Новости

Спільна установка Linux і Windows

  1. Спосіб установки linux і windows №2 «Установка linux після windows»

Вітаю Вас шановний відвідувач на сторінках LINUX-USER.RU . Тут я Вітаю Вас шановний відвідувач на сторінках   LINUX-USER хочу поділитися своїм досвідом установки linux і windows на один комп'ютер. Спільна установка linux і windows кардинально відрізняються систем один від одного, на сьогоднішній день є не складним і захоплюючим процесом.

Як і всі звичайні користувачі, починав я знайомство з комп'ютером на операційній системі Windows. У той час я навіть і не підозрював, що на світі існує щось окрім Windows.

Комп'ютерна тема мене затягнула досить глибоко. Час минав своїм ходом, навчання, робота. У вільний час я читав різні книги «комп'ютер для чайників», набирався досвіду і переходив на більш серйозні і цікаві видання з комп'ютерної темі. У якийсь період життя я виписував журнал «Chip», присвячений на 90% операційній системі Windows.

В одному з номерів редакція зробила подарунок своїм передплатникам, включивши в свій DVD диск, який додавався з журналом, дистрибутив Mandriva PowerPack. Прочитавши статтю з красивими картинками різних ефектів робочого столу Linux, мені відразу захотілося мати таке диво на своєму комп'ютері. Ці зображення скріншотів робочого столу Gnu / Linux гріли мені душу. Це було щось нове в роботі комп'ютера. І по сьогоднішній день мені завжди в радість користуватися своїми комп'ютерами з встановленими ОС Linux.

У той час у мене, звичайно - ж, постало питання по установці linux і windows на одному комп'ютері. Проблема вирішилася сама собою, тому-то Linux як ніхто інший краще підтримує (подвійну або потрійну) мультизагрузка операційних систем .

В даний момент я вже володію достатнім досвідом для того, щоб поділитися з Вами. Існує велика кількість варіантів підготовки жорсткого диска для безпечної установки linux і windows (без втрати важливих даних). Нові для мене дистрибутиви Linux я встановлюю з періодичністю один раз в три місяці. Мій завантажувач Grub рясніє різними ОС. Тому в цьому я знаю толк.

[Ads]

Перший спосіб установки linux і windows є найпростішим і вірним. Можливо, ви вирішили повністю переробити таблицю розділів на вашому комп'ютері, так би мовити почати з нуля. Знести все операційки і встановити їх заново, продумавши, де і скільки ви виділите місце під кожну.

Для цього створимо резервну копію важливих даних на іншому носії інформації. Потім встановіть Windows, не забуваючи залишити достатньо місце на HDD для вашого улюбленого дистрибутива Linux.

Після того як установка windows закінчена, необхідно її завантажити. Переконатися, що новоспечена система завантажується коректно. І після цього починаємо інсталювати Ваш улюблений дистрибутив Linux.

На світі існує величезна кількість різних систем Linux , Які мають свої майже не повторювані інсталятори. Я лише по ходу написання статей по установці різних дистрибутивів Linux буду додавати сюди посилання. Моя перша стаття по спільній установці linux mint windows на комп'ютер. Після вдалої інсталяції Linux, при першій завантажувач Grub виведе рядки для вибору ОС.

Спосіб установки linux і windows №2 «Установка linux після windows»

Можливо, ви вже маєте встановлену Windows і Вам не хотілося б зносити, з огляду на те, що потім доведеться довго налаштовувати ОС. Тоді до Вас на допомогу приходить другий спосіб установки linux і windows.

Звичайно, все залежить від обраного вами Linux. Якщо ви будете встановлювати Ubuntu, то в ній вже є простий, надійний і зрозумілий установник, за допомогою якого ви з легкістю посунете розділ з Windows, звільнивши місце для останнього.
Звичайно, все залежить від обраного вами Linux

А потім в вільну область встановіть Ubuntu.

Але що робити, якщо ви вибрали дистрибутив Linux з незрозумілим редактором дисків і боїтеся нашкодити. Кожен раз при установці нового для себе дистрибутива, я спочатку готував жорсткий диск знайомими мені інструментами. Для цього як хтось краще підходить gparted, який можна записати на оптичний диск або usb . І з легкістю змінити, створюючи потрібні Вам розділи.

Таким чином, Ви заздалегідь підготуєте HDD для установки системи. Вам необхідно залишається тільки лише вказати правильно точки монтування для Вашого Linux.

Цим способом я користуюся завжди і безвідмовно. Залишається лише додати, що цим інструментом для дисків можна користуватися з різних дистрибутивів в live cd режимі. Майже у всіх репозиторіях присутній gparted, який можна при наявність Інтернету встановити і викликати. У деяких версія Linux він встановлений.

Щасти вам установки Linux і Windows!

Схожі записи

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: