Новости

Установка Ubuntu Linux: інструкція для користувача Windows (в картинках, основи)

 1. підготовка
 2. починаємо установку
 3. Крок 1 з 8
 4. Крок 2 з 8
 5. Крок 3 з 8
 6. Крок 4 з 8
 7. Крок 5 з 8
 8. Підготовка жорсткого диска Частина A.
 9. Підготовка жорсткого диска Частина B.
 10. Підготовка жорсткого диска Частина С.
 11. Крок 6 з 8
 12. Крок 7 з 8
 13. Крок 8 з 8
 14. Щоб вперше отримати Ubuntu

Дана стаття призначена для тих користувачів, хто добре володіє комп'ютерами взагалі і має великий досвід роботи з Windows зокрема, але погано знає (або взагалі не знає) Linux. Саме тому в цій статті не буде вживатися лексика, специфічна для UNIX. Звичайні для Linux завдання, такі як розбиття жорсткого диска на розділи, установка програмного забезпечення та підключення необхідних плагінів, будуть повністю вирішені за допомогою графічного призначеного для користувача інтерфейсу (GUI).

підготовка

 • Апаратне забезпечення

  Одним з найбільш привабливих якостей Linux є відносно низький рівень технічних вимог навіть до найсучасніших систем. Мінімальні системні вимоги Ubuntu - це 512 Мбайт оперативної пам'яті і 5 Гбайт дискового простору. Тому Ubuntu ідеально підходить для використання в нетбуках, які не блищать своєю продуктивністю в Windows.

 • Яку версію вибрати?

  Для початку вам потрібно завантажити ISO-файл c офіційного Web-сайту Ubuntu . Перш за все, вас попросять вибрати між звичайною версією і LTS. Нова версія Ubuntu з'являється кожні шість місяців, а LTS -реліз виходить раз на два роки. Ubuntu з індексом LTS підтримується протягом трьох років, крім двох років протягом яких ця версія буде останньою. Якщо ви завжди прагнете за новинками, то вибирайте звичайну версію і оновлюйте реліз (див. Версія) кожні півроку. Якщо ж ви хочете налаштувати систему і залишити її в спокої, то вибирайте LTS і тоді апгрейд на наступний реліз будете робити раз на два роки, якщо хочете залишатися завжди на LTS релізах. Зауважте ніщо не заважає оновлювати LTS версію на звичайну кожні пів року.

 • Вибір між 32bit або 64bit

  Далі потрібно буде вибрати між 32-бітної і 64-бітної версією системи. Пам'ятайте, що подібно Windows, у 64-бітової версії Ubuntu буде більше проблем сумісності, ніж у її 32-бітного аналога. З підтримкою драйверів теж можуть виникнути проблеми на 64-бітної платформі. В остаточному підсумку, вибір за вами, 64-бітна версія може дати велику продуктивність, але 32-бітові системи доставлять менше клопоту, а як для початківця користувача це дуже важливо. Запитайте: а як щодо підтримки оперативної пам'яті понад 4 ГБ? Відповідь проста - потрібно лише буде через графічний менеджер пакетів встановити ядро ​​з індексом «pae».

 • Завантаження

  Отже, ви визначилися, скільки разів Ubuntu будете використовувати. Переходимо по посиланню для скачування ubuntu , В поле «Choose your flavour» вибираємо 32-бітну або 64-бітну версію, тиснемо «Get Ubuntu XX.XX». Можливо після цього вам буде запропоновано відповісти на опитування, але зараз нас це не цікавить, в кінці сторінки натискаємо «Not now, take me to the download>» (переклад «Не зараз, як завантажувати>»). Після цього відкриється сторінка завантаження і через кілька секунд почнеться завантаження. Образ * .iso дистрибутива Ubuntu займає розмір близько 700 Мб, тому рекомендується використовувати менеджер закачування, для того, що б можна було докачать образ в разі розриву з'єднання.

Попередження:

Настійно рекомендуємо зробити резервну копію всіх важливих даних, перш ніж приступати до виконання кроків у цьому посібнику, особливо якщо ви хочете встановити Ubuntu на той же самий жорсткий диск, де встановлена система Windows. І це не через те, що Ubuntu може щось зіпсувати, а через те що найчастіше користувач сам через незнання виконує деякі дії неправильно, відходячи від описаних в керівництві. Крім того, рекомендуємо прочитати статтю до кінця, перш ніж слідувати інструкціям. Вам доведеться внести зміни в таблицю розділів диска, тому можлива втрата даних. Ви повинні знати, як записати ISO -образ на CD і як налаштувати BIOS на завантаження з оптичного приводу. Крім того, від вас буде потрібно знання основ розбиття жорсткого диска на розділи. Якщо вам потрібна альтернативна завантаження Ubuntu і Windows, тоді спочатку встановіть Windows, оскільки при установці Ubuntu раніше Windows ви, напевно, зіткнетеся з проблемами. Якщо ви не довіряєте розмітником, наявного на установчому CD Ubuntu, але це даремно, або просто хочете скористатися своїм власним рішенням для розбиття диска на розділи, тоді вам знадобиться як мінімум 20 Гбайт нерозміченого вільного місця для Ubuntu, щоб слідувати нашим інструкціям.

починаємо установку

Як тільки ви записали ISO-файл на CD або USB, завантажений c офіційного Web-сайту Ubuntu , Можна перезавантажуватися.

Не забудьте попередньо налаштувати BIOS на завантаження з CD / DVD.

Після завантаження CD з допомогою курсорних клавіш виберіть мову установки і натисніть Enter.

Натисніть ↓, а потім Enter, щоб вибрати пункт Встановити Ubuntu.

Натисніть ↓, а потім Enter, щоб вибрати пункт Встановити Ubuntu

Крок 1 з 8

Крок 1 в графічному майстра установки має на увазі вибір мови для нової операційної системи. Вибравши мову на лівій панелі, натисніть кнопку «Вперед».

Якщо ви встановлюєте ні з DVD, а CD диска, то підтримка російської мови встановиться в повному обсязі, нічого страшного в цьому немає, все вирішується протягом п'яти хвилин. Як це зробити можна дізнатися з цієї статті .

Крок 2 з 8

Далі потрібно буде вибрати ваш часовий пояс. Можна або просто клацнути в потрібному місці на карті, або вибрати регіон чи велике місто, що знаходиться у вашому часовому поясі. Встановивши часовий пояс, натисніть кнопку Уперед.

Крок 3 з 8

Третій крок пов'язаний з налаштуванням клавіатури. Можна залишити опцію Пропонована розкладка або вибрати власні настройки, вказавши мову клавіатури на лівій панелі і розкладку клавіатури на правій панелі. Визначившись з вибором, натисніть кнопку Уперед.

Крок 4 з 8

Даний крок має на увазі виконання двох завдань: по-перше, підготовка, яка полягає в звільнення місця під розділи Linux, а по-друге, створення розділів Linux.

Для початку вам буде запропоновано кілька опцій, в залежності від того, що в даний момент знаходиться на жорсткому диску. Виберіть Задати розділи вручну і натисніть Вперед, не звертаючи уваги на те, що зараз є на диску.

Виберіть Задати розділи вручну і натисніть Вперед, не звертаючи уваги на те, що зараз є на диску

Крок 5 з 8

 • Якщо весь диск повністю розмічений під Windows, виконуйте вказівки Частини A.
 • Якщо диск абсолютно порожній або ви хочете встановити Ubuntu на другий жорсткий диск, а Windows залишити на першому, виконуйте вказівки Частини B.
 • Якщо на диск встановлена ​​операційна система Windows, і є залишилося вільне дисковий простір, виконуйте вказівки Частини C.

Підготовка жорсткого диска Частина A.

 1. Якщо весь диск повністю розмічений під Windows, виберіть свій розділ Windows і натисніть кнопку Змінити ....

 2. У діалоговому вікні вам потрібно скоротити розмір розділу Windows, щоб з'явилося вільне місце для Ubuntu. У першому полі введіть розмір (в мегабайтах), до якого ви хочете зменшити розділ Windows, а в другому полі виберіть «не використовувати розділ». Натисніть OK.

 3. З'явиться діалогове вікно з проханням підтвердити зміни. Це ваш останній шанс все скасувати, перш ніж зміни вступлять в силу. Якщо ви готові, натисніть Продовжити.

 4. Таким чином ви отримали вільний простір для установки.

Підготовка жорсткого диска Частина B.

 1. Якщо у вас один жорсткий диск, і він скоєно порожній, то насамперед потрібно буде створити нову таблицю розділів. Для цього виберіть свій порожній диск, який зазвичай позначається як HDA (для IDE) або SDA (для SATA, SCSI і USB), і натисніть кнопку Нова таблиця розділів. Якщо ви встановлюєте Ubuntu на другий жорсткий диск, а на першому у вас встановлена ​​Windows, то другий диск, швидше за все, буде позначений «HDB» або «SDB» (або навпаки, другий диск буде HDA або SDA). З'явиться попередження про можливу втрату даних. Якщо у вас кілька дисків, переконайтеся, що ви вибрали потрібний, і натисніть «Продовжити».

  Вийде нова таблиця - вільний простір без розділів.

 2. Як і у випадку з місцем, призначеним для файлів підкачки в Windows, існують різні думки з приводу того, яким повинен бути розмір розділу «swap». Для простоти виділяємо під «swap» місце, рівне обсягом оперативної пам'яті системи. Якщо у вас 512 Мбайт пам'яті, то розділ «swap» повинен мати розмір 512 Мбайт. Якщо у вас 4 Гбайт пам'яті, то і розділ «swap» буде на 4 Гбайт. Чи буде розділ первинним (primary) або логічним (logical), залежить від того, скільки операційних систем ви плануєте поставити на цей диск. Максимальне число первинних розділів - чотири на диск. Хоча є певна вигода від розташування розділу «swap» на початку або в кінці жорсткого диска, в значній мірі це залежить від індивідуальних специфікацій вінчестера. Виберіть пункт вільний простір і натисніть кнопку Додати .... Заповніть всі поля, крім «Точка монтування» і натискаючи OK.

 3. Далі потрібно створити кореневий розділ (/). Виберіть пункт вільний простір і натисніть кнопку Додати .... Оскільки кореневий розділ буде містити всі точки монтування , Ви повинні виділити для нього місце. Мінімум для кореневого розділу (/) - 4 Гбайт, і цього буде достатньо, якщо більшість ваших додатків знаходяться в онлайні (в хмарі). Однак якщо ви плануєте встановити багато додатків локально або додатки будуть великими, то потрібно виділити для кореневого розділу (/) більше місця. Рекомендується виділити під кореневий розділ від 15 Гбайт і більше, в залежності від того, скільки у вас є місця. На відміну від Windows, системні файли Ubuntu можна встановити як на первинний, так і на логічний розділ. Для даного розділу виберіть журнальованою файлову систему Ext4, точку монтування - /, потім натисніть OK.

  1. Для тих хто на початку слідував Частини B. розмітка диска повинна виглядати так:

  2. Для тих хто на початку слідував Частини A. і Частини С. розмітка диска повинна виглядати так:

 4. Тепер, коли розділи створені, натисніть кнопку Вперед, щоб продовжити установку. перейдіть до Кроку 6 з 8 .

Підготовка жорсткого диска Частина С.

 1. Якщо на диск встановлена ​​операційна система Windows, і є залишилося вільне дисковий простір, то це повинно виглядати приблизно так:

Крок 6 з 8

Цей етап процесу установки дуже простий, але дуже важливо записати або запам'ятати ті дані, які ви тут вводите! У верхнє поле введіть своє ім'я. У другому полі з'явиться ім'я користувача, утворене від вашого імені, яке ви вказали вище. Тут ви можете змінити ім'я користувача, якщо вас не влаштовує запропонований варіант. Головне - не забути то ім'я користувача, яке ви ввели! Ім'я користувача і пароль вам знадобляться не тільки для входу в систему.

Крок 7 з 8

Наступний крок називається Перенесення налаштувань з інших операційних систем - це майстер для перенесення допоміжних файлів і налаштувань. Цей крок буде пропущений, якщо на вашому комп'ютері не встановлено інших операційних систем. Якщо Ubuntu є єдиною операційною системою, то ви відразу перейдете до останнього кроку. Якщо ж у вас вже встановлена ​​операційна система Windows, то вам буде запропоновано перенести в Ubuntu файли і настройки з облікових записів користувачів Windows.

Крок 8 з 8

На останньому кроці виводиться вікно, в якому підсумовано всі вибрані вами зміни і налаштування.

Кнопка Додатково ... викликає вікно з розширеними можливостями для початкового завантажувача GRUB, а також з настройками проксі-сервера і пропозицією взяти участь в опитуванні користувачів. Якщо у вас кілька жорстких дисків, переконайтеся, що початковий завантажувач буде встановлений на той жорсткий диск, який буде завантажуватися першим. Значення за замовчуванням зазвичай вказує на перший жорсткий диск в черзі завантаження. Підтвердіть свій вибір кнопкою OK. Якщо ви готові натисніть Встановити, щоб почати копіювати файли на жорсткий диск.

Залежно від конфігурації вашої системи, копіювання файлів може зайняти якийсь час. По завершенні процесу вам буде запропоновано перезавантажити комп'ютер, натиснувши кнопку Перезавантажити.

Через якийсь час CD-привід відкриється, і вам запропонують дістати диск і натиснути клавішу Enter.

Щоб вперше отримати Ubuntu

Після завантаження BIOS, вас привітає початковий завантажувач Ubuntu: GRUB . Якщо Ubuntu - це єдина операційна система, то система завантажиться відразу, якщо немає, то у вас буде три варіанти завантаження. Перша опція - система Ubuntu, яка автоматично завантажиться через 10 секунд. Друга опція - «recovery mode», аналогічний «safe mode» в Windows. Третя опція - запуск тесту оперативної пам'яті. Windows буде четвертої опцією. Можна почекати 10 секунд до завантаження Ubuntu або скористатися курсорними клавішами, щоб вручну вибрати одну з опцій і натиснути Enter.

Все, система встановлена, тепер можете приступати до русифікації, налаштування оформлення та встановлення додаткових додатків, удачі! Все, система встановлена, тепер можете приступати до русифікації, налаштування оформлення та встановлення додаткових додатків, удачі

Завантаження додаткових додатків, плагінів, кодеків і локалізацій відбувається з інтернету.

посилання

Яку версію вибрати?
Запитайте: а як щодо підтримки оперативної пам'яті понад 4 ГБ?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: