Не встановлюється Windows 7 з флешки або диска: причини і можливі рішення

  1. Системні вимоги
  2. Диск Windows 7
  3. Запис диска і його перевірка
  4. дисковод
  5. Налаштування в BIOS
  6. Оперативна пам'ять і жорсткий диск

Кожен користувач, який встановлював не один десяток разів Windows на комп'ютер або ноутбук своїм друзям або колегам, зустрічався з проблемами, які заважали встановити Windows. Тему сьогоднішньої статті я вибрав не випадково, тому що недавно такий казус трапився зі мною і я згадав, що про цю проблему я не розповідав на блозі. Ну що ж, треба виправлятися! В першу чергу треба зрозуміти, чому не встановлюється Windows 7 c флешки або дика на ваш комп'ютер або ноутбук (саме про дану систему піде мова зараз). Хоч ми і поговоримо про цю систему, всі способи можна розглянути також і для інших систем. Тим самим ви дізнаєтеся, чому не встановлюється Windows 8, XP і 7.

Насправді нюансів може бути безліч, але я постараюся згадати про основні проблеми і ситуаціях. І дам наведення, які вам допоможуть знайти вихід з ситуації, що склалася. Сподіваюся, що один із способів пропонованих мною, допоможе вам встановити Windows 7.

Системні вимоги

Щоб мінімізувати ступінь ризику зависання процесу установки, попередньо переконайтеся, що ваш комп'ютер задовольняє мінімальним системним вимогам. Вони перераховані нижче:

• Оперативної пам'яті повинно бути більше 1 (для 32-розрядної системи) - 2 ГБ (для 64-розрядної системи).
• Процесор рекомендується використовувати мінімум 1 ГГц.
• Переконайтеся, що місця на жорсткому диску вистачає. Його повинно бути мінімум 20 ГБ.
• Ну і, звичайно, відеокарта з підтримкою DirectX 9.0 і вище.

Примітка: якщо ви збираєтеся встановлювати Windows, то ви повинні знати зразкові характеристики комп'ютера.

Можу сказати з власного досвіду, коли пристрій не відповідає вимогам системи, то установка може зайняти не одну годину, а цілих 4-6 годин. І в кінцевому результаті система може неабияк зависати, навіть при завантаженні комп'ютера. Так що не треба експериментувати, або поміняйте компоненти комп'ютера або ж подумайте про зміну версії Windows.

Диск Windows 7

Отже, ви переконалися, що комп'ютер задовольняє системним вимогам, але установка все одно не йде. Мій наступний рада присвячується тим, хто користується піратським програмним забезпеченням, скачайте інший образ диска.

В інтернеті величезна кількість недоопрацьованих збірок, тому ніхто не застрахований від таких невдалих завантажень. Скачайте оригінальний дистрибутив Windows 7! Для тих хто не може знайти такий диск (хоча проблем не повинно виникнути з пошуком), ви можете позичити у ваших товаришів такий дистрибутив.

Напишіть мені на пошту [email protected] і я спробую вам допомогти, якщо ви не знайшли такої дистрибутив Windows 7.

Запис диска і його перевірка

Навіть якщо образ диска нормальний, але при записі були помилки, то це теж вплине на установку. Коли ви записуєте потрібні дані, то рекомендую ставити невелику швидкість 4x - 24x. Цю швидкість ви вказуєте в програмі, через яку записуєте образ з Windows 7.

Також в програмах для записів CD і DVD дисках є хороша, а головне корисна функція - «перевірка записи» або щось в цьому дусі. Тобто коли ви записуєте дані на диск, ви можете не тільки вказати швидкість пропалювання, а й перевірити дані після запису. Тим самим ви будете виключати проблему, що диск записаний з помилками.

Тим самим ви будете виключати проблему, що диск записаний з помилками

Примітка: якщо ваш диск подряпаний і ви намагаєтеся встановити з цього диска Windows, але у вас з'являються помилки, то повторно цей диск.

Порада: якщо є подряпини на диску і вони маленькі, то ви можете зробити невелику хитрість. Коли з'явиться помилка, що файл не може скопіювати, то витягніть диск, який торував його і вставте назад. Мені іноді дана процедура допомагала, коли не було під рукою пустого диска.

дисковод

Отже, перепідготовка до установки закінчена. Тобто ви записали потрібний образ і найголовніше - перевірили записані дані на помилки. Тепер можна перейти до апаратної частини комп'ютера і його налаштувань.

Якщо все вище згадані пункти ви зробили правильно, то першим що треба перевірити - дисковод. Іноді, при установці Windows дисковод може погано зчитувати дані на диску.

Відразу хочу сказати, що буває так, що дисковод начебто крутить диск, але установка йде дуже повільно і при цьому ніколи не закінчується. Щоб закінчити установку або почати, вам треба під'єднати інший дисковод (від іншого комп'ютера). Також можете запитати у ваших друзів переносний USB CD Rom - дуже класна штука, коли немає дисковода в нетбуках і офісних комп'ютерах.

Налаштування в BIOS

Ще одна причина, чому не встановлюється Windows 7 - неправильно налаштований BIOS. Якщо комп'ютер не бачить інсталяційний диск, то ви повинні перевірити настройки в BIOS, щоб CD / DVD Rom був на першому місці. Тобто треба виставити пріоритет завантаження. Ця процедура необхідна, тому що комп'ютер не розуміє, звідки йому завантажуватися, адже раніше він починав завантаження з жорсткого диска, а тепер вам треба встановити Windows і тому ви повинні «сказати» йому, що зараз треба починати завантаження з диска, який ви вставляєте в дисковод.

Щоб зайти в BIOS, вам треба при включенні комп'ютера (як тільки натиснули на кнопку включити комп'ютер) натискати безперервно кнопку Delete, F1 або ESC. Ці кнопки майже завжди використовуються для входу в Bios, але іноді призначають інші клавіші. Ви можете спробувати ці кнопки або ж подивитися при завантаженні комп'ютера їх на екрані.

Якщо ваш BIOS Phoenix AwardBIOS, то ви побачите на екрані ось такі дані:

Після чого вам треба вибрати Advanced BIOS Features і там знайти пункт First Boot Device. Вибираєте його натисканням Enter і далі вказуєте CDROM. Далі зберігаєте зміни, натиснувши на клавішу F10.

Примітка: настройки робите без мишки, всі операції виконуються за допомогою клавіатури.

Якщо ваш BIOS такий:

То вам треба перейти в розділ Boot і в ньому знайти 1st Boot Device. Вибираєте 1st Boot Device і натисніть Enter. Поле цього вказуєте ваш CD привід.

Як і в попередньому випадку натискаєте кнопку F10, для того щоб зберегти дані. Більш докладно про виставлення пріоритетів я розповідав в: « Як в BIOS виставити пріоритети завантаження ».

Оперативна пам'ять і жорсткий диск

Іноді трапляються непередбачувані речі - поломка компонентів комп'ютера. Ви можете перевірити оперативну пам'ять і жорсткий диск на всякий випадок. Коли є проблеми з жорстким диском, то є великий відсоток, що можуть з'являтися помилки при установці Windows.

Якщо є ці компоненти, то можете замінити без їх перевірки. Якщо Windows вдало встановиться, то треба буде їх перевірити, щоб точно знати, який компонент у вас не працював.

Чому раджу просто замінити ці деталі на час? На тестування потрібно час, якщо у вас його багато, то можете їх тестувати скільки влізе. Але якщо часу немає, і треба робочу систему вже вчора, то краще піти вище сказаного.

Також повне форматування жорсткого диска може вплинути на результат і можна спробувати замінити шлейф для жорсткого диска і дисковода.

Також повне форматування жорсткого диска може вплинути на результат і можна спробувати замінити шлейф для жорсткого диска і дисковода

Як я говорив на самому початку проблем з установкою Windows 7 може бути багато. Зараз я описав можливі причини, за якими не виходить встановити операційну систему. Також звертайте увагу на помилки, які з'являються під час установки. Якщо ви знаєте помилку, то можете знайти в інтернеті форум або навіть статтю, яка описує дану проблему.

Для тих, хто встановлює Windows перший раз:

Чому раджу просто замінити ці деталі на час?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: