Новости

Налагодження підключення по SSH до Ubuntu в VirtualBox

Як гостьовий ОС в VirtualBox запущена Ubuntu. На ній розгорнуто LAMP, де ганяються тести веб-додатків. Щоб не возиться з загальними директоріями, але мати можливість спілкуватися з файлової системою гостьовий ОС з домашньої, реалізуємо можливість доступу до гостьової ОС по ssh протоколу. FTP піднімати не будемо, так як SFTP, мені здається, буде більш, ніж достатньо.

Спочатку маємо:

  • VM VirtualBox встановлений з настройками за замовчуванням;
  • домашня ОС Windows 10;
  • Ubuntu Server встановлений з ISO.

В Ubuntu встановлюємо SSH сервер. Я ніяких налаштувань не зраджував. Початкового конфіга більш, ніж достатньо.

sudo apt-get install ssh

Зупиняємо віртуальну машину. І переходимо до її налаштувань - Налаштування> Мережа.

Наведіть настройки адаптера 1 до тих, що ви бачите на скріншоті. Якщо в результаті у вас виникнуть якісь проблеми з мережею гостьовий ОС, перш за все, рекомендую спробувати використовувати адаптер іншого типу. Я ставлю Intel PRO / 1000 MT виходячи з заліза, використовуваного на моїй машині. Але ви можете спробувати «Паравіртуальную мережу (virtio-net)», наприклад.

Переходьте на вкладку Адаптер 2, увімкніть його і також приведіть стан налаштувань в аналогічне тому, що на скріншоті. Коментарі з приводу типу адаптера не відрізняються від попереднього випадку.

Запустіть віртуальну машину. При запуску можете отримати помилку (багато хто стикається на Windows 10, наприклад), де повідомляється про неможливість відкрити мережеве з'єднання:

Failed to open / create the internal network 'HostInterfaceNetworking-VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter' (VERR_INTNET_FLT_IF_NOT_FOUND).
Failed to attach the network LUN (VERR_INTNET_FLT_IF_NOT_FOUND).

Вирушаємо в Панель керування \ Мережа та Інтернет \ Мережеві підключення, знаходимо там VirtualBox Host-Only Network з'єднання і переходимо до перегляду його Властивостей. У списку використовуваних компонентів знаходимо VirtualBox NDIS6 Networking Driver і включаємо його.

У списку використовуваних компонентів знаходимо VirtualBox NDIS6 Networking Driver і включаємо його

Помилка не повинна більше вас турбувати. Запускаємо віртуальну машину.

Переходимо до налаштування мережевих інтерфейсів в гостьовій ОС. Необхідно домогтися того, щоб гостьова ОС мала статичний IP адреса, за якою ви і будете до неї підключатися.

З правами root користувача відкриваємо в режимі редагування файл / etc / network / interfaces.

sudo nano / etc / network / interfaces

Налаштовуємо інтерфейс enp0s8. Вміст файлу необхідно привести до наступного стану:

# This file describes the network interfaces available on your system # and how to activate them. For more information, see interfaces (5). source /etc/network/interfaces.d/* # The loopback network interface auto lo iface lo inet loopback # The primary network interface auto enp0s3 iface enp0s3 inet dhcp auto enp0s8 iface enp0s8 inet static address 192.168.56.10 netmask 255.255.255.0

Підключатися до віртуальної машини ви будете по ip 192.168.56.10. Зберігаємо змінений файл / etc / network / interfaces, перезавантажуємо віртуальну машину і пробуємо підключитися до неї по SSH.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: