Гальмує комп'ютер? Збільшуємо файл підкачки в Windows 7 або XP

Однією з найпоширеніших проблем при роботі на комп'ютері є брак пам'яті. Особливо гостро ця проблема постає під час запуску ресурсоємних програм, в цьому випадку операційна система Windows може видати повідомлення про брак пам'яті, при цьому деякі програми і компоненти системи можуть перестати відповідати на дії користувача і почати "зависати", працювати некоректно. Щоб не допустити подібної ситуації ми рекомендуємо прочитати статтю до кінця і виконати рекомендовані дії.

Основні ознаки того, що пам'яті недостатньо:

Брак пам'яті для забезпечення нормальної роботи системи і прикладних програм може проявитися в такий спосіб:

  1. Відбудеться різке зниження продуктивності операційної системи
  2. Windows може оповістити про помилки пов'язаних з недоліком оперативної пам'яті
  3. Уповільнена реакція на дії користувача (вводиться текст відображається з запізненням, повільно відкриваються нові вікна і так далі)


Трохи інформації про комп'ютерної пам'яті

У сучасних комп'ютерах використовується два види пам'яті: зовнішня і внутрішня. До зовнішньої пам'яті комп'ютера відносять жорсткі диски, флешки, CD диски, Floppy диски та інші пристрої, до внутрішньої пам'яті - оперативну, кеш, BIOS, CMOS, відеопам'ять. При роботі системи використовується найбільш швидкодіюча пам'ять - спершу кеш, яка розпаяна безпосередньо на центральному процесорі, в наступну чергу оперативна пам'ять. Однак, в разі недостатньої кількості ОЗУ, система починає задіяти так звану віртуальну пам'ять (сукупність фізичної пам'яті і файлу підкачки, що знаходиться на жорсткому диску). У процесі використання системою файлу підкачки звільняється необхідне місце в ОЗУ, а інформація тимчасово переміщається на жорсткий диск.

Методи запобігання проблем нестачі пам'яті

Одним з ефективних методів вирішення проблеми нестачі пам'яті є введення обмежень на кількість одночасно що запускаються процесів, а також відстеження обсягів використовуваної оперативної пам'яті за допомогою різних утиліт для Windows XP або гаджетів на робочий стіл для Windows 7 . Також варто врахувати, що операційна система сама витрачає чимало системних ресурсів, особливо це помітно на не дуже потужних ноутбуках і нетбуках. Однак далеко не кожен користувач зможе завжди усвідомлено контролювати споживані системою ресурси комп'ютера і тому розглянемо інші методи вирішення проблем з пам'яттю.

Збільшення обсягу файлу підкачки в Windows 7

Як правило операційна система Windows 7 самостійно збільшує розмір файлу підкачки, проте це звичайно ж можна зробити і самостійно, але слід врахувати, один момент - з жорсткого диска дані зчитуються в десятки і сотні разів повільніше, ніж з оперативної пам'яті. Саме тому не варто ставити занадто великий обсяг файлу підкачки.
Алгоритм дій: Пуск -> Панель управління -> Система -> Додаткові параметри системи (цей пункт буде знаходиться зліва на бічній панелі. Після цього відкриється вікно "Властивості системи", тут ми вибираємо вкладку "Додатково", і в розділі "Швидкодія", натискаємо кнопку "Параметри". у вікні "Параметри швидкодії" вибираємо вкладку "Додатково", і в розділі "Віртуальна пам'ять" натискаємо кнопку "Змінити". Відкриється вікно "Віртуальна пам'ять", в якому потрібно буде зняти галочку з пункту "Автоматично вибирати обсяг файл підкачки ". Встановлюємо маркер" Вказати розмір "і самостійно задаємо мінімальний і максимальний обсяг віртуальної пам'яті. Якщо у вас на комп'ютері встановлене кілька приводів жорстких дисків, в цьому випадку краще перенести файл підкачки на менш завантажений - це збільшить швидкість читання. Як розмір файлу підкачки радять встановлювати на рівні 150-250% від обсягу оперативної пам'яті.

Збільшення обсягу файлу підкачки в Windows XP

Алгоритм дій: Пуск -> Панель управління -> Продуктивність і обслуговування -> Система. Тут переходимо на вкладку "Додатково", в групі "Швидкодія" тиснемо на кнопку "Параметри". У вікні, переходимо на вкладку "Додатково", в групі "Віртуальна пам'ять" натискаємо "Змінити". Вибираємо диск, встановлюємо прапорець "особливий розмір", після чого вказуємо необхідний свап в мегабайтах. Після всіх виконаних дій буде необхідно перезавантажити комп'ютер.

Установка додаткової планки оперативної пам'яті

Кращим способом вирішити проблеми з пам'яттю звичайно є апгрейд комп'ютера, проте не забудьте перед походом в магазин з'ясувати тип оперативної пам'яті, який використовується в вашому комп'ютері. На сьогоднішній день найбільш поширеними є три типи ОЗУ: DDR, DDR2 і DDR3. Також необхідно визначити який максимальний обсяг оперативної пам'яті і частоту шини підтримує системна плата вашого комп'ютера. Всі ці відомості можна почерпнути в супровідній документації, яка поставляється разом з материнською платою, проте навіть якщо документів не залишилося - на турбуйтеся, напевно опис є на сайті виробника, достатньо лише дізнатися назву, яке зазвичай написано фарбою на текстоліті плати. Ще одним відмінним способом дізнатися параметри комплектуючих комп'ютера є використання спеціалізованих програм.

Перевірка витоку пам'яті

Іноді виникають такі випадки, що програми, які вже закриті і припинили працювати не звільняють місце в оперативній пам'яті. У цьому випадку кращим варіантом вирішення проблеми буде оновлення версії програми на новішу. Для виявлення таких процесів слід виконати наступний алгоритм: Викликати "Диспетчер завдань Windows" натисканням комбінації клавіш Ctrl + Shift + Esc і вибрати вкладку "процеси". Тут відображаються всі активні програми і додатки, а також обсяг пам'яті і відсоток процесорного часу використовуються ними. Щоб відсортувати необхідно кликнути лівою кнопкою миші по напису "Пам'ять» (приватний робочий набір) ". Для того, щоб переглянути помилки виникли під час роботи програми та шляхи їх усунення необхідно перейти в Панель управління і вибрати пункт "Адміністрування". Тут двічі клацаємо по кнопці "Перегляд подій". У лівій частині вікна вибираємо "Журнали додатків і служб для перегляду помилок". У деяких випадках є посилання на довідку, в якій можна вивчити можливі способи усунення виниклих проблем. Цей варіант актуальний для Windows 7.

Якщо ж у Вас постійно виникають проблеми з пам'яттю і швидкодією комп'ютера - наша Компьютерна допомога завжди до ваших послуг. Телефонуйте нам за телефоном +7 (843) 2586853 або ж залишивши онлайн заявку на нашому сайті.

Можливо Вам будуть цікаві такі матеріалиУважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: