Новости

Відновлення Windows XP

  1. Остання відома вдала конфігурація
  2. Безпечний режим
  3. Відновлення Windows з завантажувального диска
  4. консоль відновлення
  5. команда fixboot
  6. команда fixmbr
  7. команда chkdsk

Спілкування з персональним комп'ютером не завжди складається з одних тільки радощів і задоволень. Іноді бувають і неприємності, проблеми і "заморочки". Буває, трапляється, що Windows не може завантажитися, і замість звичного екрану вітання, ми спостерігаємо більш ніж сумну ситуацію: комп'ютер намертво зависає і не реагує ні на що, або іде в постійну перезавантаження, не встигнувши навіть відкрити жодного вікна. Буває, що запуск комп'ютера переривається, і на моніторі з'являються кілька білих рядків англійського тексту на чорному тлі, або ж висвічується зовсім вже незрозумілий синій екран з купою незрозумілих цифр і букв (BSOD, IT-фахівці не без причини прозвали цей екран "синім екраном смерті "). Як би це зовні не виглядало, ясно лише одне - операційна система вийшла з ладу.

Причин такої ситуації може бути маса - скачки напруги в електромережі під час роботи з комп'ютером, шкідливий вплив вірусів, конфлікти пристроїв або програм, або просто "криві" руки користувача або ще що-небудь. У досить досвідченої людини подиву така ситуація не викличе, хіба лише може викликати досаду, якщо є, наприклад, купа справ і возитися з відновленням зовсім недоречно.

Всі ці проблеми легко вирішуються повної перевстановлення операційки - в умілих руках вона займає менше години і не представляє ніяких складнощів. Але крім самої Windows, в операційній системі може бути встановлено багато сторонніх програм, які потім доведеться встановлювати заново і знову налаштовувати. Також буває, що якісь важливі дані збережені прямо на робочому столі або на системному розділі (чого досвідчені користувачі не допускають) і при перевстановлення, природно, знищаться. Або просто в будь-якої ситуації час - гроші. Що робити в цьому випадку, запитаєте ви?

Можна спробувати відновити працездатність Windows XP, використовуючи кілька вбудованих функцій, заздалегідь підготовлених компанією Microsoft.

Остання відома вдала конфігурація

Затискаємо при запуску системи, як тільки з монітора зникне інформація про BIOS'е і знайдених пристроях, клавішу F8 на клавіатурі (на деяких комп'ютерах доведеться не просто натиснути і тримати, а натискати цю клавішу кілька разів у швидкому темпі) і чекаємо, коли завантажиться меню безпечного режиму.

У цьому меню білими рядками на чорному тлі перераховані варіанти аварійної завантаження Windows. Найпершим нам треба спробувати режим "Остання відома вдала конфігурація (з працездатними параметрами)". Якщо помилка не носить глобального характеру, вибір цього пункту досить часто допомагає запустити систему в нормальному режимі. Не допомогло? Читаємо далі.

Безпечний режим

Заходимо в меню безпечного режиму тим же способом, який описаний вище, і вибираємо верхню строчку - "Безпечний режим". Цей вид завантаження Windows є, мабуть, найголовнішим при виникненні будь-яких неполадок в роботі сестеми. Він, на відміну від звичайного, при завантаженні не запускає всіх системних служб і не завантажує всі драйвера - працює по "самому мінімуму". Запускається і завантажується лише найнеобхідніше для роботи системи. Якщо вдалося вийти на Робочий стіл, не лякайтеся того, що все виглядає незвично - просто в цьому режимі відеодрайвера не завантажуються. Можна спробувати своїми силами з'ясувати причину неполадки і усунути її (якщо у вас на це вистачає знань і досвіду). Або, в крайньому випадку, "евакуювати" важливі дані (save'и іграшок, наприклад Заходимо в меню безпечного режиму тим же способом, який описаний вище, і вибираємо верхню строчку - Безпечний режим , Або важливі настройки програм) з системного розділу в безпечне місце, щоб можна було спокійно перевстановити операційну систему, не побоюючись за їх втрату.

Якщо ви точно знаєте, що збій викликала якась програма, можна спробувати в безпечному режимі видалити її (правда, в цьому режимі запустити Windows installer вдається не завжди), після чого спробувати перезавантажитися.

Можна спробувати запустити відновлення системи (якщо, звичайно, ви не відключили її, як радять багато "горе-оптимізатори") і відкотити Windows на іншу контрольну точку - дуже часто це вирішує всі проблеми. Для її запуску йдемо Пуск -> Всі програми -> Стандартні -> Службові і вибираємо Відновлення системи. На жаль, іноді в безпечному режимі цю службу запустити не вдається.

Взагалі, якщо ви не комп'ютерний "супер-профі", не рекомендую відключати цю службу - досить часто вона рятує систему від перевстановлення (хоча і не завжди), а її робота при потужності сучасних комп'ютерів практично непомітна. Важливо лише поправити дефолтні настройки на більш розумні. Робиться це так: Пуск -> правою кнопкою миші на Мій комп'ютер -> Властивості і вибрати вкладку Відновлення системи. Тут в маленькому віконечку черзі виділити кожен розділ і, натиснувши Параметри, задати для нього окремі настройки. Особисто я виставляю так: Для того розділу, де встановлена ​​операційна система, за допомогою повзунка встановлюю граничний розмір близько 1 ГБ, а на всіх інших дисках відновлення повністю відключаю, щоб не витрачати даремно простір на вінчестері. Ви ж виставите так, як вам здасться оптимальним.

Відновлення Windows з завантажувального диска

Якщо ж причину збою не буде усунено, або, хоч Безпечний режим і спрацював, але перевстановлення Windows вкрай небажана через побоювання втратити важливі програми, або просто шкода витрачати час, доведеться скористатися допомогою завантажувального диска Windows XP, з якого ви встановлювали операційну систему.

Примітка. На деяких дисках з саморобними збірками Windows іноді відсутні необхідні інструменти.

Вставте диск в привід і завантажити з нього, виставивши в BIOS'е першочергову завантаження з дисковода.

Як включити в BIOS першочергову завантаження з дисковода. На самому початку завантаження комп'ютера, відразу, як пройде інформація BIOS затискаємо і тримаємо (або часто натискаємо) клавішу Delete (Del), поки не з'явиться меню настройки BIOS. Шукаємо в ньому розділ, де вказано порядок завантажувальних пристроїв (переміщаємося за допомогою клавіш зі стрілками, а вибираємо клавішею Enter, тому - Esc). У Award BIOS - це розділ Advanced, в AMI BIOS - розділ BOOT. В інших варіантах вам доведеться самостійно знайти ці опції - шукайте все, пов'язане з boot (Завантаження). Після того, як розділ знайдений, треба змінити настройки так, щоб ваш дисковод став найпершим завантажувальним пристроєм (або самим верхнім в списку завантажувальних пристроїв). Поміняли? Зберігайте зміни, натиснувши F10, і на наступне питання дайте відповідь, натиснувши "Y" ( "так"). Комп'ютер перезавантажиться і при наступному запуску завантажуватися вже буде спочатку з диска в дисководі. Не забудьте потім, коли ви все виправите, повернути настройки назад, тому що такий порядок завантаження не зовсім зручний в повсякденному використанні комп'ютера.

До речі, деякі моделі ноутбуків дозволяють короткочасно, на один раз змінити порядок завантаження, не залазячи в налаштування BIOS. Для цього при запуску кілька разів натисніть F12 і в який з'явився маленькому меню виберіть свій дисковод. Нічого потім назад повертати не треба - при наступному завантаженні все буде як завжди.

Вхід в налаштування деяких версій BIOS здійснюється не по клавіші Delete, а, наприклад, по F2 або інший. Точно визначити це можна за інформацією BIOS на початку завантаження - уважно дивіться в самий низ екрану, в лівому кутку там проскочить вказівку на потрібну клавішу.

Отже, перезавантажується з диска в дисководі. Як тільки з'явиться напис Press any key ... (або схоже), у вас буде тільки 5 секунд, щоб запустити завантаження з диска, натиснувши БУДЬ-ЯКУ клавішу на клавіатурі. Якщо не встигли - комп'ютер почне завантажуватися з вінчестера, і доведеться знову перезавантажуватися.

Все натиснули вчасно? Дочекайтесь появи першого діалогового вікна:

Дочекайтесь появи першого діалогового вікна:

Натисніть Enter. Розпочнеться установка (встановлюється Windows в той же розділ, файлова система залишається без змін). Після того, як ви прочитаєте ліцензійну угоду і погодьтеся з ним, натиснувши F8, інсталятор перевірить ваш жорсткий диск на наявність встановлених версій Windows XP. Знайшовши таку, запропонує відновити її. Погодьтеся з цим, натиснувши клавішу R.

Подальша процедура нагадує звичайну установку системи - так само вводиться ліцензійний ключ, вибирається регіон і часовий пояс і т.д. Після закінчення процесу, який триває приблизно, як і звичайна установка Windows XP, всі необхідні для роботи файли будуть відновлені і ніякі дані і програми не будуть порушені - все залишиться на своїх місцях. Можливо, лише доведеться оновити драйвера, але не завжди це буде потрібно робити. І все програми з усіма даними і налаштуваннями залишаться в недоторканності.

ПРИМІТКА. Якщо паралельно з XP на цьому ж жорсткому диску у вас встановлена ​​Windows Vista, найімовірніше, що цей спосіб у вас не пройде - Vista, як правило, затирає всі завантажувальні записи і файли і замінює їх своїми, прописуючи на вінчестері одну єдину операційну систему - себе-кохану, і лише потім включає в свої файли записи на завантаження інших операційних систем. В результаті чого, інсталятор Windows XP, природно, просто не знаходить ніякої системи для відновлення. Можна спробувати в такій ситуації спочатку переписати завантажувальний сектор за допомогою Консолі відновлення командами fixboot або fixmbr (читаємо нижче), а потім, повністю відновивши Windows XP, відновити вже з-під неї завантажувач Vista. Даний процес досить докладно описаний тут .

консоль відновлення

Іноді такого глобального відновлення Windows не потрібно і можна спробувати скористатися вбудованою утилітою, яка називається Консоллю відновлення.

У тих ситуаціях, коли зіпсована завантажувальний запис або файли завантаження, Консоль відновлення - найпростіший і швидкий спосіб вирішення проблеми.

Щоб увійти в неї потрібно, так само як і в попередньому прикладі, вставити завантажувальний диск і дочекатися появи першого діалогового вікна (див. Другий скріншот). Тільки тепер нам не слід натискати на Enter - нас цікавить саме Консоль відновлення, тому тиснемо R і чекаємо, поки не з'явиться список операційних систем, встановлених на комп'ютері.

Якщо Windows у вас всього одна (як і у більшості користувачів), просто натисніть спочатку 1, а потім Enter. Якщо ж операційних систем встановлено кілька - виберіть потрібну.

Далі вас попросять ввести ім'я адміністратора та його пароль. Якщо ви їх не змінювали, то залиште ці два поля як є і натисніть два рази Enter. Тепер на екрані ви побачите такий текст: "C: \ Windows" - ви досягли місця призначення.

В рамках цієї статті ми опишемо лише кілька команд, які нам знадобляться. Якщо ж ви хочете в подальшому використовувати всі можливості, які може надати Консоль відновлення, вам доведеться самостійно пошукати в Інтернеті список всіх команд і поради щодо їх застосування. Можна також отримати деяку інформацію з вбудованою документації, набравши в командному рядку Консолі HELP або /? . Для отримання опису кожної з команд, можете додавати ключ /? (наприклад, chkdsk /? або HELP chkdsk).

команда fixboot

Дана команда виправляє завантажувальний сектор жорсткого диска, т. Е. Надає комп'ютера потрібну інформацію для завантаження операційної системи. З її допомогою можна усунути досить часту несправність, коли замість очікуваних "віконець" ми бачимо напис на чорному тлі "NTLDR is missing".

Поява такого вікна однозначно вказує на пошкодження завантажувального запису. Серед найбільш ймовірних причин появи цієї помилки можна виділити проблеми в електроживленні, неправильне вимикання комп'ютера або "експерименти" з установкою на той же жорсткий диск різних операційних систем, відмінних від Windows.

З помошью даної команди проблема вирішується елементарно. Набираємо в з'явилася командному рядку fixboot, погоджуємося з тим, що ми дійсно хочемо перезаписати завантажувальний сектор, натиснувши Y.

Набираємо в з'явилася командному рядку fixboot, погоджуємося з тим, що ми дійсно хочемо перезаписати завантажувальний сектор, натиснувши Y

Усе. Далі, набравши в командному рядку exit і натиснувши Enter, виходимо з Консолі відновлення і перевіряємо результат.

команда fixmbr

Виконує ті ж дії, що і попередня, з тією лише різницею, що в даному випадку буде перезаписано повністю весь завантажувальний сектор.

команда chkdsk

Сканує жорсткий диск на предмет наявності помилок. Якщо запустити цю команду з ключем r (chkdsk / r), всі знайдені помилки будуть автоматично виправлятися. Досить часто дана команда допомагає відновити Windows і зберегти всі дані на системному розділі.

Всі розглянуті нами варіанти не гарантують 100% відновлення операційної системи Windows, т. К. Все безпосередньо залежить від причини несправності. Однак в більшості випадків ці способи допомагають досить швидко і без втрат відновити нормальну працездатність.

Рада наостанок. Подбайте про те, щоб не зберігати жодних важливих даних на системному розділі жорсткого диска. Інакше в разі несподіваного падіння Windows і незапланованої її переустановлення ці дані можуть бути безповоротно втрачені. Як випливає продумайте зручну для себе систему зберігання файлів, створивши різні папки на інших розділах вінчестера. І в подальшому зберігайте дані в ці папки. також слід пам'ятати, що Робочий стіл - це теж спеціальна папка на системному розділі, так само як і Мої документи, в яку за замовчуванням зберігаються всі картинки, музика і т.д. До речі, можна змінити місце розташування Моїх документів, перенісши їх на інший розділ. Робиться це так: Пуск -> права кнопка миші на Мої документи -> Властивості. У вікні вибираємо вкладку Папка призначення і, натиснувши Перемістити ..., вказуємо місце.

На цьому на сьогодні все. Успіхів!

Що робити в цьому випадку, запитаєте ви?
Не допомогло?
Поміняли?
Все натиснули вчасно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: