Установка шрифтів в Linux

  1. Установка шрифтів в Linux
  2. Установка шрифтів TrueType від Microsoft в Linux
  3. Установка шрифтів ClearType від Microsoft в Linux
  4. Установка інших шрифтів Windows в Linux
  5. висновки

Всі ми хочемо щоб наша система виглядала ідеально. Але не завжди поставляються в дистрибутиві шрифти виглядають красиво, або хоча б навіть прийнятно. Ви можете дуже просто встановити і використовувати будь-який вподобаний вам шрифт. З іншого боку, для роботи з офіційними документами в офісних додатках нам потрібні такі шрифти, як Times New Roman, Colibri і багато інших. Але ці шрифти розроблені корпорацією Microsoft і не можуть бути включені за замовчуванням в дистрибутив Linux.

У цій статті ми розглянемо як відбувається установка шрифтів в Linux, як встановити шрифт, який вам сподобався, а також як поставити все шрифти від Microsoft, що використовуються в системі Windows.

Зміст статті:

Установка шрифтів в Linux

Шрифти можна знайти на просторах інтернету в різних форматах. В основному всі шрифти можна поділити на два типи: растрові і векторні. Растрові шрифти швидше і простіше, але вони не підтримують масштабування. На відміну від них векторні шрифти можна спокійно масштабувати без втрати якості.

Растрові шрифти найчастіше поширюються в форматах PCF, BDF. А векторні шрифти: TrueType (ttf), Type1, Type3, OpenType, MetaFont.

Взагалі кажучи, при роботі зі шрифтами ви, швидше за все, не помітите різниці растровий це шрифт або векторний, та й зустрічаються найчастіше тільки векторні шрифти.

Для зберігання шрифтів в Linux використовуються дві основні папки: / usr / share / fonts - для глобальних шрифтів і папка .fonts для шрифтів доступних тільки для користувача. Фактично установка шрифтів linux полягає в скачуванні файлу і копіювання його в одну з цих папок.

Створимо папку .fonts якщо вона ще не існує:

mkdir ~ / .fonts

А щоб встановити шрифт в Linux, просто копіюємо його в створену папку:

cp ~ / Завантаження / шріфт.ttf ~ / .fonts

Якщо шрифт поставляється в архіві, то його потрібно розпакувати і копіювати вже самі файли шрифту. Після того як всі шрифти були скопійовані потрібно оновити кеш шрифтів системи:

fc-cache -f -v

Також багато шрифтів можна встановити за допомогою менеджера пакетів. Розглянемо на прикладі Ubuntu, припустимо, нам потрібно встановити шрифт tahoma, спочатку спробуємо знайти пакет з таким шрифтом:

sudo apt search tahoma

Так, бачимо що він існує. Тепер встановлюємо:

sudo apt install tahoma

Після цього кеш оновлювати вже необов'язково оскільки він був оновлений при установці пакету. Шрифти від Windows встановлюються так само, але ми розглянемо цю тему трохи докладніше.

Установка шрифтів TrueType від Microsoft в Linux

Microsoft випустила пакет основних TrueType шрифтів для веб-сайтів в 1996 році. Ці шрифти отримали дуже ліберальну ліцензію, тому їх може встановити будь-який бажаючий. Microsoft віддала їх, тому що хотіла щоб вони були стандартні у всіх браузерах. Цей проект був закритий ще в 2002 році, але встановити і використовувати їх можна до сих пір.

Пакет містить такі шрифти: Andale Mono, Arial, Arial Black, Comic Sans MS, Courier New, Georgia, Impact, Times New Roman, Trebuchet, Verdana, і Webdings. Times New Roman був шрифтом за замовчуванням для всіх документів, поки не вийшов в 2007 році Collibri.

Цей пакет можна дуже просто встановити в Ubuntu. На жаль, установка шрифтів Ubuntu не може бути виконана через центр додатків. Установка просто зависне і не досягне завершення тому, що потрібно прийняти ліцензію. Тому для установки використовуйте термінал.

В Ubuntu виконайте в терміналі ось таку команду:

sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

Установка шрифту linux почалася. Для виконання програми необхідно буде ввести пароль. Коли з'явиться запит ліцензійної угоди використовуйте стрілки вгору / вниз щоб прокрутити його. Потім натисніть кнопку Tab щоб перемістити курсор на позицію Yes і натисніть Enter. Таким чином, ви приймаєте ліцензійну угоду Microsoft. Програма установки завантажить шрифти в вашу систему і зробить їх відразу доступними для всіх додатків.

В інших дистрибутивах установка шрифтів Linux відрізняється тільки менеджером пакетів.

Установка шрифтів ClearType від Microsoft в Linux

Microsoft додала групу нових ClearType шрифтів для Windows починаючи з Windows Vista і Office 2007. Це такі шрифти, як: Constantia, Corbel, Calibri, Cambria, Candara, and Consolas. Collibri став шрифтом за замовчуванням в Office 2007.

Компанія не випустила ці шрифти доступними для всіх, як вони зробили з попереднім пакетом. Проте Microsoft дозволяє завантажити ці шрифти як частина безкоштовного додатку Microsoft PowerPoint Viewer 2007. Якщо у вас немає встановленої Windows, ви можете скористатися скриптом, який завантажить це додаток, отримає шість потрібних ClearType шрифтів і встановить їх в вашій системі. Скрипт встановлює шрифти тільки для вашого користувача, а не глобально на відміну від попереднього пакету.

Найпростіше все зробити через термінал. Команди дуже прості і вам не потрібно виконувати багато дій. Установка шрифтів Winodws Ubuntu, виконується простим копіюванням і вставкою.

Якщо ви не встановлювали TrueType шрифти, то необхідно виконати таку команду для установки утиліти cabextract:

sudo apt-get install cabextract

Створіть папку з локальними шрифтами якщо ще не зробили цього:

mkdir ~ / .fonts

Виконайте команду, для завантаження і виконання скрипта щоб встановити шрифт в linux:

wget -qO- http://plasmasturm.org/code/vistafonts-installer/vistafonts-installer | bash

Установка інших шрифтів Windows в Linux

Вищеописані способи установки шрифтів Windows, швидше за все, дадуть все що вам потрібно. Вони встановлять більшість стандартних шрифтів Windows і Microsoft Office, таких, як True Type і ClearType. Але не всі шрифти включені в ці пакети. Tahoma не входить в пакет основних шрифтів TrueType, а Segoe UI та інші нові шрифти не включені в пакет ClearType.

Якщо у вас є система Windows на одному комп'ютері, то встановити ці шрифти дуже просто. Наприклад, якщо ви використовуєте подвійну завантаження, Windows поруч з Linux, то просто знайдіть в файловому менеджері розділ, на який встановлена ​​Windows. Розділ можна вибрати на бічній панелі. Потім перейдіть в папку Windows / fonts і ви побачите там все шрифти, встановлені у вашій WIndows, в тому числі стандартні.

В Ubuntu ви можете двічі клацнути по файлу шрифту і в вікні, натиснути кнопку встановити:

В Ubuntu ви можете двічі клацнути по файлу шрифту і в вікні, натиснути кнопку встановити:

Так ви можете встановити шрифт Linux тільки для поточного користувача. Таким чином, ви можете дуже швидко встановити будь-які шрифти з Windows, в тому числі Tahoma і Segoe UI. Можна навіть не використовувати попередні команди і скрипти і потягнути Times New Roman і Collibri ось таким ось способом.

Якщо Windows на іншому комп'ютері, ви можете скопіювати потрібні шрифти на зовнішній носій і встановити їх таким же чином, або просто скопіювати в папку fonts.

висновки

Тепер ви знаєте як встановити шрифти в Linux і зможете налаштувати свою систему так як потрібно. З шрифтами в документах все ще простіше. В Ubuntu та й в інших дистрибутивах використовується набір вільних шрифтів Red Hat, які були розроблені для заміни Arial, Arial Narrow, Times New Roman і Courier New. Вони мають ту ж ширину, що і шрифти від Microsoft. Тому якщо документ складений за допомогою Times New Roman, то в офісному пакеті буде використовуватися альтернативний шрифт з вільних шрифтів тієї ж ширини, тому структура документа не буде порушена. Тому встановлювати шрифти від Microsoft тільки заради перегляду документів зовсім необов'язково. Але виглядають вони зовсім не так як оригінал. Так що якщо ви хочете отримати найбільшу сумісність з Microsoft Office бажано все ж встановити ці шрифти.

Оцініть статтю:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: