Новости

Відновлення Windows 10

 1. Спосіб 1 - За допомогою точки відновлення системи
 2. Спосіб 2 - Скидання до заводських налаштувань
 3. Спосіб 3 - Історія файлів
 4. Спосіб 4 - Використання диска відновлення
 5. Спосіб 5 - За допомогою інсталяційного диска

Windows 10, як і попередні версії цієї операційної системи, повністю не захищена від збоїв, впливу комп'ютерних вірусів, виходу з ладу обладнання та інших проблем. Тому, якщо у вас виникли неполадки під час роботи або завантаженні ОС, можете скористатися вбудованими засобами для повернення операційної системи в працездатний стан.

Відновлення Windows 10 можна здійснити кількома способами.

Якщо комп'ютер завантажується:

 1. За допомогою точки відновлення.
 2. Скидання до заводських налаштувань.
 3. Історія файлів.

Якщо комп'ютер не завантажується:

 1. Використання диска відновлення.
 2. За допомогою інсталяційного диска.

Тепер розберемо ці варіанти відновлення більш докладно.

Спосіб 1 - За допомогою точки відновлення системи

Windows періодично зберігає інформацію про програми, системних настройках, драйвери, реєстрі і драйвери в контрольних точок відновлення системи. Це відбувається перед значущими змінами в ОС, такими як установка програм, драйверів або оновленням системи. Також точку відновлення можна створити вручну. Як це зробити можете прочитати в цієї інструкції .

Варто відзначити, що після відновлення ваші дані залишаться недоторканими, а драйвера, програми та оновлення, встановлені після створення точки відновлення, будуть видалені.

1. Запустіть вікно властивостей системи (поєднання клавіш Windows + Pause) і відкрийте пункт «Захист системи».

2. Натисніть кнопку «Відновити», а потім «Далі». У списку доступних точок відновлення виберіть потрібний пункт і знову натисніть «Далі».

3. Ще раз перевірте вибрані параметри, натисніть кнопку «Готово», а потім «Так» у вікні попередження. Почнеться процес відновлення, при цьому комп'ютер буде перезавантажений.

Спосіб 2 - Скидання до заводських налаштувань

У Windows 10 є можливість повернути настройки системи в початковий стан. При цьому можна зробити повне скидання або з збереженням файлів. Перевага цього методу в тому, що якщо ви захочете перевстановити систему вам не потрібно проводити встановлення Windows c нуля, досить просто скинути.

Щоб скористатися цією функцією, потрібно перейти в наступний розділ: «Параметри комп'ютера -> Оновлення та безпека -> Відновлення -> Повернути комп'ютер в початковий стан» і натиснути кнопку «Почати».

Щоб скористатися цією функцією, потрібно перейти в наступний розділ: «Параметри комп'ютера -> Оновлення та безпека -> Відновлення -> Повернути комп'ютер в початковий стан» і натиснути кнопку «Почати»

Більш детально процес скидання до заводських налаштувань ми розглянули в цій статті: https://compconfig.ru/winset/sbros-windows-10.html

Спосіб 3 - Історія файлів

Цей метод безпосередньо не пов'язаний з відновленням системи, але в сукупності з іншими способами теж може бути корисним.

«Історія файлів» дозволяє робити резервні копії ваших файлів в автоматичному і ручному режимі. Вам достатньо активувати цю функцію і вказати, які папки потрібно зберігати. Система буде автоматично робити резервні копії ваших документів з періодичністю, яку можна налаштувати. При необхідності ви зможете легко відновити файли потрібної вам версії.

При необхідності ви зможете легко відновити файли потрібної вам версії

Як включити, налаштувати і використовувати цей інструмент ви можете прочитати в цій статті: https://compconfig.ru/winset/istoriya-faylov-windows-10.html

Спосіб 4 - Використання диска відновлення

Якщо Windows 10 не завантажується, ви можете спробувати зробити реанімацію системи за допомогою диска відновлення, який дозволить вам отримати доступ до додаткових параметрів запуску.

Якщо у вас ще немає диска відновлення, скористайтеся цією інструкцією:

Як створити диск відновлення Windows 10

Після завантаження з USB-диска відновлення перейдіть в розділ «Діагностика -> Додаткові параметри».

Після завантаження з USB-диска відновлення перейдіть в розділ «Діагностика -> Додаткові параметри»

Тут ви можете використовувати кілька варіантів реанімації комп'ютера:

 1. Відновлення Windows за допомогою точки відновлення. Це варіант ми вже розглядали вище. Сенс його той же, тільки запуск проводиться іншим шляхом.
 2. Відновлення образу системи. Цей метод відомий ще з Windows 7. Якщо ви раніше створили образ системи в Windows, то можна легко його відновити через диск відновлення. Як створюється образ системи в Windows 10 можна прочитати тут: https://compconfig.ru/winset/kak-sozdat-obraz-windows-10.html
 3. За допомогою наступного пункту ви можете спробувати автоматично виправити помилки при завантаженні.
 4. Для більш просунутих користувачів є можливість запустити командний рядок для відновлення системи або інших цілей.
 5. Ну і останній варіант - це повернення Windows до попередньої збірці.

Також слід зазначити, що якщо при створенні диска відновлення системи ви зробили запис системних файлів на диск, то у вас буде можливість перевстановити Windows з цього диска. Але якщо ви купували комп'ютер з передвстановленою Window 8 (8.1) з прихованим розділом відновлення, то буде відновлена ​​версія системи, яка спочатку поставлялася з комп'ютером.

Спосіб 5 - За допомогою інсталяційного диска

Якщо Windows не завантажується, і у вас немає диска відновлення, ви можете використовувати інсталяційний диск для реанімації комп'ютера.

Установчий диск можна записати на USB-носій або DVD-диск, використовуючи засіб для створення носія, яке можна завантажити тут .

Завантажившись з інсталяційного носія, ви побачите вікно, в якому потрібно вибрати мовні параметри і натиснути кнопку «Далі».

У наступному вікні потрібно натиснути на посилання «Відновлення системи» в нижньому лівому кутку.

Далі зайдіть в розділ «Усунення несправностей». Тут ви побачите 2 варіанти для відновлення:

 1. Повернути комп'ютер в початковий стан. Буде зроблене скидання до заводських налаштувань із збереженням файлів користувача або без. Цей інструмент ми вже розглядали вище (спосіб 2).
 2. Додаткові параметри. Як і на диску відновлення системи відкриється список інструментів, за допомогою яких можна повернути працездатність Windows за допомогою контрольних точок відновлення, образу системи і т.д.

д

Ми розглянули основні способи відновлення Windows 10. Зазвичай їх цілком достатньо щоб повернути систему в працездатний стан. Сюди можна було ще додати чисту установку Windows, але це вже крайній захід і до відновлення системи має опосередковане відношення.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: