Новости

Як працювати з образами дисків

  1. Крок 1
  2. крок 2
  3. крок 3
  4. крок 4
  5. Крок необов'язковий, але бажаний: Де ховається образ?

Практично всі користувачі знають, як запустити іграшку або програму: знаходимо в каталозі файл з розширенням .exe (.com, .bat) і тиснемо на ньому Enter (або натискаємо мишкою, кому як подобається). Але часто гри і програми потрапляють на комп'ютер у вигляді образу диска і ось тут виникає непереборна для багатьох проблема: що робити з файлами .iso, .mdf, .nrg, .bin, .cue, .img тощо.?

Чи не кожен день можна чути постійні питання: "скачав гру (програму), всередині iso, як запустити?" І це ще добре, якщо тільки таке питання, а то може бути і: "скачав гру (програму), всередині архів (!). Клікати на ньому, а він пропонує записати його за допомогою .... (ну, тут та програма для запису дисків, яка у кого встановлена) "/ Сподіваюся, що після прочитання цієї статті мені не доведеться більше відповідати на такі питання (а вам їх задавати).

Отже, що ж таке "образ диска"?

Образ диска (image) - файл, що містить в собі повну копію вмісту та структури файлової системи і даних, що знаходяться на диску - такому як компакт-диск, дискета або розділ жорсткого диска. Термін описує будь-який такий файл, причому не важливо, чи був образ отриманий з реального фізичного диска чи ні. Таким чином, образ диска містить всю інформацію, необхідну для дублювання структури, розташування та утримання даних будь-якого пристрою зберігання інформації (в нашому випадку CD / DVD).

Не будемо вникати в усі тонкощі і принципи образів, нам треба просто навчитися правильно з ними працювати.

Крок 1

Маємо в наявності скачаний з Інтернету образ, наприклад, Офісу:

Ніяких дій по вилученню файлів з образу робити не потрібно! І не слухайте поради типу "Наріж на болванку і користуйся!". Ні до чого нам переводити болванки (хоч вони і стоять зараз не дорого), якщо спеціально для цих цілей придумані емулятори CD / DVD.

крок 2

Програм, що дозволяють емулювати віртуальний привід, зараз досить багато. Мені більше подобається емулятор на ім'я Daemon Tools - маленький безкоштовний інструмент, що дозволяє емулювати до 4-х приводів, які система буде сприймати як "залізні", тобто думати, що в системний блок реально встановлені приводи CD / DVD.

Завантажити можна на сайті розробників - DAEMON Tools Lite

Установка Daemon Tools'а проблем не викликає, погоджуйтеся на всі його дії, в тому числі і перезавантаження (якщо попросить). Після установки в системному треї з'явиться іконка емулятора - синя блискавка:

Подивіться уважно на свою файловий менеджер: у вас в системі з'явився ще один диск (можливо додатково додати ще три), правда віртуальний. Букву система йому призначить найближчу вільну:

Налаштувань за замовчуванням цілком достатньо для роботи з образом диска, тому приступимо відразу до підключення.

крок 3

Отже, ми встановили DAEMON Tools, але, щоб працювати з образом як з повноцінним диском, його потрібно змонтувати в емулятор. Робиться це просто:

- Клацніть лівою кнопкою мишки по іконці емулятора в треї, з'явиться ось таке меню:

- Виберіть будь-який пункт. Зараз там написано "відсутня" - це тому, що ми ще не змонтували образ.

- У стандартному діалозі файлів виберіть потрібний вам образ і натисніть "Відкрити":

- Якщо тепер ще раз подивитися в меню емулятора (лівою кнопкою на іконці в треї), то можна побачити наступну картину:

Повний порядок! Образ диска підключений до віртуального приводу, який в даному конкретному випадку знаходиться під літерою O (у вас, зрозуміло, може бути якась інша буква, але суть від цього не змінюється).

Грубо кажучи, можна уявити, що у вас зараз нібито є ще CD / DVD-привід в комп'ютері і в нього вставлено диск:

крок 4

Відкрийте віртуальний диск в провіднику (або своєму улюбленому файловому менеджері). Ви побачите "нутрощі" образу диска:

Подальша робота з образом нічим не відрізняється від роботи з цією "болванкою": ви можете запускати і переглядати файли, ходити по каталогам, дивитися їх розмір, копіювати файли з образу на жорсткий диск і т.д.

Щоб змінити образ в емуляторі, повторіть дії з 3-го кроку. Зміна дисків може знадобитися, наприклад, при інсталяції гри (програми), що складається з декількох дисків:

- Монтуємо перший образ в емулятор, запускаємо інсталятор гри, вона починає встановлюватися;

- В який момент часу інсталятор гри (програми) зупиниться, видасть на екран табличку "Вставте диск 2". Виконуємо дії 3-го кроку, підключаючи другий образ, і потім тиснемо на табличці "ОК". Іграшка (програма) продовжить установку.

Як бачите, зовсім нічого немає складного в підключенні і роботі з образами дисків. І вже звичайно цей спосіб набагато економніше рад "та наріж на болванку і все", "розпакуйте образ ВінРАР-му" - це вам можуть порадити тільки люди, які самі не вміють працювати з емулятором.

Крім Daemon Tools є й інші програми, які вміють емулювати віртуальні диски, наприклад, Alcohol, UltraISO, Nero ін. - але вони побільше в обсязі, правда володіють повноцінним інтерфейсом і виконують додаткові функції, наприклад, запис болванок. Правда це вміє робити і DAEMON Tools Pro.

Але, це вже інша історія. Нам же для роботи з головою вистачить маленького і безкоштовного DAEMON Tools Lite.

Крок необов'язковий, але бажаний: Де ховається образ?

Монтувати то і працювати з образом ми навчилися. Але як часто доводиться чути:

- В описі сказано - образ диска, а я скачав (а) архів, при кліці на якому мені пропонують записати його на CD / DVD.

Так де ж образ?

Як відомо, найпоширеніший архіватор, це WinRAR. Так ось при його установці, він автоматично асоціює як файли архіву не тільки файли * .rar, а й ще цілий список файлів, в т.ч. і файли образів * .iso, привласнюючи їм свою іконку - Як відомо, найпоширеніший архіватор, це WinRAR

Для початку, треба відучити WinRAR привласнювати собі чужі файли.

Відкриваємо "WinRAR -> Параметри -> Установки" і у вкладці "Інтеграція" знімаємо значок з "ISO".

Тепер файли образу * .iso не виглядає як rar-архів.- Тепер файли образу *

Отже, з WinRAR-му ми впоралися. Але тепер інша проблема:

- А що це за файл такий з незрозумілим позначенням (іконкою)? - Ви Вінду ставили як є? Тоді вам треба зробити так, що б у файлів відображалися розширення.

Як це зробити?

Відкриваємо провідник Windows і робимо так, як на картинках нижче:

- Windows XP:

- Windows 7:

От і все. Тепер WinRAR не буде нас обманювати, а ми будемо бачити розширення файлів, що значно спростить роботу з ними. Рекомендую робити такі установки всім.

Автор статті <Krokoz>

Чи не кожен день можна чути постійні питання: "скачав гру (програму), всередині iso, як запустити?
Отже, що ж таке "образ диска"?
Крок необов'язковий, але бажаний: Де ховається образ?
Так де ж образ?
Ви Вінду ставили як є?
Як це зробити?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: