Новости

Налаштувати мережу між Windows 7 і Windows XP

Опубліковано: 26.01.2014 Опубліковано: 26

Налаштування змішаної локальної мережі (тобто такий, де присутні комп'ютери і з Windows XP, і з Windows 7) практично нічим не відрізняється від настройки мережі на Windows XP .
Та й, як правило, з налаштуванням самої мережі у більшості користувачів проблем не виникає. Складнощі починаються, коли з'являється необхідність роздати інтернет на всі комп'ютери засобами операційної системи.

Якщо на головній машині (тієї, до якої підключений інтернет) встановлена Windows XP - то в цьому випадку все досить просто: читаємо дану статтю , Робимо як там описано, і насолоджуємося доступом до інтернету на мережевих комп'ютерах (хоч на XP, хоч на сімці).

Якщо ж кабель провайдера інтернету проведено до комп'ютера з Windows 7, то при активації на ньому служби ICS ( "Загальний доступ до підключення до інтернету") мережевої плати локальної мережі автоматично буде присвоєно IP-адреса 192.168.137.1. Ті, хто до цього не пробував налаштовувати загальний доступ до інтернету на Windows 7, як правило губляться і не знають, що їм далі з цим робити: чи то перебивати на всіх комп'ютерах локальної мережі IP-адреси на 192.168.137.2, 192.168.137.3 і т.д., то міняти на сімці адресу з 192.168.137.1 на більш звичний 192.168.0.1.

Також виникає відома проблема, коли в "Центрі управління мережами і загальним доступом" локальна мережа визначається як "Невизначена громадська мережа без доступу до інтернету".

Я написав докладну інструкцію з налаштування локальної мережі між комп'ютерами з Windows 7 і Windows XP, в якій постарався врахувати всі можливі проблеми, що виникають в ході цієї самої настройки. Дотримуйтесь даної інструкції, і ви без проблем налаштуєте локальну мережу і підключіть її до інтернету.

Отже, в нашій мережі буде більше двох комп'ютерів, а з'єднані між собою вони будуть за допомогою комутатора. Тобто беремо мережевий кабель; один його кінець вставляємо в порт мережевої карти комп'ютера, а інший кінець - у вільний порт на комутаторі. Також і з іншими комп'ютерами.
До речі, якщо у вашій мережі тільки дві машини - то їх можна з'єднати і без комутатора (за допомогою крос-кабелю).

Переходимо до налаштування комп'ютерів. Для правильної роботи кожного з них необхідно присвоїти ім'я, IP-адреса і однакову робочу групу.

Спочатку задамо ім'я і робочу групу для першого компа (того, який на Windows 7).
Клацаємо правою клавішею миші по значку "Комп'ютер" на робочому столі - "Властивості" - у вікні тиснемо справа посилання "Змінити параметри". Потім тиснемо кнопку "Змінити". Тут задаємо ім'я комп'ютера (наприклад, COMP1) і назва робочої групи (наприклад, OFFICE): Спочатку задамо ім'я і робочу групу для першого компа (того, який на Windows 7) Натискаємо "ОК". Потім перезавантажуємо комп'ютер.

Пересідаємо за другий комп'ютер - на Windows XP. Тут клацаємо правою клавішею миші по значку "Мій комп'ютер" на робочому столі - вибираємо "Властивості" - переходимо у вкладку "Ім'я комп'ютера" - тиснемо кнопку "Змінити". Задаємо ім'я комп'ютера (наприклад, COMP 2) і назва робочої групи (таке ж, як і на першому комп'ютері: OFFICE): Пересідаємо за другий комп'ютер - на Windows XP Натискаємо "ОК". Потім перезавантажуємо комп'ютер.

Якщо в нашій мережі є третій, четвертий, десятий і т.д. комп'ютери - то виконуємо на них точно такі ж налаштування. Не забудьте, що імена у всіх машин повинні відрізнятися, а робоча група буде одна.

Тепер переходимо до наступного етапу - дамо комп'ютерів IP-адреси.

У моєму випадку комп'ютер з операційною системою Windows 7 буде підключений до інтернету. Тому в ньому встановлено дві мережеві карти: в одну з них вставлений кабель від інтернет-провайдера, а в другу - кабель, який йде від комутатора.

У Windows 7 йдемо в "Пуск" - "Панель управління" - "Центр управління мережами і загальним доступом" - зліва вибираємо "Зміна параметрів адаптера". У вікні, ви побачите мінімум два мережевих інтерфейсу.

Як бачите, у мене інтернет вже підключений, і за нього відповідає правий інтерфейс, а лівий (той, який обведений червоним) - відповідає за доступ в локальну мережу: Як бачите, у мене інтернет вже підключений, і за нього відповідає правий інтерфейс, а лівий (той, який обведений червоним) - відповідає за доступ в локальну мережу:   Клацаємо правою клавішею миші на внутрішньому (що дивиться в локальну мережу) інтерфейсі Клацаємо правою клавішею миші на внутрішньому (що дивиться в локальну мережу) інтерфейсі. Вибираємо "Властивості": Потім виділяємо рядок "Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)" і тиснемо трохи нижче кнопку "Властивості": У вікні ставимо перемикач в положення "Використовувати наступний IP-адреса" і вводимо адресу 192.168.0.1. Потім клацаємо мишкою по полю "Маска підмережі" - тут автоматично з'явиться маска 255.255.255.0. Більше нічого тут не заповнюємо - тиснемо "ОК". В іншому вікні тиснемо "Закрити".

Ми присвоїли комп'ютера IP-адреса, і тепер він може повноцінно працювати в локальній мережі. Перезавантажуємо даний комп'ютер і пересідаємо за інший ПК.

На комп'ютері з Windows XP виконуємо аналогічні налаштування: заходимо в "Пуск" - "Панель управління" - "Мережеві підключення". Знаходимо тут "Підключення по локальній мережі" - клацаємо по ньому правою кнопкою миші - "Властивості". У віконці виділяємо пункт "Протокол Інтернету (TCP / IP)" і тиснемо кнопку "Властивості": На комп'ютері з Windows XP виконуємо аналогічні налаштування: заходимо в Пуск - Панель управління - Мережеві підключення У наступному вікні ставимо перемикач в положення "Використовувати наступний IP-адреса" і вводимо адресу 192.168.0.2. Потім клацаємо мишкою по полю "Маска підмережі" - тут автоматично з'явиться маска 255.255.255.0: Натискаємо "ОК" і перезавантажуємо комп'ютер.

Ви напевно вже зрозуміли, що якщо у вас є третій, четвертий і т.д. комп'ютер, то на них необхідно виконати точно такі ж налаштування - тільки IP-адресу задати 192.168.0.3, 192.168.0.4 і т.д.

Можна сказати, що половину з задуманого ми вже зробили: локальна мережа між Windows 7 і Windows XP налаштована! Після виконання описаних вище дій ви можете побачити все ПК вашої мережі.

На Windows 7 для цього треба запустити на робочому столі ярлик "Комп'ютер", а потім зліва вибрати вкладку "Мережа": На Windows 7 для цього треба запустити на робочому столі ярлик Комп'ютер, а потім зліва вибрати вкладку Мережа:   На Windows XP потрібно клацнути по ярлику Мережеве оточення на робочому столі, а потім вибрати зліва пункт Показати комп'ютери робочої групи:   Якщо в мережевому оточенні» не з'явився який-небудь комп'ютер мережі - необхідно перевірити зв'язок з ним за допомогою команди   Ping На Windows XP потрібно клацнути по ярлику "Мережеве оточення" на робочому столі, а потім вибрати зліва пункт "Показати комп'ютери робочої групи": Якщо в "мережевому оточенні» не з'явився який-небудь комп'ютер мережі - необхідно перевірити зв'язок з ним за допомогою команди Ping . Якщо пінг не проходить - спробуйте відключити Брандмауер Windows і повторіть перевірку.

Давайте тепер підключимо всю нашу мережу до інтернету:

На комп'ютері з Windows 7 знову йдемо в "Пуск" - "Панель управління" - "Центр управління мережами і загальним доступом" - зліва вибираємо "Зміна параметрів адаптера".

Клацаємо правою клавішею миші на зовнішньому (смотрящим в сторону інтернету) інтерфейсі. Оскільки у мене налаштоване VPN-підключення до мережі провайдера Beeline, то я клацаю правою клавішею по ньому: Клацаємо правою клавішею миші на зовнішньому (смотрящим в сторону інтернету) інтерфейсі

Потім вибираємо пункт "Властивості" - в віконці переходимо на вкладку "Доступ". Тут ставимо прапорець "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера".

Трохи нижче треба вибрати підключення домашньої мережі (тобто нашу другу мережеву карту, що дивиться в локалку): в моєму випадку це "Підключення по локальній мережі": Трохи нижче треба вибрати підключення домашньої мережі (тобто нашу другу мережеву карту, що дивиться в локалку): в моєму випадку це Підключення по локальній мережі:   Для того, щоб інші користувачі мережі могли управляти загальним інтернет-підключенням, поставте прапорець Дозволити іншим користувачам мережі управління загальним доступом до підключення до Інтернету Для того, щоб інші користувачі мережі могли управляти загальним інтернет-підключенням, поставте прапорець "Дозволити іншим користувачам мережі управління загальним доступом до підключення до Інтернету".

Натисніть "ОК". Після цього на екрані з'явиться повідомлення про те, що мережевий платі локальної мережі буде призначений IP-адреса 192.168.137.1. Натисніть "Так": Натисніть ОК Якщо після цього з'явиться віконце з повідомленням, що параметри будуть застосовані при наступному наборі номера - просто натисніть "ОК".

Таким чином ми задіяли службу ICS (Internet Connection Sharing). У комп'ютері активувався режим роутера, що реалізується за допомогою механізму NAT. На мережевому інтерфейсі повинна з'явиться напис "загальнодоступних": Таким чином ми задіяли службу ICS (Internet Connection Sharing)

У момент розшарювання інтернету в загальний доступ, як ви пам'ятаєте, сталася автоматична зміна IP-адреси мережевої карти, яка дивиться в локальну мережу, на 192.168.137.1. Особисто мене це зовсім не влаштовує. Тому я без жодних вагань заходжу в властивості цієї мережевої карти і повертаю адресу 192.168.0.1. Потім натискаю "ОК". У момент розшарювання інтернету в загальний доступ, як ви пам'ятаєте, сталася автоматична зміна IP-адреси мережевої карти, яка дивиться в локальну мережу, на 192

Тепер необхідно налаштувати всі інші комп'ютери локальної мережі, щоб вони теж могли виходити в інтернет. На машині з Windows XP я заходжу в "Пуск" - "Панель управління" - "Мережеві підключення".

Знаходжу тут "Підключення по локальній мережі" - клацаю по ньому правою клавішею миші - "Властивості". У вікні, виділяю пункт "Протокол Інтернету (TCP / IP)" і тисну трохи нижче кнопку "Властивості".

В полях "Основний шлюз" і "Бажаний DNS-сервер" вказую IP-адреса нашого сервера (комп'ютера з Windows 7): 192.168.0.1. Натискаю "ОК". В полях Основний шлюз і Бажаний DNS-сервер вказую IP-адреса нашого сервера (комп'ютера з Windows 7): 192 Тепер можна перевірити, чи працює інтернет: для цього запустіть браузер і наберіть адресу якогось сайту.

Після того, як ми завершимо процес налаштування на кожній клієнтській машині, наш комп'ютер-сервер стане шлюзом для всіх комп'ютерів мережі. Пам'ятайте: поки користувачі знаходяться на робочих місцях, сервер не повинен відключатися, інакше пропаде доступ в інтернет. Тому необхідно забезпечити його безперебійну роботу.

На цьому можна було б і закінчити, але є одна проблема, яку я на початку статті пообіцяв вирішити. Якщо зараз на комп'ютері-сервері під керуванням Windows 7 зайти в "Центр управління мережами і загальним доступом", то ми побачимо, що наша локальна мережа визначається як "Невизначена громадська мережа": На цьому можна було б і закінчити, але є одна проблема, яку я на початку статті пообіцяв вирішити В общем-то, нічого смертельного в цьому немає, тому що локальна мережа працює і вихід в інтернет з інших комп'ютерів є. Але мені це чомусь не подобається.

Рішення наступне: для того, щоб система впізнала цю мережу, потрібно, щоб комп'ютер, до якого підключений інтернет, отримав адресу Основного шлюзу, але не свій. Тобто в настройках мережевої карти, яка дивиться в локалку, в рядку "Основний шлюз" прописуємо адресу будь-якого іншого мережевого комп'ютера.

Отже, йдемо в "Пуск" - "Панель управління" - "Центр управління мережами і загальним доступом" - зліва вибираємо "Зміна параметрів адаптера".
Клацаємо правою клавішею миші на внутрішньому (що дивиться в локальну мережу) інтерфейсі. Вибираємо "Властивості".

Потім у вікні, виділяємо рядок "Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)" і тиснемо трохи нижче кнопку "Властивості".

Тут в рядку "Основний шлюз" прописуємо IP-адреса другого комп'ютера нашій мережі (той, що на Windows XP): 192.168.0.2: Тут в рядку Основний шлюз прописуємо IP-адреса другого комп'ютера нашій мережі (той, що на Windows XP): 192 Натискаємо "ОК" - "Закрити". Після цього мережа стане "визначається". Якщо тип мережі відразу ж не зміниться - перезавантажте комп'ютер. Майте на увазі, що той комп'ютер, який прописаний в якості шлюзу на сімці, теж повинен бути включений. В іншому випадку мережа знову буде "непізнаний".

Для зручності можна перейменувати мережу на свій розсуд. Для цього клацаємо по значку мережі (по будиночку) і прописуємо мережеве ім'я: Для зручності можна перейменувати мережу на свій розсуд

На цьому все! В наступній статті я розповім про настройку загального доступу до файлів і папок в локальній мережі з Windows XP і Windows 7.

Переглядів: 258 918 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: