Позбавляємося від OEM-дистрибутива Windows 8 на ноутбуці

  1. підготовка
  2. приступаємо

У мене вже є схожа стаття - про те, як встановити «чисту» копію Windows на ноутбук , Зберігши при цьому активацію. Однак там мова йде про Windows Vista і Windows 7.

як встановити «чисту» копію Windows на ноутбук

Тут же пропоную поговорити про Windows 8.

На сьогоднішній день майже всі ноутбуки продаються з попередньо встановленою (OEM) копією «Windows 8 для однієї мови». При цьому, образ для відновлення системи, як правило захований на невидимому розділі жорсткого диска ноутбука, і відновити його звідти можна натисканням пари кнопок, однак тут існує відразу два АЛЕ:

- система буде відновлена ​​з усіма «бірюльками», нав'язаними виробником ноута, які часто просто не потрібні, і даремно навантажують (а часом і спотворюють) систему; - якщо у вас була Windows 8, то і встановлена ​​буде Windows 8.

Нижче пропонується вирішити такі завдання:

- встановити чисту копію Windows;

- встановити відразу 8.1. Навіщо це треба - я вже писав ;

- активувати встановлену ОС наявним ключем.

Відразу обмовлюся, що це не докладна інструкція, а лише загальний опис методу, який влаштує, можливо, не всіх. Справа в тому, що я не став зберігати «рідну» GPT розмітку і розділ відновлення, а пішов по шляху відключення UEFI і установки «вінди» по-старому, так як особисто мене це більш ніж влаштовує (і дозволяє звільнити з близько десятка гігабайт на SSD). Якщо Ви хочете зберегти розділ відновлення і використовувати GPT - все, що написано нижче - не для Вас.

Спочатку позначимо три важливих моменти:

- Ви - досвідчений користувач, і розумієте, що робите і навіщо це потрібно. Як мінімум Ви вже знаєте, що таке UEFI, GPT, Windows 8 вже самостійно встановлювали, а необхідність розбити диск на розділи Вас не лякає;

- в результаті описаних нижче дій гарантія на пристрій може бути втрачена;

- в разі невдачі, пеня тільки на себе.

На даний момент працездатність методу перевірена виключно на ноутбуці Acer V3-772g. Однак я працюю над випробуваннями на інших моделях, про що буду повідомляти. Відмінності можуть полягати в можливості \ неможливості відключення UEFI і тому, як це робиться.

підготовка

Перше, що треба зробити - відкрити властивості системи, і переконатися, що в графі «Випуск Windows» у вас значиться «Windows 8 (або 8.1) для однієї мови».

Якщо це так, то наша наступна задача - знайти і завантажити «Windows 8.1 для однієї мови». Якщо у Вас мову системи відрізняється від російського, то називається це по-іншому, між тим, загальний зміст написаного нижче вірний і для Вас.

Що стосується дистрибутива. Його доведеться шукати в мережі. Єдине, чим можу тут допомогти - це сказати, що MD5 образу диска, яким скористався я - 649A1F0D0CA1AD05ABEC7D794DF1375D.

Про всяк випадок уточнюю: потрібен саме дистрибутив Windiws 8.1 для однієї мови, обов'язково російськомовний (або, якщо у Вас спочатку був іншу мову - на тій же мові). Будь-який інший Ви не зможете активувати після установки.

Тепер нам треба дізнатися ключ встановленої копії Windiws. «На череві» у ноутбуків їх більше не пишуть, тому скористаємося програмою ProduKey. Брати тут: http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html .

Про всяк випадок уточню - нас цікавить графа «Product Key». Зберігаємо ключ в надійне місце. В принципі, він ще і в BIOS «зашитий», якщо що - можна буде звідти дістати. Однак простіше - просто його не втрачати 😉

Тепер нам треба підготувати дистрибутив до установки. Справа в тому, що на стадії установки, якщо Ви введете ключ від Windows 8, він не підійде, так як встановлюємо ми 8.1. Однак, якщо ввести ключ після установки, він підійде. Тому наше завдання - відключити запит ключа на стадії установки. Робиться це дуже просто.

1) створюємо в блокноті текстовий файл (правий клік на «робочому столі» - «створити» - «текстовий документ»;

2) вписуємо туди ось це:

[Channel] Retail

3) зберігаємо файл, перейменовуємо його в ei.cfg і записуємо цей файл в папку «sources» нашого дистрибутива.

Відповідно, якщо Ви збираєтеся записувати образ диска на DVD, доведеться додати ei.cfg в скачаний ISO-образ. Робити це вміє Ultra ISO. Безкоштовного софта, який подужав би цю задачу, я не знайшов. Однак, можна зробити простіше, і зробити установчу флешку. Я для цього скористався утиліткою під назвою Rufus . Там все інтуїтивно зрозуміло, скажу лише про всяк випадок, що форматувати я флешку в NTFS, а опцію «Схема розділу і тип системного інтерфейсу» виставляв «MBR для комп'ютерів з BIOS і UEFI».

Коли флешка створена, просто запишіть на неї ei.cfg в потрібну папку (sources).

Підготовка закінчена. Про всяк випадок нагадаю, що треба зберегти всі важливі і потрібні дані. Причому, якщо у вас один HDD, що не перекладайте все на інший його розділ, можливо буде потрібно пересоздавать розділи.

приступаємо

Вставляємо флешку, перезавантажується і входимо в BIOS. Тут виставляємо завантаження з флешки (або з приводу, якщо Ви використовуєте CD) і відключаємо UEFI. На початку я позначав, що текст розрахований на досвідчених товаришів, так що не буду розкладати по пальцях що для цього треба робити - тим більше, що в різних ноутбуках процедура різна. Наприклад, в ACER V3-772g для відключення UEFI треба встановити режим завантаження «Legacy».

Далі все просто. Встановлюємо Windows. Швидше за все, через розмітки PGN, доведеться видалити всі наявні розділи і створити їх заново відповідно до своїх потреб. Більше тонких моментів в процесі не буде. Запит ключа продукту відбудеться вже після першого перезавантаження. Використовуємо яку ми здобули трохи раніше ключ. Активація відбувається автоматично при підключенні до мережі.

Якщо система прийшла в непридатність - просто беремо наш дистрибутив і встановлюємо систему знову. Проблем з активацією не виникає, у себе на ноутбуці я проробляв операцію вже кілька разів.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: