Відновлення Windows 7 без переустановлення

 1. Відновлення останньої працездатної конфігурації
 2. Відновлення Windows через додаток Chkdsk
 3. Застосування точки відновлення
 4. Відновлення системи Windows через BIOS

Всім господарям стаціонарних комп'ютерів чи ноутбуків, рано чи пізно доводиться встановлювати заново ОС, будь то Windows 7 або будь-яка інша модифікація. Причин пошкодження операційної системи багато (зараження шкідливим ПЗ, неправильна інсталяція драйверів, випадкове видалення системних даних і т.п.). Однак якщо в системному розділі ПК (наприклад, на робочому столі) збережена важлива для вас інформація, після знесення операційки вона також віддалиться. Щоб цьому запобігти, замість перевстановлення можна виконати відновлення Віндовс.

Розробники даної операційної системи подбали про її надійності, оснастивши продукт багатьма захисними функціями, серед яких найкориснішою є процедура відновлення. Цей програмний інструмент дозволяє повернути працездатність ОС без її повного переустановлення.

Ініціалізувати процес реанімування Windows можна декількома способами:

 • за допомогою останньої вдалої конфігурації;
 • за допомогою програми Chkdsk ;
 • за допомогою точки відновлення;
 • через BISO.

Для виконання поставленого завдання вам не доведеться шукати будь-яке програмне забезпечення або використовувати додаткові пристрої.

Єдине, що потрібно приготувати - DVD-диск з ОС Windows 7 саме тієї збірки, яка була встановлена ​​на ваш комп'ютер. Ідеальний варіант - використання того ж диска.

Відновлення останньої працездатної конфігурації

При кожному виході з системи до реєстру заносяться всі важливі дані, необхідні для запуску і роботи операційки. Саме цю інформацію і використовує процедура відновлення.

Для її активації необхідно:

 1. Витягти з комп'ютера всі додаткові пристрої зберігання інформації (CD-, DVD-диски, флешки, карти пам'яті, дискети), після чого перезапустити його.
 2. Під час завантаження Windows утримуйте F8. Це дозволить потрапити на вікно додаткових способів завантаження.
 3. Виберіть пункт «Остання вдала конфігурація». Всім господарям стаціонарних комп'ютерів чи ноутбуків, рано чи пізно доводиться встановлювати заново ОС, будь то Windows 7 або будь-яка інша модифікація

Якщо після виконання наведених вище дій система завантажиться, рекомендується всю важливу інформацію, збережену в системному розділі ( «Мої документи», диск С, робочий стіл), скопіювати на інший диск. Після цього перевірити ПК на шкідливі програми і, по можливості, виконати повну діагностику системи.

За допомогою процедури відновлення цим способом у вас не вийде повернути втрачені особисті дані (музику, відео і т.п.), так як вона працює тільки з системними файлами. Для відновлення такої інформації потрібно використовувати додаткові програми.

Відновлення Windows через додаток Chkdsk

Chkdsk (від англ. «Check disk») - вбудована в операційну систему програма, яка шукає на жорсткому диску пошкоджені системні файли і відновлює їх.

Ще одним корисним властивістю даного інструменту є діагностика носіїв інформації на механічні пошкодження секторів і закриття доступу до них, тим самим прискорюючи роботу системи.

Ініціалізувати Chkdsk можна двома способами:

 • через графічний інтерфейс;
 • з командного рядка.

У першому випадку необхідно:

 1. У вікні «Мій комп'ютер» відкрити властивості системного розділу, клацнувши по ньому правою клавішею мишки.
 2. Кнопка запуску програми-реаніматора знаходиться у вкладці «Сервіс».
 3. Потрапивши на головне вікно програми, можна відразу ж приступити до сканування системи або додатково вказати, щоб програма автоматично виправляла пошкоджені файли і сектора. Для цього потрібно поставити галочки у відповідних місцях. Для перевірки системного диска перед початком процедури додатково буде потрібно перезавантажити комп'ютер.

Для перевірки системного диска перед початком процедури додатково буде потрібно перезавантажити комп'ютер

Для запуску програми Chkdsk з командного рядка слід:

 1. Увійти в командний рядок під адміністратором. Для цього в меню «Пуск» в поле «Виконати» слід прописати cmd.
 2. У вікні ввести chkdsk: / ..., де замість точок вказується назва системного диска (наприклад, С).
 3. Якщо спливає попередження про те, що потрібно перезапуск системи, тиснемо Y.

Після цього виконається перезапуск і діагностика системи Windows на пошкодження.

Застосування точки відновлення

Точка відновлення - це елемент ОС, який зберігає в собі копію системних файлів, драйверів і встановлених програм, записаних в певний час. У Windows такі точки створюються автоматично через рівні проміжки часу, а також після інсталяції та оновлення програм.

Щоб скористатися точкою відновлення, потрібно:

 1. Прописати в пошуковику «відновлення системи» або зайти в «Службові програми», що знаходяться у вкладці «Усі програми» в меню «Пуск».
 2. У головному вікні даного інструменту можна побачити останні збережені копії системи. Вам залишається тільки вибрати відповідну версію і дочекатися відкоту.

Відновлення системи Windows через BIOS

При неможливості запустити ОС відновлення вищеописаними способами не підійде. В цьому випадку для реанімації Віндовс без перевстановлення можна скористатися BIOS.

Порядок дій буде наступним:

 1. Під час завантаження комп'ютера на клавіатурі натискаємо F2, Delete, F12 або іншу клавішу. Все залежить від виробника материнки.
 2. У вкладці Boot вибираємо завантаження з дисковода.
 3. В DVD-ром вставляємо диск з необхідною версією ОС і робимо рестарт комп'ютера.
 4. Після завантаження диска тиснемо «Далі». Тут міняти нічого не потрібно.
 5. У вікні вибору варіанта завантаження натискаємо на «Відновлення системи».
 6. Після цього запуститься процес сканування жорсткого диска і пошук встановлених операційних систем. Якщо дана процедура увінчається успіхом, то у вікні висвітиться знайдена версія Windows.
 7. Якщо збірка слетевшей ОС збігається з тією, яка записана на DVD диску, з'явиться можливість відновити систему. Їй і потрібно буде скористатися.

Їй і потрібно буде скористатися

Всі існуючі методи відновлення системи Windows не дають повної гарантії на успішний результат. Тому при неспрацьовуванні одного методу потрібно скористатися іншим.

Поскаржитись на контент

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: