Новости

Немає звуку на комп'ютері. Що робити?

 1. Чому пропав звук на комп'ютері?
 2. Причини неполадок і їх рішення
 3. Хрипить звук на комп'ютері

Припустимо, приходьте ви додому в радісному настрої, включаєте свій комп'ютер, сідаєте в крісло зручніше і тут розумієте - щось не так

Припустимо, приходьте ви додому в радісному настрої, включаєте свій комп'ютер, сідаєте в крісло зручніше і тут розумієте - щось не так. Але що саме? Включаючи плеєр, ви абсолютно не чуєте ніяких звуків! Що трапилося? Що сталося? Як вирішувати проблему? Про все це я розповім вам як можна більш детально в даній статті.

Чому пропав звук на комп'ютері?

Існує дві основні причини: апаратна та софтовая. У першому випадку мова йде про несправних колонках, навушниках або навіть звукової карти, завдяки якій, власне, ви і чуєте звук. А софтові неполадки пов'язані з програмним забезпеченням. Варто зазначити, що подібні проблеми, як правило, зовсім не залежать від того, яку саме операційну систему ви використовуєте. Це може бути як Windows 7 або 8, так і Windows XP або навіть Linux. Я буду розглядати приклад безпосередньо на основі Windows 7, хоча якоюсь особливою ролі це не грає.

Я буду розглядати приклад безпосередньо на основі Windows 7, хоча якоюсь особливою ролі це не грає

Причини неполадок і їх рішення

Як завжди, починаємо ми з найпростіших кроків, якими потрібно обов'язково скористатися. Можливо, що проблема дріб'язкова і вирішується буквально за пару хвилин, а ви можете витратити на неї кілька годин свого дорогоцінного часу.

 • Отже. Насамперед натискати на кнопку включення колонок. Так-так, багато хто про це просто забувають, а потім скаржаться.
 • Якщо при натисканні на кнопку включення колонки не заробили, то перевіряємо, чи вставлений шнур живлення в розетку. Особливо актуально для тих випадків, якщо у вас є маленькі діти або тварини, які могли випадково або спеціально зачепити провід.
 • Якщо на колонках горить світлодіод, що сигналізує про те, що вони включені в дану секунду, то пробуємо повернути ручку, яка регулює гучність. Спрацювало? Чудово! Ні? Тоді йдемо далі.
 • Якщо три вищенаведених методу не справили жодного ефекту, тоді просто перезавантажуємо комп'ютер . Є досить велика ймовірність того, що стався якийсь збій в операційній системі, через якого і виникла помилка. Після перезавантаження проблема може зникнути, як ніби-то її ніколи і не було. Пробуйте.
 • Якщо ви вважаєте, що справа все-таки в колонках або навушниках, то перевірити їх можна тільки одним способом - підключивши до іншого джерела живлення. Таким джерелом живлення може стати, наприклад, ноутбук або інший комп'ютер. А навушники можна перевірити навіть за допомогою телефону або плеєра.
 • Переконалися в тому, що джерело звуку працює? Що ж, є привід звернути свій погляд на панель задач. Тут ви побачите значок у вигляді динаміка. Клацніть по ньому один раз і подивіться, чи включений звук взагалі. Якщо він збавляючи, то просто підніміть повзунок вгору.
 • Що далі? А далі є сенс подивитися, чи встановлені драйвери на звукову карту. Я вже одного разу згадував, що сам стикався з такою проблемою - включаєш комп'ютер, а звуку немає. Куди він зник, незрозуміло, причому разом з ним кудись пішли і драйвери. При цьому ніяких вірусів виявлено не було. І таке відбувалося кілька разів, причому на різних операційних системах. Отже, заходимо в «Панель управління», потім в «Диспетчер пристроїв» і дивимося «Звукові, відео та ігрові пристрої». Якщо тут присутні якісь неполадки, то поруч з пристроєм буде знаходитися жовтий знак оклику, який символізує, що треба явно оновити драйвер. Драйвер беремо на офіційному сайті виробника звукової карти. До речі, для деяких аудіокарт потрібне додаткове ПО крім драйверів, без якого вони не будуть відтворювати звук.
 • Якщо проблема пов'язана з свідомо неробочої звуковою картою, то остання взагалі не повинна відображатися в диспетчері пристроїв. Однак відбувається це не завжди. Тому найпростіше відкрити системний блок, вийняти звукову карту і вставити його в інший системний блок, який можна взяти, наприклад, у одного і перевірити працездатність девайса.
 • Якщо у вас відсутній звук безпосередньо після переустановлення операційної системи, то це нормально, тому що у системи банально немає драйверів для вашого пристрою. Однак на тих комп'ютерах, в яких звукова карта вбудована, система нередка автоматично встановлює драйвера.
 • Коли звук відсутній тільки при відтворенні відео, то на вашій системі не встановлені кодеки для відеороликів. Вони поширюються безкоштовно, можете банально погуглити.
 • У разі, якщо взагалі нічого не допомагає, то пробуємо відкотити систему на більш ранній час за допомогою точки відновлення , Коли вона була в робочому стані. Заодно згадайте, які програми або утиліти ви встановлювали останнім часом - можливо, вони конфліктують з програмним забезпеченням звукової карти, звідси і проблеми. А потрібно всього лише видалити встановлений софт.
 • І це не допомогло? Якщо ви впевнені, що проблема однозначно софтовая, то можна спробувати перевстановити операційну систему. Це клопітно і довго, але зате разом вирішите проблему.
 • Останній шанс - звернення за допомогою в спеціалізований сервіс. Але, сподіваємося, до такого не дійде, оскільки одна діагностика неполадки може вилитися вам у копієчку ...

Хрипить звук на комп'ютері

Деякі користувачі скаржаться не на те, що звуку немає, а на те, що він хрипить і тріщить.

 • Швидше за все, проблема в аудіодрайвер. Їх необхідно переустановити, вірніше, поставити останню робочу версію.
 • Нерідко винна і аудіокарта. Якщо вона у вас зовнішня, то спробуйте відтворити звук за допомогою вбудованої аудіокарти і якщо ніяких сторонніх шумів не спостерігається, то зовнішню карту вам доведеться замінити.
 • Як би дивно це не здалося, але може допомогти оновлення драйверів відеокарти. Так, це звучить дивно, але таким способом була вирішено далеко не одна задача, пов'язана зі звуком.
 • Перевірте налаштування звуку. Бути може, еквалайзер налаштований таким чином, що звук сильно каверкается на виході.
 • І звичайно, проблема може бути пов'язана з колонками. Перевірте їх на іншому ПК.

*****

Не забуваємо ставити свої питання по темі статті.

Чому пропав звук на комп'ютері?
Але що саме?
Що трапилося?
Що сталося?
Як вирішувати проблему?
Чому пропав звук на комп'ютері?
Спрацювало?
Ні?
Переконалися в тому, що джерело звуку працює?
Що далі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: