Установка Windows 7 з флешки

 1. Короткий опис
 2. Введення в установку Windows з флешки
 3. Підготовка до встановлення
 4. Установку Windows 7 або Vista можна умовно розбити на такі основні операції:
 5. Підготовка флешки або карти пам'яті з дистрибутивом Windows 7 або Vista
 6. Перший спосіб установки Windows з флешки
 7. другий спосіб
 8. Третій найпростіший спосіб установки Windows 7 або Vista
 9. Включення в BIOS завантаження з флешки або з карти пам'яті.
 10. Безпосередня установка Windows 7 або Vista
 11. Пошук і установка драйверів
 12. Установка програм і утиліт

Короткий опис

Детальний опис декількох способів установки Windows 7 або Vista з флешки або карти пам'яті на будь-який ноутбук, нетбук або комп'ютер. Описані нижче методи також застосовні і для Windows 8, 8.1 і 10

Введення в установку Windows з флешки

У цьому посібнику йтиметься про встановлення Windows 7 і Vista з флешки або з карти пам'яті. Керівництво розраховане в першу чергу на початківців користувачів. Його також можна застосувати і для установки Windows 8, 8.1 і 10.

На цьому сайті вже було описано як встановити Windows Vista ( Установка Windows Vista ) І Windows 7 ( Установка Windows 7 на ноутбук або комп'ютер ). Все б добре, але що робити якщо немає DVD-приводу? А адже це досить часта ситуація. З нею зазвичай стикаються власники нетбуків, портативних ноутбуків, а також ті, у кого просто не працює DVD привід або просто диска немає.

На щастя, ця проблема є просте рішення: потрібно записати файли на USB-флешку або карту пам'яті, а потім з неї завантажиться і встановити систему. Як це все можна зробити ми і розглянемо в рамках цього матеріалу.

Підготовка до встановлення

Перед установкою Windows 7 або Vista потрібно скопіювати всі важливі дані з розділу, на який збираєтеся встановлювати систему, на інший розділ, на флешку або на інший комп'ютер. Не забуваємо, що за замовчуванням документи, вміст робочого столу і програми розташовуються на системному розділі. Це пов'язано з тим, що для так званої "чистої" установки Windows потрібно форматувати розділ, на який ви будете ставити Windows.

Важливе зауваження: якщо ви встановлюєте Windows 7 замість попередньо встановленою Windows 8, 8.1 або 10, то рекомендується ознайомитися з дуже важливими особливостями цього процесу: Видалення передвстановленою Windows 8 .

Крім цього рекомендується заздалегідь завантажити і зберегти набір драйверів для вашого пристрою. Ця рекомендація пов'язана з тим, що дистрибутив Windows може спочатку не містити драйверів для вашої мережевої карти, Wi-Fi адаптера або вашого модему. Як наслідок, на свіжовстановленому системі ви не зможете вийти в Інтернет і завантажити потрібний драйвер. Чи не найприємніше розвиток подій. Щоб не потрапити в це замкнене коло, рекомендується завчасно все скачати. Більш докладно які драйвера потрібні і де їх скачати описано в кінці статті.

Установку Windows 7 або Vista можна умовно розбити на такі основні операції:

 1. Підготовка флешки або карти пам'яті з Windows 7 або Vista;
 2. Включення завантаження з флешки або з карти пам'яті в BIOS;
 3. Безпосередньо установка Windows;
 4. Пошук і установка драйверів;
 5. Установка утиліт і програм.

Приступимо до підготовки флешки.

Підготовка флешки або карти пам'яті з дистрибутивом Windows 7 або Vista

В рамках даного посібника може описано три способи запису дистрибутива з Windows Vista або Windows 7 на флешку. За складністю перший спосіб простіше другого, а третій трохи простіше першого.

Перший спосіб установки Windows з флешки

Для установки Windows за першим способом нам будуть необхідні:

 1. Дистрибутив з операційною системою Windows. Рекомендується використовувати оригінальні MSDN збірки так як з ними найменше несподіваних проблем. З недавнього часу дистрибутиви Windows 7 можна завантажити з сайту Microsoft після введення серійного номера;
 2. Набір утиліт, який ви можете завантажити за посиланням: завантажити / завантажити ;
 3. Флешка або карта пам'яті об'ємом 4 Гб і більше. Бажано використовувати флешку або зовнішній USB-картрідер з картою пам'яті. Ця рекомендація пов'язана з тим, що не завжди ноутбук, планшет або ПК дозволяють завантажитися з карти пам'яті у вбудованому картрідер.

Важливе зауваження: якщо ви не знаєте скільки разів Windows встановити на ваш ноутбук (32-біт або 64-біт), то рекомендую вам ознайомитися з цим матеріалом: Windows x86 або x64. Що краще встановити на ноутбук? . Також рекомендую переглянути цю статтю: Порівняння продуктивності Windows XP, Windows Vista і Windows 7. Що краще встановити? . Вона допоможе вам у виборі версії операційної системи, а також дасть відповіді на багато питань.

Спочатку копіюємо образ Windows 7 або Vista в форматі iso на вінчестер. Потім встановлюємо і запускаємо утиліту UltraISO, яку присутній в архіві по посиланнях вище. Повинно відкритися таке ось віконце:

Оскільки ми використовуємо демо-версію цієї утиліти, натискаємо на Пробний період. Тепер потрібно відкрити iso образ з операційною системою. Для цього клацаємо по меню Файл -> Відкрити ...:

Вказуємо де розміщений образ з операційною системою:

Переходимо в меню Самозавантаження і вибираємо пункт Записати образ жорсткого диска:

Тепер вставляємо флешку або карту пам'яті в ноутбук або комп'ютер.

Важливе зауваження: вміст Flash-накопичувача або карти пам'яті буде видалено в процесі запису на неї образу системи. Тому необхідно скопіювати всі важливі дані або на жорсткий диск, або на інший комп'ютер.

Натискаємо на кнопку Форматувати:

Вибираєте тип файлової системи і натискаєте Почати:

Форматування закінчено:

Тепер натискаємо на кнопку Записати:

Чекаємо ...:

От і все. Тепер у вас є карта пам'яті або флеш-накопичувач з системою.

Розглянемо тепер другий спосіб. Він складніше буде.

другий спосіб

Як і в першому способі нам знадобиться дистрибутив з операційною системою (на диску або у вигляді iso образу) і флешка / карта пам'яті об'ємом 4 Гб і більше.

Важливе зауваження: перед початком підготовки необхідно скопіювати всю потрібну інформацію з флешки або карти пам'яті. Вона форматуватиметься і вся інформація на ній буде видалена.

Спочатку потрібно вставити флешку або карту пам'яті в ноутбук і запустити Командний рядок (це можна зробити як через меню Пуск, так і через Виконати (натискаємо Win + R) з введенням команди cmd). Вона має приблизно такий вигляд:

Вводимо команду diskpart і натискаємо Enter:

Щоб відобразити список усіх запам'ятовуючих пристроїв, вводимо команду list disk і натискаємо Enter:

Флешка на скріншоті вище виступає як Диск 2. У вас вона може бути під іншим номером (1, наприклад). Вводите команду select disk 2 і натискаємо Enter (2 - це номер диска. Якщо у вас флешка під номером 1 (Диск 1), то слід ввести команду select disk 1. Це дуже важливо!):

Вводите команду clean, яка очищає обраний диск, і натискаєте Enter:

Вводите команду create partition primary:

Тепер нам потрібно вибрати перший розділ. Для цього вводите команду select partition 1:

:

Вводите команду active:

Форматуєте розділ. Для цього вводите format fs = NTFS і натискаєте Enter:

Призначаєте флешці букву за допомогою команди assign letter = Z:

Після цього в системі повинна з'явиться флешка. Вводимо команду Exit і натискаємо Enter:

Тепер копіюємо всі файли з диска з дистрибутивом на флешку. Якщо у вас є ISO образ з дистрибутивом, то рекомендую скористатися утилітою 7-Zip, яку ви також можете знайти в архіві по посиланнях вище ( завантажити / завантажити ). Встановлюємо дану утиліту і вибираємо iso образ з Windows:

Натискаємо на кнопку Витягти і вказуєте вашу флешку:

От і все. З другим способом розібралися.

Третій найпростіший спосіб установки Windows 7 або Vista

Третій спосіб докладно викладено в цьому посібнику: Як встановити Windows 7 з флешки за допомогою утиліти WinToFlash . Там все просто і зрозуміло навіть для зовсім новачка.

І так. З підготовкою флешки закінчили. Якщо на цьому етапі у вас виникли проблеми, то ви можете звернутися за допомогою в ці теми форуму: Рішення проблем з установкою Windows 7 і Рішення проблем з установкою Windows Vista . Настійно прошу ознайомитися з темою перед тим як питати. З великою часткою ймовірності ваша проблема вже піднімалася і була вирішена. Так ви заощадите свій час.

В результаті на флешці повинні знаходиться приблизно такі файли і папки:

Переходимо до другого пункту.

Включення в BIOS завантаження з флешки або з карти пам'яті.

Вимикаємо ноутбук, нетбук або комп'ютер, ставимо в нього флешку або карту пам'яті і включаємо. Це дуже важливо так як деякі ноутбуки та інша техніка не розпізнають в BIOS флешки, які були вставлені після включення. Також потрібно відзначити, що не всі ноутбуки і нетбуки здатні завантажуватися з карти пам'яті, яка вставлена ​​у вбудований картрідер. В цьому випадку потрібно шукати або зовнішній USB-картрідер, або шукати USB-флешку.

Заходимо в BIOS ноутбука. Для цього на початку завантаження ноутбука потрібно натиснути певну клавішу. Як правило при завантаженні внизу екрану вказано яку кнопку натиснути, щоб увійти в BIOS. Найчастіше це F2, Del, Esc і інші. Як увійти в BIOS має бути описано в інструкції до ноутбука і внизу екрану при завантаженні BIOS.

Після входу в BIOS потрібно знайти де настроюється порядок завантаження. Зазвичай ці налаштування розміщені на вкладці BOOT. Для зміни порядку завантаження зазвичай використовуються кнопки F5 і F6, іноді використовується щось типу меню. Натиснули на пункт і вибрали пристрій. Як правило на сторінці з налаштуваннями зазначено якими кнопками можна змінювати список завантаження. Як міняти порядок завантаження також повинно бути вказано в інструкції до ноутбука.

Встановлюєте вашу флешку або карту пам'яті на перше місце в списку завантаження. Флешки зазвичай виступають як USB-HDD. Порядок завантаження повинен мати приблизно такий вигляд:

Тепер слід зберегти установки та вийти з BIOS. Для цього потрібно в BIOS знайти пункт з зразковим назвою Save and Exit Setup.

Ви зберегли повинна послідувати перезавантаження. Тепер можна переходити до установки системи.

Безпосередня установка Windows 7 або Vista

Установка Windows 7 і Windows Vista з флешки або карти пам'яті повністю аналогічна установці з диска. Сама процедура детально описана в керівництві: Установка Windows Vista і Установка Windows 7 . Особливу увагу приділіть операціями з вибором розділу для установки і операцій з диском.

Пошук і установка драйверів

І так. Windows ви встановили. Тепер потрібно братися за установку драйверів.

Оскільки цей посібник розраховане в першу чергу на новачків, то потрібно сказати пару слів про те що таке драйвер і для чого він потрібен. Думаю, ні для кого не секрет, що ноутбук, комп'ютер або інший подібний пристрій складається з безлічі компонент зразок материнської плати, мережевої карти, відеокарти, звукової карти. Для того щоб операційна система могла з ними повноцінно працювати потрібно якась сполучна ланка. Цим ланкою служить драйвер. У Windows, як у багатьох інших операційних системах, на багато пристроїв вже є драйвера. Так, вони сяк-так працюють, але вони не дозволять в повній мірі задіяти можливості різних пристроїв у вашому ноутбуці або комп'ютері. Щоб це виправити, потрібно встановлювати драйвера на ту ж відеокарту, звукову карту і інші пристрої.

Як бачите, драйвера штука потрібна і корисна, але ось виникає цілком логічне запитання: а де їх взяти? Ось для цього і був створений цілий розділ драйвера . Загальна інформація про його зміст представлена ​​тут: Драйвера для ноутбуків .

Для вашої зручності були також створені сторінки-путівники з посиланнями на набори драйверів і додатків для самих різних моделей ноутбуків:

Пошук драйвера для вашого ноутбука або комп'ютера в загальному випадку варто починати звідси: Пошук і установка драйверів на Windows . За драйверам для веб-камер є ціла стаття: Пошук і установка драйвера для веб-камери . Стаття невелика і досить корисна.

Також в пошуку драйвера для вашого ноутбука або комп'ютера вам сильно можуть допомогти такі теми форуму:

 1. Рішення проблем з пошуком і установкою драйверів ;
 2. Вирішення проблем з драйверами на відеокарту ;
 3. Вирішення проблем з драйверами для звукової карти ;
 4. Вирішення проблем з драйверами для мережевої карти і Wi-Fi . У першому повідомленні є невелике керівництво з пошуку та встановлення потрібного драйвера;
 5. Вирішення проблем з драйверами і роботою Bluetooth-адаптера ;
 6. Рішення проблем з Web-камерами . Особливу увагу приділіть першого повідомлення теми;
 7. Проблеми з додатковим ПО , Опис утиліт для ноутбуків Samsung і Опис драйверів і утиліт для ноутбуків Asus

Під час пошуку рішення проблеми на форумі особливу увагу приділяйте першими повідомленнями різних тем. У них зазвичай зібрані типові рішення найбільш частих проблем, а також є великі добірки драйверів і інструкції що з тим усім робити.

У процесі вирішення проблем вам можуть допомогти відповіді на часті питання . Там зібрані відповіді на найчастіші запитання.

Установка програм і утиліт

І так. З драйверами якось розібралися. Тепер залишилися програми і утиліти. Тут ситуацію ускладнює те, що у кожного виробника свій набір фірмових утиліт. З тими утилітами часто ставляться деякі системні драйвера. Тому проігнорувати їх установку часто не вийде. Деякі з них дійсно потрібні для нормальної роботи ноутбука, а саме для роботи додаткових клавіш, для роботи індикації, для веб-камери, для бездротових адаптерів і так далі.

Як ці утиліти приблизно встановлюються і що з ними взагалі робити на прикладі ноутбуків Asus показано в керівництві: Установка драйверів і утиліт на ноутбуки Asus . На пристрої Acer, eMachines і Packard Bell установка утиліт зводиться до установки Launch Manager, на ноутбуках HP - HP Quick Launch Buttons і так далі. Обговорити фірмові утиліти ви можете в цій темі форуму: Проблеми з додатковим ПО .

З фірмовими утилітами розібралися. Тепер переходимо до прикладних програм. Їх існує безліч на самий різний смак і для самих різних завдань. Щоб спростити вам їх підбір, була підготовлена ​​спеціальна добірка з описом: Добірка необхідних безкоштовних програм . Може там щось корисне і знайдете. Не варто також забувати і про Керівництві по оптимізації Windows .

Якщо у вас виникнуть проблеми з драйверами і деякими програмами, які розраховані на Windows XP, в Windows Vista або Windows 7, то рекомендую ознайомитися з цією статтею: Установка і запуск Windows XP в середовищі Windows 7, Windows Vista або іншої операційної системи .

На цьому все.

Всі питання, які пов'язані з установкою Windows 7, прошу задавати в цій темі форуму: Рішення проблем з установкою Windows 7 , Питання щодо встановлення Windows Vista в даній темі: Рішення проблем з установкою Windows Vista . Ще раз нагадую, що перед тим як питати ознайомтеся з темою. Ваше питання скоріше-всього вже задавався і було вирішено.

З повагою, автор матеріалу - Тонієвич Андрій. Публікація даного матеріалу на інших ресурсах вирішуються виключно з посиланням на джерело та з зазначенням автора

Все б добре, але що робити якщо немає DVD-приводу?
64. Що краще встановити на ноутбук?
7. Що краще встановити?
Як бачите, драйвера штука потрібна і корисна, але ось виникає цілком логічне запитання: а де їх взяти?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: