Що таке DirectX, де скачати і навіщо потрібен

  1. Загальний опис DirectX
  2. Якщо ж говорити метафорично
  3. Що ще і як ще? DirectX наше все
  4. Чому без нього було б туго?
  5. Яка версія DirectX встановлена ​​на комп'ютері?
  6. Післямова

DirectX, - це DirectX, а їдять його з кетчупом .. Кінець статті :-D

Насправді якось так склалося, що дуже багато хто чув це модне слово DirectX, встановлювали і оновлювали його для ігор і додатків, але далеко не всі уявляють що це взагалі таке і навіщо воно треба.

Ну назву і назву, ну стоїть і стоїть, а навіщо варто і хто тут взагалі, - поняття не маємо.

Так ось, в цій невеликій статті я хочу коротенько висвітлити суть цієї штуки і дати оной невелике визначення, щоб Ви мали хоч якесь уявлення про те, що ж це все-таки таке і навіщо його встановлювати.

Поїхали.

Загальний опис DirectX

Дуже часто цей термін вживають по відношенню до графіку, особливо в іграх. У зв'язку з оним народився стереотип, що DirectX, - це щось на зразок примочки для цих самих ігор. В деякій мірі так воно і є, але не зовсім.

По суті, DirectX, - це набір функцій, розроблених для простого і ефективного вирішення завдань з мультимедіа , Ігровим і відео-програмуванням, під операційні системи Windows від Microsoft. Мм, набір функцій, набір функцій .. Як би це пояснити доступніше.

Якщо ж говорити метафорично

Ну, скажімо так, у Вас є гараж і купа всяких різних деталей, але Ви зовсім не знаєте як ці деталі скріплювати, нафіга вони потрібні і, можливо, навіть як вони називаються, але Ви хочете зробити з цих деталей, скажімо, вертоліт, т . Е. отримати кінцевий результат, ні фіга не знаючи і не докладаючи майже жодних зусиль.

Та не просто вертоліт, а унікальний, щоб літав прямо в космосі. Постає питання, - як же це млинець, зробити, якщо рішуче не зрозуміло навіщо потрібна он так велика штука і які функції виконує валяються в кутку 356 дивних металевих предметів?

І тут Вам на допомогу приходить якийсь DirectX, який розповідає, що ось ці три детальки потрібні для обертання пропелера, ось ці для подачі палива, ось ці взагалі перемелюють на це саме паливо, а якщо з'єднати ось цю з ось цієї, то буде гучний рев пропелера і легке посопування двигуна.

Що ще і як ще? DirectX наше все

Та не просто розповідає, а фактично пропонує все зробити за Вас, що мовляв "Чого тебе вантажити, - все-одно ні фіга не знаєш і не запам'ятаєш, а я ось знаю як працює ось це в зв'язці з ось цим, навіщо потрібно ось те , що вилетить ось з цього і куди надівається ось то ..

Коротше, я все знаю і готовий, власне, все це зібрати сам і всім цим керувати, - ти тільки скажи че бачити щось хочеш ".

Коротше, я все знаю і готовий, власне, все це зібрати сам і всім цим керувати, - ти тільки скажи че бачити щось хочеш

Проста аналогія, - Ви клікаєте мишкою, щоб побачити барвисте вікно системи, але поняття не маєте куди там че запускається, звідки завантажується і куди летить, - Вам важливий кінцевий результат.

Так ось, то, що відбувається від моменту кліка до моменту результату, - це все робота DirectX, який таки знав куди треба бігти за тим самим віконцем, що за файл довантажувати і як його взагалі Вам показати.

Чому без нього було б туго?

А ось якби не було у Вас цього самого DirectX, - довелося б Вам самим думати де цей файл, де то вікно, чому, хто, як, навіщо, куди і все це виконувати вручну, що фізично неможливо.

Найбільш частіше DirectX використовується для написання ігор. Крім функцій, пов'язаних з обробкою графіки, DirectX керує звуковим потоком, а так само займається обробкою даних, що надходять з пристроїв введення (клавіатур, мишей, джойстиків і тд). Для виконання деяких функцій потрібно апаратна підтримка з боку пристрою.

наприклад, відеокарти у випадку з DX10 повинні підтримувати Shader Model 4.0. Ну не може бути примушений стілець бути стільцем, якщо у нього немає сидіння, - функції на кшталт відомі, що мовляв, на стільці сидіти треба, - але втілити їх в життя ніяк, - попа буде провалюватися хоч ти трісни.

Яка версія DirectX встановлена ​​на комп'ютері?

Робиться це досить просто. Або, як це розповідає Microsoft:

  1. Натисніть кнопку Пуск, в полі пошуку введіть dxdiag, а потім натисніть клавішу Enter (Enter);
  2. У засобі діагностики DirectX перейдіть на вкладку Система і перевірте номер версії DirectX в розділі Відомості про систему.

Власне, виглядає воно так (клікабельно):

Або натисніть Win + R на клаавітуре (або "Пуск - Виконати"), де, знову ж. введіть той же dxdiag:

І натисніть клавішу OK або Enter. У вікні буде версія, встановлена ​​на комп'ютері. І не тільки.

Післямова

У двох словах якось воно ось так.

Як і завжди, якщо є якісь питання, думки, доповнення і все таке інше, то ласкаво просимо в коментарі до цієї статті.

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Яка версія DirectX встановлена ​​на комп'ютері?
Постає питання, - як же це млинець, зробити, якщо рішуче не зрозуміло навіщо потрібна он так велика штука і які функції виконує валяються в кутку 356 дивних металевих предметів?
Що ще і як ще?
Чому без нього було б туго?
Яка версія DirectX встановлена ​​на комп'ютері?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: