прив'язується до апаратної частини комп'ютера, а не облікового запису Microsoft як передбачалося спочатку. При цьому у всіх оновити система автоматично отримує один і той же ключ продукту.

Майкрософт не хоче вдаватися в подробиці щодо процесу активації, щоб не сприяти піратам, але разом з цим робить незрозумілим і питання ліцензування.

Безкоштовна ліцензія на Windows 10 відрізняється від попередніх систем ліцензування Windows. У сучасних комп'ютерах з Windows 8 і 8.1, як і нових пристроях з Windows 10, ключ продукту вшитий в прошивку UEFI. Якщо ви купите копію Windows 10 - наприклад, щоб встановити її на зібраний вами комп'ютер - вона теж буде йти в комплекті з унікальним ключем.

У всіх цих випадках ключ продукту служить для активації Windows. Однак при безкоштовному оновленні до Windows 10 ключ не надається. Він впроваджений безпосередньо в інсталятор і автоматично вводиться в процесі оновлення, але якщо ви подивитеся на нього за допомогою спеціалізованого інструменту, а потім порівняйте його наприклад з ключем вашого приятеля, який теж виконав безкоштовне оновлення до Windows 10, то виявите, що вони повністю ідентичні .

Як працює безкоштовне ліцензування Windows 10

При переході з Windows 7 Service Pack 1 або Windows 8.1 інсталятор реєструє унікальний ID, який дозволяє серверам активації Windows ідентифікувати обладнання вашого ПК.

Згодом, якщо ви повторно Windows 10 на тому ж самому комп'ютері, система автоматично звернеться до серверів активації, які в свою чергу, переконавшись в тому, що на даній конкретній конфігурації допускається використання безкоштовної ліцензії 10-ки, автоматично активують вашу копію. Тобто в процесі чистої установки ви можете спокійно пропускати всі ті кроки, де потрібно ввести ключ продукту, знаючи, що після установки система буде активована автоматично.

Тобто в процесі чистої установки ви можете спокійно пропускати всі ті кроки, де потрібно ввести ключ продукту, знаючи, що після установки система буде активована автоматично

Таким чином, автоматична активація буде канал тільки в тому випадку, якщо комп'ютер використовує той же обладнання що і в момент поновлення до Windows 10.

Що буде після заміни компонентів ПК?

Заміна жорсткого диска, оперативної пам'яті або відеокарти не повинна стати причиною проблеми. Зрозуміло, те ж саме відноситься і до заміни периферійних пристроїв.

Проте, Microsoft пише , Що установка нової материнської плати (і ймовірно процесора) призведе до втрати ліцензії. Тобто сервери компанії будуть розглядати комп'ютер як абсолютно іншій конфігурації без права на безкоштовне оновлення.

В даному випадку встановити «десятку» з нуля можна буде також без введення ключа продукту, але після установки система не буде активована автоматично і буде вважатися неподлинной, поки ви її не активуєте. При цьому сам екран активації запропонує вам придбати ліцензію в Магазині Windows.

Однак з цим можна не поспішати, так як Гейб Ол, віце-президент з технічного забезпечення групи Windows & Devices в Microsoft, стверджує, що ви можете просто звернутися в службу підтримки, пояснити свою ситуацію, і вони без проблем активують вашу копію.

Однак з цим можна не поспішати, так як Гейб Ол, віце-президент з технічного забезпечення групи Windows & Devices в Microsoft, стверджує, що ви можете просто звернутися в службу підтримки, пояснити свою ситуацію, і вони без проблем активують вашу копію

Чи можливий перенос безкоштовної ліцензії Windows 10 на інший ПК?

Відповідь на це питання є на офіційній сторінці відповідей на актуальні питання та, що найголовніше - він чітко прописаний.

При оновленні до Windows 10 з передвстановленою (OEM) або комерційної версії (Retail) Windows 7 або 8 / 8.1 за користувачем збережеться право використання ліцензії, якої була наділена вихідна версія операційної системи.

Якщо ви оновлюєтеся з Retail, ваша копія Windows 10 отримає права роздрібної версії, а значить, згодом може бути перенесена на інший комп'ютер. Однак щоразу при передачі на інший комп'ютер програмне забезпечення повинно бути видалено з колишнього пристрою, інакше можна взагалі залишитися без ліцензії.

На відміну від Retail, умови надання OEM-версії не передбачають перенесення ліцензії, але з огляду на, що при заміні материнської плати служба підтримки Microsoft може активувати Windows 10, є шанс, що на ваше прохання компанія активує і копію, перенесену на абсолютно інший пристрій. Хоча потрібно перевіряти на практиці, але якщо це так, то різниця між Retail і OEM стає вельми розмитою.

Чи можливий перенос безкоштовної ліцензії Windows 10 на інший ПК?
Чи можливий перенос безкоштовної ліцензії Windows 10 на інший ПК?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: