Новости

Чи не запускається Windows 7 і як відновити запуск?

 1. Етапи завантаження Windows 7
 2. 1) OSLoader
 3. 2) MainPathBoot
 4. 3) PostBoot
 5. Збої на різних стадіях завантаження системи
 6. Коротко про проблеми апаратного характеру
 7. Пошкодження завантажувальних файлів
 8. пошкодження реєстру
 9. Відновлення запуску Windows 7
 10. Два способи відновлення системи
 11. Ручне відновлення реєстру
 12. відновлення файлів

Чому не запускається Windows 7 Чому не запускається Windows 7? Завантаження операційної системи може завершуватися помилкою з безлічі причин: через апаратного збою, через некоректно встановленого софта, через віруси, але найчастіше - через проблеми в самій Windows. Щоб опис процесу пошуку джерела збою було більш зрозумілим, спочатку розберемо послідовність запуску сімки.

Етапи завантаження Windows 7

Запуск Windows 7 умовно поділений на три етапи, які поділяються на фази.

1) OSLoader

OSLoader - перший етап завантаження Windows 7, який починається відразу після виконання коду BOIS. На початку цій стадії завантажується невелика група основних драйверів, необхідних для подальшого зчитування даних з жорсткого диска. Далі winload.exe, завантажувач Windows 7, переходить до ініціалізації і початку завантаження ядра, завантажує в оперативну пам'ять кущ реєстру SYSTEM і наступну партію драйверів з параметром запуску BOOT_START.

Етап OSLoader триває 2-3 секунди. На час появи на екрані з'являється логотипу системи, він уже завершений.

2) MainPathBoot

MainPathBoot - основний і найтриваліший етап завантаження Windows. Складається з декількох фаз. Візуально цей етап триває від появи на екрані логотипу системи і закінчується початком завантаження робочого столу. Тривалість цієї стадії може бути різною - в середньому, від десятка секунд до пари-трійки хвилин.

Під час цієї фази повністю инициализируется ядро Windows 7, запускається диспетчер обладнання plug and play, не започатковано раніше запущені драйвера BOOT_START і драйверів пристроїв.

Помилки, що виникають під час цієї фази, часто пов'язані з неполадками основних пристроїв комп'ютера або їх драйверами.

Фаза починається з моменту передачі управління диспетчеру сеансів - SMSS.exe. В цей час не започатковано інші кущі реєстру, завантажуються драйвера з параметром запуску «авто». В кінці фази управління переходить до файлу Winlogon.exe - програмою для користувача входу в Windows. Візуально про закінчення SMSSInit свідчить поява на екрані запрошення входу.

Збої і уповільнення під час цієї фази часто пов'язані з затримкою завантаження відеодрайвера або проблемами відеопідсистеми.

Ця фаза починається зі старту Winlogon.exe (екрану вітання) і закінчується завантаженням робочого столу - початком роботи оболонки Windows - файлу Explorer.exe. Під час її ходу система зчитує і виконує сценарії групових політик і запускає служби (системні і сторонні). Фаза може тривати досить довго і супроводжуватися високою завантаженням процесора.

Збої на цій стадії часто бувають викликані службами сторонніх додатків, в тому числі антивіруса.

Починається стартом оболонки і закінчується запуском процесу диспетчера вікон робочого столу. Під час ходу цієї фази на екрані з'являються значки робочого столу. Одночасно з цим відбувається подальший запуск служб, старт автозагружаемих додатків, кешування даних і т. П. Все це супроводжується високим навантаженням на апаратні ресурси - жорсткий диск, пам'ять, процесор.

Неполадки і затримки під час ExplorerInit нерідко пов'язані з недостатньою потужністю або несправністю обладнання.

3) PostBoot

Стадія PostBoot починається появою робочого столу і закінчується після завантаження всього, що прописано в автозапуск. У цей період починає працювати основна частина додатків, що запускаються разом з Windows. Після закінчення етапу система переходить в бездіяльність.

Затримки і збої на стадії PostBoot пов'язані з автозавантажуються програмами, іноді - з вірусною активністю.

Збої на різних стадіях завантаження системи

Як вже було коротко згадано, неполадки на різних стадіях запуску Windows 7 проявляються по-різному: одні пов'язані з обладнанням, інші - з драйверами, треті - з системним реєстром або іншими критично важливими для завантаження файлами. Розуміючи, які процеси відбуваються на кожному етапі старту системи, можна визначити коло можливих проблем.

Коротко про проблеми апаратного характеру

На неполадки обладнання детально зупинятися не будемо, оскільки наша тема стосується Windows 7, але іноді визначити, що зламалося - фізичний пристрій або система, буває досить непросто.

 • Повторюваний збій одного і того ж драйвера на етапі старту Windows може бути пов'язаний з несправністю пристрою під керуванням цим драйвером.
 • Серія різноманітних помилок (синіх екранів смерті), які виникають на різних етапах завантаження, часто обумовлена ​​неполадками оперативної пам'яті.
 • Відсутність зображення або артефакти на екрані, в той час як чутні звуки завантажується системи, можуть свідчити про проблеми відеокарти.
 • Якщо завантаження Windows навіть не починається або раптово зупиняється - «застигає» на одному місці - не виключено, що виходить з ладу жорсткий диск.
 • Раптові виключення комп'ютера під час завантаження Windows говорять «на користь» неполадок блоку живлення або материнської плати, а іноді і чого-небудь іншого.

Пошкодження завантажувальних файлів

На ранніх етапах запуску Windows пошкодження або відсутність критично важливих файлів може проявлятися відображенням на екрані фрази «Bootmgr is missing» або іншими повідомленнями про помилки. Але буває, що ніяких повідомлень не виводиться, а користувач просто спостерігає чорний екран з курсором у вигляді стрілки або без нього.

Bootmgr - завантажувач операційних систем Windows 7 і 8, як і інші менеджери завантаження елементи, недоступний користувачеві - він знаходиться в окремому прихованому розділі і не може бути видалений випадково. Однак користувач через незнання може відформатувати цей розділ, завантажившись з зовнішнього носія. Тоді Windows завантажуватися не буде.

На скріншоті показаний завантажувальний розділ жорсткого диска, доступ до якого отримано з середовища відновлення.

Інша частина важливих для завантаження файлів знаходиться на системному диску в каталозі і підкаталогах C: Windows. Там же знаходиться і системний реєстр.

пошкодження реєстру

У разі недоступності або пошкодження реєстру завантаження Windows може навіть не розпочатися.

Система сама проінформує вас про збій і автоматично запустить вбудований майстер відновлення. Він часто допомагає виявити і усунути проблему - реєстр відновиться з резервної копії.

Але самовідновлення завантаження Windows 7 можливо не завжди. Так, воно не відбувається, якщо майстер відновлення не може знайти резервні копії відсутніх або пошкоджених даних. У цих випадках системі потрібна допомога користувача.

Відновлення запуску Windows 7

середовище відновлення

Відновлювати завантаження Windows 7 куди зручніше, ніж Windows XP, адже сімка оснащена набором інструментів Windows Recovery Tools (WRT), який доступний з середовища відновлення. Середовище відновлення при інсталяції Windows встановлюється на жорсткий диск, в окремий розділ, і має власний завантажувач. Тому вона зберігає працездатність незалежно від того, що відбувається з системою.

Щоб потрапити в середу відновлення, виберіть з меню F8 (меню додаткових варіантів запуску Windows 7) «Усунення неполадок комп'ютера».

Щоб потрапити в середу відновлення, виберіть з меню F8 (меню додаткових варіантів запуску Windows 7) «Усунення неполадок комп'ютера»

Для допуску до параметрів відновлення система попросить вас вести пароль. Якщо ви не володієте правами адміністратора або забули пароль, середу відновлення Windows 7 доведеться запускати з інсталяційного диска.

Після того, як перед вами відкриється вікно «Параметри відновлення системи» - виберіть зі списку першу опцію: «Відновлення запуску». Після самодіагностики пошкоджені завантажувальні файли, реєстр або окремі параметри запуску будуть відновлені.

Цей інструмент допомагає вирішити проблему в більшості випадків, і до нього слід вдаватися тоді, коли ви не знаєте точно, чому не система Windows не запускається.

Цей інструмент допомагає вирішити проблему в більшості випадків, і до нього слід вдаватися тоді, коли ви не знаєте точно, чому не система Windows не запускається

Два способи відновлення системи

Якщо збій стався після установки програми, через вірусне зараження або через зміни в реєстрі, повернути сімці здатність завантажуватися допоможе «Відновлення системи». Але користь від нього буде лише тоді, коли на жорсткому диску збереглися контрольні точки відновлення.

Робота цього інструмента знайома багатьом: ви вибираєте потрібну контрольну точку, коли система нормально функціонувала, і виконуєте відкат. Всі зміни, зроблені пізніше обраної дати, зникнуть, і ви зможете нормально завантажити Windows.

Якщо точок немає, але ви зберегли резервну копію системи на зовнішньому накопичувачі, допоможе інструмент «Відновлення образу системи». Підключіть до комп'ютера носій з архівними чином і виконуйте інструкції майстер відновлення.

Підключіть до комп'ютера носій з архівними чином і виконуйте інструкції майстер відновлення

Ручне відновлення реєстру

Якщо вищеописані маніпуляції не допомогли і Windows неясно чому, але не запускається, можна спробувати руками відновити реєстр з резервної копії. Копія реєстру Windows 7 автоматично створюється кожні 10 днів і зберігається в директорії C: WindowsSystem32configregback. Щоб відновити працездатність системи, потрібно скопіювати всі 5 файлів з вищеназваної папки в папку C: WindowsSystem32config, де знаходяться поточні файли реєстру. Старі файли краще не видаляти, а перейменувати (на крайній випадок).

 • Зі списку параметрів виберіть командний рядок. Відкрийте її і командою notepad запустіть блокнот - він вам знадобиться, щоб запустити провідник Windows.

Відкрийте її і командою notepad запустіть блокнот - він вам знадобиться, щоб запустити провідник Windows

 • У вікні блокнота перейдіть в меню «Файл» і виберіть з нього пункт «Відкрити»

У вікні блокнота перейдіть в меню «Файл» і виберіть з нього пункт «Відкрити»

 • Перейдіть в директорію C: WindowsSystem32config. Щоб побачити все, що знаходиться в цій папці, поміняйте тип файлів с. txt на «всі файли».
 • Файли Default, Sam, Security, System і Software (без розширення) - це і є поточний реєстр. Перейменуйте їх будь-що-небудь - допишіть їм хоча б розширення .old.

old

 • Відкрийте папку Regback з резервними копіями файлів реєстру і по одному скопіюйте їх в папку config.

Відкрийте папку Regback з резервними копіями файлів реєстру і по одному скопіюйте їх в папку config

 • Після того, як ви все скопіювали, перезавантажте комп'ютер. Якщо збій завантаження Windows стався з вини реєстру - проблема буде вирішена.

Якщо збій завантаження Windows стався з вини реєстру - проблема буде вирішена

Кнопка перезавантаження знаходиться внизу вікна «Параметри відновлення».

Кнопка перезавантаження знаходиться внизу вікна «Параметри відновлення»

відновлення файлів

Власний кошт відновлення захищених файлів Windows - утиліта sfc.exe, може бути з успіхом запущена і в середовищі відновлення. Зазвичай її запускають з параметром / scannow - для автоматичного пошуку і виправлення знайдених проблем. У середовищі відновлення доведеться також вказати додаткові параметри: місце розташування автономного каталогу завантаження і автономного каталогу Windows (для середовища відновлення папка Windows і диск, де вона розташована, є автономними каталогами) Це параметри / offbootdir і / offwindir.

Повністю команда записується як показано на зображенні:

Повністю команда записується як показано на зображенні:

У offbootdir потрібно вказати шлях до системного диску, а в offwindir - шлях до папки Windows. Тільки не забувайте, що в середовищі відновлення літери розділів можуть не збігатися з тими, які ви бачите в провіднику при звичайній завантаженні Windows. «Правильні» літери можна подивитися, відкривши провідник за допомогою блокнота.

Якщо і після цього Windows 7 все ще чомусь не запускається, можливо, вам доведеться вручну відновити завантажувальні файли, а також перезаписати головний завантажувальний запис (MBR) жорсткого диска і завантажувальний код системного розділу. У цьому вам також допоможуть власні кошти Windows.

Для перевтілення завантажувальних файлів відкрийте командний рядок і виконайте наступну команду: bcdboot.exe C: Windows. Чи не переплутайте букву розділу.

Чи не переплутайте букву розділу

Для перезапису MBR і VBR (завантажувального коду розділу) виконайте наступні команди: bootrec / fixmbr і bootrec / fixboot.

Для перезапису MBR і VBR (завантажувального коду розділу) виконайте наступні команди: bootrec / fixmbr і bootrec / fixboot

Після цього перевірте завантаження.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: