Новости

Створення віртуального комп'ютера і установка на ньому Windows за допомогою VirtualBox

  1. Створення віртуального комп'ютера
  2. Установка операційної системи на віртуальний комп'ютер
  3. Вимкнення віртуального комп'ютера
  4. Включення віртуального комп'ютера

VirtualBox - це одна з популярних на сьогоднішній день програм, за допомогою якої просунуті користувачі і IT-професіонали можуть створювати операційну систему всередині іншої (реальної) операційної системи. Іншими словами, це віртуальне середовище для тестування різного софта, в тому числі і самих операційних систем. У VirtualBox можна створювати кілька віртуальних комп'ютерів, встановивши на кожен з них окрему операційну систему. Зокрема, програма дозволяє встановити операційні системи Windows, Linux, BSD, Solaris і ін.

Нижче покроково розглянемо, як створити за допомогою програми VirtualBox віртуальний комп'ютер і встановити на ньому операційну систему Windows. Для цього нам буде потрібно, крім реального комп'ютера, власне, програма VirtualBox і інсталяційний диск з операційною системою Windows.

Virtual Box абсолютно безкоштовна і її можна вільно скачати в Інтернеті. Величезною перевагою програми є простий і зрозумілий інтерфейс, а також підтримка російської мови.

Створення віртуального комп'ютера

запуск VirtualBox

VirtualBox встановлюється досить стандартно, з цим не повинно виникнути ніяких проблем. Після установки запускаємо програму і тиснемо першу доступну функцію в лівому верхньому кутку вікна програми - «Створити». У вікні необхідно вибрати операційну систему, її версію, а також задати ім'я для віртуального комп'ютера.

У вікні необхідно вибрати операційну систему, її версію, а також задати ім'я для віртуального комп'ютера

Виділення оперативної пам'яті для віртуального комп'ютера

Після натискання команди «Вперед» необхідно встановити обсяг оперативної пам'яті, якої буде мати у своєму розпорядженні віртуальний комп'ютер, запозичуючи її під час роботи у оперативної пам'яті реального комп'ютера. Тому оперативну пам'ять для віртуального комп'ютера варто виділяти економно. У цьому меню можна побачити мінімальні вимоги віртуальної оперативної пам'яті від самої програми VirtualBox, які будуть залежати від версії встановлюється операційної системи.

Наприклад, в разі установки операційної системи Windows XP VirtualBox попросить мінімальний показник оперативної пам'яті в 192 Мб, а для Windows 7 має бути не менше 512 Мб. Такі мінімальні вимоги до віртуальної оперативної пам'яті не гарантують стабільну роботу операційної системи, швидше за все, програми будуть злітати, і навряд чи можна буде протестувати ресурсномісткий софт.

Тому для коректної роботи Windows XP краще визначити 256 Мб оперативної пам'яті, а для Windows 7 - 800-900 Мб. Не варто заходити в червону секцію - тобто, виділяти для віртуального комп'ютера оперативної пам'яті більше половини апаратних можливостей реального комп'ютера. Виставити показник оперативної пам'яті для віртуального комп'ютера можна як за допомогою зручного повзунка, так і ввести точну цифру вручну. Далі тиснемо команду «Вперед».

Створення жорсткого диска віртуального комп'ютера

У цьому меню за умовчанням стоїть настройка «Створити новий жорсткий диск», тут необхідно задати параметри жорсткого диска віртуального комп'ютера. На прохання програми вказати тип файлу, який буде визначати формат, який використовується при створенні жорсткого диска для віртуального комп'ютера, найкраще залишити тип файлу, який стоїть за умовчанням - VDI. Далі тиснемо команду «Вперед».

Далі тиснемо команду «Вперед»

Формат зберігання: в цьому меню необхідно вказати тип жорсткого диска на віртуальному комп'ютері - динамічний або фіксований. Меню програми містить опису кожного типу диска, де користувач зможе вибрати відповідний йому варіант. Варто відзначити лише, що більшість користувачів вибирає фіксований диск з тієї простої причини, що в роботі він трохи швидше, ніж динамічний. Зробивши вибір, знову тиснемо «Вперед».

Зробивши вибір, знову тиснемо «Вперед»

У наступному меню необхідно виділити конкретний обсяг жорсткого диска віртуального комп'ютера. Цей параметр безпосередньо залежить від вільного місця на жорсткому диску реального комп'ютера, від обсягу пам'яті, необхідного для установки операційної системи, а також від завдань, для виконання яких створюється віртуальний комп'ютер. Як правило, Windows XP займає місця на жорсткому диску близько 1,5 Гб, а Windows 7 - цілих 8 Гб.

Як правило, Windows XP займає місця на жорсткому диску близько 1,5 Гб, а Windows 7 - цілих 8 Гб

Якщо додати до цього обсягу простір для установки софта, для Windows XP мінімальний обсяг жорсткого диска складе 4-5 Гб, а для Windows 7 - 15 Гб. Тут же, натиснувши кнопку огляду (у вигляді жовтої папки), вибираємо папку, куди буде створений віртуальний жорсткий диск на реальному диску комп'ютера. Природно, не варто поміщати віртуальний жорсткий диск на системний диск реального комп'ютера. Тиснемо команду «Створити» і чекаємо, коли програма створить жорсткий диск віртуального комп'ютера.

Тиснемо команду «Створити» і чекаємо, коли програма створить жорсткий диск віртуального комп'ютера

Після цього можемо сміливо спостерігати параметри щойно створеного віртуального комп'ютера.

Установка операційної системи на віртуальний комп'ютер

Щоб включити віртуальний комп'ютер, тиснемо команду у вигляді зеленої стрілочки «Запустити».

Далі відкриється вікно з пропозицією вибрати реальний або віртуальний привід, який містить, відповідно, або фізичний диск, або образ диска для установки операційної системи Windows. Щоб вибрати образ інсталяційного диска з операційною системою, поруч з вибором приводу присутня опція огляду файлів у вигляді папки, натиснувши на яку необхідно вказати шлях до образу. Далі тиснемо «Продовжити».

Програма VirtualBox відкриє звичне меню установки Windows. Далі все відбувається точно також, як і в разі установки операційної системи на реальний комп'ютер. Після завершення установки в вікні програми запуститься тільки що встановлена ​​операційна система.

Вимкнення віртуального комп'ютера

Вимкнути віртуальний комп'ютер можна як через меню операційної системи «Пуск» - «Вимкнення комп'ютера», так і натиснувши на хрестик в правому верхньому куті вікна програми VirtualBox. При закритті необхідно вибрати варіант виходу з віртуального комп'ютера.

Перший варіант виходу - це збереження стану віртуального комп'ютера перед закриттям. Цей варіант необхідно обов'язково вибрати, якщо установка програм або експерименти з настройками системи пройшли успішно.

Другий варіант - послати сигнал для завершення роботи. Це процес коректного завершення роботи віртуальної операційної системи.

Третій варіант завершує роботу віртуальної операційної системи без збереження внесені в неї зміни - ні настройки, ні встановлені програми. Це ідеальний варіант виходу з віртуальної системи, наприклад, якщо за результатами тестування встановлений софт виявився непридатним для нормального використання.

Включення віртуального комп'ютера

Запуск віртуального комп'ютера здійснюється з програми VirtualBox. При відкритті програми відразу ж в правій частині вікна побачимо доступні віртуальні комп'ютери. Запуск обраного комп'ютера проводиться за допомогою кнопки «Запустити» у вигляді зеленої стрілочки. Ця ж команда дублюється в контекстному меню, якщо на обраному комп'ютері натиснути правою клавішею мишки. Після цього віртуальна операційна система запуститься в окремому вікні програми VirtualBox.

Для зручності роботи можна винести ярлик запуску віртуального комп'ютера на робочий стіл. Для цього в контекстному меню є команда «Створити ярлик на робочому столі».

У висновку статті пропоную вам подивитися відео настройки Oracle VirtualBox на Windows 7. Приємного перегляду:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: