Новости

Видаляємо ключ активації Windows з реєстру

При установці Windows, система записує ключ активації системи в реєстр в зашифрованому вигляді, але алгоритм шифрування не стійкий і дозволяє без особливих труднощів дешифрувати його. У разі необхідності користувач може за допомогою простого vbs або PowerShell скрипта отримати ключ поточний установки Windows (ми вже розглядали ці скрипти в статті Як дізнатися ключ установки Windows ). Це може бути корисно, якщо з якоїсь причини втрачено наклейка, договір або коробка з ключем активації. Однак, зберігання ключа в реєстрі також несе певний ризик, тому що в разі компрометації вашої системи, зловмисник може так само легко отримати ваш ключ і використовувати його в своїх цілях.

Так, наприклад, цей ключ може бути використаний для активації інших систем, або в складі деяких збірок Windows. Потенційно це може привести до того, що ваш ключ може потрапити в чорний список і ви не зможете використовувати його для повторної активації своєї системи, а також перестанете отримувати оновлення системи через Windows Update.

Примітка.

У групі ризику знаходяться в першу чергу корпоративні користувачі, системи яких були активовані за допомогою одного ключа багаторазової активації (MAC) ключа (UPD. MAK ключ не зберігається в системі при установці), а також володарі коробкових (Retail) ліцензій Windows. У випадку з використанням KMS активації - видалення ключа з реєстру не має сенс, тому що для активації на KMS сервері в будь-якому випадку використовується загальнодоступний GVLK ключ .

Захистити свій ключ від крадіжки і використання сторонніми особами можна шляхом його видалення з реєстру. Розглянемо процедуру видалення збереженого ключа продукту для Windows 10 (інструкція застосовна також до Windows 8.1, Windows 7 і Vista).

Видалення ключа з реєстру - процедура безпечна і не вплине на статус активації системи, тобто ключ використовується тільки один раз при активації. Надалі система його не використовує і не перевіряє. Перед видаленням ключа з реєстру бажано отримати його за допомогою скрипта і зберегти (роздрукувати), щоб в майбутньому мати можливість активувати систему при перевстановлення.

  1. відкриємо командний рядок з правами адміністратора
  2. Переконаємося, що система активована коректно : Slmgr / xpr При установці Windows, система записує ключ активації системи в реєстр в зашифрованому вигляді, але алгоритм шифрування не стійкий і дозволяє без особливих труднощів дешифрувати його
  3. Видалимо ключ командою: slmgr / cpky
  4. Повідомлення Product key from registry cleared successfully - говорить про те, що ключ був знищений.

Після виконання зазначеної команди активація системи зберігається.

Рада. Навіть в разі видалення ключа з реєстру, можна отримати його останні 5 символів ключа (Partial Product Key) за допомогою команди:
slmgr / dlv

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: