Новости

Windows 8: як вибрати потрібний варіант?

 1. Windows 8: чим відрізняються різні версії ОС
 2. Windows 8
 3. Windows 8 Pro
 4. Windows 8 Pro N
 5. Windows 8 Enterprise
 6. Windows RT
 7. можливості апгрейда
 8. Windows 8: так чому ж насправді відрізняються різні версії ОС і чому їх так багато?
 9. Коробкові версії продуктів (FPP)
 10. ОЕМ-версії продуктів
 11. Загальні умови для ОЕМ / FPP

Microsoft Windows 8 - новітня революційна операційна система для комп'ютерів будь-яких форм-факторів, що дозволяє в повній мірі реалізувати їх потенціал. Щоб допомогти покупцям вибрати найбільш задовольняє потребам і букві ліцензійної угоди версію Windows 8, ми пропонуємо розібратися в цьому питанні спільно з авторитетним інформаційним ресурсом ITC.ua .

Windows 8: чим відрізняються різні версії ОС

На відміну від попередніх версій Windows, в Windows 8 було максимально скорочено кількість різних ревізій ОС. По суті, пересічний користувач при покупці системи для свого ПК буде вибирати лише з двох варіантів - звичайної Windows 8 і більше «просунутої» Windows 8 Pro, оскільки дві інші версії призначені для корпоративного ринку (Windows 8 Enterprise) і для ARM-систем, читай - планшетів (Windows RT). Це явне спрощення в порівнянні з тією ж Windows 7, у якій цілих шість різних версій.

Windows 8

Windows 8

Найпростіша версія Windows для архітектур x86 і x86-64. Вона розрахована на домашніх користувачів і, що логічно, пропонує лише базову функціональність.

Windows 8 Pro

Спадкоємиця Windows 7 Professional і Ultimate, орієнтована на ентузіастів і бізнес-користувачів. Крім базової функціональності Windows 8, додатково пропонує можливість роботи в якості сервера Remote Desktop, вхід в домен Windows, підтримку групових політик і шифрованого файлової системи, систему віртуалізації Hyper-V, шифрування диска BitLocker, завантаження з віртуальних жорстких дисків VHD. Windows Media Center буде доступний у вигляді окремого безкоштовного аддона.

Windows 8 Pro N

Спеціальна європейська версія Windows 8 Pro, що відрізняється відсутністю в складі системи Windows Media Player (відповідно до вимог Європейської комісії Європейського союзу).

Windows 8 Enterprise

Старша версія Windows 8. Крім всієї функціональності, доступної в Windows 8 Pro (за винятком можливості встановити додаток з Windows Media Center), пропонує ряд корпоративних функцій, наприклад Windows To Go (можливість запуску системи з зовнішнього накопичувача), AppLocker (дозвіл або заборона на запуск програмного забезпечення на основі білих і чорних списків), підтримку технології DirectAccess (аналог VPN-з'єднання, що дозволяє клієнтським комп'ютерам підключатися до серверів DirectAccess відразу після появи підключення до Інтернет).

Windows RT

Спеціальна редакція Windows 8 для пристроїв на базі ARM-процесорів. Вона комплектується оптимізованим під сенсорне керування базовим набором десктопних додатків пакета Office 2013 (Word, Excel, PowerPoint і OneNote). У ній буде лише часткова підтримка десктопного оточення, встановлювати додатки можна буде лише з Windows Store. Також тут відсутній Bitlocker (замість використовуються можливості шифрування самого пристрою), Storage Spaces, можливість входу в домен, групові політики, Remote Desktop і т.д. Поширюватися Windows RT буде лише в якості встановленої системи, купити її окремо не можна.

можливості апгрейда

Якщо у вас вже є Windows 7 і ви хочете оновитися на Windows 8, це можна зробити, не купуючи повну версію. Треба лише враховувати один нюанс - існують певні обмеження в плані того, з якою на яку версію можна буде оновитися. Так, на Windows RT оновитися не можна зовсім (що логічно). Якщо у вас Windows 7 Starter, Home Basic або Home Premium, то є оновлення на Windows 8 або Windows 8 Pro, на вибір. Windows 7 Professional може бути оновлена ​​або на Windows 8 Pro, або на Windows 8 Enterprise, а Windows 7 Ultimate - тільки на Windows 8 Pro. І нарешті, корпоративну Windows 7 Enterprise можна оновити також лише на Windows 8 Enterprise.

Windows 8: так чому ж насправді відрізняються різні версії ОС і чому їх так багато?

В обговоренні матеріалу "Windows 8: чим відрізняються різні версії ОС" було піднято цікаве питання: якщо в роздробі, за ідеєю, має бути всього дві версії Windows 8, чому в деяких вітчизняних магазинах їх налічується по кілька десятків? З цим питанням, а також з деякими іншими (що означають малозрозумілі пересічному користувачеві абревіатури в їхніх назвах, які саме версії власник домашнього ПК має право придбавати для особистого користування і т.д.) ми звернулися за роз'ясненнями в український офіс Microsoft, і тепер, хоч і з деяким запізненням, готові дати на них відповідь.

Отже, що стосується продаються в роздробі OEM-версій продукту - за словами Microsoft, користувач, який зібрав комп'ютер самостійно, може купити і встановити ОЕМ-версію Windows 8. У цьому випадку він також самостійно здійснює сервісне обслуговування програмного забезпечення.
Далі, в прайсах можна побачити різні позначення - як просто OEM, так і ORT OEM. Останній варіант (може також називатися DST OEM) - це більш загальна версія, що поставляється невеликим збирачам комп'ютерів і системним інтеграторам, без права нанесення на диск логотипу та інформації про компанії-збирача або інтеграторі. У той же час ОЕМ-версія поставляється великим міжнародним або локальним збирачам комп'ютерів або системним інтегратором і дає їм право наносити символіку компанії на диск з програмним забезпеченням.

У той же час ОЕМ-версія поставляється великим міжнародним або локальним збирачам комп'ютерів або системним інтегратором і дає їм право наносити символіку компанії на диск з програмним забезпеченням

Нас також зацікавило, в чому полягає відмінність двох українських версій - Windows 8 64-bit Ukrainian і Windows 8 Single Language 64-bit Ukrainian. Отже, перший варіант - це версія системи, що підтримує роботу в багатомовними середовищі, однак вона має упаковку та інструкцію українською мовою. У той же час Windows 8 Single Language 64-bit Ukrainian підтримує тільки одну мову - на даний момент російський, але має упаковку та інструкцію українською мовою.
У роздробі також можна побачити версію Windows 8, поширювану в рамках програми Open License, призначеної для організацій, яким необхідно придбати декілька копій системи (при цьому, зокрема, покупець отримує значну знижку при покупці 5 і більше ліцензій). Як з'ясувалося, в даному випадку домашній користувач не може домовитися з друзями і купити «в складчину» Windows 8 за цією програмою, оскільки вона призначена виключно для бізнес-користувачів.

Як з'ясувалося, в даному випадку домашній користувач не може домовитися з друзями і купити «в складчину» Windows 8 за цією програмою, оскільки вона призначена виключно для бізнес-користувачів

У назвах роздрібних версій системи можна зустріти скорочення PUP і VUP, причому без будь-якої їх розшифровки. Тим часом різниця між ними дуже істотна: PUP - це оновлення продукту, наприклад, перехід з Windows 8 на Windows 8 Professional, а VUP - оновлення версії, наприклад, оновлення Windows 7 до Windows 8.

І останнє питання, яке ми не могли не поставити представництву Microsoft в Україні - щодо правомочності придбання оновлення до Windows 8 користувачами, у яких встановлена ​​неліцензійна Windows 7 - повідомлень про успішність подібної процедури було занадто багато, в тому числі і в коментарях у нас на сайті , щоб ми могли їх проігнорувати. Відповідь була очікуваний: «оновлення може бути встановлено тільки при наявності ліцензійної Windows. Встановлення оновлення на неліцензійну систему є порушенням правил ліцензування Microsoft, і порушенням ліцензійної угоди по використанню поновлення зокрема ».

Ну що ж, сподіваємося, тепер плутанини в цьому питанні буде поменше, і користувачі, охочі придбати собі нову систему (або оновити стару «сімку»), будуть краще орієнтуватися в прайсах наших магазинів.

Сергій Світличний, редактор ITC.ua

Від редакції Rozetka.ua: ми також підготували зведену таблицю основних версій Windows 8, за допомогою якої можна зрозуміти, які функції підтримує кожна з них. Клацніть на таблиці для перегляду в повний розмір.

Сподіваємося, тепер вибір потрібної версії Windows 8 став для вас простіше і наочніше.

PS: Ми також отримали офіційні коментарі від Microsoft з приводу особливостей ліцензування різних версій Windows 8. Повні тексти ліцензійних угод для них доступні для ознайомлення на сайті компанії . Нижче наводимо основні моменти:

Коробкові версії продуктів (FPP)

Програмне забезпечення в рамках цієї угоди є оновленням для поточної операційної системи, тобто оновлення замінює вихідне оновлюється програмне забезпечення. Оновлення можливо з Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (Starter, Home, Basic, Home Premium, Professional, Ultimate).

Чи можна переходити на використання більш ранньої версії програмного забезпечення? - Не можна.
Право зміни мови - є.
Чи можна перенести дане програмне забезпечення на інший комп'ютер або передати його іншому користувачеві? Програмне забезпечення можна перенести на інший, із ваших комп'ютерів. Крім того, можна перенести програмне забезпечення (разом з ліцензією) на комп'ютер, що належить іншій особі, якщо а) ви є першим ліцензованим користувачем цього програмного забезпечення та b) новий користувач погоджується з умовами цієї угоди. В рамках перенесення необхідно передати вихідний носій, сертифікат справжності, ключ продукту і документ, що підтверджує факт покупки, безпосередньо такому іншій особі без збереження ніяких копій цього програмного забезпечення. Для перенесення програмного забезпечення можна використовувати дозволену резервну копію або носій, на якому ви отримали програмне забезпечення. У разі перенесення програмного забезпечення на новий комп'ютер ви зобов'язуєтеся видалити його з попереднього комп'ютера. Ви не маєте права переносити програмне забезпечення з метою спільного використання ліцензій декількома комп'ютерами. Програмне забезпечення в рамках угоди Get Genuine Windows, пакетів Pro Pack або Media Center Pack можна передавати тільки разом з ліцензованим комп'ютером.

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЛІЦЕНЗІЇ
Якщо ви придбали програмне забезпечення на диску або іншому фізичному носії, свідоцтвами придбання вами ліцензійної копії програмного забезпечення є справжня наклейка сертифіката автентичності з зазначеним на ній ключем продукту і документ, що підтверджує факт покупки. Якщо ви отримали і завантажили програмне забезпечення в Інтернеті, свідоцтвами придбання вами ліцензійної копії програмного забезпечення є ключ продукту Microsoft, який передається вам разом з придбаним програмним забезпеченням, і документ, що підтверджує факт покупки, виданий інтернет-постачальником фірмового програмного забезпечення Microsoft. Справжність документа, що підтверджує покупку, може бути перевірена за записами продавця.

ОЕМ-версії продуктів

Чи можна переходити на використання більш ранньої версії програмного забезпечення? Замість ОС Windows 8 Професійна ви можете використовувати одну з наступних попередніх версій: Windows 7 Professional або Windows Vista Business.
Право зміни мови - є.
Чи можна передати дане програмне забезпечення іншому користувачеві? Передати програмне забезпечення безпосередньо іншому користувачеві можна тільки разом з ліцензованим комп'ютером. Ви повинні передати програмне забезпечення, підтвердження законності придбання (якщо надавалося разом з комп'ютером), справжню наклейку Windows, наприклад наклейку сертифіката автентичності з зазначеним на ній ключем продукту. Ви не маєте права залишати у себе копії програмного забезпечення або його більш ранню версію. До будь-якої дозволеної передачі інша сторона повинна погодитися з тим, що ця угода застосовується при передачі і використанні програмного забезпечення.

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЛІЦЕНЗІЇ
Складовими дійсної ліцензії є справжній ключ продукту, успішна активувати програмний продукт, справжня наклейка Windows, наприклад Сертифікат автентичності, і підтвердження законності придбання від постачальника автентичного програмного забезпечення Microsoft. Крім того, справжня ліцензія може включати файл активації Windows, розміщений виробником на вашому пристрої. При придбанні сертифікат справжності або інша наклейка Windows (при наявності) повинна знаходитися на комп'ютері, упаковці або периферійних пристроях виробника або установника. Наклейка автентичності, отримана окремо від пристрою, не є підтвердженням ліцензії.

Наклейка автентичності, отримана окремо від пристрою, не є підтвердженням ліцензії

Так виглядає упаковка ОЕМ-версії для збирачів, що містить інсталяційний диск і сертифікат справжності COA (наклейка з ключем продукту, яка пріклеевается на корпус ПК)

Типи ОЕМ ліцензій - стандартна ліцензія для збирачів систем і ліцензія DIY (Do It Yourself).
Ліцензія DIY (Do It Yourself) дозволяє кінцевому користувачеві придбати ОЕМ ліцензії і самому виступити збирачем, який встановить програмне забезпечення на ПК в своїй організації. Додаткова інформація уточнюється.
Ліцензія SL (Single Language) - в прайс-листах доступні позиції з «подвійним» визначенням мови. Наприклад: Windows 8 Single Language Russian. Це означає, що постачальник систем або замовник (в залежності від типу ОЕМ ліцензії), може встановити і використовувати ПЗ тільки на одній мові, який вказаний в назві - російською.
Якщо позиція, наприклад: Windows 8 Russian, це означає, що упаковка продукту, текст ліцензійної угоди будуть російською мовою, але збирач має право встановити програмне забезпечення на тій мові, який необхідний замовнику.

Загальні умови для ОЕМ / FPP

Чи існують обмеження щодо даного програмного забезпечення? Так. Це програмне забезпечення не продається, а ліцензується, Microsoft зберігає всі права (наприклад, права, передбачені законами про захист інтелектуальної власності), які не надаються явно в рамках цієї угоди. Зокрема, ця ліцензія не надає вам право, і відповідно, ви не маєте права: окремо використовувати або віртуалізувати можливості програмного забезпечення; публікувати, копіювати (за винятком виготовлення дозволеної резервної копії), надавати програмне забезпечення в прокат, оренду або в тимчасове користування; передавати програмне забезпечення (за винятком випадків, передбачених цією угодою); намагатися обходити технічні засоби захисту даного програмного забезпечення; а також вивчати технологію, декомпілювати або деасемблувати дане програмне забезпечення.

Використання в виртуализированной середовищі. При використанні програмного забезпечення віртуалізації, включаючи клієнт Hyper-V, для створення одного або декількох віртуальних комп'ютерів в одній апаратній системі, для цілей цієї угоди кожен віртуальний і фізичний комп'ютер вважається окремим комп'ютером. В рамках цієї ліцензії ви маєте право встановити тільки одну копію програмного забезпечення для використання на одному комп'ютері, фізичному або віртуальному. Якщо вам потрібно використовувати програмне забезпечення на декількох віртуальних комп'ютерах, ви повинні отримати окремі копії програмного продукту і окрему ліцензію для кожної з них. При використанні в виртуализированной середовищі захист вмісту за допомогою технології управління цифровими правами або іншою технологією шифрування всього тому жорсткого диска може бути не такою надійною.

Видаленний робочий стіл. Віддалений робочий стіл або аналогічні технології ліцензуються для одного користувача, який здійснює доступ до програмного забезпечення з локального ПК або віддалено. В рамках цієї угоди ви є єдиним ліцензованим користувачем. Ви можете здійснювати доступ до програмного забезпечення, що запускається на цьому ліцензованому головному комп'ютері, з іншого пристрою за допомогою технології «Віддалений робочий стіл». Інші користувачі, по одному користувачеві одночасно, можуть здійснювати доступ до ліцензованого програмного забезпечення, що запускається на цьому головному комп'ютері, з іншого пристрою за допомогою технології «Віддалений робочий стіл», якщо віддалений пристрій придбана окрему ліцензію на використання будь-якого випуску Windows 8 або Windows RT.

Windows 8: так чому ж насправді відрізняються різні версії ОС і чому їх так багато?
Чи можна переходити на використання більш ранньої версії програмного забезпечення?
Чи можна перенести дане програмне забезпечення на інший комп'ютер або передати його іншому користувачеві?
Чи можна передати дане програмне забезпечення іншому користувачеві?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: