Новости

UEFI bios: як встановити Windows 10 з флешки просто

 1. Що таке UEFI BIOS
 2. Як дізнатися тип жорсткого диска
 3. Як змінити тип жорсткого диска
 4. Командний рядок
 5. управління дисками
 6. Підготовка інсталяційного носія
 7. Як встановити Windows 10 на UEFI BIOS
 8. Установка Windows 10 UEFI BIOS на MBR
 9. Установка Windows 10 UEFI BIOS на GPT
 10. Можливі проблеми установки
 11. Неправильно обрана розрядність системи
 12. Неправильно створена установча флешка / диск
 13. Жорсткий диск перетворений в неправильний формат

Щоб комп'ютер «розумів» команди різних операційних систем і встановленого з ними софта, потрібно програма-посередник. Її також називають загрузчиком. Найвідоміший приклад - BIOS. Він виконує цю функцію вже кілька десятиліть. Щоб комп'ютер «розумів» команди різних операційних систем і встановленого з ними софта, потрібно програма-посередник

Малюнок 1. Детальна інструкція по установці UEFI Bios на ОС Віндоус 10

Що таке UEFI BIOS

Сучасні комп'ютери оснащуються інтерфейсом нового покоління, здатним обслуговувати більш потужне «залізо». Таким стала програмна прошарок UEFI (читається як «юефай» або «УЕФІ»).

Її можливості набагато ширше, вона забезпечує більш швидкісну завантаження системи, до того ж знімає з неї частину навантаження - запускає драйвера, дозволяє виходити в інтернет і ін. Це важливо, якщо система заглючила і потрібно її відновлення. Також новий завантажувач має більш зручний інтерфейс і розуміє маніпуляції не тільки з клавіатурою, але і з мишею (Малюнок 2).

Отже, ми з'ясували, що таке UEFI BIOS. Як встановити Windows 10 на неї, ми розповімо нижче. Чому саме «десятка»? Більш старі версії «вінди» не надто дружать з «УЕФІ», зате найсвіжіша відмінно стає на неї.

Більш старі версії «вінди» не надто дружать з «УЕФІ», зате найсвіжіша відмінно стає на неї

Малюнок 2. Зовнішній вигляд інтерфейсу Uefi bios

Як дізнатися тип жорсткого диска

Важливий нюанс майбутньої установки Windows 10 UEFI - яким чином інформація розміщується на жорсткому диску. Є два підходи до вирішення цього завдання. «УЕФІ» використовує новий тип розподілу файлів - GPT, тоді як BIOS традиційно працює з більш старим стандартом змісту - MBR. З'ясувати, який з них використовується на вашому комп'ютері, можна двома способами. Опишемо кожен.

Перший варіант виглядає так:

 • Тиснемо Win + R (Малюнок 3).
 • У рядку - вводимо diskmgmt.msc.
 • В інтерфейсі управління дисками відкриваємо властивості.
 • Далі заходимо в «Тома».
 • Дивимося стиль розділів. Там ми і побачимо відповідну абревіатуру.

Малюнок 3. Відкриття вікна виконання команд за допомогою клавіш Win + R

Другий шлях лежить через командний рядок. Викликавши її, вводимо команди:

Крайній правий стовпець називається GPT. Якщо під ним стоїть *, значить, використаний саме цей стандарт. Якщо немає - маємо справу з MBR. Це визначає і тип завантажувального дистрибутива ОС (Малюнок 4).

Це визначає і тип завантажувального дистрибутива ОС (Малюнок 4)

Малюнок 4. Визначаємо тип завантажувального дистрибутива ОС.

Як змінити тип жорсткого диска

Щоб при установці Windows 10 на ноутбук HP UEFI усунути конфлікт між характеристиками системи, комп'ютера і завантажувача, іноді потрібно змінити формат вінчестера. Існує два шляхи.

Командний рядок

Примітка: Айтішникам, можливо, буде зручніше працювати з командним рядком.

Технологія така:

 • ввівши вже згадані вище команди, друкуємо «select disk N», замінюючи останню літеру на номер потрібного диска;
 • очищаємо його через «clean»;
 • міняємо тип - convert mbr або gpt.

управління дисками

Другий підхід простіше. Він також застосуємо при установці Windows 10 в режимі UEFI. Робимо наступне.

 • Викликаємо на комп'ютері управління дисками;
 • Правою клавішею вказуємо на потрібний з них;
 • Активізуємо функцію перетворення в потрібний формат, відповідно до типу завантажувача материнської плати (Малюнок 5).

Малюнок 5. Зміна типу диска шляхом перетворення в MBR диск

Підготовка інсталяційного носія

Наступним пунктом завдання під назвою «УЕФІ БІОС як встановити Віндовс 10» буде настройка дистрибутива. Не менше значення має розрядність системи. Для «УЕФІ» більше підходить 64-бітна розрядність ОС. Також визначаємося з колом завдань «вінди» - домашня, професійна, навчальна і ін.

Створити завантажувальний носій для установки Windows 10 через UEFI легко через спеціальні програми типу Rufus. У них встановлюємо відповідні параметри:

 • вказуємо, чи будемо ми мати розділи типу MBR або GPT;
 • визначаємо варіант файлової системи;
 • відводимо простір для кластера;
 • вказуємо образ ISO;
 • стартуємо.

Інструкція для інших програм аналогічна. Вони дозволяють створити як диск, так і USB-флешку для установки Windows 10 на ноутбук з UEFI.

Як встановити Windows 10 на UEFI BIOS

Далі ніщо не заважає нам провести установку Windows 10 через UEFI практично на будь-який комп'ютер з достатніми параметрами «заліза».

Вона можлива в обох форматах організації файлів на жорсткому диску. Другий з них, GPT, краще підійде для ЕОМ з великим дисковим простором - 2 Тб і більше, тоді як більш старий не дозволить використовувати цей ресурс. На нашому сайті мається великий вибір додатків для Вашого Iphone і Ipad .

Установка Windows 10 UEFI BIOS на MBR

Багато хто хотів би отримати інструкцію, як встановити Windows 10 через UEFI з MBR. Часто це не виходить. Комп'ютер повідомляє, що «юефай» несумісна з цією таблицею розділів. Але положення не безвихідне.

Можна або перетворити стиль вінчестера в більш сучасний, або запустити в «УЕФІ» режим БІОС, передбачений більшістю виробників материнських плат (Малюнок 6). Він називається Legacy. Він виставляється в меню завантажувача (значиться там як завантаження USB без UEFI). Пріоритет в boot-меню віддається флешці без «юефай», а тип визначається як «Легасі» або CSM.

Малюнок 6. Зовнішній вигляд вікна помилки при спробі UEFI установки

Установка Windows 10 UEFI BIOS на GPT

Цей варіант зазвичай не викликає ніяких проблем, оскільки 64-бітна «десятка» якраз розрахована на вінчестери з такою файлової організацією. Головне - мати у своєму розпорядженні відповідним дистрибутивом на диску або USB-носії.

Якщо ж він все-таки MBR-типу, то перед установкою Windows 10 на ноутбук з UEFI можна провести переформатування, описане вище.

Малюнок 7. Інструкція по установці операційної системи Windows 10

Можливі проблеми установки

Якщо установник «лага», потрібно розібратися, що зроблено не так. Перелічимо основні причини.

Неправильно обрана розрядність системи

Якщо «десятка» ставиться поверх 32-рязрядної «сімки», потрібно враховувати, що одночасно збільшити розрядність не вийде.

Краще зробити «чисту» установку «вінди» потрібної версії з правильною Бітність. Заздалегідь оцініть перспективи, вивчивши властивості системи.

Неправильно створена установча флешка / диск

Ще одна поширена помилка. Виставляючи параметри майбутнього дистрибутива в «Руфус» або його аналогах, краще за все ретельно їх перевірити ще раз, інакше толку від такої флешки буде трохи (Малюнок 8).

Знайдіть достовірні вказівки, які пункти вибирати і дотримуйтеся їх. Необов'язково навіть вникати в специфіку ПО, просто візьміть чужий приклад за зразок.

Малюнок 8. Флеш накопичувач із встановленою Windows 10

Жорсткий диск перетворений в неправильний формат

Переконайтеся, що вибрали саме той стиль розділів, який потрібен для установки «десятки». Якщо немає, виконайте перетворення або використовуйте БІОС-режим вашої «УЕФІ».

Примітка: Враховуйте фізичні можливості вашого комп'ютера.

Якщо це потужна сучасна машина, краще розібратися, як встановити Windows 10 GPT UEFI і всі інші настройки підігнати під цей параметр.

Не бійтеся пробувати, і все вийде.

Чому саме «десятка»?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: